Connect with us

Top News

Korespondent ZDF Firte Mier chce Federalnego Trybunału Konstytucyjnego

Published

on

Głoska bezdźwięczna Możliwy jest wstępny osąd

Kontrowersje wokół równego wynagrodzenia – reporter ZDF ciągnie się przed Federalnym Trybunałem Konstytucyjnym

Podczas batalii prawnej ZDF przeniosło Pearl Meyer z berlińskiej redakcji do Głównego Wydziału Informacji, Społeczności i Życia

Podczas batalii prawnej ZDF przeniosło Pearl Meyer z berlińskiej redakcji do Głównego Wydziału Informacji, Społeczności i Życia

Źródło: dpa-infocom GmbH

Dziennikarka Firte Mier spiera się z ZDF o najniższą płacę od 2017 roku w porównaniu z jej męskimi odpowiednikami. Jak wiadomo pod koniec marca złożył skargę konstytucyjną w Karlsruhe.

RE.Jego długotrwały spór między dziennikarką wywiadu Firte Mier a ZF o równą płacę kobiet i mężczyzn toczy się teraz przed Federalnym Trybunałem Konstytucyjnym. Twoja skarga konstytucyjna została wysłana do ZDF, Federalnego Ministerstwa Pracy i Federalnego Sądu Pracy pod koniec marca. Stowarzyszenie na rzecz Wolności Praw (GFF) ogłoszone w Berlinie w piątekZ konfliktem prawnym.

W międzyczasie ZDF udzielił informacji o wynagrodzeniach i honorariach. Według GDF porównywalni mężczyźni w ZDF 2017 zarabiali średnio 800 euro miesięcznie więcej niż Meyer. Ponadto mężczyźni mieli premię za wyniki w wysokości do 1,1450 rocznie, nie wymienioną w pierwszym liście od kierownika działu kadr skarżącego.

Ze względu na ich nierówną klasyfikację w systemie stratyfikacji rokowań zbiorowych, szybko wzrastali również mężczyźni. „Tak więc średnio w 2018 r. mogli zarobić ponad 1200 euro, a w 2019 r. mogli zarobić ponad 1500 euro miesięcznie” – obliczył GFF. Z perspektywy Stowarzyszenia na rzecz Praw Niepodległości potwierdza to podejrzenie dyskryminacji informacyjnej.

Czytaj więcej

Obowiązkowe zatrzymanie w JVA Munster: George Thiel, 53 lata, z listami z WDR

Mier, wielokrotnie nagradzany dziennikarz, złożył pozew w federalnym sądzie pracy w Erburt w związku z tym roszczeniem, szukając informacji o płatnościach na rzecz nadawcy po wejściu w życie EntcelTransparenzets 2017. Mniej więcej rok temu, w świetle Europejskiego Rozporządzenia o Równych Szansach z 2006 roku, pracownicy tacy jak stali pracownicy również mieli prawo do informacji.

Mimo orzeczenia Stowarzyszenie na rzecz Wolności Praw twierdziło, że burmistrz nie doszedł jeszcze do prawa do równego wynagrodzenia. Federalny Trybunał Konstytucyjny może teraz po raz pierwszy ustanowić precedens w przyznawaniu równego wynagrodzenia.

W chwili zasięgania informacji Mier pracował na stałe w niepełnym wymiarze czasu pracy w czasopiśmie politycznym ZDF „Front 21”. W czasie batalii prawnej ZDF przeniósł ją z redakcji berlińskiej do Głównego Wydziału Informacji, Społeczności i Życia.

Czytaj więcej

READ  Rowery Woom z Polski w całej Europie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska jest uwikłana w spór prawny z Unią Europejską

Published

on

bRząd Owensa jest w sprzeczności Ja O ich reformie wymiaru sprawiedliwości. To, że Prezydent Andrzej Duda i Prezes Sądu Najwyższego proponują teraz całkowitą zmianę orzecznictwa potępionego przez Trybunał Europejski, nie oznacza, że ​​prawa Polski odpowiedzą na krytykę ze strony Komisji Europejskiej i Sądu Luksemburskiego. .

Bo narodowo-konserwatywny rząd PiS świadomie podawał powody europejskiej krytyki: od zwycięstwa wyborczego w 2015 roku buduje politycznie kontrolowane sądownictwo we wszystkich dziedzinach. Jest dobrze zaawansowany; ten Trybunał Konstytucyjny Stał się organem wykonawczym rządu.

Żaden wyrok nie powinien nadejść

Podobnie jak model węgierski, PiS do tej pory odpowiadał na krytykę UE, dokonując formalnych zmian, ale nigdy nie poszedł na ustępstwa w tym zakresie. Większość (w tym wypowiedzi partii rządzących) twierdzi, że nowe przepisy prawne mają cel taktyczny: powinny prowadzić do najnowszego werdyktu. ETS Nic i procedury nie muszą być ponownie uruchamiane.

W przyszłym tygodniu zobaczymy bardziej szczegółowo, jak daleko rząd polski chce się posunąć w konflikcie z UE. Następnie Trybunał Konstytucyjny ma orzec w kwestii, czy traktat UE narusza polską konstytucję.

READ  BR24Live 9 rano: Krajobraz w centrum miasta po podwodnej burzy
Continue Reading

Top News

Kandydat na prezydenta Unii Lacet przyznaje się do błędów we własnej książce

Published

on

Zaktualizowano 30.07.2021, 11:17

  • Armin Lacet stoi teraz w obliczu podobnych zarzutów, w związku z zarzutami plagiatu wobec kandydatki prezydenta Aneliny Barbach do Zielonych.
  • Kandydat związkowy na prezydenta przyznaje się teraz do błędów w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprasza za to.
  • Co najmniej jeden autor nie jest wymieniony w bieżącym tekście lub źródle.

Możesz dowiedzieć się więcej o wyborach federalnych w 2021 r. tutaj

Kanclerz Unii Armin Lacet (CDU) przyznał się do błędów od 2009 roku w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprosił za to. „Żaden z materiałów użytych w książce nie jest wymieniony w tekście ani na liście tekstów” – powiedział Lacet Piątek na prośbę Niemieckiej Organizacji Prasowej. „Zorganizuję natychmiastowe sprawdzenie książki, aby wyjaśnić, czy są jakieś dalsze błędy”.

Lacet przyznaje się do błędów i przeprasza

Lacet wyjaśnił, że w książce, za którą był odpowiedzialny, były błędy. „Przepraszam za to, bo staranne pisanie prac i poszanowanie praw autorskich to pytanie, które daje mi szacunek dla innych autorów”.

Równoległe odniesienia między jednym akapitem z książki Laceta a inną publikacją zostały wcześniej upublicznione na Twitterze.

O tym jest książka Lacet

W książce premier dzisiejszej Nadrenii Północnej-Westfalii wezwał do „trzeciej niemieckiej jedności”: Po zjednoczeniu emigrantów i zjednoczeniu, integracja diaspory jest teraz na porządku dziennym.

Napisał tę pracę jako minister ds. koordynacji Nadrenii Północnej-Westfalii, powiedział Lacet. „Był to wkład w debatę, który pomógł zaprezentować pracę pierwszego Ministerstwa Koordynującego w Niemczech i wypromować nową politykę integracyjną w całym kraju. W związku z tym praca Ministerstwa została odniesiona do książki”. Wynika to jasno z bibliografii i aprobaty.

Dochód netto książki został przekazany na program integracyjny „Coach EV”, który od 2009 roku jest ściśle związany z pracą ministerstwa. (dpa / mgb)

READ  Podgląd: Andora vs Polska - prognozy, wiadomości drużynowe, rankingi

Annalina Berbaugh oskarżyła związek o „finansowe voodoo”. Podczas imprezy „Brigitte” kandydat Partii Zielonych na prezydenta również odpowiadał na pytania dotyczące jego książki. Wcześniej zostali oskarżeni o plagiat.

Continue Reading

Top News

Tysiące polskich sędziów zwraca się przeciwko rządowi

Published

on

miOkoło 3600 polskich sędziów – ponad jedna trzecia krajowego sądownictwa – złożyło wnioski o rewizję ostatnich decyzji rządu i Prezesa Sądu Najwyższego. Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) musi być posłuszny. Dotyczy to zwłaszcza tego, co sędziowie nazywają „natychmiastowym zaprzestaniem postępowania w izbie dyscyplinarnej Sądu Najwyższego”.

Heckard pukanie

Korespondent polityczny z Warszawy na Polskę, Ukrainę, Estonię, Łotwę i Litwę.

W połowie lipca ETS orzekł, że izba utworzona w 2018 r. nie była niezależna ani bezstronna, a Sąd Najwyższy nałożył grzywny na wszystkich sędziów w kraju. Wszyscy członkowie komisji dyscyplinarnej zostali powołani po oddaniu właściwego sądu państwowego pod kontrolę Sejmu KRS. Zgodnie z nowymi przepisami ostatecznego wyboru sędziów dokonuje prezydent.

Komisja Europejska dała Polsce czas do 16 sierpnia na wykonanie wyroku ETS; W przeciwnym razie Warszawa grozi surowe kary. Ostatnio był premierem Polski Matthews Moraviski Wysyłał sprzeczne sygnały do ​​konfliktu i dystansował się od kontrowersyjnych reform sądownictwa ministra sprawiedliwości, których częścią były zmiany w Sądzie Najwyższym. Równolegle z działaniami ETS Moraveki wystąpił wiosną do Sądu Konstytucyjnego w Warszawie, w którym przebywali sędziowie bliscy rządowi, o ustalenie pierwszeństwa prawa polskiego nad prawem unijnym. Wyrok spodziewany jest 3 sierpnia.

Zbiór podpisów udokumentowanych przez portal Oko.press został uruchomiony w zeszłym tygodniu przez sędziów w Allstein, a teraz rozprzestrzenił się po całym kraju. Sygnatariusze kontynuują: „Odmowa zastosowania się do orzeczeń (ETS) jest nie tylko rażącym naruszeniem prawa socjalnego, ale także naruszeniem porządku konstytucyjnego naszego kraju”. 91, który wskazuje, kiedy prawo międzynarodowe ma pierwszeństwo przed prawem krajowym. Obecnie jest 47 sędziów Sądu Najwyższego, z których połowa zasiada w sądownictwie i 321 prokuratorów Petycja Podpisano.

READ  Polskie Hurricane wygrywają przełom na Miami Open
Continue Reading

Trending