Connect with us

entertainment

Koronawirus w Berlinie: szkoła pozostanie z rotacyjnymi lekcjami do przerwy letniej – znów możliwe są wycieczki – Berlin

Published

on

Krótkie zakupy do Polski znów są możliwe bez testu

Mieszkańcy Brandenburgii mogą wrócić do Krótka wyprawa na zakupy za granicę do Polski Bez kamienia koronowego i negatywnego testu. Z nowym Przepisy dotyczące wprowadzania wirusa Corona dla rządu federalnego Jest to możliwe od czwartku.

Którego Odwiedzanie najbliższych krewnych (pierwszego stopnia) na mniej niż 72 godziny lub dojazd do Polski na zakupy do 24 godzinNie musisz poddawać się kwarantannie ani badaniom ”- powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Dominic Linz. W poniedziałek rząd zadecyduje, czy obecne przepisy dotyczące kwarantanny zostaną zniesione, czy odpowiednio zmienione.

Krajem sąsiednim jest Polska Od ostatniej niedzieli tylko jeden region był zagrożony koroną. Oznacza to, że obowiązkowy test koronowy przed wjazdem do kraju nie jest już potrzebny i był wystarczający do testu do 48 godzin po wjeździe do kraju. Od 21 marca do 8 maja Polska była regionem o wysokiej infekcji ze względu na dużą liczbę infekcji Z większymi ograniczeniami w podróżowaniu, ponieważ liczba nowych infekcji na 100 000 osób przekraczała 200 w ciągu jednego tygodnia.

Wraz z nową regulacją rząd federalny podniósł generała Kwarantanna po wejściu z ponad 100 krajów. Każdy wjeżdżający stamtąd do Niemiec może uwolnić się od kwarantanny z wynikiem negatywnym. Tak czy inaczej test jest wymagany dla podróżujących samolotem. Ci, którzy wyzdrowieli i zostali w pełni zaszczepieni przeciwko Coronie, muszą zostać poddani kwarantannie tylko wtedy, gdy przebywają na zewnątrz Obszar z nowymi wariantami wirusów Chodź, nie ma żadnego testu przed i po wejściu. (Dpa)

Już pod koniec kwietnia rząd Brandenburgii zdecydował, że osoby, które zostały w pełni zaszczepione, nie będą już musiały poddawać się kwarantannie przez dziesięć dni po wjeździe do wysoce zarażonego regionu Polski. Osoby przekraczające granicę, które przekraczały granicę w celach biznesowych, rodzinnych lub z innych ważnych powodów, były już zwolnione z obowiązku kwarantanny, ale dwa razy w tygodniu musiały przedstawiać negatywny test.

READ  Robert Lewandowski: Tak gwiazda EM romantycznie poślubiła swoją żonę Annę w Polsce - Stars

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Ulrich Tokur krytykuje ARD za zmniejszenie wydatków na Tatort

Published

on

„Te gigantyczne urządzenia stają się coraz bardziej referencyjne”

Ulrich Tukur szczerze opisuje ten dylemat w wywiadzie dla t-online: „Powietrze się przerzedza, pieniądze spadają i jest coraz trudniej”. Co to dokładnie oznacza, nadal nie jest jasne. Zapytany mieszkaniec Hesji staje się prostszy – a przede wszystkim nie pozostawia dobrych włosów, jeśli chodzi o regulowanie nadawców. „Ci giganci stają się coraz bardziej autoreferencyjni”, mówi Tukur o nadawcach o ARD i ZDF, które często są wyśmiewane jako podobne do urzędników, i dodaje: „Muszą spełniać pełne świadczenia emerytalne pracowników”.

Ulrich Tukur: Jako Felix Moreau jest aktywny w HR od 2010 roku. (Źródło: HR / Katrin Denkewit)

To jest powód, dla którego wydaje się coraz mniej pieniędzy na dobre filmy. Wielokrotnie nagradzany aktor narzeka na kulturę wydatkową nadawców publicznych: „To bardzo mały procent, który wciąż wpływa na tak zwaną sztukę”. Dowiedz się więcej o tle: Jak wynika z najnowszego raportu rocznego, tak ARD i ZDF wydają swoje pieniądze.

Murot przed zakończeniem „miejsca zbrodni”? Wskazówki Tukura

Oto jak Tukur również opowiada o swojej przyszłości „Tatort”. 64-latek, którego urodziny są za kilka tygodni, sygnalizuje koniec swojego zaangażowania w ARD. Mówi o „dwóch lub trzech latach” – i wkłada do ust liczbę 65. W końcu w tym wieku urzędnicy, podobnie jak komisarze, powinni móc przejść na emeryturę i cieszyć się emeryturą.

Ulrich Tukur nakręci kolejną „scenę zbrodni” z Florianem Gallenbergerem. Produkcja rozpocznie się zimą, tłumaczy aktor t-online. I jest pewien, że „rzecz naprawdę ma wszystko”. Nie ujawnił dokładnie, co go czeka w roli śledczego LKA Felixa Morota. Po prostu dużo: to najlepszy scenariusz, jaki przeczytał od czasu „Born in Pain”. „Scena Zbrodni” 2014 roku została nagrodzona m.in. Złotą Kamerą i Nagrodą Grimme.

READ  RTL komentuje zarzuty kandydatów
Continue Reading

entertainment

Góry Nienawiści: Obchody rocznicy były tak piękne – Góry Nienawiści

Published

on

Pogoda prawie dopisała z okazji 50. rocznicy powstania rejonu Hasberg. Ponieważ słońce świeciło prawie cały dzień, ale nie było chmur ani niczego innego, co sprawiało, że tereny targowe w Królewcu były bardzo ciepłe. Z tego powodu wizyta prawdopodobnie nie spełniła oczekiwań. Jednak ci, którzy uczestniczyli w programie, nie byli rozczarowani i mogli zaopatrzyć się w przydatne informacje w różnych kioskach klubowych i federacyjnych w okolicy. Do tego pyszne kulinarne przysmaki w różnych sytuacjach i nikt nie musiał umierać z pragnienia. Festiwal powiatowy otworzył w porze lunchu na dużej scenie na rynku przed ratuszem w Królewcu przez dyrektora powiatu Wilhelma Schneidera, który przybył do Regiomontanusstadt na rowerze, a także kilku burmistrzów i ich zastępców w zgromadzeniu z różnych stron . Już nie w stroju rowerowym, ale w eleganckim garniturze, urzędnik powiatu przywitał wszystkich gości, w tym przede wszystkim przyjaciół z gmin partnerskich powiatu we Francji, Polsce i Szwecji: „Jesteśmy żywą i nowoczesną dzielnicą i chcemy to pokazać na naszych jubileuszowych obchodach!” Oddając swoją twórczą siłę w służbie regionu przez ostatnie 50 lat i chcąc kontynuować to w przyszłości, wyjaśnił treść i harmonogram festiwalu oraz oddał głos burmistrzowi Królewca Klausowi Pettenbrunn. Podziękował wszystkim uczestniczącym klubom oraz za to, że Królewiec, który ładnie ubrał się na ten festiwal, został wybrany na miejsce obchodów rocznicy dzielnicy.

READ  „Zdejmij ubranie i jęcz”: Elias Mubarak był dyskryminowany ze względu na płeć
Continue Reading

entertainment

„Zdejmij ubranie i jęcz”: Elias Mubarak był dyskryminowany ze względu na płeć

Published

on

„Rozbierz się i jęcz”
Elias Mubarak cierpiał z powodu dyskryminacji seksualnej

Sceny intymne na planie są zwykle niewygodne dla uczestników i wymagają dużej dozy finezji. Aktor Elias Mubarak wspomina niepokojące doświadczenie, które sprawiło, że jego kolega płakał. Dziś nie można już tego tolerować.

Aktor Elias Mubarak w przeszłości został poddany seksizmowi w filmie, z którym teraz będzie sobie radził inaczej. „Musiałem sfilmować scenę seksu, a reżyser powiedział wcześniej: »Zdejmijcie im ubrania i płaczcie«” – powiedział 40-latek gazecie Bild. Pamiętam, jak mój kolega płakał po tym i ja też byłem bardzo zdenerwowany. „Nie może już tolerować tego dnia. Oczywiście ma teraz inne nastawienie”, ale niestety takie rzeczy nadal się zdarzają. Może częściej” – powiedział Mubarak.

W rozpoczynającym się w czwartek filmie Liebesdings Aniki Decker M’Barek („Fack ju Göhte”) gra gwiazdę filmową, ściganą na każdym kroku przez fanów, paparazzi i dziennikarzy w Berlinie. Ciężko walczy o utrzymanie w tajemnicy swojego życia prywatnego – i zakochuje się w młodej aktorce teatralnej. Mubarak powiedział Bildowi, że zauważenie go zajęło dużo czasu.

Zna inne czasy. „Kiedy doradzono mi zmianę nazwiska, ponieważ nigdy mi się to nie uda”. W tym czasie niemiecka telewizja była cała biała. „Po prostu w niemieckiej telewizji nie było osób o innym kolorze skóry lub pochodzenia imigracyjnego”. I wtedy nie spodziewał się, że „wszystko będzie dla mnie takie wspaniałe”.

Zapytany, czy często jest niedoceniany, czy niedoceniany, Mubarak odpowiedział: „Oczywiście. Ale to dobrze, kiedy jestem niedoceniany. To oczywiście najlepsza taktyka dla mnie.

Mubarak przyznał się do błędów w wywiadzie. „Jestem w świetnym nastroju. Staram się nad tym popracować”. Coraz więcej mówi do siebie: „Wolałbyś raczej milczeć”. Ponieważ przez większość czasu nie jest to warte późniejszych emocji.

READ  „wesoły syn to prezent” - BZ Berlin
Continue Reading

Trending