Connect with us

science

Koniec wymogu masek w szkołach: starszy wirusolog uważa, że ​​to „przedwczesne i głupie”

Published

on

Kontrowersje szalały wokół wymogu masek w szkołach. Przedstawiciele medyczni wzywają do powszechnej abolicji. Znany wirusolog sprzeciwia się temu prostymi słowami.

O anulowaniu wymagania dotyczące maski W obliczu rosnącej liczby infekcji w szkołach toczy się trudna debata. Za abolicją opowiedział się prezes Stowarzyszenia Zawodowego Pediatrów Thomas Fischbach.

Wymóg maski w szkołach? “nieodpowiedni”

„Uważam, że ogólne utrzymanie wymogu masek w szkołach jest niewłaściwe” – powiedział Fischbach dla gazety Funk Media Group (sobota). Podobne oświadczenie złożył naczelny lekarz Klaus Reinhardt. Ale eksperci, tacy jak wirusolog Melanie Brinkman, ostrzegają przed tym.

Wydaje się, że tygodniowy spadek liczby infekcji dobiegł końca. Według Instytutu Roberta Kocha (RKI), siedmiodniowy wskaźnik infekcji wzrósł nieznacznie od soboty rano czwarty dzień z rzędu: do 64,4 nowych infekcji na 100 000 mieszkańców tygodniowo. Dzień wcześniej wartość wynosiła 64,3, tydzień temu 60,6 (w poprzednim miesiącu 76,9).

“Decyzja powinna być oparta na wartości obrażeń i wieku dzieci.”

Fischbach z Towarzystwa Pediatrów i Młodzieży powiedział, że nie widzi powodu, dla którego uczniowie szkół podstawowych powinni nadal nosić maski na lekcjach, zwłaszcza że przyczyniają się do procesu infekcji o wiele mniej niż nastolatki i dorośli. Decyzja powinna być oparta na wartości obrażeń i wieku dzieci. Nie może być tak, że od najmłodszych „nadal oczekuje się od społeczeństwa noszenia masek, aby okazywać szacunek tym, którzy odmawiają szczepienia”.

„Całkowicie niestosowne jest, aby dzieci i młodzież nosiły maski przez wiele godzin na zajęciach, podczas gdy dorośli mogą chodzić wieczorem do pubu bez maski” – powiedział niemieckiej sieci wyzwolenia Reinhardt (sobota). Jednak w wielu miejscach obowiązują surowsze przepisy dotyczące odległości i testów w branży restauracyjnej niż w szkołach.

Wymóg maski jest w szkołach

Na przykład w Bawarii wymagania dotyczące masek klasowych zostaną zniesione od przyszłego tygodnia. Taki ruch jest rozważany również w najbliższej przyszłości w Badenii-Wirtembergii i Saksonii. W Kraju Saary od piątku na ogół nie trzeba nosić maski do szkoły. W szkołach berlińskich utrzymuje się do szóstej klasy. Tak jest już w Brandenburgii.

READ  Nauka o danych w służbie matematyki

Związek niemieckich nauczycieli był sceptyczny wobec tego podejścia, a związek edukacyjny VBE również wezwał do ostrożności. ten który Korona wirus Według danych RKI szczególnie często występuje u dzieci w wieku przedszkolnym i młodzieży do 19 roku życia. Ekspert ds. zdrowia SPD, Karl Lauterbach, ostatnio ostrzegał przed falą korony jesienią i zimą.

Jak podatne są dzieci i młodzież na zarażenie Covid-19?

Problem zagrożenia dla dzieci i młodzieży COVID-19 Od dawna jest to dyskutowane kontrowersyjnie. Zwolennicy bardziej rygorystycznych środków bezpieczeństwa w szkołach argumentują, że dzieci mogą poważnie zachorować i wskazują na możliwe długoterminowe konsekwencje („długa epidemia”). Z drugiej strony pediatrzy ogłosili mniej rygorystyczne środki w liście otwartym na początku września: panował konsensus naukowy, że dzieci i młodzież rzadko poważnie chorują i zwykle szybko wracają do zdrowia.

Wirusolog Melanie Brinkmann z Braunschweig-Helmholtz Centre for Infection Research uważa, że ​​zniesienie wymogu stosowania masek w szkołach jest przedwczesne. „Jeśli chcesz złomować coś, co zostało naukowo udowodnione i kosztem prawie zerowym, możesz to zrobić. Pytanie tylko, czy jest to mądre”, powiedziała Rheinische Post (sobota). „Biorąc pod uwagę dużą liczbę osób niezaszczepionych, w tym dzieci, uważam tę decyzję za przedwczesną – i mówiąc szczerze, bardzo głupią”.

READ  Paraliż twarzy jest bardzo powszechny
Continue Reading

Trending