Connect with us

Tech

Konwersja DPI (mysz) z 24″ FullHD na 31,5″ UHD – Obliczenia

Published

on

Witaj droga społeczność,

Kilka dni temu zmieniłem monitor 24″ FHD 1920x1080p na 31,5″ UHD 3840x2160p (GIGABYTE M32U).
Moja mysz to DeathAdder Elite i mam rozdzielczość 1000 dpi na 24-calowym ekranie FHD.

To 1000 dpi, które ustawiłem w Razer Synapse, teraz oczywiście wydaje się bardzo wolne na ekranie UHD.
Zamieniłem tylko ekrany, w przeciwnym razie wszystkie ustawienia systemu Windows itp. pozostały takie same (z wyjątkiem zdefiniowanego przez użytkownika rozmiaru tekstu, tj. Skalowania, ustawiłem to na 150% w systemie Windows, w przeciwnym razie potrzebowałbym szkła powiększającego, aby zobaczyć ikony i tekst )

Więc teraz pomyślałem, że będę musiał ustawić DPI myszy i zwiększyć wartość do 3000. Działa to dobrze w trybie stacjonarnym, ale we wszystkich moich grach, które teraz działają w rozdzielczości UHD, wydaje się to po prostu niewłaściwe i zupełnie obce.

Potem pomyślałem, że powinien być prosty kalkulator online, w którym wpisuję moje aktualne wartości dla monitora i myszy DPI a potem nowe wartości z monitora UHD i wtedy otrzymuję skorygowane DPI.
Niestety nic takiego nie znalazłem, ale znalazłem ten link: Podstawy DPI

Doszedłem też do punktu, w którym obliczyłem PPI dla urządzenia FullHD i UHD:
24 cale FHD = 91 787 ppi ~ 92 ppi
31,5 cala UHD = 139 867 ppi ~ 140 ppi

Ale jeśli będę trzymać się jego przykładu obliczeniowego (w oparciu o moją początkową wartość 1000 dpi), uzyskam niższą wartość dpi dla ekranu UHD

1000 x 92/140 = 657 dpi

Może coś źle zrozumiałem lub całkowicie przeliczyłem? Czy jego przykład może być związany z pozostaniem przy tej samej rozdzielczości podczas przełączania na większy ekran? Czyli z 24″ FHD do 27″ FHD? Wtedy wydaje mi się, że moje obliczenia nie mają sensu.
Może ktoś zna prosty sposób na obliczenie tego :Dr Powoli rozpaczam

READ  Spadek ceny Galaxy S20 FE 5G: smartfon z wyższej półki do sprzedaży hurtowej

Na końcu strony znajduje się również przykład:
„Jeśli na przykład grasz w rozdzielczości 800 dpi w rozdzielczości Full HD, musisz ustawić mysz na 1067 dpi w rozdzielczości WQHD, aby zachować równoważność tutaj”.
Niestety nie ma na to faktury

Z poważaniem

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tech

Ryzen 7000 i Zen 4: AMD zapraszają na transmisję na żywo 30 sierpnia

Published

on

Zdjęcie: AMD

Plotki naprawdę zaczynają się gotować: AMD teraz publicznie zaprasza Cię do wejścia na żywo 30 sierpnia. Następnie zostaną zaprezentowane nowe procesory Ryzen (Ryzen 7000, Raphael). Będzie też wgląd w nową architekturę Zen 4.

Od tygodni podejrzewano, że 30 sierpnia AMD wprowadzi nową generację procesora Ryzen 7000 o nazwie kodowej Raphael. Zobaczymy, czy inne spekulacyjne terminy testów i rozpoczęcia sprzedaży również będą prawdziwe. W szczególności ostatnia data pozostaje niejasna.

Mapa drogowa dla AMD Ryzen 7000 z Zen 4

Na „Transmisja na żywo AMD odbyła się na „Zen 4” i procesorach Ryzen nowej generacji„Dr Lisa Sue (CEO), Mark Papermaster (Chief Technology Officer i Executive Vice President) oraz inni eksperci w AMDWgląd w najnowszą architekturę „Zen 4”Według komunikatu prasowego wysłanego dziś po południu.

Jednak w tym kraju zainteresowani muszą zostać do późna, bo „Live Premiere” odbędzie się 30 sierpnia 2022 r. o godzinie 1 w nocy z poniedziałku na wtorek. Na Kanał AMD na YouTube Możesz śledzić transmisję na żywo. Potem będzie też nagranie AMD.com/Ryzen Złożony.

READ  Wersja 100 może prowadzić do problemów z witryną, ponieważ nie radzi sobie z trzema liczbami
Continue Reading

Tech

Action-Adventure ukaże się 24 sierpnia na PC i konsolach

Published

on


24 sierpnia ukaże się „Islands of Adventure” autorstwa niezależnego twórcy gier Kyle’a Thompsona. Za wydanie odpowiada firma Armor Games Studios. Gra to piękna metroidvania, w której musisz pomóc dzielnej myszy Iko w ponownym złożeniu zepsutego świata.

Lot balonem

Świat został rozdarty na strzępy i składa się wyłącznie z pływających wysp. To rozpaczliwie wymaga prostowania! Kontrolujesz mysz Iko, która leci z wyspy na wyspę w swoim zepsutym i zniszczonym balonie, ożywiając magnetyczne rdzenie wyspy.

Jak powinno być, wielu wrogów sprzeciwia się temu projektowi. Jednocześnie możesz spodziewać się wielu zabawnych postaci.

Niskie wymagania systemowe

Wymagania sprzętowe są raczej niskie. Zalecane Core i3 i GeForce GT640 z 8 GB pamięci RAM. Minimalne wymagania są prostsze. Ta gra będzie działać na prawie każdym komputerze.

wniosek

Jeśli szukasz zmiany i chcesz wesprzeć niezależnego twórcę gier, zdobądź Islets. Gra ukaże się 24 sierpnia 2022 roku na PC Przełącznik Nintendopojawią się Xbox One i Xbox Series S/X.

150 miejsc pracy

0 komentarzy

READ  Konsole Nintendo Switch doprowadzone do granic możliwości
Continue Reading

Tech

Dekoracja podstrunnicy Pikmin dostępna przez ograniczony czas na łyżwach • Nintendo Connect

Published

on

Wydany 13 sierpnia 2022 r. Nowa dekoracja podstrunnicy Pikmin w Bikmin Bloom! Wykonując cotygodniowe wyzwania od 15 sierpnia do 28 sierpnia 2022 r., możesz tymczasowo zdobyć złote nasiona, które wyrosną na pikmin, aby ozdobić twoją podstrunnicę! Nawet jeśli wygrasz tylko jedną gwiazdkę, otrzymasz złote ziarno. (Ale jeśli zatrzymasz się w połowie, nie dostaniesz jednego.) W sumie są cztery typy: czerwony, żółty, fioletowy i skrzydlaty Pikmin.

Złote Pąki mogą dojrzewać w zaledwie 100 krokach i stać się Pikminem, który ozdobi Twoją podstrunnicę!

Bikmin Bloom

Bikmin Bloom
Bikmin Bloom

Możesz również znaleźć duże pąki z symbolami okazji, zwłaszcza jeśli wybierzesz się na spacer w okresie imprezy. Te pąki stają się również ozdobą podstrunnicy Pikmina.

Fingerboard to popularna gra podobna do mini deskorolki, którą bardzo lubiłem, gdy byłem mały. Możesz „jeździć” dwoma palcami, a nawet robić z nim „fajne sztuczki”! Skoków, zakrętów i innych rzeczy można się nauczyć, ale oczywiście nie jest to bliskie doświadczania prawdziwej deskorolki. Ozdobne podstrunnice Pikmin są dostępne w różnych nadrukach i wzorach.

  • Możesz zdobyć złote ziarno i duże ziarno z żetonem wydarzenia specjalnego w tym samym czasie.
  • Nie możesz znaleźć drugiego dużego ziarna z żetonem wydarzenia specjalnego, jeśli już go posiadasz. Ale kiedy pozwolisz mu się gotować i wybierzesz Pikmina, możesz znaleźć innego.
  • Pikmin do dekoracji na podstrunnicy można rozłożyć tylko ze złotych pąków i dużych pąków, które symbolizują wyjątkowe wydarzenie. Nie możesz im przeciwdziałać, zwiększając poziom przyjaźni za pomocą czerwonego, żółtego, fioletowego lub skrzydlatego Pikmina.
  • Duże pąki oznaczone specjalnym symbolem wydarzenia wyrosną w Pikmin na podstrunnicę nawet po zakończeniu wydarzenia.
READ  2x M1 Max = M1 Ultra: nowy superprocesor Apple
Continue Reading

Trending