Connect with us

Top News

Lashet odwiedza tereny zalewowe – powodzianie idą do kandydata CDU na prezydenta

Published

on

  • ZJózefa Forstera

    Blisko

Kandydat na kanclerza Unii Armin Lachet odwiedza obszary najbardziej dotknięte czerwcową powodzią. Mieszkańcy są zirytowani.

Swistle / Monachium – “Czy kiedykolwiek przez tydzień kopałeś w błocie”? Kandydat związkowy na prezydenta Armin Skrępowany Podczas jego wizyty na terenach zalewowych Swistel (Nadrenia Północna-Westfalia) wybuchł poważny pożar: mieszkańcy wyrazili swój gniew. Do tej pory jedna osoba skarżyła się, że nie widziała żadnej pomocy ze strony rządu stanowego czy administracji samorządowej. Zamiast tego młodzi ludzie pomogliby w sprzątaniu. Inna osoba narzekała na „wielkie porażki” i zastraszanie – w kierunku Lacheta: „Zauważysz, kiedy zagłosujesz”. To jest 26 września Wybory do Bundesstock.

Armin Lashed na zalanym terenie: Mieszkańcy podnoszą poważne zarzuty

Ale Kandydat związkowy na prezydenta Podczas wizyty wydawał się bardziej pewny siebie niż 17 lipca. Lachet marudził wtedy w tle, gdy przywódca federalny Frank-Walter Steinmeier przemawiał do ofiar powodzi. Podczas swojej wizyty w poniedziałek Lasket zdołał zapobiec kolejnemu takiemu błędnemu przejściu.

Reporter z nadawcy NTV Strona poinformowała, że ​​Lashet zajęło mieszkańcom dużo czasu. Słyszał od niektórych mieszkańców, że chcieliby wyrazić swoją opinię. Ponieważ niektórzy ludzie, którzy stracili wszystko, liczą na pomoc finansową. Na zdjęciach telewizyjnych widać grupę mieszkańców Lashet i media przechadzające się ulicami, rozmawiające z różnymi ludźmi i patrzące przez otwarte okna, aby zrozumieć skalę katastrofy. To duże wyzwanie dla Lasheta: zarządzanie kryzysowe i kampanie wyborcze. Zdjęcia z poniedziałku pokazują przede wszystkim najaktywniejszego kandydata na kanclerza Unii i premiera NRW.

Katastrofa powodziowa w Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynacie: mieszkańcy wzywają do natychmiastowej pomocy

W połowie lipca ulewne deszcze w Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynacie spowodowały katastrofę wśród dotkniętych społeczności. Z powodu silnych burz i Powódź 182 osoby zginęły w Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynacie, a powodzie zniszczyły tysiące mienia.

Armin Lachet (CDU) tworzy własny obraz zniszczeń na równinie zalewowej

Li Oliver Berg / DPA

Armin Skrępowany Podkreślił potrzebę natychmiastowej pomocy podczas wizyty w rejonie klęski powodzi. „Potrzebujemy natychmiastowej pomocy” – powiedział w poniedziałek kandydat związkowy na prezydenta w okręgu Heimgerheim w gminie szwajcarskiej w okręgu Reichstagu. Zapytał, jak dokonano płatności na stronie – przelewem bankowym lub pieniędzmi, jeśli nie było innej opcji. „Wtedy przychodzi wielkie zadanie: odbudowa. Rządy federalne i stanowe będą ze sobą współpracować. Pracujemy na pełnych obrotach, aby decyzje można było szybko podejmować na szczeblu federalnym”.

READ  Wirus koronowy: zaszczepione i wyleczone osoby mogą teraz to robić

Ofiary na obszarach dotkniętych powodzią nie zachowały swoich poglądów na obietnicę Lacheta. Patrick Richeld, dyrektor przedszkola w Swistel-Heimerjim, narzekał: „Nie mamy infrastruktury we wsi. Wszystkie małe sklepy, wszystkie rodzinne firmy we wsi – wszystko zatonęło. Nie mamy już szkoły.” Zdecydowanie. Musimy wejść do garnków. Nie zwykły dziesięciomiesięczny proces zatwierdzania. Potrzebujemy szybkich rozwiązań ”- podkreślił Richard. Na następnej konferencji prasowej kandydat na kanclerza Unii Armin Lashet dał nadzieję na szybką ulgę ofiarom – i obwiniał rząd federalny.

Premier Armin Lachet zwiększa presję na kolegów

Kandydat na kanclerza Unii Armin Lachet (CDU) zwiększył presję na swoich premierowych kolegów, gdy 2 sierpnia udał się na tereny dotknięte powodzią. W Schleiden (Nadrenia Północna-Westfalia) Lachet był odpowiedzialny za odbudowę zdewastowanych społeczności przez rząd federalny.

Powodzie w połowie lipca były „katastrofą o znaczeniu krajowym”. Lachet powiedział, że rządy federalne i stanowe powinny współpracować przy odbudowie. W tym celu przedstawił ambitny harmonogram. Na kolejnej konferencji premiera 10 sierpnia, przed głosowaniem 7 września w Bundestagu, jego koledzy muszą dojść do porozumienia w sprawie prawa federalnego, wyliczył Lashet. Nadzwyczajne posiedzenie Rady Federalnej może zakończyć proces legislacyjny w ciągu pięciu tygodni. Ta „szybka kolejka” jest niezbędna, aby pieniądze „dotarły do ​​ludzi bez biurokracji”.

Powodzie w Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynacie: zaplanowano specjalną sesję parlamentu krajowego

Armin Lachet chce zwołać specjalną sesję parlamentu Nadrenii Północnej-Westfalii w związku z powodzią. dpa. „Biorąc pod uwagę skalę zniszczeń i cierpień, jakie lipcowa katastrofa huraganu przyniosła naszemu krajowi, polecam wspólną ustawę memoriałową między rządem stanowym a parlamentem stanowym” – uzasadnił swoje stanowisko Lachet. Nadaje się do nabożeństwa żałobnego 9 sierpnia. Na wspólny memoriał mają zostać zaproszeni przedstawiciele kilku organizacji pomocowych. (jjf z materiałem z dpa)

Lista rubryk: © Rolf Weinenbernd / DPA

READ  "Będziesz spędzał czas!" - polski minister zdrowia potępia polityków

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Pod presją Unii Europejskiej – Polska znosi „LGBT – Wolną Strefę”

Published

on

Podobno najpierw wywarła presję finansową ze strony UE!

Teraz Sejmik Województwa Świętokryskiego zniósł status tzw. „strefy bez ideologii LGBT”. Na specjalnej sesji w środę parlament regionu południowej Polski przegłosował uchylenie kontrowersyjnej deklaracji przyjętej w 2019 r. w sprawie „sprzeciwu wobec ideologii LGBT”.

G g W końcu pieniądze UE są ważniejsze niż potworność homoseksualistów i lesbijek. To nie znaczy, że duch na końcu nie będzie taki sam.

Tło: Dwa lata temu ponad sto miast i regionów w Polsce – zwłaszcza tradycyjnie ściśle katolickie południe i południowy wschód kraju – ogłosiło się strefą „bez ideologii LGBT”.

Kilka dni temu polityczna gazeta powiązana z rządem rozprowadziła tysiące naklejek z tym wyrazem i tęczową flagą z krzyżem.


W lipcu 2019 r. Tygodnik „Gazeta Polska” nakleił te antyhomo nalepki. Krzyż z tęczową flagą widnieje na naklejkach „Strefa bez ideologii LGBT”. Dzięki nim czytelnicy mogli „pokazać swoje kolory”, jak wyjaśniali ówcześni autorzy. Były dostępne w tysiącach we wszystkich kioskachZdjęcie: AFP

W rezolucjach niektóre społeczności zobowiązują się do podjęcia działań przeciwko „propagandzie homoseksualnej” i edukacji seksualnej w szkołach.

Komisja Europejska (UE) zawiesiła rozmowy o finansach regionalnych z kilkoma polskimi regionami.

„Komisja UE nalega na naruszenie sekcji 2 konwencji europejskich (TUE), jeśli obszary, miejsca pracy lub usługi są określane jako „wolne od LGBT” – powiedział Andrzej Petkovsky, szef administracji regionalnej Svodkrysky.

Mimo to: On już to wie!

Artykuł 2 stanowi, że TUE został zmieniony traktatem lizbońskim: Wartości ustanowione przez Unię obejmują godność człowieka, wolność, demokrację, równość, praworządność i poszanowanie praw człowieka, w tym praw mniejszości.

Ostra krytyka ze strony UE

Pod koniec lipca 2020 r. Skrytykował komisarz UE ds. równości płci Helena Dolly Dofinansowanie partnerstw miast już „w strefach bez ideologii LGBT” w Polsce. Komisja Europejska w Brukseli odrzuciła sześć kolejnych wniosków o dofinansowanie partnerstwa miast.

We wrześniu 2020 Przewodniczący Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen Parlament Europejski w Brukseli jednoznacznie zadeklarował: „Tak zwane regiony bez ideologii LGBT to regiony, które straciły szacunek dla swoich bliźnich. Nie ma dla nich miejsca w naszej Unii”.

Kilka dni temu region krakowski odebrał sobie status strefy „bez ideologii LGBT”.

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjęła posunięcie Województwa Svodokrisky. „Widzimy ruch we właściwym kierunku i oczekujemy, że inne obszary pójdą w ten sam sposób” – powiedział Christian Vikant, rzecznik komisji w agencji prasowej PAP. Sytuacja będzie stale monitorowana.

Jest więcej wiadomości LGBTQ Facebook I powyżej Instagram – Teraz podążaj za budową chóru.

READ  Wirus koronowy: zaszczepione i wyleczone osoby mogą teraz to robić
Continue Reading

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Bawaria / Gonsburg: Ostrzeżenie przed zanieczyszczoną wodą pitną - Unikać jakiegokolwiek kontaktu
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Pociągi znów kręcą - GDL nie chce na razie ogłaszać czwartego strajku | NDR.de - Aktualności

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Trending