Connect with us

entertainment

„Lanz”: szef Stiko przyznaje się do zaniedbania: „Powiedziałem za mało”

Published

on

Przewodniczący Stałego Komitetu ds. Szczepień, Thomas Mertens, mówi, że od lata zna rozmiar czwartej fali.Zdjęcie: zrzut ekranu zdf

Alina Lackerbauer

Czwarty świat toczy się i bezradność wobec wirusa ma jeszcze inny wymiar – jest szczepionka, ale sytuacja wygląda gorzej niż kiedykolwiek. Prezes Stiko, Thomas Mertens, przyznaje „Markusowi Lanzowi”, że mógł nie ostrzec, nawet jeśli modeling już przewidywał dramat lata. Dziennikarka Christina Berndt mówi: Corona nie odegrała żadnej roli w kampanii wyborczej i negocjacjach koalicyjnych – teraz sytuacja wymyka się spod kontroli. Eskalacja rośnie także w konflikcie białoruskim: polityk FDP Alexander Graf Lampsdorf widzi duży problem w braku wspólnej polityki azylowej i.

Oto goście Marcusa Lanza we wtorkowy wieczór:

  • Alexander Graf Lampsdorff, polityk (FDP)
  • Christina Berndt, dziennikarka Sueddeutsche Zeitung
  • Thomas Mertens, przewodniczący Stałego Komitetu ds. Szczepień
  • Muriel Calisch, dziennikarka SPIEGEL

„Niestety sytuacja jest znacznie gorsza niż powinna być” – powiedział Thomas Mertens, przewodniczący Stałego Komitetu ds. Szczepień. Nie udało się wystarczająco przekonać ludzi, że szczepienia to jedyne wyjście z epidemii.

Rozmiar fali, jeśli wskaźnik szczepień jest zbyt niski, był widoczny już w czerwcu

Dziennikarka naukowa Christina Berndt z Süddeutsche Zeitung analizuje ze względu na niski wskaźnik szczepień, ale także dlatego, że korona nie była problemem w kampanii wyborczej ani w negocjacjach koalicyjnych.

„Po prostu nie chcesz już tego wirusa”.

Dziennikarka Christina Berndt

Instytut Roberta Kocha już obliczył przeciążenie łóżka w czerwcu, jeśli wskaźnik szczepień był zbyt niski zimą Kiedy to modelowanie zostało opublikowane, zakres czwartej fali był już jasny dla Mertensa.

Dziennikarka Christina Berndt krytykuje partię Alexandra Grafa Lampsdorfa za żądanie mniej akcji.

Dziennikarka Christina Berndt krytykuje partię Alexandra Grafa Lampsdorfa za żądanie mniej akcji.Zdjęcie: zrzut ekranu zdf

Jeśli chodzi o polityka FDP Alexandra Grafa Lampsdorffa, stało się jasne dopiero pod koniec września, na początku października, przyznaje. „Chyba tak FDP To było widoczne dopiero cztery tygodnie temu” Berndt interweniuje, gdy partner partii Lampsdorffa, Marco Buschmann, mówi o Dniu Wolności w marcu i zakłada, że ​​kliniki już nigdy nie będą przeciążone.

READ  Lukas Podolski zmienia się w nowy i jednocześnie stary klub

Mertens przyznaje: „Z dzisiejszej perspektywy mógłbym powiedzieć za mało”

Następnie Lanz chce się dowiedzieć od Mertensa: jeśli sytuacja rzeczywiście była przewidziana latem, dlaczego nie zadzwonił do reżysera, aby powiedzieć ludziom, jak dramatyczna byłaby zima, gdyby nie zostały podjęte żadne środki zaradcze? Mertens odpowiada: „Tak, masz rację”. „Nigdy osobiście nie przyszło mi do głowy, żeby do ciebie zadzwonić”.

Ale ile razy dzwonił do ministra zdrowia Jensa Spahna i pytał Lanza? „Od czasu do czasu rozmawialiśmy przez telefon”, mówi Mertens, po czym przyznaje: „Z dzisiejszej perspektywy mógłbym powiedzieć za mało”. sTak radykalnie, jak by to dziś wyraził, Spahn nie wyjaśnił. W końcu te modele nie były tajemnicą. „Zawsze miałem wrażenie, że Jens Spahn również starał się wyczuć te dane”, mówi Mertens.

„W tej chwili nie mamy zbyt wiele czasu, aby zrobić właściwą rzecz”.

Stiko-Chef Thomas Mertens

Istnieją również różne opinie wśród naukowców, mówi Lambsdorff jako obrona polityczna. „Nie, nie w istocie” – przerywa Lanz. Ostatnio wszyscy są zgodni co do powagi sytuacji i niskiego wskaźnika szczepień, mówi Berndt. Lambsdorff powiedział, że początkowo szczepienie było statyczne i bez wystarczającej oferty mobilnej – inne kraje radziły sobie lepiej i musiały zmienić szczepienie przypominające.

Marcus Lanz zaprzecza Lampsdorfowi: Eksperci w dużej mierze zgodzili się z ostrzeżeniami.

Marcus Lanz zaprzecza Lampsdorfowi: Eksperci w dużej mierze zgodzili się z ostrzeżeniami.Zdjęcie: zfd zfd

„Niesprawiedliwe”, Mertens skarży się na zarzuty Soddera

Szczepienia przypominające są obecnie zalecane przez Stiko tylko dla osób powyżej 70 roku życia, czyli to co Stiko zaleca tylko dla osób powyżej 70 roku życia. Polityk – w szczególności przez premiera Bawarii Markusa Södera – jest pod wyraźną krytyką. Dane z Izraela ostatecznie potwierdzą przełom w szczepieniach również u młodych ludzi.

READ  Sebastian Koch otrzymuje nagrodę filmową za życie zawodowe - kultura i rozrywka

„To niesprawiedliwe”, narzeka Mertens. W Izraelu w końcu zaczęli w wieku powyżej 60 lat i wzmocnili młodzież dopiero wtedy, gdy 60 procent starszych osób otrzymało trzecie szczepienie. Obecnie w Niemczech jest tylko jedenaście osób. Dlatego powiedział Spahnowi, że powinieneś najpierw skontaktować się z osobami starszymi, które najbardziej potrzebują ochrony. „Powiedział mi, że chce trzymać się oświadczenia, że ​​poda wzmocnienie sześć miesięcy po pierwotnym szczepieniu”.

Lambsdorff nie wyklucza obowiązkowych szczepień dla niektórych zawodów

Berndt wierzy, że apel do wszystkich zaszczepionych, że ochrona immunologiczna każdego z nas się pogarsza, jest prawdziwy. Zdanie „tylko osoby po 70. roku życia” nie będzie dotyczyło reszty, to ich argument. Rekomendacja wkrótce trafi do wszystkich — przynajmniej dla tych, którzy ukończyli 18 lat, mówi Mertens. Jednak możliwości praktyk lekarzy rodzinnych nie są obecnie takie, jak powinny.

Wciąż trwa debata na temat obowiązkowych szczepień dla niektórych grup zawodowych. Sekretarz generalny FDP Volker Wessing mówi, że nie będzie obowiązkowych szczepień przeciwko liberałom, ale Lampsdorff wyraża się inaczej z Lanzem i ich nie wyklucza.

Konflikt na Białorusi: Polska usilnie stara się działać

Kolejnym tematem jest tragiczna sytuacja na pograniczu polsko-białoruskim. We wtorek rano tysiące uchodźców – na czele z białoruską strażą graniczną – próbowało przebić się przez polską granicę z kamieniami i kłodami – informuje reporterka Spiegla Muriel Kalish.

Kto by się spodziewał, że Somalijczycy nagle znajdą się między Białorusią a Polską?

Alexander Graf Lampsdorf (FDP)

„Polska padła ofiarą agresji Łukaszenki” – analizuje Lampsdorf, który ostatnio spotkał się z przedstawicielami rządu w Warszawie. Polacy obawiają się teraz, że to początek nowej drogi – dlatego uciekli się do „trudów”, które radykalnie otoczyły pogranicze – i organizacje pomocowe i dziennikarze nie mogą już tam iść. – Wierzą, że Łukaszenka nic nie zrobi bez zgody Putina – mówi.

UE nie ma wspólnej polityki azylowej – ludzie zamarzają teraz na śmierć przy płocie granicznym

„Jedną z rzeczy, które można bardzo dobrze powiedzieć Polsce, jest to, że łamią prawo UE z wieloma przeszkodami” – mówi Kalisz. Eskalacja to koniec wieloletniego procesu: Ale UE nie ma wspólnej polityki azylowej – także dlatego, że Niemcy często ją blokowały po kryzysie w 2015 roku, mówi Lampsdorf.

„Wiem tylko, że zamrażanie ludzi na śmierć u bram Europy nie może być europejską strategią”.

Dziennikarz Muriel Kalisz

Białoruskie siatki przemytnicze będą teraz zwabić ludzi z Iraku, Syrii i Somalii do Mińska, a następnie zmusić ich do przekroczenia granicy – ​​dopóki Polska ich nie przyjmie. Powiedział jej polski żołnierz: „Ci ludzie są jak kamienie – rzucili ich Białorusini, a my znów nimi rzucamy”.

Liczba uchodźców – łącznie od 15 000 do 20 000 – jest niższa niż w 2015 r.: Dlaczego nie są teraz przyjmowani, to pytanie zadała sobie po zbadaniu strony. „Większość z nich chce wyjechać do Niemiec, bo mają tu już rodzinę i przyjaciół”Kalisz mówi. Wielu przyjechało do Niemiec w 2015 lub 2016 roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Ucieczka przez niemiecko-polską granicę – nowy szlak białoruski

Published

on

Polska policjantka Julita Chulowinska na drodze z komendantem niemieckiej policji Holgerem Welkischem w przygranicznych miejscowościach Gubin/Gubin: niemiecko-polski patrol policji. Ten projekt pilotażowy istnieje od zeszłego roku.

Praca skupia się na przestępczości międzynarodowej. W: Funkcjonariusze są wyposażeni we wszystkie suwerenne uprawnienia, wyjaśnia szef policji Jubin Holger Wilkisch. Podstawą tego jest kontrakt niemiecko-polskiej policji z 2015 roku.

Plan mówi, że operacją kieruje oficer danego kraju. Tak więc polski kolega w Polsce jest szefem operacji. W Niemczech ekspedycję kierują Holger i Lechish. „Tak dalekosiężne środki, jak użycie broni palnej – co mam nadzieję nigdy nie nastąpi – powinno być dozwolone tylko wtedy, gdy mój kolega je rozkaże” – wyjaśnia Wilkisch o rozmieszczeniu w Polsce.

Jobin został podzielony w 1945 roku, po porozumieniu poczdamskim. Do Polski przyjechała wschodnia część miasta, w której mieszkają i bawią się ludzie. Zachodnia część Gubina, gdzie pracują ludzie, pozostała niemiecka.

Ale ten ścisły podział to już historia. Prawdziwe granice – z paszportami i kontrolami celnymi – już dawno przestały istnieć. Tylko dwa posterunki graniczne na moście na rzece przypominają, że jedziesz z jednego kraju do drugiego. Koegzystencja jest normalna w 30-tysięcznym Gubinie.

Popyt na ogrodzenia i murki

Uchodźcy z Białorusi, z których większość trafia do Brandenburgii, prowadzą teraz dyskusję. Tylko: W Guben/Gubin prawie nic nie zauważasz, mówi funkcjonariusz policji w Guben Holger Welkisch. W tym obszarze jest „więcej niebezpieczeństw”. Ale pejzaż się nie zmienił.

Jednak Michael Kretschmer, premier Saksonii, CDU, widzi potrzebę działania: „Granice między Unią Europejską a tym małym krajem Białorusi muszą teraz zostać rozszerzone. Potrzebujemy tam również granic fizycznych. Potrzebujemy płotów, może też Potrzebujesz ścian. Żadnego z tych pięknych obrazów.

Polska policjantka Julita Chulowinska i jej niemiecki odpowiednik nie chcą komentować, czy ufortyfikowane obiekty graniczne są potrzebne. Zamiast tego kręcą głowami.

Jesteś w Guben na granicy polsko-niemieckiej, ale nie możesz pilnować granicy.

Nie ma problemu dla policjantów Julity Cholowinskiej i Holgera Welkischa. Fred Maher, burmistrz Gobin, z CDU, nie może zrozumieć, dlaczego niemiecko-polskie patrole policyjne są wyłączane ze służby przy odprawach granicznych w związku z białoruskimi uchodźcami.

Próba szantażowania Europy imigrantami

Burmistrz zdecydowanie przygląda się wezwaniom do budowy płotów i murów granicznych na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej. Zamiast tego chciałby większej współpracy między stanem a policją federalną. Linie polsko-niemieckie mogą odegrać ważną rolę w walce z nielegalną imigracją, twierdzi lokalny polityk Mahro:

„Są na obszarach miejskich. Gwarantuje się, że będą działać niezależnie od obowiązków. Jeśli przemytnicy lub coś zostaną jakoś zidentyfikowani. Możliwa jest więc jasna współpraca”.

Według policji federalnej w październiku 2021 r. na nowej drodze ucieczki z Białorusi i Polski utknęło w Niemczech ok. 5300 osób. Większość uchodźców pochodzi z Iraku, Syrii, Jemenu i Afganistanu. Według informacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Brandenburgii ponad 80 proc. gruntów znajduje się w Brandenburgii, a pozostałe 20 proc. przypadnie na teren Saksonii i Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

Uchodźcy będą ściągani na Białoruś 14-dniową wizą. Wygnana kandydatka na prezydenta Swietłana Ticzanowska powiedziała stacji telewizyjnej „Euronews”, że rząd w Mińsku próbuje szantażować Europę imigrantami.

Strach przed kontrolami granicznymi

Debata na temat kontroli granic, podjęta przez federalnego ministra spraw wewnętrznych Horsta Seehofera (CSU), wywołuje teraz niepewność w Jobinie, ale także w całym polskim pograniczu brandenburskim.

To nie jest rozwiązanie – mówi prezydent Gubin Bartłomiej Bartczak. Jest samodzielny, absolwent Europejskiego Uniwersytetu Viadrina, ukończył liceum po stronie niemieckiej – w Jubinie – i ma jeszcze jedną sugestię:

Zamiast podejmować aktywne działania polityczne, mówi Barcak, chciałby większego zasięgu. Zanim rozważy zamknięcie granic, chciałby, aby politycy w Warszawie i Berlinie rozmawiali na miejscu z lokalnymi politykami.

Mówi, że na obszarze przygranicznym jest pragnienie. „Jeśli chodzi o decyzje, które na nas wpływają. Właściwie to wstyd”.

Podobnie widzi to Fred Mahro, burmistrz Gubina – po drugiej stronie rzeki Ness. Chrześcijańscy demokraci mogą przyzwyczaić się do kontroli granicznych, jeśli mają miejsce krótkotrwale i tymczasowo, mówi.

„Jeśli zostaną wprowadzone kontrole graniczne, które oczywiście obciążają podróżnych przekraczających granicę – każdego dnia mamy tysiąc podróżnych przekraczających granicę – to można je wdrożyć tylko przez ograniczony czas. Ponieważ chcę tutaj wrócić do normalnego życia: bez ograniczeń granicznych.”

Bał się ciężkich obciążeń codziennego życia ludzi. Również dlatego, że wielu po drugiej stronie pracuje, chodzi do szkoły lub trenuje do zawodu. Jego odpowiednik Gubina, burmistrz Bartomiej Barcak, skinął głową. Wyraził zrozumienie dla ufortyfikowanych obiektów granicznych na zewnętrznych granicach UE z Białorusią. Dopiero niedawno polski parlament zatwierdził to.

„To jest granica układu z Schengen”. Polska musi zamknąć granice. „Jeżeli są luki, to mamy tutaj trudności. Musimy stawić opór i bronić się przed słabością Unii Europejskiej”.

„Przekroczenie granicy” neonazistów

Tak zwane przekroczenie granicy 50 prawicowych ekstremistów z małej partii neonazistowskiej przyciągnęło dziesięć dni temu w Jubinie ogólnonarodową uwagę. Chcieli uniemożliwić uchodźcom przekroczenie granicy. Fred Mahro potępia pracę: nie należy jej tolerować, powiedział.

Alternatywa dla Niemiec jest inna. Lider brandenburskiej grupy parlamentarnej Alternatywa dla Niemiec Hans-Christoph Berndt wezwał do dalszej kontroli polsko-niemieckiej granicy. To jedyny sposób na kontrolowanie „rozdętego napływu imigrantów”.

Wiceprezydent Brandenburgii Birgit Bessin, wiceprzewodnicząca AfD popiera żądanie premiera saksońskiej CDU Michaela Kretschmera dotyczące murów granicznych i ogrodzeń na zewnętrznych granicach UE:

Ludzie na ulicach Guben i Gubin kręcili głowami na ten dobór słów. „Nie, niedobrze”, powiedział 45-letni Remigius Leninsky, nauczyciel tańca w TTC Calypso w Weißwasser w Saksonii.

Często jeździ na turnieje do Polski ze swoimi tańczącymi dziećmi, dlatego nie jest tak często używany nie tylko z ufortyfikowanymi systemami granic, ale także z kontrolami granic: „Nie chcemy żadnych kontroli granicznych”. Oznacza to kolejną stratę już ograniczonego czasu.

Były urzędnik Bundeswehry mówi, że każdy, kto chce wyjechać do Niemiec, również przyjedzie do Niemiec. Ustawianie płotów granicznych i kontroli granicznych to nonsens: „Nie rozumiem. To symboliczna polityka”, mówi mieszkaniec Cottbus, który nie chce podawać swojego nazwiska i jest teraz w drodze do Jubina.

Rozwiązania polityczne zamiast płotów

Od początku tego tygodnia Policja Federalna prowadzi na podstawie formularza w Rosenheim tzw. centrum rejestracji we Frankfurcie nad Odrą. Oznacza to, że przybywający uchodźcy są rejestrowani, w ciągu 24 godzin przeprowadzany jest test koronowy i kontrola bezpieczeństwa. Zaraz potem uchodźcy powinni zostać rozdzieleni do innych krajów związkowych, jak twierdzi Key Königstein.

Z apelem o potężne ogrodzenie graniczne na granicy polsko-białoruskiej – jak niedawno powołał w Brukseli jego partyjny kolega, premier Saksonii Michael Kretschmer – brandenburski minister spraw wewnętrznych mógł również przyzwyczaić się do:

„Komisja Europejska już finansuje systemy bezpieczeństwa granic, głównie w sektorze elektronicznym, jeszcze nie mechaniczne systemy bezpieczeństwa granic. Zgadzam się z żądaniami Łotwy, Litwy i Polski, aby UE udzieliła wsparcia również tutaj. Chodzi o całość Europa.”

Potrzebne są rozwiązania polityczne, a nie ogrodzenia, mówi Heinrich Bedford Ström, przewodniczący Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech:

„To byłoby smutne. Gdyby Europa nie miała nic innego do roboty przeciwko nieludzkim działaniom dyktatora Łukaszenki, niż otoczyć Europę murami fortyfikacyjnymi. Byłoby to sekretne zwycięstwo tego dyktatora”.

Continue Reading

entertainment

Nominowani do The Voice of Germany: ci utalentowani chodzą na koncerty Marka Forstera – TV

Published

on

Od 7 października czerwone krzesła „Głosu Niemiec” znów zaczęły się obracać!

I znowu zajmuje swoje zwykłe miejsce: Mark Forster! Piosenkarka „Au Revoir” została trenerem po raz piąty z rzędu i wreszcie ma nadzieję na wygraną!

Jest z nami od 2017 roku i wcześniej był jurorem „The Voice Kids”. ale: Do tej pory to nie wystarczyło na pierwsze miejsce. W 2017 roku jego uczeń Benedict Koestler zdołał zająć drugie miejsce, ale nic więcej. Ale to powinno się zmienić w tym sezonie!

Wszystkie informacje o Marku Forsterze i jego talentach znajdziesz tutaj!

Zespół Marka Forstera na The Den Live Show

Już 5 grudnia rozpoczną się bardzo wyczekiwane występy na żywo! Każdy trener awansuje do ćwierćfinału z trzema kandydatami.

A kto chce więcej: kliknij Gwen Plus + (ANZEIGE) Wszystkie odcinki sezonu 11 są do wyemitowania, a ostatni odcinek jest zapowiedzią przed emisją telewizyjną.

Oto trzej nominowani z Team Mark na selfie:

Rzeczownik Modyfikacja zawód Miejsce zamieszkania
Flo i Charlene Gallant 35 i 31 Muzyk i tatuażysta Berlin
Luna Farina 19 Efekty Krefeld, Nadrenia Północna-Westfalia
Razzzone 33-38 Sekcja.

śpiewanie

W lirycznych piosenkach utalentowani ludzie muszą jednym występem wykazać się i pokazać, że należą do wielkiej sceny!

Absolutna atrakcja: każdy zespół odblokowuje utwory wspólnym występem:

Mark nigdy wcześniej nie miał tak dużego zespołu! Jednak tylko trzy mogą się ubiegać. Który z sześciu obecnych talentów mógłby rywalizować w ćwierćfinale Team Mark?

Te trzy talenty dotarły do ​​​​ćwierćfinału:

  • Luna Farina z wykonaniem piosenki Księcia „Purple Rain”.
  • Florian i Charlene Galant z wykonaniem piosenki Tiny Turner „The Best”
  • The Razons ze swoim wykonaniem „Sid Dix B”.

Bitwy i partnerzy bitewni

W tym roku wszystko jest inne! Jeszcze przed walkami Johannes musi zdecydować na treningu, które dwa talenty z trójki mogą trafić na pole bitwy!

Mark jest w pełni zadowolony ze swoich talentów, ale wciąż musi podjąć decyzję:

Wszystkie kolekcje Team Mark, walki i piosenki można znaleźć tutaj:

Kolekcja Utwór muzyczny bitwa kto następny?
Karen, Jonas, Nico Billy Joel – „Pianista” Nico kontra Karen Karen Tibris
Alex, Timea, Babsy Vanilla Sky – „Parasol” Alex vs Timea Alex Kreski
Rodzina Razons, Gomismo, Marco Spori Światło księżyca – „Pekin” Razzzones kontra Gomismo kontra Marco Spori Razzzone
Mazen, Jakub, Chris Kim Karns – „Oczy Bette Davis” Chris kontra Mazen Chris Gugler
Peter, Perry Benin, Florian i Charlene Coldplay – „Wyższa moc” Florian i Charlene kontra Peter Florian Gallant i Charlene Gallant
Mia, Stephanie, Patrick Münchner Freiheit – „(Bez Ciebie) nie będę dziś spać” Stephanie kontra Mia Stephanie Black

Wszystkie talenty w Team Mark

„The Voice of Germany” zaczyna się od przesłuchań w ciemno, podczas których trenerzy mogą zapewnić talenty swojemu zespołowi. Liczy się tylko dźwięk. Po naciśnięciu dzwonka siedzenie autobusu obraca się!

26-letni Jonas naśladuje swojego ojca, który zawsze tworzył muzykę. Swoim występem zaimponował trzem trenerom:

Oto przegląd talentów w Team Mark:

talent epizod Ślepa piosenka testowa Kto się odwrócił?
Piotra Huberta 1 Nathan Evans – Wheelerman (Morska szanta) Znacznik
Razzzone 2 Składanka / Beatbox Poczwórny dzwonek
Karen Ann Tibris 2 Adele – „Kiedy byliśmy młodzi” Znacznik
Chris Gugler 3 Whitney Houston – „Chcę z kimś tańczyć” Znacznik
Florian i Charlene Galant 4 Shawn Mendes – „Miłosierdzie” Mark i Nico
Stephanie Black 4 Sarah Engels – „Tutaj” Johannes i Mark
Alex Kreski 5 Slipknot – psychospołeczne” Znacznik
Marco Spori 6 Lewis Capaldi – „Siniaki” Marek, Sarah, Johannes
Mia Sternberger 6 Mateusz – „2X” Mark i Johannes
Timea Goghova 6 Nina Hagen – „TV-Glotzer (Białe Punki na Dope)” Mark i Johannes
JOEMIZM 7 Maluma, J Balvin – „Co za szkoda” Znacznik
Nico Lang 7 Lionel Richie – „Utknął” Znacznik
fasola jagodowa 8 Stevie Wonder – „Mit” Nico i Mark
Patryk „Tenski” Rokitensky 8 Lipiec – „Deszcz + Więcej” Znacznik
Jonas Eisman 9 Kino dwudrzwiowe – „Martyn pod przykrywką” Mark, Nico, Johannes
Mazen Mohsen 9 Konstantin Wicker – „Pomysły są darmowe” Znacznik
Jakub Mały 10 Justin Horowitz wyczyn. Ryan Gosling i Emma Stone – „Miasto gwiazd” Znacznik
mały panie 10 Led Zeppelin – „Doskonała miłość” Znacznik

Kim jest Mark Forster?

Cechy

Rzeczownik: Marek Schwertania

Modyfikacja: 11 stycznia 1983 (38 lat)

miejsce urodzenia: Kaiserslautern

zawód: Piosenkarka i autorka tekstów

Instagram: Umieść tweeta

Większość zna go jako jego artystę, Marka Forstera. W prawdziwym życiu tłumaczem „Rycerzy” jest Mark Swertnia. Jako syn matki Polki i ojca Niemca wychowywał się w idyllicznym Palatynacie.

Czego wielu nie wie: Mark przed poświęceniem się muzyce zdobył dyplom z zarządzania biznesem.

► Na początku swojej kariery Mark Forster pisał muzykę i dżingle dla telewizji oraz występował jako pianista w programach Kurta Cromera.

► W 2010 roku Mark Forster podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną Four Music.

► W 2012 wydał swój pierwszy album kreskówka.

► Forster osiągnął swój pierwszy solowy hit w 2014 roku piosenką „Au Renoir”. Piosenka osiągnęła drugie miejsce na niemieckich listach przebojów i ostatecznie zdobyła trzy złote płyty.

► W 2016 roku wydał swój trzeci album taśma Z piosenkami takimi jak „We Are Big” i „Something Like That”.

► W 2016 roku utwór Forstera „Chöre” został wykorzystany jako ścieżka dźwiękowa do niemieckiej komedii „Willkommen bei den Hartmanns”. W tym roku Mark Forster został uznany za najbardziej utytułowanego niemieckojęzycznego muzyka na niemieckich listach przebojów.

► Inne jego albumy, kocham I rycerze Wyszedł w 2018 i 2021 roku i również okazał się hitem.

W ten sposób Mark Forster otrzymał pseudonim artystyczny

Na początku swojej kariery Mark występował pod swoim prawdziwym imieniem Swertnia. Ale to było „nieodpowiednie dla piosenkarza pop”. Pomysł na pseudonim Mark Forster wyszedł od ówczesnego pracownika jego wytwórni płytowej. Nie pamiętał nazwiska Ćwiertni i zatrzymał swój numer telefonu pod „Mark Forster”, ponieważ studio nagraniowe znajdowało się na Forster Strasse w Berlinie.

Mark Forster i Lena Mayer Landrut

Marc Forster jest w związku z Leną Mayer Landrut od końca 2019 roku. Historia miłosna muzycznej pary rozpoczęła się od „The Voice Kids”, gdzie przez kilka lat zasiadali razem w jury. Ich pierwsze dziecko urodzi się razem w 2021 roku, ale żadna z informacji nie została oficjalnie potwierdzona.

READ  Ensemble Cannell - Impreza - Dwudziestki - dawniej i dziś - Celler Presse
Continue Reading

entertainment

Powody do płaczu: Czy Melanie Mueller ma na myśli swoje małżeństwo?

Published

on

mówić Melanie Müller (33) Teraz otwarcie mówią o swoich uczuciach? Kilka dni temu jej mąż się poddał Mike Bloomer Zapowiedź separacji po zdjęciach Melanie I jeszcze jeden mężczyzna trzymający się za ręce w miejscach publicznych. Piosenkarka Ballerman potwierdziła również, że towarzysz był po prostu dobrym przyjacielem mikrofony Nie blokuj już decyzji. Melanie Potem wspomniała, że ​​jej mąż zakończył związek, zanim ukazały się te zdjęcia. Bałagan, który dopiero nadejdzie. Ale to wydaje się pewne: Millie może nie radzić sobie dobrze.

zatrudnienie Instagram Piosenkarka publikuje teraz zdjęcie jej i jej przyjaciółki, drag queen, Miss Chantal. ona pisze: „Jeśli życie daje mi sto powodów do płaczu, ty sprawiasz, że mam tysiąc powodów do uśmiechu”. czy Melanie Tymi liniami wskazuje aktualny etap separacji? Przynajmniej ma u boku dobrego przyjaciela, który ją pocieszy.

Mike wydaje się w tej chwili oderwany od miłości. Jeszcze kilka godzin temu regularnie pojawiał się w swojej historii z wakacyjnymi zajęciami na Karaibach. Pierwsze spotkanie po publicznych wypowiedziach wciąż trwa.

Melanie Muller i Mike Bloomer

Instagram / melanie.mueller_offiziell

Melanie Mueller i jej syn Matty, luty 2021
Melanie Muller i Mike Bloomer na Berlin Fashion Week 2015

Marcus Joliwski / Future Image / ActionPress

Melanie Muller i Mike Bloomer na Berlin Fashion Week 2015
READ  Lukas Podolski zmienia się w nowy i jednocześnie stary klub
Continue Reading

Trending