Connect with us

Top News

Live Ticker Corona 8 grudnia: Epidemia w Bawarii – wiadomości z Rosenheim, Transstein, Muhaldorf, Altotting i Perthdesktener Land

Published

on

Reguła 2G jest wskazana przy wejściu do domu towarowego (logo).

© Michael Bahlo / dpa

Monachium/Górna Bawaria – wirus Corona nadal powoduje ograniczenia w regionie, w Bawarii, Niemczech i na całym świecie. Zmiany w aktualnościach w środę (8 grudnia):

Numery spraw w skrócie:

 • Przypadki hospitalizowane / 7 dni w Bawarii: 952 (Źródło / Status: LGL, 7 grudnia, godz.) *
 • Wskaźnik obsługi szpitali w Bayern: Razem 7,2 (Źródło / Status: LGL, 7 grudnia, godz.); Szczepionka 2,6; Nieszczepione 15,5 (Źródło / Status: LGL, 2 grudnia, godz.)
 • Przypadki Covit-19 na oddziale intensywnej terapii w Bawarii: 1063 (Źródło: DIVI, 8 grudnia, 06:05) ** / ***
 • Zakwaterowanie w łóżku intensywnej opieki w ILS Rosenheim: 88,8% (Źródło: DIVI, 8 grudnia, 06:15) ****
 • Zajętość łóżek intensywnej opieki w ILS Traunstein: 92,0% (Źródło: DIVI, 8 grudnia, 8:15) ****
 • 7 dniowe wydarzenie: Miasto Rosenheim 706,1, okręg Rosenheim 808,9, okręg Transstein 831,6, okręg Perthdeskattener Land 788,1, okręg Muldorf 804,4, okręg Altöting 658,3 (Źródło: RKI, 7 grudnia, 3:26) ****
 • Poprzednie ofiary: Rosenheim 7896, Rosenheim District 32 014, Transstein 24 929, Perth Desktop Land 14 507, Muhaldorf 15 392, przydział 12,286 (Źródło: RKI, 7 grudnia, 3:26)
 • Ofiary śmiertelne: Rosenheim City 85, powiat Rosenheim 553, Transstein 270, Perth Desktop Land 119, Muhaldorf 236, Altoting 235 (Źródło: RKI, 7 grudnia, 3:26)
 • Praca: Przypadki NiemcySprawy na całym świeciePrzegląd obszarów ryzyka
  * = Jeśli wartość wzrośnie do 1200 lub więcej, zacznie obowiązywać żółty poziom ostrzegawczy
  ** = Jeśli wartość wzrośnie do 450 lub więcej, żółty stan alertu również zacznie obowiązywać
  *** = Jeśli wartość wzrośnie do 600 lub więcej, czerwony poziom ostrzeżenia zacznie obowiązywać
  **** = Jeśli w obszarze centrum kontroli ratunkowej znajduje się ponad 80% łóżek intensywnej opieki I 7-dniowe wydarzenia w dystrykcie/mieście 300 lub więcej, zaczyna obowiązywać czerwony status alertu

Aktualizacja, 6.44 – W niektórych częściach sektora detalicznego 2G zacznie obowiązywać od środy

W niektórych obszarach bawarskiego handlu detalicznego od środy Tylko zaszczepione i wyleczone Sklep. ten Jednak ograniczenie 2G nie dotyczy codziennej działalnościProwadzi to do wielu wyjątków. Sektor detaliczny z niecierpliwością czeka teraz na reakcję klientów.

READ  Dortmund: „Pogrzeb” dla „SS-Siki” – decyzja policji

Przegląd: Te sklepy są zwolnione z zasady 2G

W sklepach objętych regulacją 2G, takich jak sklepy tekstylne, jubilerskie lub sportowe, Status 2G zweryfikowany w obszarze wejścia pragnienie. Więc są obok niego Dowód tożsamości, w tym dokumenty tożsamości Konieczne, jak mówi Bernd Olman z Bawarskiej Izby Handlowej.

W sektorze detalicznym ludzie mają mieszane uczucia co do działania. Z jednej strony traci się część potencjalnych klientów, Spontaniczne zakupy stają się coraz trudniejsze i pojawiają się obawy, że kłopoty wywoła odrzucona publiczność. Z drugiej strony jest teraz jasność, mówi związkowiec Bernd Olman. „Naszą wielką nadzieją jest to, że świąteczny węzeł pęknie”. Może to również przyczynić się do tego, że część zaszczepionych wcześniej czuła się bezpiecznie, unikając zgiełku i chcąc w przyszłości korzystać z 2G.

Nowy dzienny najwyższy poziom zgonów spowodowanych koronami od lutego

ten Liczba zgonów koronowych odnotowanych w ciągu jednego dnia osiągnęła najwyższy poziom od lutego (News Ticker Wtorek, 7 grudnia) Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli Odpowiedzialna firma Robert Koch (RKI) W ciągu 24 godzin 527 Sprawy koronowane lub zmarłego. W tej chwili liczba dziennych zgonów koronowych jest znacznie niższa niż wysokość drugiej fali koronowej pod koniec zeszłego roku – nawet jeśli jest obecna. Zarażeń jest znacznie więcej niż było wtedy. Eksperci twierdzą, że wynika to z pozytywnego działania szczepionki, która zapewnia skuteczną ochronę przed poważną chorobą.

RKI przedstawiło 7-dniowe wydarzenie jako 427. Dla porównania: wartość z poprzedniego dnia wyniosła 432,2 – wystąpiły jednak problemy techniczne przy przesyłaniu danych z Saksonii. Tydzień temu było to 442,9 (w poprzednim miesiącu: 201,1) w całym kraju. Urzędnicy służby zdrowia w Niemczech zgłosili się do RKI 69 601 nowych infekcji koronowych w ciągu jednego dnia. Wynika to jasno z najnowszych statystyk RKI (8 grudnia, 4:28 rano) Dokładnie tydzień temu było 67 186 infekcji.

READ  BERLIN: Państwowa administracja wyborcza chce odwołać się od wyborów

Przy szacowaniu wskaźnika infekcji należy o tym pamiętać Eksperci zakładają obecnie znacznie niższy raport. Urzędnicy służby zdrowia i kliniki nie mogą już zgłaszać przypadków, przynajmniej w regionach prywatnych. RKI też się liczyło 6 291 621 osób zostało zarażonych Sars-CoV-2 w Niemczech od wybuchu epidemii.. Ponieważ wiele infekcji pozostaje niezdiagnozowanych, rzeczywista całkowita ich liczba może być znacznie wyższa.

ten Liczba pacjentów z koroną przyjętych do poradni na 100 000 mieszkańców RKI dał mu siedem dni we wtorek Z 5,45 A (poniedziałek: 5.32) RKI podało, że liczba osób, które wyzdrowiały w środę, wyniosła 5 225 700. Liczba osób, u których stwierdzono zakażenie Sars-CoV-2 Zmarł Oni są, 104 047.

mw / mh / dpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Obawy przed cyberatakami: ostrzeżenie Alfa-CRP w Polsce

Published

on

Za granicą Uważaj na cyberataki

Polski rząd wydał alarm Alfa-CRP w całym kraju

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Co: pa / PAP

Po cyberatakach na ukraińskie serwery rządowe alarm Alfa-CRP będzie obowiązywał w Polsce do niedzieli – pierwszy z czterech w sumie poziomów alarmowych. Wynik ten wskazuje, że Polska rozważa cyberatak na kluczową infrastrukturę.

miWynika to z napiętej sytuacji w bezpośrednim sąsiedztwie Rosji. Od wtorku o 23:59 alert Alfa-CRP będzie obowiązywał w całej Polsce. Rząd ogłosił we wtorek wieczorem.

Według doniesienia premier Mateusz Morawiecki podpisał stosowne rozporządzenie po spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych i szefem krajowej agencji wywiadowczej ABW. Alpha-CRP to pierwszy z czterech poziomów alarmowych, które można uruchomić w przypadku zagrożenia cyberatakami.

Organy powinny poddawać monitoringowi, tj. przeglądowi, ważną infrastrukturę, taką jak połączenia telekomunikacyjne. „To sygnał dla służb bezpieczeństwa i całej administracji publicznej do szczególnej czujności” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie.

W raporcie stwierdzono, że posunięcie polskiego rządu było związane z atakami cybernetycznymi na serwery ukraińskiego rządu w ciągu ostatnich kilku dni. Poziom CRP ma charakter prewencyjny i powinien być stosowany początkowo do niedzieli.

W piątek w Polsce zgłoszono wyciek danych. Według serwisu Onet do 9 stycznia ponad 1,7 miliona szczegółów dotyczących polskiej armii zostało załadowanych na serwer i podobno pobrane. Powiadomienie o poziomie alarmowym CRP wskazuje, że polski rząd uważa, że ​​w najbliższych dniach można sobie wyobrazić cyberataki na kluczową infrastrukturę.

Czytaj

Najwyższy stopień pilności: istnieje pilna potrzeba pozostania wśród grup przestępczych

Oprócz infrastruktury telekomunikacyjnej obejmuje to dostawy energii. Decyzja zapada w czasie wzmożonych napięć między Rosją a Ukrainą w sąsiedniej Polsce. Moskwa przewiozła przez granicę na Ukrainę tysiące żołnierzy i ciężki sprzęt. Dyplomacja kryzysowa na Zachodzie nie pomogła jeszcze złagodzić napięć. Polska, zachodni sąsiad Ukrainy, również jest zagrożona wydarzeniami.

READ  Saksonia: okradziony z jubilera znalezionego w Polsce
Continue Reading

Top News

Lipsk: Missing Jesse (19) nie żyje | Regionalny

Published

on

Lipsk – Tragiczne potwierdzenie w sprawie Jessego (19), który zaginął z Lipska. Teraz leżał martwy na polu niedaleko Schkeuditz. Musiał zostać zabity! (20) został zatrzymany pod zarzutem.

„Według wstępnych ustaleń, zmarły został uznany za zmarłego na miejscu” – powiedział we wtorek rzecznik policji.

Jesse był publicznie poszukiwany

Zdjęcie: © Posterunek Policji Południowo-Wschodni w Lipsku

„Dalsze dochodzenia są w toku. Żadne dalsze informacje na temat lokalizacji, czasu i miejsca odkrycia nie zostały ujawnione, aby nie zakłócać tych badań ”.

Pierwsi śledczy przybyli na miejsce w poniedziałek po południu i znaleźli ciało. We wtorek Altscherbitzer zmierzył pole za pomocą technologii LKA 3D i przeleciał nad obszarem za pomocą dronów. Wydział medycyny sądowej przeszukał wykrywacz metalu i usunął wierzchnią warstwę gleby z miejsca, w którym leżało ciało.

„Nie jest jasne, czy 20-letni podejrzany jest rzeczywiście mordercą” – powiedział Andreas Ricken, rzecznik prokuratora stanowego w Lipsku. Nie jest jeszcze pewne, czy zostanie złożony wniosek o nakaz aresztowania.

Jesse był ostatnio widziany 11 stycznia 2022 roku. Był tam w ciągu dnia ze znajomym. Pożegnali się na głównym dworcu kolejowym w Halle, gdzie 19-latek chciał pojechać do Probstidy.

W poszukiwania zaginionego zaangażowana jest policja. Ciało młodego mężczyzny zostało znalezione w poniedziałek.

Zwiastun filmu

Kryminalistyka na miejscu. We wtorek kontynuowali poszukiwania i bronili dowodów

Zdjęcie: Silvio Burger

READ  Odszkodowanie: polski rząd nie może wiele oczekiwać od Scholesa
Continue Reading

Top News

Protesty w Polsce w sprawie akt kościelnych związanych z nadużyciami | DOMRADIO.DE

Published

on

Obecnie akta postępowania kościelnego przeciwko sprawcom nie są dostępne dla Polskiej Państwowej Komisji do Spraw Wykorzystywania Seksualnego Dzieci. Watykan jest za to odpowiedzialny.

Sobór Biskupów w Warszawie ogłosił w poniedziałek, że za nadużycia w Kościele katolickim odpowiedzialny jest Watykan. Dlatego diecezje i zakony prowadziły w imieniu władz Watykańskich śledztwa karne. W rezultacie rząd powinien zwrócić się o międzynarodową pomoc prawną do Watykanu, aby mógł dostarczyć dokumentację konkretnych nominacji, które podlegają jurysdykcji Stolicy Apostolskiej.

„Dlatego nie mamy tu do czynienia z relacją między władzą państwową a kościołem w Polsce, ale o relację między polskim rządem a władzami Stolicy Apostolskiej” – powiedział Piotr Studniki, szef Urzędu Ochrony Dzieci przy ul. Konferencja Episkopatu. Oficer. Ksiądz Arcybiskup Wojciec Polak, który jest odpowiedzialny za ochronę dzieci i młodzieży w kościele, powiedział w zeszłym tygodniu w liście do Błażeja Kmieciaka, szefa Państwowej Komisji Śledczej.

Próbowałem zdobyć pliki na próżno

Jak dotąd Komisja podjęła daremną próbę uzyskania dostępu do akt Kościoła. We wrześniu 2021 r. przewodniczący Komisji Kmieciak zaproponował nawet wspólną komisję śledczą do analizy akt Konferencji Episkopatu. Od jesieni 2020 r. Komisja rejestruje przypadki wykorzystywania dzieci w wieku poniżej 15 lat w społecznościach edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych i religijnych.

Według Statnickiego Konferencja Episkopatu chce współpracować z Komisją Badań Statystycznych i Ochrony Dzieci i Młodzieży przed Wykorzystywaniem Seksualnym. Bodźcem dla podobnych programów w państwowych placówkach oświatowo-opiekuńczych będzie praca profilaktyczna katolickich szkół i ośrodków dla osób niepełnosprawnych.

Kłóć się o liczby

Kościół skrytykował wstępny raport komisji rewizyjnej o nadużyciach z lipca 2021 roku. Stuttnicki zarzucił komisji fałszywy obraz poziomu przemocy seksualnej księży oraz niesłuszne zarzucanie Kościołowi braku chęci współpracy. W swoim raporcie komisja napisała, że ​​w 30 proc. przypadków zgłoszonych lub odnotowanych nadużyć oskarżonym jest duchowny.

READ  Brakujące płatności: pieniądze na łóżka na OIOM-ie szpitale zaczynają dziesiątki przypadków

Badanie Konferencji Biskupów wykazało, że duchowni są odpowiedzialni za jeden procent wszystkich przestępstw związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. We własnej ocenie akt sądowych postępowań karnych od połowy 2017 r. do końca 2020 r. Komisja ustaliła, że ​​dwóch z 265 skazanych przestępców to księża.

Continue Reading

Trending