Connect with us

Economy

Litr super za 2,47 euro? Możliwa eksplozja cen paliw po wyborach federalnych

Published

on

Cena oleju napędowego i benzyny może znacznie wzrosnąć po wyborach federalnych w 2021 r. – do 2,47 euro za litr supersamochodu.

Kassel – Wynik Wybory do Bundestagu 2021* Może mieć znaczący wpływ na kierowców. Dane wyborcze dostarczają stronom informacji o sojuszu, który może prowadzić do wyższych kosztów lub ulg dla kierowców.

W aktualnych sondażach w wyborach federalnych SPD prowadzi z kandydatem kanclerza Olafem Schulzem. Obok SPD do partii, które po wyborach najprawdopodobniej wejdą w skład koalicji rządowej, należą Unia, Partia Zielonych, Wolna Partia Demokratyczna i Lewica.

Wejście w cenę CO2: Ceny paliw już znacznie wzrosły

Obecnie kierowcy muszą sięgnąć głębiej do kieszeni, bo ceny paliw w Niemczech już znacznie wzrosły. Jednym z powodów jest wprowadzenie w 2021 r. ceny dwutlenku węgla na podstawie decyzji SPD i CDU/CSU. Ma to na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i osiągnięcie celów klimatycznych. Zgodnie z decyzją firmy sprzedające olej opałowy, węgiel lub benzynę są zobowiązane do zakupu certyfikatu na każdą tonę dwutlenku węgla. Emisja tony w tym roku kosztuje 25 euro. Cena następnie wzrasta corocznie o pięć euro, aż do osiągnięcia 55 euro za tonę dopłat w 2025 roku.

Po wyborach federalnych w 2021 r. ceny paliw mogą drastycznie wzrosnąć.

© Jens Büttner / dpa

Wzrost cen benzyny i oleju napędowego liczony przez ADAC został już przekroczony. ADAC obliczył wzrost o około siedem centów za litr dla benzyny i osiem centów za litr dla oleju napędowego. W rzeczywistości, według danych ADAC, ceny w sierpniu 2021 r. wzrosły średnio o 33 centy za Super E10 i 28 centów za olej napędowy w porównaniu do końca 2020 r. W całych Niemczech. Powodem wzrostu jest nie tylko cena dwutlenku węgla, ale także wzrost podatku VAT oraz wzrost cen ropy naftowej.

READ  Rosną koszty tankowania: czy warto jechać do Czech i Polski?

Tankowanie: ceny benzyny i oleju napędowego mogą znacznie wzrosnąć po wyborach parlamentarnych

Jeśli decyzja wielkiej koalicji zostanie utrzymana, kierowcy będą musieli liczyć się z 1,64 euro za litr Super E10 i 1,48 euro za litr oleju napędowego w 2025 r., według Focus Online. Te podwyżki cen muszą zostać zrekompensowane na przykład zwiększeniem dodatku dla osób dojeżdżających do pracy, niższymi cenami energii elektrycznej oraz premią za dojazdy dla osób o niższych zarobkach.

Ale jaki wpływ mogą mieć wybory federalne na ceny paliw w nadchodzących latach? Focus Online przeanalizował programy wyborcze potencjalnych partii i koalicji rządowych. Wszyscy potencjalni interesariusze rządowi w swoim manifeście wyborczym poświęcają się zmianom klimatycznym i środkom prowadzącym do osiągnięcia klimatycznego celu, jakim jest maksymalne globalne ocieplenie o 1,5 stopnia. Jednak środki te mogą wiązać się z wyższymi kosztami dla kierowców.

Według analizy Focus Online, sojusz jamajski (czarno-żółto-zielony) lub niemiecki (czarno-żółto-czerwony) może doprowadzić do najmniejszego wzrostu cen. Możliwe zatem, że poprzednia decyzja GroKo pozostanie w mocy, a ceny paliwa wzrosną do 1,64 euro za Super E10 i 1,48 euro za diesla.

2,47 za super? Sojusz rządu z FDP może pozwolić na bardzo szybki wzrost cen paliw

Jeśli jednak FDP przystąpi do koalicji rządowej, możliwy będzie również znaczny skok cen. Według Focus Online cena Super E10 może wzrosnąć do 2,47 euro za Super E10 i 2,31 euro za olej napędowy. Ponieważ FDP domaga się w swojej platformie rozszerzenia emisji dwutlenku węgla na cały sektor transportu. Jeśli uda im się wyegzekwować ten popyt, cena paliwa może znacznie wzrosnąć. Kalkulacja oparta jest na badaniu firmy konsultingowej r2b. To obliczyło wzrost ceny paliwa o 80 centów.

Według Focus Online, FDP może uczestniczyć w następujących koalicjach: Union / FDP / Die Grünen, Union / SPD / FDP lub SPD / FPD / Die Grünen. Ideą FDP jest ograniczenie przez kraj ilości dwutlenku węgla, który może być emitowany rocznie, tak aby do 2050 r. osiągnąć neutralność klimatyczną. Należy uzyskać certyfikaty na emisje, które z roku na rok są tańsze i droższe, według manifestu wyborczego FDP. W rezultacie ceny paliwa również podrożały.

READ  Klient Rewe był zaskoczony: po papierze toaletowym i makaronie - czy jest nowy trend dla chomików?

Wybory federalne 2021: wpływ koloru czerwonego, czerwonego i zielonego na ceny paliw jest niejasny

Według analizy Focus Online nie jest do końca pewne, w jaki sposób sojusz czerwonych, czerwonych i zielonych wpłynie na ceny paliw. Bo SPD i lewica nie podają w swoich programach szczegółowych informacji. Lewica co do zasady odrzuca jednak handel emisjami. Z drugiej strony Unia, FDP i Zieloni zgadzają się zrekompensować te dodatkowe koszty cenami dwutlenku węgla lub handlem emisjami: obywatele muszą odzyskać dodatkowe dochody dla państwa.

Wątpliwe jest jednak, czy te działania stron mogą wystarczyć do osiągnięcia celu klimatycznego i specyfikacji klimatycznej Federalnego Trybunału Konstytucyjnego. Według Niemieckiego Instytutu Badań Gospodarczych (DIW) żaden z programów wyborczych nie jest wystarczający do osiągnięcia celów klimatycznych do 2030 r. (sunnici)

Lista list ocen: © Jens Büttner / dpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

N26 osiąga większą niż oczekiwano rundę finansowania – Gospodarka

Published

on

Neo-Bank N26 otrzymał duży zastrzyk środków. Pomimo gniewu na regulatora bankowego Baffina, jest on większy niż oczekiwano. Ale w pewnym momencie N26 musi pójść na ustępstwa wobec Baffina.

Continue Reading

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Zagrożenie dla Zielonego Ładu

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

  • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
  • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
  • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Klient Rewe był zaskoczony: po papierze toaletowym i makaronie - czy jest nowy trend dla chomików?
Continue Reading

Trending