Connect with us

Top News

Kontrowersje wokół zmniejszonego finansowania: Polska i Węgry atakują UE w sądzie

Published

on

Kontrowersje wokół zmniejszonego finansowania: Polska i Węgry atakują UE w sądzie

Kontrowersje wokół zmniejszonego finansowania
Polska i Węgry atakują UE na dworze

W oczach UE Węgry i Polska mają problem z praworządnością. Więc zmniejsza ich pieniądze. Stany złożyły teraz pozew w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości. Tymczasem jasne jest, że Polacy boją się opuścić UE.

Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) w Luksemburgu zajmuje się nowymi ramami prawnymi UE w Polsce i na Węgrzech. Na początku rozmów Polska domagała się usunięcia mechanizmu, który pomagałby UE ograniczyć europejskie finanse w przypadku łamania praworządności przez państwa członkowskie. Biorąc pod uwagę toczące się batalie prawne między Waszym rządem a UE, dziesiątki tysięcy ludzi w całej Polsce pokazało w niedzielę wieczorem, że kraj powinien być w UE.

Przepis ustawy narusza umowy unijne – powiedziała na początku procesu polska prawniczka Sylvia Zirk. Węgierski powód Miklos Solten Fehr określił ten mechanizm jako zbędny, ponieważ „istniejący system prawny może chronić unijny budżet”. Prawodawcy UE odrzucili krytykę ze strony dwóch państw członkowskich UE.

Adwokat Thomas Lukacsi powiedział, że przepisy chronią budżet UE. Utrzymanie praworządności jest podstawowym wymogiem „dobrego zarządzania finansami”. Przez kilka miesięcy nie spodziewano się orzeczenia sądu luksemburskiego. Nowe praworządność UE obowiązuje od początku tego roku. Jednak państwa członkowskie UE zgodziły się poczekać na opinię ETS przed skorzystaniem z mechanizmu przez Komisję Europejską. Wywołało to krytykę w Parlamencie Europejskim. Zielony polityk europejski Francisco Brandner wezwał również Komisję Europejską do natychmiastowego wdrożenia ram prawnych, tak aby UE wreszcie miała w ręku ostry miecz, by bronić podstawowych wartości europejskich.

Pieczątki sądowe „Prawna elastyczność”

Rządy w Budapeszcie i Warszawie od lat są krytykowane za naruszanie praworządności. Przeciw obu krajom toczą się sprawy karne, które mogą doprowadzić do cofnięcia prawa do głosowania w UE. Jak dotąd nie doprowadziło to jednak do istotnych zmian kursu. W zeszłym tygodniu orzeczenie polskiego Sądu Najwyższego wywołało kontrowersje między Warszawą a Brukselą. Sąd Konstytucyjny w Warszawie zakwestionował prymat prawa unijnego nad prawem polskim, stwierdzając, że wiele artykułów traktatów unijnych było „niezgodnych” z konstytucją kraju. Eksperci mówili następnie o „elastyczności prawnej”.

Decyzja sądu nie jest ostateczna, dopóki rząd nie wyda jej oficjalnego wydania. W niedzielę wieczorem dziesiątki tysięcy ludzi w kilku polskich miastach protestowało przeciwko kontrowersyjnemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, że kraj powinien być w Unii Europejskiej. Były przewodniczący Rady UE Donald Tusk wezwał do protestów opozycyjne Forum Obywatelskie (PO). Przed morzem protestujących z flagami UE w Warszawie Tusk krzyczał: „Dziesiątki tysięcy ludzi w Warszawie i ponad 100 miast w Polsce protestowało przeciwko temu, co ten rząd robi naszej ojczyźnie”. Wezwał ludzi do „obrony europejskiej Polski”.

Protestujący rozświetlili starą Warszawę swoimi telefonami komórkowymi. Wielu odśpiewało polski hymn narodowy: „Zostajemy!” Według badań większość Polaków nadal popiera członków Unii Europejskiej. Sam rząd oficjalnie odrzucił wyjście z UE. Miejsce Polski w „rodzinie narodów europejskich” – podkreślił premier Mathews Moravici po orzeczeniu warszawskiego Trybunału Konstytucyjnego. Dodał, że Polska „nie może być traktowana jako kraj drugorzędny”.

Stosunki między Warszawą a Brukselą pogorszyły się od czasu dojścia do władzy prawicowo-nacjonalistycznej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) w 2015 roku. W centrum kontrowersji znajdują się promowane przez PIS reformy sądownictwa, które podważają niezawisłość i rozdział władzy sądownictwa z punktu widzenia UE. Komisja Europejska wszczęła już serię pozwów przeciwko Polsce w kwestiach prawnych. Minister spraw zagranicznych do tej pory wstrzymał łącznie 57 mld ப z funduszu pomocy Corona dla Polski. Warszawa będzie też codziennie karana milionami euro za zignorowanie orzeczenia ETS.

READ  Mistrzostwa Europy w Polsce: Niemieckie drużyny badmintona z wczesnymi porażkami
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Published

on

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Na początku roku Kaufland ogłosił, że rynek zmierza do Polski i Austrii.

Reklama

Daty rozpoczęcia zostały już ustalone. Wyrusza 7 sierpnia Rynek Cofflanda Pod domeną Kaufland.pl rezyduje w Polsce. 4 września Kaufland.at będzie kontynuowany w Austrii. W blokach startowych znajduje się już ponad 2000 dealerów.

Oczekiwania wśród traderów A my jesteśmy dorośli. W bardzo krótkim czasie szybko rozwinęliśmy się w Czechach i na Słowacji i już jesteśmy jednym z czołowych graczy na rynku w obu krajach. Teraz zaczynamy od powiązanych ambicji w Austrii i Polsce. Wraz z ekspansją jesteśmy reprezentowani w pięciu krajach, tzw Idealna lokalizacja dla sprzedawców detalicznych każdej wielkościAby stworzyć swój własny tak szybko i bez długiego procesu, jak to możliwe Zasoby należy rozwijać zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym– mówi Gerald Schönbucher, członek zarządu Kaufland E-Commerce.

Ekspansja daje sprzedawcom detalicznym nowe możliwości merchandisingu

Coffland Global Marketplace oferuje obecnie dostęp do pięciu rynków dla sprzedawców internetowych w kraju i za granicą. Detaliści mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at, docierając do 81 milionów klientów online. Już 11 000 sprzedawców detalicznych sprzedaje na Kaufland Global Marketplace Dotrzyj do ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów kart Kaufland w krajach rynkowych, a także do milionów klientów online. Są wspierani wieloma usługami. Kaufland zapewnia na przykład listę ofert w odpowiednich wielokanałowych kanałach marketingowych, przetwarzanie płatności w odpowiedniej walucie lokalnej lub bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Sprzedawcy rozpoczynający działalność z Kauflandem na nowych rynkach w Polsce i Austrii otrzymają specjalną ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowej platformie Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzyma przez trzy miesiące opłatę podstawową za Kaufland Global Marketplace. Przez pierwsze trzy miesiące od uruchomienia danego rynku bez prowizji od sprzedaży. Ponadto dystrybutorzy również otrzymują Rabat 1200 euro na reklamy produktów sponsorowanychAby ich oferta była jeszcze ważniejsza dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

READ  Corona Current: Wydarzenie znacznie spada - Polityka Poli

Handel internetowy napędza trend: Kaufland.de zwiększa sprzedaż o 3%

Do 2023 roku rynek Kaufland w Niemczech wzrośnie do ok Wzrost sprzedaży w GMV (Ilość całkowitego towaru) Przy 3% W porównaniu do roku poprzedniego, w otoczeniu rynkowym Federalne Stowarzyszenie Handlu Elektronicznego i Sprzedaży Wysyłkowej Niemiec (PEVH) oblicza spadek sprzedaży towarów w handlu elektronicznym w ostatnim roku kalendarzowym o 11,8%.

Głównymi motorami wzrostu w Niemczech w ostatnich miesiącach są kategorie kuchnia i dom (+16% w porównaniu z rokiem poprzednim), życie i dekoracje (+13%) oraz elektronika (+8%). W ubiegłym roku liczba dealerów przekroczyła 11 000. Kaufland.de posiada obecnie 45 milionów produktów z ponad 6400 kategorii. Coffland Market odwiedza 32 miliony odwiedzających miesięcznie. (Cofflanda)

Continue Reading

Top News

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku | NDR.de – Aktualności

Published

on

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku |  NDR.de – Aktualności

Stan na: 19 lipca 2024 r., godzina 11:21

Krótko po rozpoczęciu wakacji w Hamburgu wiele osób wybiera się na wakacje. Oczekuje się, że szczególnie dzisiaj będzie duży ruch. Globalne problemy informatyczne powodują również czas oczekiwania na lotnisku.

Czy to samolotem, pociągiem czy samochodem: podróż w piątkowe wakacje w Hamburgu staje się grą cierpliwości. Globalne problemy z systemami komputerowymi zakłócają również przyloty i odloty na lotnisku w Hamburgu w sam raz na wakacje na północy. Rzeczniczka lotniska powiedziała, że ​​awaria dotyczy czterech lotów do Hamburga. Są to Eurowings, Ryanair, Vueling, Turkish Airlines. Linie lotnicze będą początkowo wystawiać bilety ręcznie.

Więcej informacji

W Hamburgu dotyczy to głównie ruchu lotniczego. Służby wewnętrzne twierdzą, że nie ma poważnych zakłóceń. Dalej

Loty do Berlina zostały już zawieszone

Rzecznik powiedział, że wszystkie systemy na lotnisku działają. W Berlinie mocno ucierpiało lotnisko BER w stolicy Schönefeld. Żaden samolot nie mógł tu rano wystartować ani wylądować. Usługi lotnicze zostały zawieszone. Ogółem lotnisko w Hamburgu spodziewa się dziś około 55 000 pasażerów oraz do 400 startów i lądowań.

Więcej informacji

Pasażerowie ustawiają się w kolejce przed punktem kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Hamburgu.  © Image Alliance/dpa Zdjęcie: Bodo Marks

NDR.de pokazuje średni czas opóźnień na lotnisku Fuhlsbüttel na początku wakacji w Hamburgu. Dalej

Pasażerowie oczekujący na odprawę.  © NTR Zdjęcie: Zrzut ekranu

W trzech północnych krajach rozpoczynają się wakacje – a lotnisko w hanzeatyckim mieście przygotowuje się na gorączkę, szczególnie w piątek. Dalej

Wysokie wykorzystanie i ograniczenia na kolei

W piątek podróżujący pociągami w Hamburgu mają kilka problemów: wiele pociągów dalekobieżnych na południe rozpoczyna trasę dopiero w Hamburgu. Ponadto kolej odnotowuje bardzo duże wykorzystanie przepustowości wielu pociągów – dlatego należy spodziewać się dużej liczby pasażerów na peronie. Na odcinkach między Hamburgiem a Kilonią kursuje tylko jedna usługa zastępstwa pociągów. Firma spedycyjna Aida zorganizowała własne alternatywne połączenie z Hamburga do Kilonii.

ADAC spodziewa się, że ulice i autostrady będą pełne

Według prognozy ruchu ADAC od piątku kierowcy powinni przygotować się na poważne utrudnienia. Tło jest takie, że z wyjątkiem Badenii-Wirtembergii i Bawarii wszystkie kraje związkowe mają wakacje szkolne. Według ADAC głównymi korkami w Hamburgu i jego okolicach są autostrady A1 i A7.

Więcej informacji

Korki na A2 w pobliżu Corbsen przy pięknej letniej pogodzie © NDR Zdjęcie: Manfred Herrmann

Wakacje rozpoczęły się w Hamburgu, a dziś jest ostatni dzień szkoły w Szlezwiku-Holsztynie i Meklemburgii-Pomorzu Przednim. ADAC ostrzega przed korkami. Dalej

Korek przed tunelem pod Łabą w Hamburgu © dpa-Bildfunk Fot. Bodo Marks

Korki, place budowy, ostrzeżenia o zagrożeniach i blokady dróg – aktualna sytuacja na drogach w Hamburgu i okolicach. Dalej

Ten temat w projekcie:

NTR 90,3 | NDR 90.3 Aktualny | 19 lipca 2024 | 11:00 wieczorem

logo NTR
Continue Reading

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Nazistowski obóz zagłady w Polsce: Wykład na temat Sophie Funding - Ludwigsburg
Continue Reading

Trending