Connect with us

Top News

Korona na całym świecie: 335 incydentów na Majorce – polityka

Published

on

Według jednego z badań około 1,1 miliona dzieci na całym świecie straciło co najmniej jednego rodzica lub dziadka w wyniku infekcji koronowej. Według naukowców współpracujących z Sethem Flexmanem z Imperial College London w The Lancet, ekspansja będzie miała miejsce od marca 2020 r. do kwietnia 2021 r. Jeśli dodać innych starszych krewnych, którzy mieszkają w domu, ponad 1,5 miliona dzieci straciłoby opiekuna.

Jest to znacząca, dotychczas niezauważana epidemia, pisze komunikator w badaniu NIH przeprowadzonym przez amerykańskiego urzędnika służby zdrowia. Analiza wyjaśnia, że ​​wsparcie psychologiczne i ekonomiczne dla tych dzieci powinno odgrywać ważną rolę w reagowaniu na tę infekcję.

Na podstawie badania naukowcy wykorzystali dane o wskaźnikach urodzeń i śmiertelności koronowej z około dwudziestu krajów, między innymi, które zostały rozszerzone. Ponieważ dane nie są gromadzone wszędzie jednolicie, według naukowców liczby mogą być jedynie przybliżone – prawdopodobnie niedoszacowane.

Liczba dzieci osieroconych przez półsieroty w wyniku epidemii jest szczególnie wysoka w stosunku do populacji w RPA, Meksyku, Brazylii i Kolumbii. Liczba dzieci, które straciły ojca, jest dwa do pięciu razy wyższa niż liczba dzieci, które straciły matki.

Siedmiodniowe wydarzenie na Majorce to 335

W ciągu ostatnich pięciu tygodni ponad 80 procent nowych przypadków w Hiszpanii wystąpiło wśród osób nieszczepionych. Tylko dobre pięć procent zostało zaszczepionych. Poinformowała o tym hiszpańska minister zdrowia Carolina Darias. Liczba nowych przypadków w Hiszpanii stale rośnie od końca czerwca. Ostatnio zgłoszono 27 286 dodatkowych infekcji. Siedmiodniowe wydarzenie to 327 – ponad 200, a Niemcy mogą ogłosić region lub cały kraj jako region najbardziej obfitujący w wydarzenia.

Na Majorce liczba nowych infekcji na 100 000 osób wzrosła w ciągu siedmiu dni. Według hiszpańskiego Ministerstwa Zdrowia we wtorek wieczorem była 335. Wartość z poprzedniego dnia wyniosła 310, ale w ostatni piątek było to 270. W hotspocie Corona Catalonia z turystyczną Barceloną po raz pierwszy liczba ta jest jednak nieco niższa. Siedmiodniowe wydarzenie spadło z 612 w poniedziałek do 579 we wtorek. (20.07.2021)

Grecja wzmaga presję, by odmówić szczepień

Ponieważ nie chcą być zaszczepieni przeciwko koronawirusowi, 54 greckich strażaków z elitarnej obrony cywilnej zostało przeniesionych do innych wydziałów. Poinformował o tym prezes Stowarzyszenia Strażaków Dimitris Stadopoulos w greckim kanale informacyjnym Sky. Jednostka Elite Emac jest używana w przypadku silnych trzęsień ziemi, powodzi i innych klęsk żywiołowych. Administracja straży pożarnej dała już wszystkim strażakom do końca czerwca na zaszczepienie. Po upływie wyznaczonego terminu nakreślił teraz jego konsekwencje.

READ  Poranny hałas: SEK Storm Buildings w Essen

W Grecji nie ma obowiązkowych szczepień, ale presja rośnie: w zeszłym tygodniu rząd nakazał, aby pracownicy szpitali i domów opieki zostali zawieszeni w pracy, jeśli nie są zaszczepieni. Wtedy nie dostają zapłaty. Tymczasem w wojsku są obowiązkowe szczepienia. (20.07.2021)

Ograniczenie udziału w pogrzebach w Austrii jest niezgodne z konstytucją

Ograniczenia liczby uczestników pogrzebów w Austrii z powodu kryzysu koronowego są niezgodne z konstytucją. Tak stwierdził Sąd Konstytucyjny (VFGH) w wydanym we wtorek wyroku. Choć stosowna regulacja realizuje cele formalne, ostatnie pożegnanie ze zmarłym nie jest „powtarzalne ani zmienne” i oznacza szczególnie poważną ingerencję w prawo do życia prywatnego. Sąd uznał, że powództwo było nierówne. Skargę złożyła kobieta, której ciotka nie mogła przybyć na pogrzeb z powodu limitu 50 osób. Powiązane rozporządzenie weszło w życie pod koniec 2020 roku i jest ważne przez kilka tygodni. (20.07.2021)

Majorka chce ponownie zaostrzyć przepisy

Biorąc pod uwagę gwałtownie rosnącą liczbę koron, oczekuje się, że na popularnej wakacyjnej wyspie Majorka ponownie zostaną nałożone surowsze ograniczenia. Plaże i parki powinny być zamknięte w godzinach od 22.00 do 6.00, zwłaszcza wśród młodych ludzi, aby walczyć z ucztami i napojami na świeżym powietrzu. Tak jak Gazeta z Majorki Raport w poniedziałek wieczorem.

Uczestnicy takich imprez zostaną w przyszłości ukarani grzywną w wysokości 1000 euro. Jeśli odosobniony wymóg zostanie przekroczony przez udział gościa imprezy, należy go zwiększyć do 2000 €. W przypadku pozytywnego wyniku testu na koronę uczestnika musi zapłacić nawet 5000 euro. Organizatorzy nielegalnych imprez mogą zostać ukarani grzywną do 100 000 euro.

W przyszłości restauracje również będą musiały być zamykane nieco wcześniej, o 1 w nocy zamiast o 2 w nocy. Maksymalnie cztery osoby mogą siedzieć wewnątrz stołu przy stole i osiem na zewnątrz. Jak podała gazeta, w godzinach od 1 do 18 mogą się spotykać tylko osoby mieszkające w tym samym domu. Goście hotelu lub Finca przebywający razem powinni być uważani za dom z dala od domu. Po negocjacjach z przedsiębiorcami i związkami, takimi jak samorząd regionalny, samorząd regionalny wykluczył faktyczne planowanie i ponowne wprowadzenie wymogu masek, który został odwołany miesiąc temu i poza nim. Gazeta z Majorki Zapowiedziany. (19.07.2021)

READ  "Atak mieczem nie powinien nadwyrężać stosunków z Polską"

Prezes World Physicians ostrzega przed zbyt łatwym zbyt szybkim

Światowy Lider Medycyny Frank Ulrich ostrzega, że ​​Montgomery otwiera się zbyt wcześnie ze względu na ponowny wzrost liczby infekcji. „Bardzo niebezpieczne jest rezygnacja z kontroli nad naszą komunikacją teraz i »otwarcie wszystkiego«” – powiedział dziennikarzom Montgomery Funky. „Jeśli to zrobisz, istnieje ryzyko wejścia do czwartej fali”. Nawet małe początkowe kroki z ostatnich kilku tygodni zwiększyły wartości zdarzeń. Liczba ofiar podwaja się obecnie co tydzień.

Zamiast tego Montgomery opowiadał się za stopniowym i powściągliwym podejściem. “Nie otwieraj wszystkiego teraz – planowane w Wielkiej Brytanii – ale stopniowo zezwalaj na więcej kontaktów.” Według prezesa Światowego Stowarzyszenia Medycznego, zasady dotyczące odległości i wymagania dotyczące masek muszą być przestrzegane w pomieszczeniach i wszędzie tam, gdzie nie można zachować minimalnych odległości.

Montgomery powiedział, że dobrą wiadomością jest to, że leczenie uległo poprawie, oddziały intensywnej terapii mają większe doświadczenie, a zaszczepione osoby będą miały mniej dotkliwe przebiegi. „Nie zapominajmy jednak, jak rozczarowujące były liczby infekcji zeszłego lata i jaką niszczycielską moc stworzył wirus”. Zaapelował do mieszkańców Montgomery, aby uważali na własną wolną wolę. „Każdy, kto chce zapobiec kolejnemu całkowitemu zamknięciu, kto chce pomóc naszym dzieciom i młodzieży w prowadzeniu zwykłej szkoły, dobrowolnie zastosuje się do tych zasad – bez powodu” – powiedział Montgomery.

Badanie: Jak duże jest ryzyko korony u dzieci?

Wielka Brytania: W klubach mogą tańczyć tylko osoby zaszczepione

Brytyjski rząd chce od jesieni obowiązkowych certyfikatów szczepień koronowych dla klubów nocnych i innych ważnych wydarzeń w Wielkiej Brytanii. „Największe przyjemności i możliwości w życiu zależą od pewnych szczepionek” – powiedział premier Boris Johnson w poniedziałek w Londynie. Do końca września wszyscy dorośli w Wielkiej Brytanii będą mieli możliwość pełnego zaszczepienia się przeciwko koronie.

Jednak do tego czasu kluby i inne ważne wydarzenia, które zostały ponownie otwarte lub zostały dopuszczone od poniedziałku, nie będą wymagać takich dowodów. Kluby nocne są zachęcane do słuchania tylko tego, co nazywa się NHS Govt Pass po wejściu. Według brytyjskiego rządu około 35 procent osób w wieku od 18 do 30 lat nie otrzymało jeszcze pierwszej szczepionki, chociaż już otrzymali ofertę.

READ  Corona „Emergency Break”: Te zasady obowiązują od północy

Ogłoszenie Johnsona było zaskoczeniem, ponieważ prawie wszystkie obowiązkowe środki ochrony przed koroną spadły w Wielkiej Brytanii do poniedziałku – pomimo ostrzeżeń ekspertów, że sytuacja może wymknąć się spod kontroli. Rząd Johnsona prowadzi tylko politykę koronacyjną dla Wielkiej Brytanii – Szkocja, Walia i Irlandia Północna są odpowiedzialne za własne działania i są nieco bardziej ostrożne.

W międzyczasie CDC wydała czwarty i najwyższy alert dotyczący podróży dla Wielkiej Brytanii, ponieważ liczba przypadków nadal rośnie. (19.07.2021)

W Teheranie nałożono sześciodniową blokadę

Rząd irański nałożył sześciodniowy lokaut w stolicy, Teheranie, po wzroście liczby zgonów i infekcji związanych z wariantem delta wirusa koronowego. „Teheran został ogłoszony czerwoną strefą, więc wszystkie władze w mieście będą zamknięte od wtorku do niedzieli” – powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Ali Rabi w państwowej telewizji.

Według doniesień mediów w tym okresie nieczynny będzie również bazar i pasaże handlowe. Nie jest jeszcze jasne, czy banki również się zamkną.

Tak zwany wariant delta odnotował wzrost liczby koron w kraju w ostatnich tygodniach. Według Ministerstwa Zdrowia w ostatnich latach notowano 200 zgonów i ponad 22 000 nowych infekcji dziennie. Od wybuchu epidemii Iran odnotował ponad 87 000 zgonów i ponad 3,5 miliona epidemii.

Kraj jest szczególnie narażony na epidemię, ponieważ kryzys gospodarczy i sankcje USA utrudniają import szczepionek. Kampania szczepień dla ponad 83 milionów ludzi postępuje powoli. Jak dotąd niewiele ponad dziesięć procent Irańczyków zostało zaszczepionych głównie szczepionkami rosyjskimi i chińskimi.

Olympia: Czeska siatkarka plażowa również uzyskała wynik pozytywny

Kolejna sprawa Corony przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi: Czeski Komitet Olimpijski (COV) ogłosił w poniedziałek, że czeski siatkarz plażowy Ondez Perusic miał pozytywny test na Kovit-19 w Wiosce Olimpijskiej w Tokio.

Perusic „przekazał pozytywną próbkę podczas codziennego testu w wiosce olimpijskiej w niedzielę, 18 lipca”. Martin Doctor, szef czeskiej drużyny olimpijskiej, powiedział: „Nie ma żadnych objawów.

COV ogłosił w sobotę, że po wylądowaniu w Tokio pracownik uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa koronowego. W niedzielę test wyładowania koronowego pozostałych dwóch sportowców również był pozytywny. Letnie rozgrywki rozpoczną się w piątek. (19.07.2021)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce: zacofana połowa siły – polityka

Published

on

Polski premier Mathews Moravic chce ograniczyć spór z Unią Europejską. To zaskakująco inny ton niż Warszawa, która od dłuższego czasu rośnie. Kto jeszcze niedługo spodziewa się harmonijnego rozwiązania?

[Wenn Sie aktuelle Nachrichten aus Berlin, Deutschland und der Welt live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Ale teraz Moraviki ogłosił, że zmieni dotychczasowe przepisy, które pozwolą mu regulować sędziów we własnym kraju. Nie należy się jednak zbyt szybko radować: spór o praworządność między Brukselą a Warszawą jeszcze się nie skończył.

Narodowo-Konserwatywna Partia „Prawo i Sprawiedliwość” (PiS) powołała w 2018 r. izbę dyscyplinarną w Sądzie Najwyższym w ramach reformy sądownictwa, która umożliwia odwoływanie sędziów i prawników. UE zagroziła nałożeniem za to grzywien. Wygasną 16 sierpnia, jeśli do tego czasu nie zostaną zawieszone przepisy dotyczące polskiego spornego systemu dyscyplinarnego.

Zagrożenie biletem parkingowym z brukselskich miejsc pracy

Podobno mgnienie oka działa z biletem z Brukseli. Nie ma innego sposobu na wyjaśnienie zwrotu. Ale to oczywiście manewr taktyczny. Nic się przecież nie zmieniło w podstawowej ocenie Moravikiego, że Bruksela w zupełnie niewłaściwy sposób ingeruje w polskie sprawy: jego zdaniem polska konstytucja ma pierwszeństwo przed prawem unijnym.

Z niecierpliwością oczekuje się, jak polski Trybunał Konstytucyjny zdecyduje pod koniec miesiąca w fundamentalnej kwestii, czy polskie prawo ma pierwszeństwo przed prawem europejskim. Moraviki zaapelował do Sądu Konstytucyjnego, który był wypełniony zwolennikami partii rządzącej, o wyjaśnienie sprawy na jego korzyść.

Sąd Konstytucyjny może orzekać w duchu Moravików

Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Trybunał Konstytucyjny zakwestionował prymat postanowień traktatów UE. W rezultacie UE grozi legalnym upadkiem: jeśli każde państwo członkowskie podniesie własną konstytucję do ostatecznego poziomu, sędziowie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu wkrótce będą mogli zachować swoje stanowiska. Wdrażanie prawa unijnego należy pozostawić w gestii państw członkowskich.

READ  Motyw sprawcy nie jest jeszcze jasny: co wiemy o ataku nożem w Worcestershire - polityka
Polska przystąpiła do Unii Europejskiej w 2004 roku. Nawet dzisiaj istnieje wśród ludzi ogromne poparcie dla społeczności.Fot. Wojtek Radwański / AFP

Trwający konflikt między Warszawą a Unią Europejską nie słabnie od czasu, gdy Moravic próbował przekonać swoich towarzyszy do kompromisu w sprawie kompromisu w Sądzie Najwyższym. Mentalne prawne przeciąganie liny między jego towarzyszami nie miało żadnego wpływu. Niemniej w wywiadzie udzielonym w ubiegły weekend szef rządu powiedział, że UE przyniesie jego krajowi korzyści płynące z wolnego handlu, wyższe dochody dla pracowników i rozwój firm. W tej sytuacji trzeba było zwrócić się do społeczności, premier wydawał się kontrowersyjny.

Moraviki wie, że atakuje nerwy. Członkostwo w Unii Europejskiej cieszy się powszechnym poparciem Polaków, którzy doskonale zdają sobie sprawę z ekonomicznych korzyści wspólnoty.

UE to więcej niż rynek

Jednak UE to coś więcej niż rynek. Sukces wspólnoty opiera się na rządach prawa 27 państw członkowskich. Polski rząd musi przestać podważać ten fundament. Ale Moraviki nie chciał nic o tym wiedzieć. Jego polityka podejmowania małych kroków w kontaktach z Brukselą i Luksemburgiem ma na celu jedynie uniknięcie przeszkód w ostatniej chwili. Ale to nie wystarczy, jeśli UE ma być w przyszłości wspólnotą prawną.

Continue Reading

Top News

Białoruska olimpijka Dimonovska może pojechać do Polski

Published

on

Białoruska olimpijka Kristina Dimonovska może podróżować do Polski. Łukaszenka chciał zmusić ją do powrotu na Białoruś.

Podsumuj najważniejsze informacje

  • Christina Dimonowska może podróżować do Polski.
  • Podobnie jak inni białoruscy sportowcy krytykował rządy Łukaszenki.
  • Chciał ją zmusić do powrotu na Białoruś po igrzyskach.

Białoruska uczestniczka olimpijska Kristina DimonovskayaCi, którzy zmuszeni są do wcześniejszego powrotu do Mińska, mogą pojechać do Polski.

Sportowiec jest już “w bezpośrednim kontakcie z polskimi dyplomatami w Tokio” – powiedział polski wiceminister spraw zagranicznych Marcin Pridak. – Dostała wizę humanitarną. 24-latek obawia się represji w swoim kraju po krytyce ze strony białoruskich władz.

Polska „zrobi wszystko, co w jej mocy, aby kontynuować karierę sportową” – powiedział Presidax. Mąż Dimonowskiej, Arsenij Zdanewicz, powiedział wcześniej: „Prawdopodobnie pojedzie do Polski”.

Spędziłem noc pod ochroną

Sprinter skrytykował białoruskich działaczy sportowych. Białoruski Narodowy Komitet Olimpijski zapowiedział, że Dimonovskaya zostanie wyeliminowana z konkursu ze względu na „stan emocjonalny i psychiczny”.

Sportowiec, który zaprzeczył zarzutom, poprosił o pomoc Międzynarodowy Komitet Olimpijski: „Jestem pod presją i próbują mnie wydalić z kraju wbrew mojej woli” – powiedział w filmie. Poniedziałkową noc spędził pod nadzorem w hotelu przy lotnisku w Tokio.

Polska i Czechy udzieliły sportowcom azylu po ujawnieniu zarzutów. „Igrzyska to nie polityka, reżim jest całkowicie haniebny” – powiedział czeski minister spraw zagranicznych. Dimonowska ma wyjechać do Polski w tym tygodniu, polskie media zacytowały słowa MSZ.

2000 białoruscy sportowcy przeciwstawiają się reżimowi

władze białoruskie Rząd od miesięcy rozprawia się z krytykami. Od zeszłorocznej kontrowersyjnej reelekcji mają miejsce masowe protesty Władca Aleksander Łukaszenko Został brutalnie pobity i zmiażdżony.

To MKOl Prezydent Łukaszenka i jego syn Wiktor unikali wszystkich grudniowych imprez olimpijskich. Komitet odpowiedział na skargi białoruskich sportowców z powodu ich poparcia Opór Zobacz uprzedzenia. Podobnie jak 2000 białoruskich sportowców, Dimonowskaja musi podpisać nowy list i uwolnić nowych więźniów wyborczych i politycznych.

Organizacja Praw Człowieka Amnesty International „Nic dziwnego, że sportowcy, którzy wyrażają swoje opinie, są celem zemsty” – powiedział. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie potępiło wszelkie formy nękania i zastraszania społeczeństwa obywatelskiego „w tym sportowców”. „Wzywamy władze Białorusi do poszanowania podstawowych praw demokratycznych” – powiedział rzecznik w Berlinie.

Więcej w tym zakresie:

Międzynarodowa Amnestyjna MKOl Olimpia 2021


READ  Olaf Scholes chce zmienić wiele samolotów po wyższej cenie
Continue Reading

Top News

Auto Explosion: Osoba została poważnie ranna i pierwszy asystent go wyrzucił!

Published

on

W Hart, niedaleko Kolonii, jedna osoba została poważnie ranna w wyniku eksplozji samochodu. Pierwszy ratownik wyrzucił go z gaśnicą.

Serce / Kolonia – W wypadku samochodowym Hart był z mężczyzną (55) Kolonia W poniedziałek wieczorem doszło do urazów zagrażających życiu.

Jedna osoba (55) została ciężko ranna w pożarze pojazdu. Vincent Kemp

Według doniesień TAG24 samochód nagle zapalił się około 18:15 na poboczu drogi w dzielnicy Alstadden-Barbach.

„Świadek zgłosił eksplozję” – powiedział wieczorem TAG24 rzecznik policji okręgowej Rain-Erft-Greece.

Właściciel samochodu był w tym czasie w samochodzie i zapalił się.

Fajerwerki i wężowe linie: parada ślubna tworzy totalny chaos w ruchu
Raport policyjny
Fajerwerki i wężowe linie: parada ślubna tworzy totalny chaos w ruchu

Pierwszy asystent (46) odpowiedział i mógł pomóc przy gaśnicy z pobliskiej piekarni. Usunął mężczyznę.

Jednak właściciel doznał groźnych dla życia oparzeń i został przewieziony helikopterem do specjalistycznego szpitala.

Asystent doznał drobnych poparzeń. „Obecnie jest leczony w szpitalu” – powiedział Policja.

Spalony samochód został odholowany.

Spalony samochód został odholowany. Vincent Kemp

Inne Automatyczny Znajdował się z tyłu drugiego samochodu i zapalił się.

Oba pojazdy należą do towarzyszy Strażacy Wyłączony.

Kilka metrów za płonącym samochodem jechał publiczny autobus.

Na imprezie nasila się spór o związek: mężczyzna (26) popędził w kierunku grupy osób w swoim samochodzie
Raport policyjny
Na imprezie nasila się spór o związek: mężczyzna (26) popędził w kierunku grupy osób w swoim samochodzie

Jak dowiedział się TAG24 od podróżnych i innych świadków, wielu duchownych obserwowało na miejscu.

Policja wszczęła dochodzenie. „Obecnie prowadzimy śledztwo we wszystkich kierunkach i niczego nie wykluczyliśmy” – powiedział rzecznik.

READ  Corona „Emergency Break”: Te zasady obowiązują od północy
Continue Reading

Trending