Connect with us

Economy

Klient Rewe był zaskoczony: po papierze toaletowym i makaronie – czy jest nowy trend dla chomików?

Published

on

W supermarkecie Rewe sprzedawano wszelkiego rodzaju banany. Klient obawia się braku nowego produktu w związku z zakupami chomika.

MONACHIUM – Od początku pandemii koronawirusa w Niemczech powtarzano zakupy chomików. Wcześniej sprzedawano w supermarketach makaron, papier toaletowy i drożdże, a teraz mogą to być banany. Klient Rewe podejrzewa to Świergot. Jest tam zdjęcie postu przedstawiające całkowicie pustą półkę. W sekcji owoców tego oddziału Rewe opróżniono dziewięć rzędów, w których banany normalnie czekałyby na klientów. skończyć się.

Można to również rozpoznać na zdjęciu: nadal dostępne są duże ilości innych owoców, takich jak arbuz czy pomarańcze. Klient zapytał więc sieć supermarketów Rewe, czy banany są nowym trendem w kierunku drożdży i papieru toaletowego. Niedawno zostały wyprzedane w wielu miejscach z powodu zakupów chomików na krótko przed Wielkanocą, niektórzy klienci zabierali ze sobą kilka paczek na raz.

Druga teoria niedoboru bananów w supermarkecie: Kanał Sueski

Ale Bóg ma drugą teorię dotyczącą żółtych owoców: „A może po prostu spóźniły się w Kanale Sueskim?” Miał na myśli opóźnienie w dostawie spowodowane oblężeniem Kanału Sueskiego. Kilku użytkowników Twittera weszło w interakcję z obrazem i pokazało, co każdy może zrobić z dużą ilością bananów, na przykład zrobić z nich nakrycie głowy. Rewe jeszcze nie skomentował pytania klienta.

Zdjęcie na banerze: © Michael Mchugh / dpa / pa / PA Wire

READ  Także w regionie: Jak wyzyskiwani są pracownicy zagraniczni - Norymberga
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Koniec hossy: Między ogniem a lodem: strateg Morgan Stanley spodziewa się 20-procentowego spadku ceny S&P 500 | biuletyn

Published

on

?? Fed ogłasza decyzję o obniżeniu cen w listopadzie
?? Morgan Stanley spodziewa się korekty na S&P 500
?? Możliwe obniżone ceny nawet o 20 procent

Fed może zapowiedzieć ograniczenie w listopadzie

Od początku pandemii inwestorzy coraz bardziej skupiają się na decyzjach banków centralnych. Dopiero w tym tygodniu amerykańskie władze monetarne potwierdziły, że główna stopa procentowa będzie kontynuowana Pozostaw w niskim zakresie od 0 do 0,25 procent chcieć. Jednak w przyszłym roku może nastąpić podwyżka stóp procentowych, podała niemiecka agencja informacyjna DPA po środowym posiedzeniu. W listopadzie br. planowane jest kolejne posiedzenie Rezerwy Federalnej, na którym, według prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella, można ogłosić „taper”, czyli ograniczenie skupu obligacji. „Jeśli szeroko zakrojony postęp będzie kontynuowany zgodnie z oczekiwaniami, Komitet uważa, że ​​ograniczenie zakupów może być wkrótce uzasadnione” – napisał Fed w swoim oświadczeniu. Nie wiadomo jeszcze, kiedy i jak szybko to nastąpi. „Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w sprawie tempa” – cytuje agencję Powell.

Analityk Morgan Stanley między „ogień i lód”

W okresie poprzedzającym posiedzenie uczestnicy rynku spodziewali się, że Fed zbliża się do początku zmniejszania cen, ale listopadowe ogłoszenie to powstrzymało. Zobaczymy, jaką decyzję bank centralny podejmie w listopadzie i jak szybko zostanie wdrożona. Konsekwencje dla giełdy również pozostają na razie otwarte. Ale w głównym amerykańskim banku Morgan Stanley stopy procentowe z pewnością początkowo spadną. Mike Wilson, główny strateg ds. akcji w USA w Morgan Stanley, zaproponował dwa możliwe scenariusze w notatce dla klienta, pisząc „Ulicę”.

Prawidłowa korekta poprzez scenariusz „strzelania”

Rynek stoi na skrzyżowaniu dróg między „ogniem” a „lodem”, wyjaśnia Wilson. Według „Bloomberga” strateg widzi, że najbardziej optymistyczny scenariusz „strzelan” jest uwzględniony, na przykład na wypadek, gdyby Rezerwa Federalna wycofała pakiety stymulacyjne, aby wzrost gospodarczy nie rósł zbyt szybko. Chociaż S&P 500, indeks 500 największych amerykańskich spółek giełdowych, może spaść o około 10%, zdaniem analityka spadek ten jest skromny – a nawet całkowicie zdrowy.

READ  Także w regionie: Jak wyzyskiwani są pracownicy zagraniczni - Norymberga

Scenariusz „lód” może popchnąć S&P 500 na minus o 20%

Jednak sytuacja wygląda inaczej, gdy pojawia się scenariusz „lodu”. Według agencji informacyjnej warunkiem jest nie tylko gwałtowne spowolnienie gospodarki, ale także spadek dochodów. „Biorąc pod uwagę nadzwyczajne bodźce fiskalne podczas recesji, obawiamy się, że nieuniknione spowolnienie wzrostu będzie znacznie gorsze niż obecnie przewidywano” – cytuje go CNBC. „To jest „lodowy” scenariusz i prawdopodobnie doprowadzi do korekty powyżej średniej w połowie cyklu w S&P 500 – 20%”.

Morgan Stanley skłania się ku scenariuszowi „lodu”

Konkurenci Goldman Sachs i Citigroup również przedstawili pesymistyczne prognozy dotyczące przyszłego rozwoju rynku, twierdzi Bloomberg, ale ocena Wilsona jest bardziej ryzykowna. Na przykład w Morgan Stanley bardziej prawdopodobne jest przyjęcie scenariusza „lodowego”. „Będzie to ogień czy lód? Nie wiemy, ale scenariusz lodu będzie gorszy dla rynków i skłaniamy się w tym kierunku” – powiedział strateg i jego koledzy. Dodatkową presję mogą również wywoływać słabe dane gospodarcze.

Aby odpowiedzieć na „lodowy” scenariusz, Wilson zaleca inwestorom, według The Street, inwestowanie w defensywne firmy, a także utrzymywanie niektórych akcji finansowych w swoich portfelach, ponieważ akcje te mogą zyskać na wzroście dzięki wyższym stopom procentowym.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej wiadomości o Morgan Stanley

Źródła obrazu: Gordon Bell / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Przypomnienie spaghetti w Niemczech: makaron może mieć nieprzyjemne skutki

Published

on

Po raz kolejny w produkcie makaronowym stwierdzono infekcję grzybiczą. Firma ostrzega klientów. W żadnym wypadku nie należy jeść makaronu.

Trochtelfingen – marka ekologicznej żywności „Najlepsza jakość Ziemi” przypomina produkt. To całkowicie ekologiczne spaghetti w opakowaniu 500g. To nie pierwsze wycofanie z powodu toksycznej infekcji grzybiczej.

comp Najlepsza jakość na Ziemi
siedzenie Trochtelfingen (Baden – Wirtembergia)
Przypomnienie sobie czegoś BIO Spaghetti z kukurydzy Dinkelfol

Przypomnienie makaronu: ekologiczne pełnoziarniste spaghetti skażone niebezpiecznymi grzybami

Jak pisała sama firma, stwierdzono zwiększoną zawartość tzw. alkaloidów sporyszu. Alkaloidy sporyszu to składniki sporyszu, które można znaleźć w ziarnach takich jak żyto, pszenica, orkisz, jęczmień, proso i owies (inne). Przypomnienia i alerty w RUHR24).

Ściśle mówiąc, Beste Land Qualität musi wycofać organiczny makaron pełnoziarnisty, 500g, z następującymi najlepszymi datami:

  • Najlepszej jakości ekologicznej ziemi Dinkelvollkorn Spaghetti 500g; Najlepiej stosować przed 25.02.2023 r.
  • Najlepszej jakości ekologicznej ziemi Dinkelvollkorn Spaghetti 500g; Najlepiej stosować przed 26.02.2023 r.

Zapamiętaj ekologiczne spaghetti: niebezpieczne grzyby zawarte w wysokiej jakości produkcie

Alkaloidy sporyszu mogą to zrobić Federalny Instytut Oceny Ryzyka (BfR) Pisze, że prowadzi to do łagodnego do ciężkiego upośledzenia zdrowia. Tak więc możliwe są poważne objawy, takie jak nudności, ból brzucha, skurcze mięśni, ból głowy lub problemy sercowo-naczyniowe.

Organic Whole Spaghetti przywołuje najlepszą rustykalną jakość.

© Najlepsza Jakość Ziemi

Nawet niewielkie ilości mogą prowadzić do skurczów macicy u kobiet, co może prowadzić do krwawienia, a nawet poronienia u kobiet w ciąży.

Best Land Quality opublikował swoje ostrzeżenie dotyczące żywności w poniedziałek 20 września. Towar nie jest już w sprzedaży. Jednak niektórzy klienci kupili już spaghetti.

Pamiętaj o najlepszym katarskim ekologicznym makaronie pełnoziarnistym: sprzedawanym w Rewe i Edeka

Firma sprzedaje swoje towary w supermarketach takich jak Rewe i Edeka, ale także w wielu sklepach ekologicznych. Należy zauważyć, że inne produkty z inną lepszą datą wcześniej nie są naruszone i mogą być nadal spożywane.

READ  Huawei: HarmonyOS ma już dużą liczbę użytkowników pomimo braku usług Google

Inne firmy ekologiczne również są dotknięte wycofaniem z powodu alkaloidów sporyszu. Natura przypomina również ekologiczne spaghetti pełnoziarniste. Tutaj również eksperci odkryli niebezpieczny atak grzybów.

Żywność jest często wycofywana z rynku z powodu zanieczyszczenia i zanieczyszczeń. Dm Pharmacy ostrzega obecnie, że w produkcie migdałowym znajduje się toksyna. Ponadto supermarket Rewe apeluje o hot doga.

Lista list ocen: © Beste Land Qualität, dpa; Kolaż: RUHR24

Continue Reading

Economy

Zagrożenie dla Zielonego Ładu

Published

on

NSEuropa nigdy nie widziała tak gwałtownego wzrostu cen energii. W Niemczech megawatogodzina hurtowej energii elektrycznej kosztowała w środę rano prawie 214 euro. To najwyższa cena od 13 listopada od lat. Według Federalnej Agencji ds. Sieci średnia roczna cena wynosi 68 euro, znacznie powyżej średniej długoterminowej. Nawet jeśli zakupy na giełdzie energii elektrycznej stanowią tylko niewielką część ceny dla odbiorcy końcowego, eksperci oczekują wyższych kosztów dla konsumentów.

Bardziej dramatyczny był rozwój sytuacji w Hiszpanii i Portugalii. Tamtejsze ceny hurtowe, średnio 175 euro za megawatogodzinę, są trzy razy wyższe niż sześć miesięcy temu. Ceny energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii to ponad 180 euro. Wzrost cen hurtowych gazu wywiera również rosnącą presję na dostawców energii. We Włoszech gaz kosztuje o jedną trzecią więcej niż na wiosnę, a nawet we Francji, gdzie ceny są ściśle regulowane, klienci muszą płacić o 10 proc. więcej niż w zeszłym roku.

Plany awaryjne w niektórych krajach

W Wielkiej Brytanii podwyżka cen we wrześniu doprowadziła do bankructwa sześciu mniejszych przedsiębiorstw. Po tym, jak dwie kolejne firmy złożyły wniosek o upadłość w czwartek wieczorem, dotknęło to 1,5 miliona odbiorców gazu i energii elektrycznej. Musisz przełączyć się na nowych dostawców i tam płacić wyższe ceny. Brytyjski regulator zgodził się podnieść górny limit średniego rachunku za energię dla gospodarstw domowych o 12 procent do 1277 funtów od 1 października.

FAZ Frühdenker – Biuletyn dla Niemiec

W dni powszednie o 6.30.

Zaloguj sie

Hiszpania, Włochy i Grecja również przyjęły plany awaryjne, aby złagodzić skutki podwyżek cen dla klientów. Jednocześnie proszą Unię Europejską o interwencję. Hiszpania domaga się, aby podwyżki cen znalazły się w porządku obrad kolejnego regularnego spotkania szefów państw i rządów w Brukseli pod koniec października. Za rezolucją opowiedziały się również Włochy, Rumunia, Polska i Węgry. W środę temat zdominował nieformalne spotkanie ministrów energetyki UE w Słowenii, gdzie mieli omówić pakiet klimatyczny Komisji z lipca.

READ  Także w regionie: Jak wyzyskiwani są pracownicy zagraniczni - Norymberga
Continue Reading

Trending