Connect with us

Top News

Lotnisko w Hamburgu: bałagan w walizkach wymaga cierpliwości

Published

on

RTL>

Chaotyczne sceny na lotnisku w Hamburgu. Setki nieodebranych walizek piętrzą się w pobliżu karuzeli z paczkami. Obrazy, które obecnie się gromadzą. Pasażerowie również potrzebują cierpliwości przed odlotem.

Nagranie z lotniska pokazujemy na wideo.

Czytanie wskazówka: Lotnisko Chaos 2022 – Jak wyjechać na wakacje zrelaksowany?

Na lotnisku zaparkowanych jest kilkaset walizek

Bagaż dostarczony później utrudnia życie pasażerom na lotnisku w Hamburgu. Rzecznik lotniska przyznał, że obecnie istnieje silna kumulacja. Nie podała konkretnych liczb. Cytowano rzecznika Lufthansy, który powiedział, że „Dodatek Hamburger” to trzycyfrowy bagaż pozostawiony na lotnisku w Hamburgu.

Rzecznik lotniska podkreślił, że przewożenie bagażu jest obowiązkiem linii lotniczych. Lotnisko oferuje jedynie przechowalnie bagażu. W szczególności chodzi o tzw. pakiet pośpiech. Są to walizki, które nie docierają do Hamburga w tym samym czasie, co pasażerowie, ale zostaną wysłane innym lotem.

Czytanie wskazówka: „Tears” – Rodzina utknęła na lotnisku w Hanowerze na 48 godzin!

Lufthansa: „Mamy nadzieję, że sytuacja wkrótce się poprawi”.

„Zwykle we Frankfurcie lub Monachium wielu naszych gości nie mogło zostać załadowanych do bagażu łączącego, więc bagaż musiał zostać wysłany na pokład później” – powiedział rzecznik Lufthansy. Przyczyny tego to m.in. pogoda lub braki kadrowe.

W rezultacie w Hamburgu piętrzą się walizki. Lufthansa zaleca pasażerom sprawdzenie stanu zgłoszenia strat online i odbiór walizki na lotnisku, gdy tylko bagaż dotrze do Hamburga. „Rozumiemy frustrację naszych gości i mamy nadzieję, że sytuacja wkrótce się poprawi”.

Czytanie wskazówka: Lot opóźniony o ponad 35 godzin! Pianka wczasowicza: „Jesteśmy zależni od narkotyków”

Długie czasy oczekiwania przed odlotem

Bałagan walizkowy to nie jedyny plac budowy. Pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość przed odlotem z lotniska w Hamburgu. Biorąc pod uwagę długie oczekiwanie na pasażerów na lotnisku w Hamburgu, posłanka FDP Anna von Trூன்nfels-Fro wezwała Senat do działania. „Czerwono-Zieloni ignorują katastrofalne godziny oczekiwania na lotnisku w Hamburgu. Ukrywają się za obowiązkami federalnymi. Jest to niedopuszczalne, ponieważ lotnisko Helmut Schmidt jest głównym miastem miasta, a nawet Senat ma w nim duży udział”, powiedział Van Trunfels-Frowin. .

READ  Dlaczego gwiazda Bayernu Robert Lewandowski jest krytykowana w Polsce

Odpowiadając na drobne pytanie ze strony prawodawców FDP, Senat wyjaśnił, że za bezpieczeństwo na lotnisku odpowiada policja federalna. Senator ds. gospodarki Michael Westhagemann (niezależny) rozmawiał z przedstawicielami policji federalnej i Fluughafen Hamburg GmbH 2 czerwca. W liście z dnia 10 czerwca zwrócił się do minister spraw wewnętrznych Unii Nancy Fasser (SPD) o podjęcie kroków mających na celu poprawę sytuacji w krótkim okresie. Westman chciał wysłać kolejny list do unijnego ministra transportu Volkera Wissinga (FDP).

Czytanie wskazówka: Było tak ciasno: pilot nie mógł latać samolotem – chaos w sorbrooku

O wiele więcej pasażerów od czasu złagodzenia ograniczeń dotyczących korony

Liczba pasażerów na lotnisku w Hamburgu znacznie wzrosła od wiosennego zniesienia ograniczeń dotyczących korony. W tygodniu po Zesłaniu Ducha Świętego naliczono około 270 000 pasażerów, powiedziała rzeczniczka lotniska Janet Neimer. To 71 procent poziomu sprzed korony w 2019 roku i najwyższa tygodniowa wartość od początku epidemii. Od początku lutego do połowy maja liczba pasażerów potroiła się. Z początkiem wakacji w Hamburgu i Schellswick-Holstein na początku lipca lotnisko spodziewa się około 300 000 pasażerów tygodniowo i 56 000 pasażerów dziennie. Przed Coroną maksymalną liczbę pasażerów tego dnia szacowano na 65 000.

Podróżni w Hamburgu powinni o tym pamiętać

Niemeyer poinformował, że na lotnisku powinny być co najmniej dwie, dwie i pół godziny przed odlotem. Według policji federalnej pasażerowie powinni spodziewać się dłuższego czasu oczekiwania podczas kontroli bezpieczeństwa. Pasażerowie powinni udać się bezpośrednio na kontrolę po odprawie. Proces ten jest przyspieszony, gdy pasażerowie oddzielnie umieszczają na pasie urządzenia elektroniczne, takie jak telefony komórkowe, tablety czy laptopy. Dopuszczalną ilość płynów – do maksymalnie 100 mililitrów każdy – należy przechowywać w plastikowej torbie wielokrotnego użytku. (dpa, sli)

READ  Kampania wyborcza: Planowany pięciobój zmieni się w walkę Barbacha z Lashetem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Karawana Schlagermove znów przejeżdża przez Hamburg | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 07.02.2022 06:37

Barwna scena schlager powraca: jak większość wydarzeń, hamburski Schlagermo musiał zostać odwołany z powodu pandemii korony. Po dwóch latach abstynencji następuje odrodzenie.

Popowa impreza rozpoczęła się w piątek wieczorem w Heiligengeistfeld. W wielkim namiocie imprezowym puszczano popularne kultowe i imprezowe hity wszechczasów. Ale dzisiaj ma miejsce wielki ruch. Oczekuje się 500 000 fanów schlagera – w rozkloszowanych spodniach, kolorowych sukienkach w kwiaty i kolorowych perukach. W tym roku na przyczepę składa się łącznie 47 ciężarówek muzycznych.

Konwój od 15:00 do 20:00

Ciężarówki ruszą o godzinie 15:00. Wyjeżdżają z Heiligengeistfeld, gdzie ponownie powinni przybyć między 20:00 a 20:30. Trasa wiedzie przez Helgolander Allee do Landungsbrücken, przez port do targu rybnego, a następnie z powrotem przez Reeberbahn. W strefie after party odbywa się tzw. after party.

Duże zamknięte drogi

Niektóre ulice będą zamknięte dla ruchu dla Schlagermove. Classicsouci jest zamknięte do 7 rano w niedziele. W związku z dużym wydarzeniem od godziny 12:00 drogi są zamknięte. Stwarzane są możliwości opuszczenia dzielnicy przez mieszkańców.

Trasy dla mieszkańców w skrócie

  • Hein-Köllisch-Platz: Jest otwarty od 14:00 do 22:00, aby mieszkańcy mogli wejść i wyjść podczas imprezy.
  • Bernhard-Nocht-Strasse: możliwe w domu nr 10 przez usunięcie słupka w przejściu (róg Antonistrasse i Pinnasberg). Wejście i wyjście odbywa się przez Sewardstrasse (Kersten-Miles-Bridge). Alternatywnie możesz wejść i wyjść przez Hamburger Hochstrasse.

Już 23. edycja Schlagermove

To kultowe wydarzenie istnieje od 1997 roku. 23. edycja Schlagermo latem 2019 roku przyciągnęła w Hamburgu około 350 000 odwiedzających, poinformowali organizatorzy.

Więcej informacji

Istnieje ryzyko korków w Hamburgu w weekendy z powodu zamkniętych dróg i ruchu wakacyjnego w kierunku plaży. Dalej

Schlagermove w Hamburgu © NTR Zdjęcie: Karsten Segund

Komitet miejski zgromadzenia okręgowego Hamburg-Mitte nie ma zastrzeżeń do trzech głównych wydarzeń. (05.11.2022) Również

Ten temat w projekcie:

Dziennik Hamburg | 07.02.2022 | 19:30 godz.

Logo NTR
READ  Bilet 9 euro: Dziesięć godzin z Monachium do Berlina - tak odbył się test
Continue Reading

Top News

Praworządność: wtedy „nie zapłacimy pieniędzy” – nowy spór między UE a Polską

Published

on

DWiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Djurova nie ma wątpliwości co do tego, co myśli o porozumieniu z polskim rządem. Zapytany przez zielonego eurodeputowanego Daniela Freunda, czy ustawa uchwalona przez polski parlament nazywa kamieniami milowymi planu ratunkowego, Jourova odpowiedziała w czwartek w parlamencie UE: „Nie, tak nie jest”.

Polska musi dokonać przeglądu warunków i „kamieni milowych”, „nie zapłacimy”, jeśli polscy sędziowie nie będą mieli odpowiedniej odpowiedzi w postaci prawnie wiążących przepisów – wyjaśnił odpowiedzialny Czech jako komisarz. Dla wartości portfela i przejrzystości. Według agencji informacyjnej DPA przedstawiciele Komisji we wcześniejszej analizie podczas rozprawy przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości (ETS) wyjaśnili, że nie zostały spełnione warunki wypłaty dla Polski miliardów koron.

Czytaj

Bardzo źli sąsiedzi

To był poważny cios dla nacjonalistycznych konserwatystów w Warszawie – czego w czerwcu nikt się nie spodziewał. Po wizycie w stolicy Polski przewodniczącej Komisji Ursuli van der Leyen sprawa stała się jasna: polski rząd ostatecznie otrzyma 35 mld euro z Funduszu Rozwoju Korony. Kraj pilnie potrzebuje pieniędzy.

Sytuacja gospodarcza jest napięta: według GUS inflacja w maju wyniosła 13,9 proc. – jedna z najwyższych wartości w Europie. Do tego dochodzą cztery miliony uchodźców, którzy przekroczyli polską granicę z rosyjskiej okupacji Ukrainy. Polska do tej pory przyjmowała Ukraińców, którzy uciekli ze swojej ojczyzny od 24 lutego. Ich integracja jest kosztowna.

Czytaj

Ogromna jedność: Ukraińcy i Polacy wspólnie protestują w Krakowie

Bruksela była więc przekonana, że ​​nie można odmówić Polsce wypłaty pomocy. Rząd pierwszej linii wyłonił się wreszcie jako najważniejszy partner Ukrainy i nadaje tempo europejskiej polityce wobec Ukrainy. Ale teraz zwrot – dlaczego?

Warszawa przedłożyła do komisji swój plan rozwoju w maju 2021 roku. W takim planie członkowie UE musieliby wyjaśnić, jakie inwestycje dokonują i jakie reformy zamierzają przeprowadzić, aby otrzymać finansowanie z tzw. Recovery and Resilience Facility (RRF) na uporanie się ze skutkami pandemii. Komisja wstrzymała jednak miliardy dla Polski, ponieważ nie widziała w kraju spełnienia standardów konstytucyjnych.

READ  Stabilna sytuacja finansowa: według IfW Rosja jest gotowa na długą wojnę

UE przeżywa kryzys praworządności

Rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) już od sześciu lat restrukturyzuje system sądownictwa: odwołano sędziów i utworzono nowe izby. Zdaniem ekspertów polskie sądy przestały być niezależne. W 2021 r. Sąd Konstytucyjny, w którego skład wchodzą partyjni lojaliści, uznał za niezgodne z polskim prawem znaczne części traktatów europejskich, w tym art. 19, który ustanawia jurysdykcję ETS. Od tego czasu nie tylko Polska, ale cała UE pogrążyła się w kryzysie praworządności. Warszawa nie wykonuje tymczasowych zarządzeń ETS. Dlatego nakładane są grzywny w wysokości miliona euro dziennie.

W tych okolicznościach Komisja nie jest w stanie zapłacić Polsce. Wszyscy rządzący w Warszawie o tym wiedzieli. Z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy przed czerwcową wizytą Van der Leyena Sejm uchwalił ustawę („Lex Duda”), zgodnie z którą miały zostać zastąpione części sądownictwa. W planach jest m.in. rozwiązanie kontrowersyjnej Izby Dyscyplinarnej przy Sądzie Najwyższym.

Czytaj

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (L) i kanclerz Niemiec Olaf Scholz przemawiają przed spotkaniem w Pałacu Maryjskim w Kijowie 16 czerwca 2022 r.  - To pierwsza wizyta szefów trzech krajów UE w Kijowie.  Inwazja Rosji 24 lutego na Ukrainę.  (Zdjęcie: Sergey Shubinsky/AFP)

Spekulacje w Europie Wschodniej

W Brukseli odebrano to jako znak dobrej woli. Wtedy było jasne: Polska chciała pieniędzy, a Bruksela chciała je zapłacić. Van der Leyen jest zwolennikiem takiego porozumienia z polskim rządem.

Jednak czołowi eksperci, tacy jak londyński konstytucjonalista Laurent Bech, ostrzegali komisję, że zmiany w nowej ustawie mają charakter kosmetyczny. W rzeczywistości obracają się one wokół wielu spraw między Komisją a Polską. Na przykład pokój dyscyplinarny powinien być zastąpiony tylko „Pokój odpowiedzialności zawodowej”. 11 sędziów tej izby ma powołać prezydent Duda. Założenie jest takie, że po prostu zmieni się nazwę pokoju.

Komisja jest podzielona

„Badamy nowe prawo dotyczące reżimu regulacyjnego” – napisała Jourova na Twitterze w czwartek. „Ale ta nowa ustawa nie gwarantuje, że sędziowie mogą kwestionować stanowisko innych sędziów bez narażania się na postępowanie dyscyplinarne”. W szczególności nie dotyczy Krajowej Rady Sądownictwa (KRS).

READ  Dlaczego gwiazda Bayernu Robert Lewandowski jest krytykowana w Polsce

Eksperci kwestionują, czy ci, którzy awansują w systemie, mogą pełnić funkcję sędziów. Od 2017 roku parlament większości BIS może zajmować radę, dając jej kontrolę nad sądownictwem. Krytycy mówią o „upolitycznieniu sądownictwa”.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest wymagana, ponieważ zgoda ta jest wymagana przez dostawców osadzonych treści jako dostawców zewnętrznych w celu wyświetlenia osadzonych treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „on”, zgadzasz się na to (która może zostać odwołana w dowolnym momencie). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazywanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Swoją zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika na dole strony i poprzez Prywatność.

„Sytuacja jest absurdalna” – powiedział w rozmowie z WELT eurodeputowany Daniel Freund. „Przed ETS Komisja krytykuje sądownictwo państwowe – czyli sposób powoływania sędziów. Ale to nie powinno nagle stanowić problemu dla umowy dotyczącej finansowania odbudowy.

Rzeczywiście, w tym tygodniu przed ETS wszczęto nowe sprawy przeciwko Polsce. Ważne są wstępne decyzje sędziów Christiana Markiewicza i Waldemara Jurka z Sądów Okręgowych w Katowicach i Krakowie z 2021 roku. Pozornie chodzi o prawo konsumenckie, ale wypowiadali się sędziowie zatwierdzeni przez KRS. Czy więc wyroki są ważne? W przeciwnym razie około 2000 sędziów w Polsce zostanie oficjalnie powołanych nielegalnie, a tysiące, dziesiątki tysięcy orzeczeń zostanie unieważnionych.

Czytaj

Stanowisko Komisji w tej sprawie jest niejasne. Daniel Freund uważa jednak, że słowa są jasne: „Prezydent podważa rządy prawa w Polsce i wysiłki własnego narodu” – mówi.

READ  Corona Key Stats: Oburzenie z powodu bezużytecznej ankiety dotyczącej wydarzeń

„Widzę, że w sprawie Polski komisja jest podzielona: prezydent dąży do porozumienia z Polską, chce uwolnić fundusze, ale niektórzy wpływowi komisarze chcą pozostać stabilni w kwestii praworządności i nalegają, aby Polska spełniała warunki – powiedział w rozmowie z WELT Jakub Jarakszewski, ekspert prawa z Uniwersytetu Poznańskiego. „Wśród tych komisarzy znaleźli się Jourova, Reinders, Vestager i Timmermans”, wymienia. Nic się teraz nie dzieje. To jest znaczące. – Bo po podróży van der Leyena do Warszawy wydawało się, że pieniądze zostaną wkrótce uwolnione – powiedział ekspert.

Jednak ci, którzy nie chcieli płacić Polsce, nie musieli nic płacić Polsce – jak Daniel Freund. – Solidarność z Polską jest potrzebna teraz, ale nie kosztem ustawodawstwa – mówi. Wspomina o pomocy dla uchodźców, ale Polska przekazała Ukrainie 240 czołgów i innego ciężkiego sprzętu. W tym momencie, zgodnie z suplementem, można pomóc. Zapasy można uzupełniać. „Mówię: czołgi dla Polski zamiast niszczenia sądownictwa” – powiedział Freund.

Continue Reading

Top News

Informacje dla odbiorców energii elektrycznej dotyczące liczników energii elektrycznej, zwrotu kosztów i dostawców

Published

on

READ  Niemcy trzy razy więcej niż Polska
Continue Reading

Trending