Connect with us

science

Lekarze obawiają się wzrostu rozprzestrzeniania się tej powszechnej choroby z powodu środków Corony

Published

on

  • zJulian Guttmann

    Blisko

Covid-19 to nie tylko potencjalnie niebezpieczna choroba: środki związane z epidemią mają również swoje wady.

W celu ułatwienia szpitalom i oddziałom intensywnej terapii rząd nakłada obecnie w niektórych stanach federalnych bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące koronawirusa. Między innymi zamknięte kluby, odwołane jarmarki bożonarodzeniowe i surowe ograniczenia w kontaktach z osobami nieszczepionymi muszą zapewnić, że przypadki koronawirusa ponownie powrócą do normy, a tym samym powstrzymają niebezpieczny przebieg choroby. Na tle braku nieograniczonych łóżek intensywnej opieki w Niemczech takie środki są nieuniknione. Jednak restrykcje mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie niektórych grup ludzi.

Każdy, kto odkrył jogging i zdrowe gotowanie podczas niedawnej blokady Corony, mógł odnieść korzyści z pandemii. Ale większość ludzi czuje się bardziej komfortowo z zamknięciami. „Pod Coroną styl życia i jakość życia wielu ludzi uległy pogorszeniu”, powiedział Hans Honer, szef Centrum Medycyny Żywienia Ilse Kroner Fresenius, cytowany przez niemiecką agencję prasową (dpa). Szczególnie dotknięci byli mężczyźni, młodzi dorośli i osoby, które miały problemy z wagą przed pandemią.

Około 40 procent respondentów w ankiecie przeprowadzonej na prawie 1000 dorosłych przybrało na wadze od początku pandemii – średnio o 5,6 kg, podała niemiecka agencja informacyjna w czerwcu 2021 roku. Ponadto co drugi ruch jest niższy niż wcześniej. „Dotyczy to głównie osób w wieku od 18 do 44 lat” – powiedział Hanner, według niemieckiej agencji prasowej dpa.

Więcej na ten temat: W 2020 roku jest więcej dzieci otyłych niż kiedykolwiek – obecne dane pokazują niepokojący rozwój

Ankieta na temat szczepień przeciwko koronie

Pandemia korony podnosi liczbę cukrzycy

Zbyt mała aktywność fizyczna jest głównym czynnikiem ryzyka różnych chorób. Niemieckie Towarzystwo Onkologiczne wie, że ryzyko zachorowania na raka wzrasta przy niewielkim wysiłku fizycznym. „Aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko zachorowania na raka, niezależnie od tego, że dużo ćwiczeń pozwala na utrzymanie prawidłowej masy ciała„Więc firma. Wykonuj jak najmniej pracy siedząc,” kontynuuje.

READ  Nieruchomości: drewno zamiast metalu: w ten sposób patelnia nie zostanie zarysowana

Epidemia koronacyjna ma również negatywny wpływ na cukrzycę. Więc uważaj Gazeta berlińska Według czołowych ekspertów ds. cukrzycy, w ciągu najbliższych dwóch lat nastąpi wzrost liczby chorych na cukrzycę. „Skutki Covid oznaczają, że mamy teraz do czynienia z wieloma różnymi kryzysami związanymi z cukrzycą typu 2 w tym samym czasie” – cytuje berlińską gazetę Andrew Bolton, profesor medycyny i prezes Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF). Dodała, że ​​rosnąca liczba przypadków cukrzycy wynika głównie z zamknięć przed wirusem Corona i towarzyszącego mu przyrostu masy ciała u wielu osób. (Ponadto)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Badanie udowadnia bardzo wysoką ochronę przed koronami za pomocą masek FFP2

Published

on

NSOto powszechny obraz w dzisiejszych czasach: większość ludzi nosi maski FFP2, ale klips na nos zagina się zbyt wysoko i zbyt ciasno przylega do nosa, aby opierać się na obudowie, ale pozostawia nad nosem przestrzeń do oddychania. Prawie niweluje efekt maski. Zgodnie z najnowszymi wynikami badania Instytutu Dynamiki i Samoorganizacji Maxa Plancka (MPI) w Getyndze jest to zbyt dużo, jeśli siedzenie jest ustawione prawidłowo.

Hej kompleksowo

Korespondent polityczny w Berlinie, odpowiedzialny za Education Worlds.

jako dyrektor MPI Eberhard Bodenschitz w The American National Chronicle Akademia Nauk Zgłoszono, że ryzyko infekcji przy prawidłowo założonej masce FFP2 wynosi zaledwie 0,1%, jeśli osoba zarażona i osoba zdrowa spotykają się w pomieszczeniu zamkniętym przez dwadzieścia minut w niewielkiej odległości.

„Maska może idealnie dopasowywać się do kształtu twarzy, jeśli przed jej założeniem zgięcie jej metalowy wspornik w okrągły kształt litery W”, mówi Bodenschatz, dzięki czemu zakaźne cząsteczki aerozolu nie mogą już przedostać się przez maskę, a okulary nie są już zamglone. nad głową.

Z drugiej strony, przy źle dopasowanej masce ryzyko infekcji, według obliczeń badaczy z Getyngi, wynosi około czterech procent. W przypadku maski chirurgicznej wystarczy dobre dopasowanie, aby zmniejszyć ryzyko infekcji maksymalnie o dziesięć procent. Maska uszczelniająca FFP2 chroni nos i policzki 75 razy lepiej niż maska ​​dopasowana chirurgicznie.

Continue Reading

science

Ciągłe wapowanie ma wpływ na potencję – MANN.TV

Published

on

Badanie dotyczące e-papierosów: „vapery” częściej cierpią na zaburzenia erekcji W nowym badaniu na temat e-papierosów i „vapingu” zbadano możliwe powiązania między zaburzeniami erekcji u mężczyzn, którzy palą tytoń przy użyciu nietradycyjnych metod. Można wykazać, że użytkownicy e-papierosów są bardziej narażeni na rozwój zaburzeń erekcji niż użytkownicy e-papierosów.

W badaniu przeprowadzono wywiady z ponad 13 000 mężczyzn w wieku powyżej 20 lat. Codzienne „dzienniki” wykazywały 2,2 razy więcej zaburzeń erekcji niż mężczyźni, którzy nie używali e-papierosów – niezależnie od tego, czy faktycznie na tych mężczyzn miały wpływ inne czynniki ryzyka. Również u uczestników badania, którzy nigdy nie byli dotknięci chorobą sercowo-naczyniową, stwierdzono:

Continue Reading

science

Koronawirus w Berlinie: wskaźnik infekcji spada do 351,4 – Większe obłożenie łóżek intensywnej opieki medycznej – Berlin

Published

on

W Brandenburgii brakuje szczepionek – minister: szczepień może być znacznie więcej

w Brandenburgii Wzrasta liczba chętnych do szczepienia, Ale wciąż brakuje szczepionki. Zdaniem minister zdrowia Ursuli Nunemacher (Zieloni) rozwój liczby szczepień jest zachęcający. „Niestety widzimy w wielu kampaniach szczepień Aby więcej osób zainteresowanych mogło zostać zaszczepionych, gdyby więcej szczepionek było dostępnych lokalniepowiedziała w piątek. Rząd federalny powinien udostępnić więcej dawek szczepionki, zwłaszcza od Biontech/Pfizer. aktualny Legalizacja tej szczepionki to „prawdziwy problem szczepień”, Zakonnice też. Dostępne są wystarczające ilości szczepionki Moderna.

Rzecznik ministerstwa, Gabriel Hess, powiedział, że szczepionki Biontech będą prawdopodobnie dostępne w racjonowaniu w nadchodzących tygodniach.

Brandenburger Hartmann-Bund skrytykował dystrybucję i legalizację szczepionki Biontech przez rząd federalny. „Najważniejszą rzeczą jest teraz szybkość i ci, którzy nie są jeszcze zaszczepieni” – powiedział przewodniczący Hanjo Pohle. Lekarz zaszczepił się w swojej klinice i musiał odwołać dwa semestry z powodu braku szczepionki. ten Częstość występowania infekcji u osób młodych jest obecnie znacznie wyższa niż u osób starszych, zachować ostrożność. Musisz być teraz zaszczepiony Ale do tego potrzebna jest szczepionka Biontech, Nawet Polak. Z Moderną, zgodnie z zaleceniami Komitetu Stałych Szczepień (Stiko), szczepienia są możliwe tylko dla osób powyżej 30 roku życia.

ten Według Ministerstwa Zdrowia liczba szczepień przeciwko Coronie w kraju stale rośnie. W ciągu ostatnich siedmiu dni podano ponad 142 000 szczepionek przeciwko koronawirusowi. Oferta szczepień jest obecnie poszerzana w całym kraju.

Niezależne miasto Frankfurt nad Odrą otworzyło w piątek na terenie targów lokalne centrum szczepień. Teltow-Fläming w środę (1 grudnia) otworzył Centrum Szczepień Luckenwalde we Fläminghalle, a okręg Dahme-Spreewald otworzył ponadregionalne centrum szczepień na byłym lotnisku Schönefeld.

w Obecnie 62,4 proc. Brandenburgii jest w pełni zaszczepionych. kraj w Porównanie krajowe jest przedostatnie w rankingu. W grupie wiekowej od 12 do 17 lat 34,3% zostało w pełni zaszczepionych, 65,6% w grupie wiekowej od 18 do 59 lat i 81,8% w grupie wiekowej powyżej 60 lat. Według danych około 320 000 osób otrzymało już szczepienie przypominające. (dpa)

READ  Wielka Brytania: wysoki odsetek pacjentów z koroną w szpitalach jest szczepiony - Bushra

Continue Reading

Trending