Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Kolejna epidemia wywołana przez COVID-19.

Kolejna epidemia wywołana przez COVID-19.

Proszę, podziel się miłością.

Corona przyczynia się również do rozprzestrzeniania się epidemii otyłości.

Nawyki żywieniowe i fitness wielu ludzi pogorszyły się w wyniku pandemii COVID-19. Niedawne badanie wykazało, że dorośli w średnim wieku, zwłaszcza ci z wcześniejszymi problemami z wagą, przybrali na wadze w wyniku epidemii. W ten sposób COVID-19 jest również siłą napędową epidemii otyłości.

Zespół naukowców z Politechniki Monachijskiej (TUM) i instytutu badań opinii Forsa zbadał, jak zmieniły się nawyki żywieniowe i ruchowe, a co za tym idzie waga ludzi, w kontekście pandemii. Około 40% ankietowanych przybrało na wadze od początku pandemii, a ponad 50% było mniej aktywnych niż przed wybuchem epidemii.

Zbadano wpływ diety i aktywności fizycznej.

Od pewnego czasu mówi się o negatywnym wpływie pandemii na nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną. Dzięki obecnym badaniom naukowcy chcieli oszacować prawdziwy zakres problemu. W ramach badania w kwietniu 2021 r. przeprowadzono wywiady z 1001 uczestnikami w wieku od 18 do 70 lat. Profesor Hans Honer i profesor Renate Oberhofer Fritz z TUM skomentowali teraz wyniki.

Wzrosły problemy z wagą.

„Osoby w wieku 30-44 lata (48%) oraz osoby badane, które doświadczyły problemu z wagą (53%) wskazują, że przybrały na wadze od początku epidemii Corona” – napisał TUM w oświadczeniu do wyników badania. Ankieta. Ilekroć plik. Krótka wiadomość z bułgarskiego magazynu biznesowego.

READ  Wydaje się, że kwas tłuszczowy omega-3 DHA działa przeciwko komórkom nowotworowym – praktyka lecznicza