Connect with us

science

Kosmos: Astronomowie odkrywają planety nadające się do zamieszkania — bardzo różne od Ziemi

Published

on

Planety hazeniczne: warunki w ich oceanach mogą umożliwić życie.

© Amanda Smith/Uniwersytet w Cambridge

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge odkryli nowy typ planety nadającej się do zamieszkania. To odkrycie może „całkowicie zmienić koncepcję życia we wszechświecie”.

Cambridge – To może być duży krok w poszukiwaniu życia w kosmosie: astronomowie odkryli nowy typ planety nadającej się do zamieszkania. Bardzo różni się od Ziemi: jest gorąca, ale z oceanami i dużą ilością wodoru w atmosferze.

Odkrywcy z Uniwersytetu Cambridge w Wielkiej Brytanii nazwali tę nową klasę hiceanem – mieszanką „Hydrogenum” (łac. wodór) i Oceanic. Powód: nowo odkryte planety mają atmosferę bogatą w wodór i gorącą powierzchnię pokrytą oceanami.

Egzoplanety: Badacze obalają wcześniejsze założenia

Do tej pory planety zewnętrzne – to znaczy ciała niebieskie poza Układem Słonecznym – pomiędzy Ziemią a Neptunem były znane głównie jako superziemie lub mini-Neptuny. Ten ostatni jest mniejszy od Neptuna, ale zbyt duży, by mógł być zbudowany ze skał, jak nasza planeta. Z tego powodu naukowcy wcześniej zakładali, że atmosfera bogata w wodór jest zbyt gorąca, a ciśnienie powietrza zbyt wysokie, aby umożliwić życie.

Naukowcy z Cambridge mają takie założenie Lekarz. Nico Madhusudan Teraz wyraźnie obalony na podstawie mini Neptune K2-18b. Ponieważ: Tamtejsze warunki mogą umożliwić życie, jak wykazały ich badania. Byłem Czasopismo Astrofizyczne Klatka piersiowa.

Egzoplaneta K2-18b (po prawej) może być miejscem życia.

© M. Kornmesser / dpa

Planety Hazen są do 2,6 razy większe niż Ziemia

Według niego, planety hyzean mogą być nawet 2,6 razy większe od Ziemi i mieć w atmosferze temperaturę do 200 stopni Celsjusza, ale warunki w ich oceanach nadal pozwalają drobnoustrojom żyć – tak jak na Ziemi.

Dr wyjaśnia. Madhusudan. Ponieważ te ciała niebieskie są obecne na większości dotychczas odkrytych egzoplanet. Jednak nie zostały jeszcze dokładnie zbadane – w przeciwieństwie do planet super-ziemskich.

READ  Jak zmiany klimatyczne zagrażają dużym miastom w Azji

W swoich badaniach naukowcy poszukują głównie tzw. biomarkerów, takich jak chlorek metylu i siarczek dimetylu. Odnosi się do życia na planetach, które nie mają tak bogatej w tlen atmosfery jak Ziemia.

Teraz naukowcy chcą bliżej przyjrzeć się planetom

Lekarz. Madhusudan. „Ale uważamy, że planety hyzean dają teraz większą szansę na znalezienie śladów biosygnatur”.

„Jeśli znajdziemy tam biosygnaturę, całkowicie zmieni to nasze rozumienie życia we wszechświecie”

Lekarz. Nico Madhusudan

Grupa planet zidentyfikowanych przez naukowców z Cambridge jako Hazen zostanie w przyszłości zbadana bardziej szczegółowo za pomocą Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba (JWST). Wszystkie te ciała niebieskie znajdują się w Układzie Słonecznym tak zwanego „czerwonego karła” i nie są daleko od warunków astronomicznych w odległości od 35 do 150 lat świetlnych.

Dotyczy to również K2-18b. Naukowcy chcą też dokładniej przyjrzeć się jej za pomocą teleskopu. Dr mówi. Madhusudan. (Jan Wendt)

To może być niebezpieczna asteroida na Ziemi. Według NASA potencjał wpływu jest większy niż wcześniej sądzono.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Przypadki infekcji w Bremie: chociaż wskaźnik szczepień jest wysoki, wskaźnik infekcji przekracza 100

Published

on

To paradoks: chociaż Brema ma najwyższy wskaźnik szczepień w całym kraju, stan jest obecnie na szczycie listy wypadków. Wartość ta nie znajduje się w żadnym innym landzie, wskazując liczbę infekcji na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni, czyli ponad 100. FOCUS Online wyjaśnia, w jaki sposób taki wzrost infekcji może wystąpić pomimo wysokiego wskaźnika szczepień.

Wskaźnik szczepień w Bremie

Brema w całym kraju znajduje się na szczycie szczepień w każdym kraju związkowym. Łącznie 74,8 procent populacji jest tam w pełni zaszczepionych, co daje zaledwie 78,7. Istnieje kilka przyczyn wysokiego wskaźnika szczepień w kraju.

Senat Zdrowie, Kobiety i ochrona konsumenta Von Bremen wyjaśnił FOCUS Online, gdy został zapytany, że wynika to głównie z trzech powodów:

1. Bezpośrednie podejście

Bezpośrednio na początku szczepienia osoby z pierwszym priorytetem szczepienia zostały poinformowane o możliwych terminach. Mogli otrzymać kody terminów pocztą i w ten sposób umówić się na szczepienia. Wizyty były dostępne za kilka dni.

2. Oferty niskoprogowe

Stan ustanawiał również tymczasowe ośrodki szczepień, gdy wypadki były szczególnie wysokie na niektórych obszarach. Istnieją również mobilne zespoły szczepień. Od czerwca robili nawet szczepienia bez możliwej wizyty.

jasna komunikacja

Nie tylko kody pocztowe zostały wysłane, aby ułatwić dostęp do szczepionek. Według serwisu, kampania medialna kraju jest dostępna w siedmiu językach, aby dotrzeć do jak największej liczby obywateli. Informacje są dostępne w języku arabskim, niemieckim, angielskim, francuskim, paszto, perskim i tureckim.

Proces infekcji w Bremie

Przy tak wysokim wskaźniku szczepień można założyć, że liczba infekcji jest niewielka – wręcz przeciwnie. Z częstością 112,8, Brema również we wtorek znalazła się na szczycie wszystkich krajów związkowych. Państwo-miasto zgłosiło ostatnio 47 nowych infekcji dziennie.

W Bremerhaven wskaźnik infekcji we wtorek wyniósł 285,9. Tym samym region jest najsilniejszy w kraju Korona dotknięty.

READ  Przeciwciała można wykryć przez co najmniej dziewięć miesięcy - praktyka leczenia

Interpretacja paradoksu Bremy

Kolejne pytanie, jak wyjaśnić tę rozbieżność Senatowi ds. Zdrowia, Kobiet i Ochrony Konsumentów, do tej pory pozostawało bez odpowiedzi. Jednak eksperci już skomentowali ten temat i wymienili możliwe przyczyny:

1. Lokalizacja

Na przykład epidemiolog Haju Zeb z Instytutu Leibniza w rozmowie z “ścisły”Z drugiej strony położenie Bremy może z kolei przyczynić się do procesu zarażenia – ponieważ państwo znajduje się w porcie. „W Bremerhaven jest wielu żeglarzy z różnych krajów, którzy mieszają się z ludźmi w pubach i innych miejscach” – powiedział naukowiec.

Kilka tygodni temu rozprzestrzenienie się Corony na statku towarowym w Bremerhaven stało się znane, podobnie jak regionalny nadawca Putin i śródlądowe wzmiankowany. Z tego powodu miasto postanowiło nie uwzględniać epidemii w porcie przy obliczaniu wskaźnika infekcji. Jednak w ten sposób może następować przenoszenie zakażenia na populację.

Jednak sama sytuacja Bremy nie może być odpowiedzialna za liczbę infekcji. W końcu istnieją inne nadmorskie miasta, takie jak Hamburg. Tam jednak wskaźnik infekcji we wtorek wynosi tylko 54,1.

2. Nowy rok szkolny

W wywiadzie dla regionalnego radia rzecznik miasta Bremy Volker Heigenmuser powiedział na początku września, że ​​wzrost zachorowań wynika prawdopodobnie między innymi z osób powracających z podróży. To prawda, że ​​są Wakacje letnie W Bremie od 1 września – ale to mogło spowodować łańcuchy infekcji. Zwłaszcza, że ​​dzieci, które teraz wracają do szkoły, nie mogą być jeszcze zaszczepione przeciwko Coronie.

Jak rzecznik Ministerstwa Zdrowia Putin i śródlądowe W ciągu tygodnia większość infekcji była spowodowana przez dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Dla ciebie wskaźnik infekcji w tym czasie wynosił do 374.

3. Zmniejszony efekt szczepienia

Regionalny nadawca w Bremie identyfikuje inną możliwą przyczynę infekcji: u niektórych osób ochrona szczepień może być zmniejszona. Wirusolog Andreas Dutzauer powiedział, że liczba osiągnięć w dziedzinie szczepień rośnie. W przypadku młodych dorosłych odsetek wzrósł z 0,1 do 0,3 proc. W przypadku osób starszych odsetek ten wynosi ponad 3 proc.

READ  Osoba niewidoma rozpoznaje i kalkuluje pieszego

Ponieważ szczepienia dają wielu poczucie bezpieczeństwa, niektórzy z nich ignorują zasady. Dlatego Dotzauer opowiadał się za wprowadzeniem szczepień osób trzecich dla osób powyżej 60 roku życia.

Continue Reading

Trending