Connect with us

sport

Lukas Peshchik wygrywa puchar ze łzami na pożegnanie

Published

on

A potem wylało się …

Łukasz Piszczek nie wiedział, co zrobić z emocjami. Krzyczał i płakał radośnie, gdy jego koledzy z drużyny wyrzucili go w powietrze po ostatnim gwizdku. Potem Piszczek został objęty przez kolegów z klasy. Od Matsa Hummelsa, Mahmouda Daouda czy Marco Royce’a.

– Jesteśmy absolutnie zachwyceni, że udało nam się umożliwić mu to pożegnanie – powiedział wieloletni trener Eden Terzic po imponującym zwycięstwie 4: 1 w finale Berlina nad Lipskiem. (Relacja: Historyczny duet BVB wyruszył z Lipska)

Wszystkie filmy z Pucharu DFB w mediatece SPORT1 oraz w aplikacji SPORT1

Piszczek żegna się z BVB swoim piątym tytułem

Piszczek był w swoim siódmym finale z BVB – i zdobył już piąty tytuł po turniejach w 2011 i 2012 oraz zwycięstwach w pucharach w 2012 i 2017. (Serwis: terminarz i wyniki Pucharu DFB)

Chociaż faktycznie odegrał niewielką rolę w tym sezonie, Piszczek po raz kolejny był ważny dla BVB w ostatnim boomie. Jego spokój i bezwzględność zaowocowały bardzo dobrym występem zespołu przeciwko Lipskowi. (Gwiazdki BVB w indywidualnej recenzji)

„To były czyste uczucia” – powiedział weteran po zakończeniu długiej kariery. „Poprzednie tytuły też były świetne, ale ten dzień zabiorę ze sobą na całe życie”.

W rzeczywistości mistrz BVB Piszczek pożegnał się z dużą sceną czymś małym.

„Nie mogłem sobie tego wyobrazić przed rozpoczęciem sezonu, ale zawsze powtarzałem, że przedłużyłem kontrakt, aby w najlepszym razie zakończyć go pucharem lub mistrzostwami” – powiedział „Stary”.

„Zrobiliśmy to dzisiaj. Jestem bardzo szczęśliwy i bardzo dumny z zespołu. Nie mogę znaleźć na to słów”.

CHECK24 jeden do dwóch z Kevinem Grosskruitzem, Patrickiem Helmsem i Fredhelmem Funkelem Niedziela od 11:00 w telewizji SPORT1

Piszczek to lojalność i lojalność wobec stowarzyszenia

35-latek z Polski (za dwa tygodnie skończy 36 lat!) Stoi na czele tego, co tak bardzo cenią kibice BVB i czego często brakuje w całym biznesie: lojalności i lojalności wobec klubu.

READ  Remis 1/8 finału: Bayern grozi PSG, Chelsea lub Atletico w rundzie pucharowej – tak wyglądają pule

Prezes klubu Hans Joachim Wattske podkreślił Piszczka za wspaniałe zasługi dla BVB w swoim zwycięskim przemówieniu, które odbyło się krótko po północy w Noble Castle Hotel w Berlinie-Grunwaldzie.

W 2010 roku do zakładu wszedł były polski zawodnik z Hertha Berlin. Rozpoczął karierę w Bundeslidze jako napastnik i został przekwalifikowany jako obrońca przez Lucien Favre w Berlinie.

Na początku 2010 roku, kiedy Piszczek doszedł z BVB do finału Ligi Mistrzów w Londynie z Bayernem Monachium, był nawet jednym z najlepszych obrońców na świecie.

Wzloty i upadki BVB

„Pischu”, jak go czule nazywają jego koledzy, przeżywał wzloty i upadki z BVB. Przeżył pełną sukcesów erę Jurgena Kloppa, trudne czasy pod okiem Petera Bossa, Petera Stogera i Luciena Favre’a i do końca trenował pod okiem Edena Terzica.

Jak bardzo jego koledzy z drużyny docenili Piszczka, cichego kapitana, widać było już po meczu. Nie tylko został wyrzucony w powietrze. 16-letni Erling Haaland upada niebo– Wywiad z Piszczkiem i ciągle powtarzał: „Legenda! Legenda!” Reporter musi „dać Piszczkowi niezbędny czas”. (Raport: Sancho i Haaland są podwójnie historyczne)

Piszczek wróci do Polski

Finał z Lipskiem był także osobistym finałem Biszczika. Latem zawodowa piłka nożna się skończyła. Obrońca wróci do Polski i zagra w czwartej lidze LKS Goczałkowice. „To nie ma nic wspólnego z zawodową piłką nożną” – mówi. Chciał tam zachować formę i grać w piłkę nożną z przyjaciółmi.

Trener Eden Terzic powiedział: „Jak ważny jest dla Borussii Dortmund, nie da się w ogóle opisać słowami”. Sport 1-popyt. „Łukasz całkowicie opróżnił zbiornik, wyciągając wszystko pod względem osiągów i emocji, aby wygrać ten puchar. Jestem zdumiony, że wciąż może płakać.”

Łukasz Bishchik przekazuje trofeum w koszulce Marcela Schmelzera © Zdjęcie

Na ceremonii wręczenia nagród Piszczek miał na sobie koszulkę długoletniego kolegi z drużyny Marcela Schmelzera, którego czas w Premier League dobiegał końca. Świetny gest.

READ  DFB: Plan Löwa z gwiazdami Bayernu Monachium

„Muszę włożyć kilka koszul” – powiedział Piszczek. „Ponieważ Marwin Hits, Yusef Mukoko, Axel Witsel i Dan Zagado też nie mogli tam być. Wszystkie dzieciaki, Marcel cierpiał najbardziej i najdłużej, bo nie mógł tam zostać przez cały rok. Jest wspaniałą osobą i graczem i jesteśmy przyjaciółmi od wielu lat. Chciałem tylko odpowiedzieć: „Miło mu”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

sport

Nürburgring 2022 na żywo: Phoenix kontra Pink Double

Published

on

4:52 rano

Glickenhaus i inne do naprawy

Glickenhaus SCG004c #706 (Mutsch/Laser/Mailleux/Westbrook), który, sądząc po pit stopie, zamienia się miejscami w ostatniej dziesiątce, musi zostać wepchnięty do garażu po tym, jak Frank Mellux wślizgnął się do lasu Adenauer. Trwają prace na spodzie silnika.

Tymczasem w garażu stoi True-KTM #117 (F. Stuck / J. Stuck / Palttala / Kofler) po problemach z elektroniką i Octane126-Ferrari #26 (Grossmann / Trummer / Hirschi / Ludwig), który jest już z powrotem w P17 na Rating wzrósł. Tutaj również mógł nastąpić wypadek stosunkowo późno na okrążeniu.


4:34 rano

Pierwsze oznaki końca nocy

Zmierzch zaczyna się na północnym wschodzie, więc wkrótce znów będzie jaśniej. Ale połowa się skończyła. Świat wygląda teraz o wiele jaśniej dzięki Schubert-BMW #20 (Krohn/Sims/Klingmann/Krütten). Jesse Crone ustala obecnie czasy rywalizacji i utrzymuje się blisko lidera 2:30 minut, mając do dyspozycji trzy do czterech okrążeń.

Ryzyko musi być nadal podejmowane w pierwszej kolejności. Przewaga #3 nad #15 spadła teraz do dziesięciu sekund. Robin Frijns wywiera presję na Fabiana Schillera. Tymczasem Supra musi zostać odzyskana ze żwiru AMG Arena.


4:19 rano

Uzyskaj prędkość przed Phoenix teraz

GetSpeed ​​​​Mercedes #3 (Christodoulou/Götz/Schiller) skoczył do przodu na ostatnim przystanku. Fabian Schiller wyprzedził Robina Frijnsa o 16,7 sekundy. Przystosowane do strategii, Audi wciąż prowadzi, ale teraz dzieli go tylko sześć sekund.


04:06

Połowa czasu! Co wydarzyło się do tej pory?

Pierwsza połowa to 4:00 w dramatycznej pierwszej połowie wyścigu:
– Krótkotrwała przewaga Octane126 Ferrari
– Naprawa powypadkowa wyrzuca mini auta BMW z tyłu
– Rowe-BMW #99 spada Toksport-WRT-Porsche #27
– Manthey-Porsche #1 gwałtownie rozbija się w Antoniusbuche po pojedynku Laurensa i Driesa Vanthoora
– KTM X-Bow Felixa von der Ladena zapalił się i bez kierowcy toczy się w kierunku Fuchsrohr.
– Aston Martin wychodzi na prowadzenie, ale siedem godzin później leci przed wjazdem do Döttinger Höhe
– Zaledwie kilka minut później nowy szef Sheldon van der Linde miał wypadek w kopalni po dziurze lub złamanym zawieszeniu
Kelvin van der Linde eliminuje numer 5 w wypadku toczenia
Zjazd Walkenhorst-BMW nr 101 po wypadku Andy’ego Soucka, zjazd KTM nr 116 po wypadku Tima Heinemanna
– Phoenix-Audi #15, oba Getspeed-AMG i Schubert-BMW walczą o zwycięstwo

READ  Rzut karny dla Maxa Verstappena: pięć miejsc na starcie!


3:46 rano

Niewielki efekt Juncadelli

Szanse na zdobycie #4 GetSpeed ​​​​Mercedes (Engel/Gounon/Juncadella) niekoniecznie wzrosły: Daniel Juncadella skręcił na wyjeździe z krzywej Ravenol i uderzył w ścianę opony. Jeździ swoim samochodem ze stratą czasu. Przy tej samej strategii różnica wynosi teraz około 1:26 dla wiodącego samochodu Audi.


03:39

Niedaleko katastrofy przywódców

Dries Vanthoor w flagowym okręcie Phoenix-Audi #15 (K. van der Linde / D. Vanthoor / Vervisch / Frijns) prawie zderzył się z Glickenhaus-SCG004c #706 (Mutsch / Laser / Mailleux / Westbrook), który miał wybuchnąć. Wszystko poszło dobrze. Niewielki postęp w rozwoju amunicji Getspeed AMG pozostaje stabilny.

Temperatura wynosi obecnie cztery stopnie Celsjusza. Jest to już minimalna ilość pozostałych klatek w oknie operacyjnym. Fakt, że istnieją trzy obszary dla kodu 60, jeszcze bardziej utrudnia kierowcom.


3:25 rano

Gotowy top KTM

To tyle w przypadku True-KTM #116 (Kofler/Siljehaug/Hofer/Heinemann). Tim Heinemann miał wypadek na zboczu Nordschleife. Czy ma to związek z wypadkiem na Kajmanach #85? W każdym razie marszałkowie powtórzyli dziwny czwartkowy incydent. Holowanie to spowodowało również zderzenie uratowanego pojazdu z pojazdem uratowanym.


3:13 rano

Wypadki zamieniają się w inne kategorie

Tymczasem chód nieco się uspokoił, przynajmniej w SS9. Doświadczenie pokazuje, że kto przeżyje pierwszą trzecią część, ma duże szanse na pokonanie ostatnich dwóch trzecich – nawet jeśli oczywiście nie ma żadnej gwarancji. Brutalny chód ucichł w ciągu pierwszych kilku godzin, a tor stał się zauważalnie bardziej pusty.

Jednak lawina trwa nadal: Black Falcon Cayman #85 (Meenen/M. Müller/Palluth/Wahl) zderza się z jednym z X-Bows GT2 i mocno w niego uderza. Subaru #114 (Van Damme / Shrek / Lacey / Sasaki) w Lesie Adenauer, z Cobrą #832 przy wejściu do Webermana.2:22 rano

#3 jest z powrotem

Getspeed jeszcze nie zrezygnował z tego. Adam Christodoulou w GetSpeed ​​​​Mercedes #3 (Christodoulou / Götz / Schiller) po raz kolejny próbował dogonić 10 sekund do 15 sekund na Phoenix Audi # 15 (K. van der Linde / D. Vanthoor / Vervisch / Frijns ). Nadal obowiązują następujące zasady: #3 jest przed okrążeniem #15, a także od #4, więc praktycznie ma 23 sekundy mniej w porównaniu z tymi dwoma pojazdami. Jednak obecnie wyprzedzasz zespół w zespole.

Z drugiej strony, Schubert-BMW #20 (Krohn/Sims/Klingmann/Krütten) stopniowo spada. Jens Klingmann obecnie jeździ podwójnie i po prostu nie lubi prędkości pierwszych trzech pojazdów. Teraz w pierwszej dziesiątce: Glickenhaus SCG004c #706 (Mutsch / Laser / Mailleux / Westbrook).


2:06 rano

BMW musi dokonać kolejnej ofiary

Walkenhorst-BMW #101 (Krognes / Soucek / Trogen / J. Müller) jest kompatybilny. Wygląda na usterkę techniczną. Zespół Walkenhorst, który jeździ na oponach Yokohama, miał do tej pory zaskakująco słaby wyścig i nie był w stanie utrzymać tempa, zwłaszcza na początku. Niedawno skrócili konkurencyjne czasy okrążeń, ale wydaje się, że to koniec podróży służbowej. Jedynym BMW M4 GT3 pozostałym w klasie Pro jest teraz BMW #20 Schuberta (Krohn/Sims/Klingmann/Krütten), które plasuje się między P1 a P5 w zależności od punktu zatrzymania i jest de facto trzecim.


1:59 rano

Walter Hornung krytykuje

Dyrektor wyścigu Walter Hornung, podobnie jak wielu tutaj, jest zdumiony prędkością. W oficjalnym oświadczeniu powiedział: „Mieliśmy kilka poważnych wypadków, na szczęście żaden nas nie skrzywdził. Niestety musieliśmy nałożyć pewne kary, co z kolei wpływa na wyścig. Wypadków, które zdarzają się podczas wyprzedzania, nie powinny mieć miejsca – Jeździmy w wyścigu długodystansowym, nie biegamy sprintem. Nawet nie mamy przerwy między połówkami, a chciałbym teraz spokojniejszą noc.

READ  Piłka ręczna EM: Kolejne przypadki Corony w reprezentacji Niemiec - podobno trzech graczy zostało kontuzjowanych na polu obrony


1:42 rano

Mueller zasłużył na karę

Audi #22 z kolekcji samochodów (Haase / N. Müller / Niederhauser / Rast) otrzymuje karę 1:32 za pokonanie Falkena Porsche. Realistycznie, Audi ma w tej chwili dopiero 15. miejsce w wyścigu, ale ma też największe szanse.


1:33 rano

# 4 Traci grunt

Po tym, jak Maximilian Götz wyprzedził go, Phoenix Audi #15 (K. van der Linde / D. Vanthoor / Vervisch / Frijns) skróciło czas wyprzedzenia. Jest teraz w tej samej kadencji, co GetSpeed ​​​​Mercedes #4 (Engel/Gounon/Juncadella). Jednak różnica jest zaskakująco duża i wynosi teraz około minuty. Schubert-BMW #20 (Krohn/Sims/Klingmann/Krütten) również wciąż ma szansę na zwycięstwo i wielokrotnie prowadzi przez trzy okrążenia. Jednak ostatnio również czas został stracony. w tym momencie


1:07 rano

Zderzenie Mullera z Picariello

Dla odmiany w klasie panuje wewnętrzny gwar. Nico Müller przekształcił Falken Porsche nr 44 (Bachler / Picariello / Pilet / Ragginger) w serię Audi nr 22 (Haase / N. Müller / Niederhauser / Rast). Chociaż pozostaje w tyle, scena już wygląda na intencję.

Falcon Porsche wjeżdża do boksów z uszkodzeniem zawieszenia na krótkim okrążeniu. Audi jedzie, ale scena jest już „badana”.

aktualizacja: Porsche potwierdza koniec #44.


12:57

Kolejny incydent związany z SP9

Kelvin van der Linde jest kolejnym najlepszym kierowcą, który plasuje się na liście błędów pełnoprawnego zawodowca. Zderza się z FourMotors Cayman # 420. Cayman jechał w lewo, ale dał znak w prawo i wycofał się w prawo. Rezultat: wypadek na Michael-Schumacher-S.

Na początku dochodzi do zderzenia rodziny Vanthur, a następnie obaj Van der Linde przechodzą na emeryturę z powodu wypadków. Niedobry dzień dla braci.

Continue Reading

sport

Finał Ligi Mistrzów UEFA: rozpoczęcie musi zostać przełożone z powodu zamieszek – piłka nożna

Published

on

Chaos przed finałem Ligi Mistrzów między Liverpoolem a Realem Madryt!

Rozpoczęcie powinno zostać przełożone o kwadrans!

Powód: Jak donosi francuskie radio „RMC”, kilkuset kibiców Liverpoolu mogło dotrzeć na Stade de France bez biletu.

Burzliwe sceny sfilmował Nicholas Pelletier, dziennikarz RMC.

Stwierdził, że setki fanów Liverpoolu z łatwością przeszło przez pierwszą strefę kontrolną przed stadionem.

Więc policja była tak zaskoczona tłumem w Dystrykcie Drugim, Brama U, że musieli ustąpić.

Setki kibiców mogą przybyć na stadion bez biletu!

Ale na krótko przed rozpoczęciem meczu odetchnął z ulgą: niebiletowani kibice zostali złapani i wypędzeni ze stadionu.

Jednak blok Liverpoolu był ledwie pełny piętnaście minut przed rozpoczęciem meczu.

Dlatego UEFA zdecydowała: przełożyć rozpoczęcie z 21:00 na 21:15!

Ogłoszenie na stadionie brzmiało: „Ze względu na późne przybycie kibiców mecz rozpocznie się później. Więcej informacji będzie dostępnych najpóźniej w ciągu 15 minut”.

Czyli: rozpoczęcie może być opóźnione jeszcze bardziej!

Oficjalnie Liverpool i Real otrzymali dla swoich fanów tylko 20 000 biletów. Łączna liczba widzów na paryskim stadionie to 81 338 widzów.

Według menedżera Liverpoolu, Jurgena Kloppa, w stolicy jest około 60 000 fanów Liverpoolu, z których dwie trzecie nie mają biletu. Klopp powiedział, że Paryż jest wystarczająco duży, aby przyciągnąć tych fanów i dobrze się bawić.

W stolicy Francji przebywa obecnie łącznie 6800 policjantów. Mieli powstrzymać burzę fanów…

Continue Reading

sport

Finał CL Liverpool vs Real Madryt: Tak Klopp przysięga zemstę na swoich dzieciach – piłka nożna

Published

on

Strajk S-Bahn utrudnia dostęp

Jak na ironię, na finał Ligi Mistrzów w Paryżu kibice przygotowują się na utrudnienia w transporcie lokalnym. Linia S-Bahn RER B, która prowadzi do Stade de France, zostanie dotknięta strajkami, poinformował w piątek przewoźnik RATP. Tylko dwa z trzech pociągów kursują w ciągu dnia, a cztery z pięciu po południu, a na trasie Paris Nord linia jest niepewna.

Maszyniści protestują przeciwko brakom kadrowym i zbliżającemu się przetargowi na linie i chcą wywierać presję, zakłócając piłkarski finał, donosi Le Parisien. Początkowo prace budowlane nad słabnącym RER B zostały przełożone, aby umożliwić kibicom podróżowanie.

Aby zapewnić bezpieczeństwo finałowego meczu, Dyrekcja Policji zapowiedziała wysłanie 6800 funkcjonariuszy. Strefa kibica do 44 000 osób zostanie utworzona w zachodnim Paryżu dla brytyjskich fanów bez biletu. Dla hiszpańskich kibiców, którzy mają bilet, w pobliżu stadionu znajduje się strefa kibica, która może pomieścić 6000 osób. Dla kibiców obu klubów paryskie Champs Elysees i okolice są tematem tabu do niedzieli wieczorem.

READ  DFB: Plan Löwa z gwiazdami Bayernu Monachium
Continue Reading

Trending