Connect with us

Top News

Live Ticker Corona 8 grudnia: Epidemia w Bawarii – wiadomości z Rosenheim, Transstein, Muhaldorf, Altotting i Perthdesktener Land

Published

on

Live Ticker Corona 8 grudnia: Epidemia w Bawarii – wiadomości z Rosenheim, Transstein, Muhaldorf, Altotting i Perthdesktener Land

Reguła 2G jest wskazana przy wejściu do domu towarowego (logo).

© Michael Bahlo / dpa

Monachium/Górna Bawaria – wirus Corona nadal powoduje ograniczenia w regionie, w Bawarii, Niemczech i na całym świecie. Zmiany w aktualnościach w środę (8 grudnia):

Numery spraw w skrócie:

 • Przypadki hospitalizowane / 7 dni w Bawarii: 952 (Źródło / Status: LGL, 7 grudnia, godz.) *
 • Wskaźnik obsługi szpitali w Bayern: Razem 7,2 (Źródło / Status: LGL, 7 grudnia, godz.); Szczepionka 2,6; Nieszczepione 15,5 (Źródło / Status: LGL, 2 grudnia, godz.)
 • Przypadki Covit-19 na oddziale intensywnej terapii w Bawarii: 1063 (Źródło: DIVI, 8 grudnia, 06:05) ** / ***
 • Zakwaterowanie w łóżku intensywnej opieki w ILS Rosenheim: 88,8% (Źródło: DIVI, 8 grudnia, 06:15) ****
 • Zajętość łóżek intensywnej opieki w ILS Traunstein: 92,0% (Źródło: DIVI, 8 grudnia, 8:15) ****
 • 7 dniowe wydarzenie: Miasto Rosenheim 706,1, okręg Rosenheim 808,9, okręg Transstein 831,6, okręg Perthdeskattener Land 788,1, okręg Muldorf 804,4, okręg Altöting 658,3 (Źródło: RKI, 7 grudnia, 3:26) ****
 • Poprzednie ofiary: Rosenheim 7896, Rosenheim District 32 014, Transstein 24 929, Perth Desktop Land 14 507, Muhaldorf 15 392, przydział 12,286 (Źródło: RKI, 7 grudnia, 3:26)
 • Ofiary śmiertelne: Rosenheim City 85, powiat Rosenheim 553, Transstein 270, Perth Desktop Land 119, Muhaldorf 236, Altoting 235 (Źródło: RKI, 7 grudnia, 3:26)
 • Praca: Przypadki NiemcySprawy na całym świeciePrzegląd obszarów ryzyka
  * = Jeśli wartość wzrośnie do 1200 lub więcej, zacznie obowiązywać żółty poziom ostrzegawczy
  ** = Jeśli wartość wzrośnie do 450 lub więcej, żółty stan alertu również zacznie obowiązywać
  *** = Jeśli wartość wzrośnie do 600 lub więcej, czerwony poziom ostrzeżenia zacznie obowiązywać
  **** = Jeśli w obszarze centrum kontroli ratunkowej znajduje się ponad 80% łóżek intensywnej opieki I 7-dniowe wydarzenia w dystrykcie/mieście 300 lub więcej, zaczyna obowiązywać czerwony status alertu

Aktualizacja, 6.44 – W niektórych częściach sektora detalicznego 2G zacznie obowiązywać od środy

W niektórych obszarach bawarskiego handlu detalicznego od środy Tylko zaszczepione i wyleczone Sklep. ten Jednak ograniczenie 2G nie dotyczy codziennej działalnościProwadzi to do wielu wyjątków. Sektor detaliczny z niecierpliwością czeka teraz na reakcję klientów.

READ  Trzy imprezy z oświetleniem ulicznym, trzy pomysły – czy maska ​​będzie trwać wiecznie? - Polityka wewnętrzna

Przegląd: Te sklepy są zwolnione z zasady 2G

W sklepach objętych regulacją 2G, takich jak sklepy tekstylne, jubilerskie lub sportowe, Status 2G zweryfikowany w obszarze wejścia pragnienie. Więc są obok niego Dowód tożsamości, w tym dokumenty tożsamości Konieczne, jak mówi Bernd Olman z Bawarskiej Izby Handlowej.

W sektorze detalicznym ludzie mają mieszane uczucia co do działania. Z jednej strony traci się część potencjalnych klientów, Spontaniczne zakupy stają się coraz trudniejsze i pojawiają się obawy, że kłopoty wywoła odrzucona publiczność. Z drugiej strony jest teraz jasność, mówi związkowiec Bernd Olman. „Naszą wielką nadzieją jest to, że świąteczny węzeł pęknie”. Może to również przyczynić się do tego, że część zaszczepionych wcześniej czuła się bezpiecznie, unikając zgiełku i chcąc w przyszłości korzystać z 2G.

Nowy dzienny najwyższy poziom zgonów spowodowanych koronami od lutego

ten Liczba zgonów koronowych odnotowanych w ciągu jednego dnia osiągnęła najwyższy poziom od lutego (News Ticker Wtorek, 7 grudnia) Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli Odpowiedzialna firma Robert Koch (RKI) W ciągu 24 godzin 527 Sprawy koronowane lub zmarłego. W tej chwili liczba dziennych zgonów koronowych jest znacznie niższa niż wysokość drugiej fali koronowej pod koniec zeszłego roku – nawet jeśli jest obecna. Zarażeń jest znacznie więcej niż było wtedy. Eksperci twierdzą, że wynika to z pozytywnego działania szczepionki, która zapewnia skuteczną ochronę przed poważną chorobą.

RKI przedstawiło 7-dniowe wydarzenie jako 427. Dla porównania: wartość z poprzedniego dnia wyniosła 432,2 – wystąpiły jednak problemy techniczne przy przesyłaniu danych z Saksonii. Tydzień temu było to 442,9 (w poprzednim miesiącu: 201,1) w całym kraju. Urzędnicy służby zdrowia w Niemczech zgłosili się do RKI 69 601 nowych infekcji koronowych w ciągu jednego dnia. Wynika to jasno z najnowszych statystyk RKI (8 grudnia, 4:28 rano) Dokładnie tydzień temu było 67 186 infekcji.

READ  Unia obwinia Baerbacha: FDP wywiera presję na karty płatnicze dla osób ubiegających się o azyl

Przy szacowaniu wskaźnika infekcji należy o tym pamiętać Eksperci zakładają obecnie znacznie niższy raport. Urzędnicy służby zdrowia i kliniki nie mogą już zgłaszać przypadków, przynajmniej w regionach prywatnych. RKI też się liczyło 6 291 621 osób zostało zarażonych Sars-CoV-2 w Niemczech od wybuchu epidemii.. Ponieważ wiele infekcji pozostaje niezdiagnozowanych, rzeczywista całkowita ich liczba może być znacznie wyższa.

ten Liczba pacjentów z koroną przyjętych do poradni na 100 000 mieszkańców RKI dał mu siedem dni we wtorek Z 5,45 A (poniedziałek: 5.32) RKI podało, że liczba osób, które wyzdrowiały w środę, wyniosła 5 225 700. Liczba osób, u których stwierdzono zakażenie Sars-CoV-2 Zmarł Oni są, 104 047.

mw / mh / dpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Unia obwinia Baerbacha: FDP wywiera presję na karty płatnicze dla osób ubiegających się o azyl
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  Attila Hildman: Amazon i Liferanto wyrzucają „pobocznych myślicieli”
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending