Connect with us

science

Kryzys klimatyczny: cele zerowe netto – problem przy zerowej wartości maksymalnej

Published

on

Drodzy Czytelnicy,

Unia Europejska poddała się w zeszłym tygodniu Po raz pierwszy własne prawo klimatyczneStany Zjednoczone przedstawiły swój dwudniowy szczyt Dynamika w globalnych celach emisji W czwartek Trybunał Konstytucyjny ostatecznie otwarcie potępił rząd federalny Osąd historyczny W celu zaostrzenia polityki klimatycznej: po krótkim wybuchu Korony kryzys klimatyczny ponownie znalazł się na szczycie programu politycznego.

Więc ratowanie planety jest na dobrej drodze? Jeśli uważasz, że prawie 30-letnie cele klimatyczne zostaną w przyszłości osiągnięte, to tak. Jeśli spojrzeć na rozwój wydarzeń w tym i przyszłym roku, to zdecydowanie nie.

W tym kontekście wiele uwagi poświęcono naukowcom Jamesowi Dyke, Robertowi Watsonowi i Wolfgangowi Knorrowi. Wspieraj platformę „rozmowy” Krytyczne z Cele netto wynoszą zero Kraje i firmy zmierzą się z tym problemem do 2050 r. Naukowcy uważają, że cała koncepcja, stojąca za obietnicą braku emisji netto gazów cieplarnianych za kilka lat, jest „niebezpieczną pułapką”. Średnie zero netto (tylko na podstawie CO Lub wszystkie gazy cieplarniane), które docierają do atmosfery w takim samym stopniu, w jakim są z niej wyciągane gdzie indziej, tak że ogólna równowaga jest w równowadze.

Mglista nadzieja na rozwiązania techniczne

Od przełomu tysiącleci, napisz trzy, kolejne usuwanie dwutlenku węgla z atmosfery (na przykład za pomocą CCS lub BECCS) odgrywa coraz większą rolę w modelach klimatycznych, ponieważ w przeciwnym razie wydawało się trudne do określenia, w jaki sposób świat stanie się klimat neutralny na tyle szybko, że może być. Wkrótce potem naukowcy zaczęli omawiać „scenariusze przekroczenia”, czyli ideę, że planeta mogłaby na krótko przekroczyć granice klimatyczne, gdyby atmosfera podążała za dużą ilością dwutlenku węgla. Aby bilans gazów cieplarnianych był ujemny. Jednak nie jest pewne, czy to zadziała. Naukowcy mówią: „Za kilka dziesięcioleci będziemy musieli przekształcić naszą cywilizację, która obecnie co roku wpompowuje do atmosfery 40 miliardów ton dwutlenku węgla, wydobywając z niego dziesiątki miliardów dwutlenku węgla”.

READ  Wysokie spożycie kawy zmniejsza objętość mózgu

Chociaż przyjęcie celu dalekiego zera netto jest genialnym pomysłem, „niestety w praktyce pomaga to zachować wiarę w technologiczne zbawienie i zmniejsza poczucie pilności związane z koniecznością ograniczenia emisji teraz”.

Autorzy ponawiają krytykę, którą nieustannie słyszą od ruchu klimatycznego: wskazują na odległe cele i nową technologię, która chroni nas przed szybkim spadkiem emisji gazów cieplarnianych. Greta Thunberg Napisał Kilka dni temu: „Tak, musimy kompensować niektóre emisje, których nie można wyeliminować (rolnictwo itp.). Ale tak jak teraz, ośmielę się powiedzieć, że cele netto-zero nie dotyczą tego, ale taktyki komunikacji i sprawiają, że wydaje się, że działamy bez potrzeby zmiany ”.

Nie ma dowodów na opóźnienia w pracy

Ale jakie są dowody na ten strach? Klimatolog z Oksfordu Stephen Smith zbadał, czy kraje, które w połowie stulecia wyznaczyły cel zerowy netto, faktycznie nie są w stanie chronić klimatu w perspektywie krótkoterminowej. dystans Przeanalizuj to Przeciwieństwo jest prawdą. Spośród 73 krajów, które już przyjęły lub rozważają dostosowanie przepisów dotyczących ochrony klimatu, 24 zaostrzyły swoje obecne zobowiązania klimatyczne. Smith powiedział, że w kolejnych 90 krajach, które jeszcze nie zobowiązały się do neutralności węglowej, było tylko 11 krajów.

Oczywiście nie należy ślepo polegać na technikach emisji ujemnej Dostępne terminowo i powszechnie dostępne, Ale nie ma przekonującej alternatywy dla gotówki bazowej dla celu zerowego netto. W końcu obecna koncepcja zapewnia jasną ścieżkę, na której państwa i firmy mogą zacząć się orientować i dzięki której mogą wchodzić w interakcje z niezbędnymi zmianami. Warto jednak wspomnieć bardziej szczegółowo, gdzie cele pozostają bardzo niejasne.

W marcu otrzymali go naukowcy współpracujący z Joeri Rogelj, dyrektorem badań w Instytucie Zmian Klimatu i Środowiska Grantham w Imperial College w Londynie. Wkład w „naturę” Przesłano. Pisze Pan, że należy ustalić między innymi, czy wszystkie gazy cieplarniane objęte są celami zerowymi netto, czy tylko CO₂. Ważna jest również dyskusja o tym, czy niektóre sektory – jak energetyka – muszą zejść do zera szybciej niż, powiedzmy, przemysł ciężki, gdzie jest to trudniejsze. Warto zapytać, czy kraje określiły pośrednie kroki w kierunku neutralności klimatycznej do 2050 r. I przedstawiły plany, w jaki sposób będą chciały zachować zielone zero w dłuższej perspektywie – po 2050 r.

READ  „Przekonujące dowody” wirusa Epsteina-Barra jako przyczyny stwardnienia rozsianego

Federalny Trybunał Konstytucyjny udzielił również odpowiedzi, czy cele długoterminowe (do pewnego stopnia) powinny stać się mniej lub bardziej pilne w perspektywie średnioterminowej. Właśnie dlatego, że dla Niemiec jest jasne, że chcą być neutralne dla klimatu do połowy wieku, władcy Karlsruhe wzywają do większego pośpiechu od 2030 roku: ponieważ jeśli traktujesz cel poważnie, musisz zacząć go realizować raczej wcześniej niż później, aby podjąć odpowiedzialność za to. Nie powstrzymuj nieproporcjonalnie drastycznych cięć emisji.

Jeśli chcesz, będę informować Cię raz w tygodniu o najważniejszych sprawach związanych z kryzysem klimatycznym – historiach, wynikach badań i najnowszych wydarzeniach dotyczących największego tematu naszych czasów. Przychodzisz, aby zapisać się do newslettera Tutaj.

Tematy tygodnia

Orzeczenie Federalnego Trybunału Konstytucyjnego: Festtag for Future
Federalny Trybunał Konstytucyjny po raz pierwszy wydał ostrzeżenie przed polityką klimatyczną Niemiec. Powód: bez odpowiedniej ochrony klimatu wolność jest zagrożona. Co oznacza wyrok i jakie są konsekwencje.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ochrony klimatu: klapsa dla rządu – w każdym razie dlaczego Peter Altmire jest szczęśliwy?
„Decyzja daje nam szansę na zapewnienie większej sprawiedliwości międzypokoleniowej”: Minister ds. Gospodarczych Altmire mówi o historycznym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie klimatu – oraz o CO i bardziej rygorystycznych celach.

Skutki zarządzania klimatem: Czy dni silnika spalinowego są policzone, pani Kimvert?
Ustawa o ochronie klimatu jest częściowo niezgodna z konstytucją, a rząd musi ją poprawić. W szczególności w sektorze transportu emisje muszą się zmniejszyć. Ekonomistka Claudia Kimvert mówi o potencjalnych konsekwencjach.

Paryż, Rzym i Madryt planują ekologiczną transformację: Europa Południowa będzie tak zielona
Jak dotąd wszystkie kraje Unii Europejskiej muszą złożyć swoje życzenia dotyczące funduszu odbudowy w wysokości 750 miliardów euro. Francja, Włochy i Hiszpania to najwięksi odbiorcy – czy staną się liderami środowiskowymi?

READ  Nowa regulacja z planowanym większym relaksem - SWR Aktuell

Zielone pranie zgodnie z prawem: Media dostarczają do 58 procent mniej zielonej energii elektrycznej niż oficjalnie podano
Wielu niemieckich dostawców energii elektrycznej jest bardziej brudnych od nich. Prawo wymaga, aby sztucznie obliczali swój udział w zielonej energii elektrycznej. Po latach krytyki rząd planuje teraz reformy.

Obserwacje satelitarne: globalne topnienie lodowców przyspiesza
Prawie wszystkie z prawie 220 000 lodowców na świecie kurczą się obecnie, coraz szybciej. Jest to wynik globalnego badania, w które zaangażowany będzie również Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu.

Różne modele klimatyczne: badacze krytykują problematyczną lukę w równowadze klimatycznej
Jedno z badań skarży się, że kraje stosują różne modele matematyczne dla swoich budżetów emisji CO2. Problem prowadzi do dużych odchyleń – i może jeszcze bardziej utrudnić ochronę klimatu.

Kolektor danych w chmurze: ten super pilot ma pomóc ocalić klimat
A350 Lufthansy nie tylko powinien latać, ale musi prowadzić badania w tym samym czasie: pojemnik pełen zbyt skomplikowanych gadżetów staje się testerem ponad chmurami – i to za bezkonkurencyjną cenę.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

„Więc żyjemy na innej planecie!”

Published

on

Powodzie zwiększą i zmniejszą powierzchnię ziemi. Efekt globalnego ocieplenia. Jeśli trend nie ulegnie odwróceniu, istnieje ryzyko załamania. Zdjęcie: pxtutaj/ CC0

Klimatolog Anderson mówi: „Zmierzamy w kierunku katastrofalnego globalnego ocieplenia”. Ale rządy nadal oszukują, jeśli chodzi o ochronę klimatu. Naukowcy zajmują się również zielonym praniem. (część pierwsza)

Jesteśmy w drodze do świata, w którym będzie o trzy do czterech stopni cieplej, mówi znany badacz klimatu Kevin Anderson z Tyndale Center for Climate Change Research w Wielkiej Brytanii. Doradza rządom i Grecie Thunberg w kwestiach naukowych.

W rozmowie z Davidem Goessmannem z Telepolis Anderson wyjaśnia, dokąd zmierzamy, jeśli kurs nie zostanie natychmiast zmieniony. Żaden kraj na świecie, zwłaszcza kraje uprzemysłowione, nie jest na dobrej drodze do uzyskania dwóch stopni, nie mówiąc już o 1,5. Ale nie tylko rządy zawodzą i nadal oszukują, jeśli chodzi o ochronę klimatu. Wielu klimatologów odpowiada również za to, że kryzys nie jest traktowany poważnie. To jest „bardzo niebezpieczne”. Na zmianę kursu pozostało niewiele czasu.

Dokąd obecnie zmierzamy pod względem temperatury? Jaki ma to wpływ na świat i na nas?

Kevin Anderson: Trudno powiedzieć, dokąd zmierzamy, ale myślę, że w tym stuleciu ocieplenie wynosi około trzech do czterech stopni Celsjusza. Gdyby tak się stało, żylibyśmy na innej planecie.

Rzućmy okiem na najnowszy raport IPCC, 1.5 SAR. W nim zbadano wpływ ocieplenia o 1,5 stopnia na klimat i porównano go ze scenariuszem 2 stopnia. Na przykład przy temperaturze 1,5 stopnia około trzy czwarte Wielkiej Rafy Koralowej i innych koralowców tropikalnych ulega zniszczeniu, wszystkie o dwa stopnie.

Tak więc nawet przy niższych temperaturach i niewielkich różnicach wpływ na ekosystemy jest ogromny. Jak to wpłynie na owady zapylające nasze rośliny i pomagające nam produkować żywność? Zostaną również poważnie uszkodzone, co już się dzieje. Więc będziemy mieć duże problemy w produkcji żywności.

Susze i powodzie tylko pogorszą sytuację. Konflikty militarne, jakie obserwujemy w niektórych częściach świata, zwiększą i zagrożą stabilności społeczeństw, ich przemysłu i rolnictwa, od których ludzie są uzależnieni. Przewiduje się, że wraz ze wzrostem temperatury o 3-4 stopnie wiele z naszych obecnych ekosystemów ulegnie załamaniu. Z pewnością przekształcą się w nowe ekosystemy przez bardzo długi czas.

Wiele naszych ludzkich systemów nie będzie w stanie poradzić sobie z takim poziomem zmian. Trzy lub cztery stopnie na milion lat to nie problem. Trzy lub cztery stopnie w ciągu kilku tysięcy lat też nie są dramatyczne. Trzy lub cztery stopnie w ciągu stu lat to katastrofa. Musimy zdać sobie sprawę, że nasze systemy ludzkie i ekologiczne nie mogą nadążyć za tym tempem zmian.

Raz po raz słyszymy wspaniałe przemówienia głów państw na szczytach klimatycznych czy spotkaniach G7. Udają, że ratują świat i chronią klimat. Rzeczywistość jest trochę inna. Opowiedz nam o rzeczywistości.

Kevin Anderson: Wielu przywódców nie traktuje poważnie zmian klimatycznych ani nie podejmuje działań politycznych niezbędnych do wypełnienia podpisanych przez nich zobowiązań.

Dzisiejsza rzeczywistość jest następująca: jeśli chcemy przestrzegać porozumienia paryskiego, tj. pozostać znacznie poniżej 2°C, a najlepiej tylko 1,5°, co zostało powtórzone na szczycie G7 w maju tego roku, mamy tylko kilka lat na ograniczenie nasze emisje. . W bogatszych częściach świata zużycie energii w przemyśle, budynkach, ruchu lotniczym, statkach lub samochodach musi być całkowicie zerowe do 2030 lub najpóźniej do 2035 r., aby można było utrzymać wzrost temperatury o 1,5 stopnia.

Biedniejsze kraje mają trochę więcej czasu, zgodnie z tak zwanymi „wspólnymi, ale zróżnicowanymi obowiązkami”, sprawiedliwym komponentem umów klimatycznych. Jednak mają tylko około 10 do 15 lat, aby zredukować swoje emisje do zera. Ale nadal nie ma zobowiązań spełniających wymagania naukowe. Zamiast tego słyszy się wzniosłe, zerowe netto, bezsensowne obietnice dotyczące wyzwań klimatycznych.

READ  Łazik marsjański NASA: Kamień utknął w kole „wytrwałości” – czy to problem?
Continue Reading

science

Żywność wzbogacona witaminą D może uratować dziesiątki tysięcy istnień

Published

on

  1. Strona główna
  2. zdrowie

kreatura:

do: Karolina Schaefer

Witamina D jest niezbędna dla organizmu. Według badań, wzbogacanie żywności może zmniejszyć śmiertelność z powodu raka. © Karl-Josef Hildenbrand / dpa

Witamina D jest niezbędna dla zdrowia. Nowe badanie pokazuje, że dodatkowe wzbogacanie żywności zmniejsza liczbę zgonów z powodu raka.

Heidelberg – Oprócz chorób kości i mięśni, niedobór witaminy D jest również związany z rakiem. Badania wykazały, że przyjmowanie suplementów witaminy D może zmniejszyć śmiertelność z powodu raka. Dlatego w niektórych krajach, takich jak Zjednoczone państwoCanada and Finland Foods już wzbogacone witaminą D.

Epidemiolodzy z Niemieckiego Centrum Badań nad Rakiem (DKFZ) kierowanego przez Hermanna Brennera w Europie zbadali to teraz. W tym celu zespół badawczy zebrał informacje na temat polityki suplementacji witaminy D z 34 krajów europejskich.

siedzenie Heidelberg
Liczba pracowników 3000
Liczba wydziałów i młodszych grup badawczych powyżej 90
Rada Naukowa Michael Bowman

Witamina D: Wzmocnienie w żywności może zapobiec wielu zgonom związanym z rakiem

Liczbę zgonów związanych z rakiem i oczekiwaną długość życia w krajach powiązano następnie z wynikami poprzedniego badania. Korzystając z dostępnych danych, naukowcy oszacowali „liczbę zgonów związanych z rakiem, którym faktycznie zapobiegano w krajach o wzbogaconej żywności” – czytamy w raporcie. praca naukowa w maju. Obliczyli również liczbę dodatkowych zgonów, których można było uniknąć, gdyby tego wszystkiego można było uniknąć Unia EuropejskaKraje wzbogacają żywność witaminą D.

Rezultat: zapłodnienie może co roku zapobiec około 27 000 zgonów związanych z rakiem w krajach europejskich. „Według naszych obliczeń modelowych, gdyby wszystkie badane przez nas kraje wzbogaciły żywność odpowiednią ilością witaminy D, można by zapobiec około 130 000 lub około dziewięciu procentom wszystkich zgonów z powodu raka w Europie” – wyjaśnił kierownik badań Brenner. Odpowiada to przyrostowi wieku około 1,2 miliona lat.

Więcej witaminy D w diecie: „Zmniejszanie śmiertelności na raka”

„Obecne dane na temat zmniejszenia śmiertelności z powodu raka pokazują ogromny potencjał, jaki może mieć poprawa podaży witaminy D, ale nie tylko w zapobieganiu nowotworom” – mówi Brenner. „Powinniśmy lepiej to wykorzystać w przyszłości”. Nawet jeśli witamina D nie zmniejsza ryzyka raka, badania pokazują, że zmniejsza śmiertelność. Nie zastępuje jednak odpowiedniego leczenia raka.

Ale jak to jest? Witamina hamuje czynniki sprzyjające rakowi i przewlekłe reakcje zapalne, powiedział Tobias Niedermayer w wywiadzie. ntv.dektórzy również brali udział w badaniu. Ze względu na różnorodny wpływ na organizm wzrasta prawdopodobieństwo „przeżycia raka”.

Te pokarmy zawierają witaminę D

W żywności prawie nie ma witaminy D, dlatego często jest ona przyjmowana jako suplement. Można jednak… Nadmierna suplementacja witaminy D szkodzi zdrowiu efekt. Jednak niektóre produkty spożywcze służą jako dobre źródła:

  • Ryby tłuste, takie jak śledź, makrela i łosoś
  • wątroba wołowa
  • awokado
  • jajko
  • Grzyby jadalne, takie jak grzyby i grzyby
  • Żywność wzbogacana, taka jak margaryna

Większość naszych rezerw witaminy D, znanej również jako witamina słońca, uzupełniana jest dzięki odpowiedniej ekspozycji na słońce. Dlatego DKFZ zaleca spędzanie około dwunastu minut na słońcu dwa do trzech razy w tygodniu. Ośrodek badawczy wskazał na konieczność odsłaniania twarzy, dłoni, części ramion i nóg oraz niestosowania przez ten czas kremów z filtrem przeciwsłonecznym. (ser)

READ  Wysokie spożycie kawy zmniejsza objętość mózgu
Continue Reading

science

Raport tygodniowy RKI: liczba koronowych rośnie dynamicznie – znowu więcej pacjentów

Published

on

pojawia się letnia fala
Liczba koronawirusa rośnie dynamicznie

Wskaźnik zakażeń koronawirusem w Niemczech ponownie rośnie. Infekcja rośnie przez siedem dni, podobnie jak liczba hospitalizowanych pacjentów. Podtyp BA.5 nadal jest powszechny. Instytut Roberta Kocha ostrzega przed przestrzeganiem zasad dystansu i higieny.

Wyższy wskaźnik infekcji, więcej epidemii w domach opieki i domach opieki, więcej pacjentów z Covid-19 ponownie na oddziałach intensywnej terapii – według Instytutu Roberta Kocha (RKI) proces infekcji wykazał ostatnio dynamiczną tendencję wzrostową. Ogólnokrajowy siedmiodniowy bieg odnotował 38-procentowy wzrost w ostatnim tygodniu w porównaniu z poprzednim tygodniem, według Raport tygodniowy RKI On się pojawia. W związku z tym wzrost ten dotknął wszystkie grupy wiekowe, zwłaszcza osoby starsze, dzieci i młodzież.

Według raportu, w ubiegłym tygodniu ponownie nastąpił znaczny wzrost liczby ognisk w domach opieki i domach opieki oraz liczby osób leczonych Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii. Według Rejestru Intensywnej Terapii DIVI, liczba pacjentów na oddziale intensywnej terapii wyniosła w ten czwartek 934 – w porównaniu do 600 na początku miesiąca.

Ponadto, zgodnie z tygodniowym raportem, ostatnio wzrosła w Niemczech podwariant omikronowy BA.5, który od pewnego czasu dominuje w Niemczech. Według najnowszych wyników – próbki sprzed tygodnia – ich udział wyniósł około 66 proc. W poprzednim tygodniu udział BA.5 wynosił około 52 proc. Jak pisali eksperci RKI, wariant BA.4 w ostatnim czasie nadal rósł, ale z mniejszą siłą niż w poprzednich tygodniach – według najnowszych wyników było to około 7 proc. W Niemczech cały genom jest badany tylko w niewielkim odsetku próbek pozytywnych.

„W ten sposób udziały linii zależnych Omicron w Niemczech podążają za trendem w wielu innych krajach”, mówi. Zgodnie z obecnym stanem wiedzy, tak zwane białka kolczaste BA.4 i BA.5 mają właściwości „związane ze zwiększoną przenośnością i/lub ucieczką immunologiczną”. Eksperci w raporcie zauważają, że dostępne do tej pory dane epidemiologiczne nie wskazują, aby infekcje BA.4 lub BA.5 powodowały stosunkowo cięższą progresję choroby lub śmiertelność niż wcześniej BA.1 i BA.2. Jednak: ze względu na gwałtowny wzrost zachorowań obecnie obserwuje się większą liczbę ostrych przebiegów – o czym świadczy wzrost liczby hospitalizacji.

RKI ostrzega, że ​​„istnieje wzrost liczby zgonów w stosunku do spodziewanych późnych doniesień”. W tym kontekście eksperci podkreślili również za pośrednictwem Twittera, że ​​„można nadal zakładać bardzo dobrą ochronę przed szczepieniem przeciwko groźnej chorobie”, zwłaszcza w przypadku osób stosujących szczepionki przypominające. W świetle rozwoju i zagrożeń dla zdrowia populacji spowodowanych przez Covid-19, które nadal są klasyfikowane jako „wysokie”, RKI nadal opowiada się za przestrzeganiem zaleceń w celu uniknięcia infekcji: zachowaj dystans, przestrzegaj zasad higieny, noś maskę, przewietrzyć i użyć ostrzeżenia z aplikacji Corona. Instytut zaleca również „pilne” unikanie kontaktu z nowymi objawami, takimi jak katar, ból gardła czy kaszel, a w razie potrzeby kontakt z lekarzem rodzinnym – niezależnie od statusu szczepienia, a nawet jeśli wynik szybkiego testu jest ujemny.

READ  Gotha: Korzystając ze sztuczki stołowej, właściciel Covid hotspot omija federalne hamulce awaryjne
Continue Reading

Trending