Connect with us

Economy

Kryptowaluty: Chiny stawiają na wydobywanie bitcoinów, obniżając ceny

Published

on

Plik chiński Rząd zapowiedział ostrzejsze środki przeciwko pokoleniu Waluty cyfrowe Nałożony, a tym samym doprowadził do załamania cen. Wicepremier Liu Powiedział, że Chiny podejmą surowe środki przeciwko działalności wydobywczej i handlowi wirtualną walutą. Nielegalne transakcje na papierach wartościowych zostaną wstrzymane, a rynki akcji, obligacji i walut stabilne.

To pierwszy raz, kiedy Rada Państwa Chin wyraźnie skierowała się na kryptowaluty. Rządowy nadawca telewizji przemysłowej CCTV ostrzegł w komentarzu na swojej stronie internetowej o „ryzyku systemowym” kryptowalut. Bitcoin nie jest już narzędziem do inwestowania w awersję do ryzyka. Jest to raczej narzędzie spekulacyjne.

Średnia najpopularniejszych i największych kryptowalut według udziału w rynku Bitcoin Następnie w piątek po południu spadł poniżej poziomu 40 000 $, do 36 679 $. W trakcie dodatkowego obrotu cena bitcoinów zdołała na razie ustabilizować się w pobliżu dziennego minimum. Dopiero w środę bitcoin był na wyczerpaniu To spadło do 30 066 dolarów Tym samym do najniższego poziomu od końca stycznia.

Wydobycie zużywa tzw Dużo energii elektrycznej w produkcji bitcoinów W związku z tym jest postrzegany krytycznie przez obrońców klimatu. Jednak środki stosowane w Chinach są również postrzegane jako część wysiłków na rzecz zapewnienia stabilności finansowej. „Jeśli Państwo Środka wycofa biznes wydobywczy, będzie to kolejny poważny cios” – powiedział analityk Timo Emden z Emden Research. “Oczywiście, złe wieści nie chcą się na razie skończyć.”

Plik Druga co do wielkości waluta cyfrowa, Ether Byli też poddawani presji. Po południu kurs spadł o ponad dziesięć procent do około 2500 USD. W środę spadł aż o 40 procent, do nieco poniżej 2000 dolarów.

Handel kryptowalutami pozostaje zmienny

Oznacza to, że handel kryptowalutami jest nadal burzliwy; W ciągu ostatnich kilku tygodni miały miejsce stałe wzloty i upadki. Dlatego organy regulacyjne, takie jak Bafin, stale ostrzegają przed wysokim ryzykiem związanym z inwestycjami w kryptowaluty. Bitcoinem można handlować przez całą dobę i przyciągać wielu spekulantów z sektora prywatnego, sprzyjając dużym wahaniom cen.

READ  Spadek kryptowalut: Wall Street przeżywa szok podatkowy

Wcześniej był już szefem Tesli, miliarderem i orędownikiem kryptowaluty Elon Musk Kilkakrotnie wywołało to poruszenie na rynku kryptowalut. Musk najpierw przejrzał kurs szkoleniowy przyjazny dla bitcoinów producenta samochodów elektrycznych Tesli, a następnie wydawał się wskazywać, że może rozstać się ze swoimi zasobami bitcoinów. Musk wkrótce zaprzeczył temu drugiemu, ale ruchy cen w Bitcoinie były ogromne.

W czwartek wieczorem Departament Skarbu USA ogłosił również, że rozważa obowiązkowe zgłaszanie transakcji kryptograficznych powyżej 10 000 USD, aby zapewnić zgodność z przepisami podatkowymi. Jeśli projekt zostanie wdrożony, będzie to cios w anonimowość transakcji na kryptowalutach, co docenią fani.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

AstraZeneca zarabia miliardy na sprzedaży (ale bez zysku) ze szczepionki przeciw Covid

Published

on

Brytyjska Szwedzka Firma Farmaceutyczna AstraZeneca W pierwszej połowie 2021 roku zarobiła 1,2 miliarda dolarów ze sprzedaży swojej szczepionki. Firma poinformowała, że ​​do ponad 170 krajów dostarczono około 319 milionów paczek, w tym około 97 milionów w Unii Europejskiej. AstraZeneca sprzedaje szczepionkę po kosztach – bez zysku.

AstraZeneca opracowała swoją szczepionkę we współpracy z Uniwersytetem Oksfordzkim i jest jednym z wiodących producentów na świecie. Całkowite przychody firmy wzrosły o około jedną czwartą do 15,5 miliarda dolarów w pierwszej połowie 2021 roku Wielka Brytania Szczepionka miała kluczowe znaczenie dla kampanii szczepień, która została szybko wdrożona.

AstraZeneca planuje również osiągnąć długoterminowy wzrost poprzez przejęcie amerykańskiej firmy biotechnologicznej Alexion. Ten „kamień milowy” umożliwi firmie lepszą pozycję w dziedzinie immunologii i chorób rzadkich, mówi prezes firmy Pascal Soriot. AstraZeneca sfinalizowała przejęcie Alexion o wartości 39 miliardów dolarów kilka dni temu, co czyni ją największym przejęciem w historii firmy farmaceutycznej.

Jednak zwiększone wydatki i dobrowolne zobowiązanie grupy do niezarabiania na szczepionce na koronawirusa wywierają presję na marże. W sumie zyski spadły z 756 milionów dolarów w zeszłym roku do 550 milionów dolarów. Analitycy mieli niższą sprzedaż na poślizgu, ale spodziewali się wyższych zysków.

Wraz z zamknięciem wielomiliardowego przejęcia Alexion w lipcu, AstraZeneca również zaktualizowała swoje cele na bieżący rok, zgodnie z oczekiwaniami. W związku z tym sprzedaż w bieżącym roku powinna wzrosnąć w niskim przedziale dwudziestu procent. Zysk na akcję skorygowany o efekty specjalne powinien wzrosnąć wyraźniej: w tym przypadku planowany jest wzrost z 5,05 USD do 5,40 USD.

READ  Nasdaq kontynuuje wspinaczkę: raporty z Wall Street powracają z rekordem
Continue Reading

Economy

Odżywianie – Teterow – Schlachthof Teterow: operatorzy inwestują miliony więcej – Ekonomia

Published

on

Teterow (dpa/mv) – Firma przetwórstwa mięsnego Danish Crown będzie nadal inwestować w jedyną dużą ubojnię w Meklemburgii-Pomorzu Przednim w Teterowie (powiat Rostock). Dyrektor zarządzający Danish Crown Teterower Fleisch GmbH powiedział w czwartek, że na nadchodzący rok podatkowy zostanie przeznaczonych 2,5 miliona euro. Duńczycy, uważani za jednych z największych europejskich rzeźników bydła, przejęli Teterow w 2017 roku. Od tego czasu zainwestowano 10 milionów euro, powiedział Rohlov. W 2019 r. zaprzestano uboju trzody chlewnej ze względu na koszty.

„Chcemy pozycjonować się szerzej w Tetero” – powiedział Rohlov. W chlewniach, które stały się puste, mięso zwierząt gospodarskich jest krojone i dzielone znacznie częściej niż wcześniej. „Teraz sami przetwarzamy około 70 procent wołowiny, w 2017 roku było to tylko 20 procent”. W efekcie około 200 mężczyzn i kobiet będzie nadal zatrudnionych. Nie ma już umów o pracę. Na przykład współpracują z siecią steków, aby zapewnić, że skóry Uckermärker są przetwarzane na skóry ze świadectwem pochodzenia.

Obecnie Teterower ubija i przetwarza około 110 000 sztuk bydła rocznie, w tym duże ilości do standardów ekologicznych. Zwierzęta pochodzą od rolników z Saksonii-Anhalt, Brandenburgii, Meklemburgii-Pomorza Przedniego i Polski. Towary mrożone są eksportowane do Francji, Hiszpanii, Włoch, Chin itp. Powiedziała, że ​​oddzielenie od sekcji świń, które jest powszechne w rzeźni, nie wpływa na eksport wołowiny do Chin. Po pojawieniu się afrykańskiego pomoru świń Chiny przestały importować wieprzowinę z Niemiec.

© dpa-infocom, dpa: 210729-99-591922 / 2

READ  "Polska po prostu nie może zamknąć Turowa"
Continue Reading

Economy

Nadpodaż: Volkswagen może kupić Europcar

Published

on

Stan: 28.07.2021 22:11

Wypożyczalnia samochodów powinna wkrótce ponownie stać się częścią imperium Volkswagena: Volkswagen odkupuje Europcar za 2,5 miliarda euro. Wieczorem francuska firma przyjęła ofertę z Wolfsburga.

Prezes Volkswagena, Herbert Diess, faktycznie chciał zmniejszyć i zmniejszyć grupę z jej dwunastoma markami. Firma z Wolfsburga porzuciła niedawno większość luksusowej marki Bugatti.

Nieznacznie zwiększono szerokość opętania

Ale teraz Diess chce ponownie rozszerzyć imperium VW – o wypożyczalnię samochodów. W ramach konsorcjum z zarządzającym aktywami Atestor i największym importerem VW w Holandii, Pon Holdings, VW nabywa Europcar. Oferta została zwiększona o jeden cent do 50 centów na akcję. Odpowiada to około 2,5 miliarda euro.

Obie strony zgodziły się teraz na umowę. Wieczorem Europcar ogłosił, że przyjmie ofertę. Rada Nadzorcza VW zatwierdziła transakcję.

Z Europcar do wiodącego dostawcy mobilności

Umowa ma sens również z punktu widzenia Volkswagena. Prezes VW Diess ogłosił, że Europcar powinien odgrywać kluczową rolę w tworzeniu platformy dla mobilności. Wiodąca europejska wypożyczalnia samochodów posiada rozległą sieć terminali na lotniskach, dworcach kolejowych i w centrach miast. „Zarządzając swoją nowoczesną flotą i rozległą siecią stacji, Europcar pomoże Volkswagenowi szybciej osiągnąć ambitne cele w zakresie rozszerzania usług mobilności” – wyjaśnił Dies. Klienci coraz częściej korzystają z formularzy subskrypcji i car-sharingu jako alternatywy dla własnego samochodu.

Volkswagen jest już zaangażowany w car sharing pod marką WeShare i oferuje usługi ride-hailing z Moia. Praca ta zostanie rozszerzona w ciągu najbliższych kilku lat. Grupa chce przekształcić się z producenta klasycznych samochodów w konglomerat technologiczny, który oprócz pojazdów zarabia na oprogramowaniu i usługach cyfrowych.

Ożenił się ponownie po rozwodzie 15 lat temu

Europcar był już własnością Volkswagena pod koniec lat 90-tych. W 2006 roku firma z Wolfsburga sprzedała wypożyczalnię samochodów, ponieważ nie była już odpowiednia dla jej podstawowej działalności. Podczas pandemii Corona Europcar wszedł w najgorszy kryzys w swojej historii. Francja i Hiszpania musiały pomóc w pożyczkach awaryjnych. Główny akcjonariusz Europcar Eurazeo odszedł. Aby przetrwać, wypożyczalnia samochodów zmniejszyła swoją flotę pojazdów o prawie połowę.

READ  Brakujące numery Q1: nowy problem z dostawą energii? Dlaczego firma Hydrogen Corporation otrzymała pocztę z NASDAQ | Wiadomość

Continue Reading

Trending