Connect with us

Top News

Kampania wyborcza: Planowany pięciobój zmieni się w walkę Barbacha z Lashetem

Published

on

miO wielkich pytaniach. Niemiecka Konfederacja Związków Zawodowych zaprosiła czołowych kandydatów, takich jak Związek, SPD, Zieloni, FDP i Lewica, aby przypomnieli, jak partie ukształtowały gospodarkę i społeczeństwo na przyszłość oraz kształtują „zmiany społeczno-środowiskowe” . Jak oni są po tym? Wybory do Bundesstock Przekształcenie go w rząd.

Połączony format pięciu polityków podczas wideokonferencji nie pozostawiał wiele miejsca na bezpośrednią dyskusję – każdy przywódca miał dwie minuty na pracę nad jednym tematem, który przechodził na trzy rundy. Tematy: Pytanie o inwestycje, polityczne narzędzia restrukturyzacji i współdecydowania, kwalifikacje i rozwój zatrudnienia.

Czytaj więcej

W końcu kandydat SPD na prezydenta Olaf Scholes, liderka lewicy Janine Whistler i lider FDP Christian Lindner potwierdzili to, co już mają w swoich kampaniach wyborczych. Do akcji wkroczyli tylko kanclerz Unii Armin Laschett i liderka Zielonych Annalena Barbach – więc pięciobój przerodził się w walkę. Po ogłoszeniu we wtorek sondażu SPD była po raz pierwszy od 15 lat niż związek, można by zapytać: czy walka o drugie miejsce jest taka?

Scholes zrezygnował z kary przeciwko Lachetowi, a Barbach został przeniesiony

Lachet w swojej pierwszej odpowiedzi skupił się na ograniczeniu biurokracji, jeśli chodzi o inwestycje. Wiele sektorów miało pieniądze od dawna. „Ale oficjalnie jest to tak skomplikowane, że nie wychodzi”. Dlatego w szczególności należy przyspieszyć procedury planowania i zatwierdzania. Premier NRW potwierdził również, że nie doszło do podwyżki podatków. Po epidemii wszyscy są zainteresowani inwestycjami firm. „Podwyżka podatków będzie trująca, dlatego w tej chwili jest to niewłaściwe podejście”.

II wojna światowa – sekretarz generalny CDU Jimiak kontra lewicowy gwizdek

Od złych wyników w badaniach po ostrą krytykę polityki zagranicznej: liderka lewicy Janine Whistler i sekretarz generalny CDU Paweł Ziemiak odpowiadali na pytania redaktora naczelnego WELT Tatjany Om i zastępcy redaktora WELT Robina Alexandra.

Od początku przystosowywał się do ataku i mówił o potrzebie „przeanalizowania” sytuacji. Brzmi bardziej jak sequel Merkela niż początek „dekady modernizacji”, którą obiecywał. Scholes, który był obok niego, chybił rzutu karnego i Barbach nawrócił się.

READ  Ukraina i Polska mogą konsolidować rynki gazu, ale potrzeba więcej inwestycji - raport

„Nie brakuje analizy, ale raczej polityki” – powiedział o pierwszym argumencie przeciwko Lashettowi. Inwestycje powinny być w trzech obszarach: infrastruktura klimatyczna („rozbudowa infrastruktury odnawialnej i wodorowej”), kwestie społeczne („żłobki, szkoły, baseny, biblioteki”) oraz cyfryzacja zarządzania. Na wszystkich plakatach wyborczych można przeczytać, że partie uzgodniły wiele rzeczy. „Ale teraz wszystko zależy od referendum: czy naprawdę weźmiemy te pieniądze w swoje ręce? A może jakoś obiecujemy coś, co nie nadejdzie w przyszłości?”

Czytaj więcej

Annalena Barbach i Armin Lashet w nowych lokalach wyborczych - pozostali pracownicy na zdjęciach są w stu procentach wymienialni

Jak zaprojektowaliby zieloną zmianę, Fireback opisał później, używając znanej już koncepcji dotyczącej ich partii: umowy przemysłowej. Przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w przejściu na bardziej przyjazne dla klimatu – w zamian należy chronić miejsca pracy. Barbaugh powiedział, że potrzebny jest „strategiczny dialog” z najważniejszymi graczami przy stole, tak jak zrobiłby to premier Winfried Gretchman (Zielony) w Badenii-Wirtembergii z przemysłem samochodowym.

W pobliżu obywatela sprawdź

W swojej odpowiedzi Laspet postawił na przykrywkę doświadczonego polityka państwowego, który w przeciwieństwie do Barbacha ma praktyczne doświadczenie w praktyce rządowej. Chciał zaprzeczyć wyjaśnieniu zielonego lidera – nic się nie stało, trzeba było rozpocząć „rozmowę”. Wydarzyła się jedna z największych rzeczy: zerwanie węgla. „W wyjaśnieniach teoretycznych używaliśmy dokładnie tej ścieżki, której wszyscy tutaj chcieli”. Komisja Węglowa jest przykładem szerszego udziału biznesu i społeczeństwa obywatelskiego. W rezultacie do 2038 r. najnowsze i najbardziej dotknięte obszary będą miały 40 miliardów odpływów. „Ale to część pójścia do personelu następnego dnia.

Czytaj więcej

26 września Niemcy wybrali nową modę

Barbach wszedł do niego. „Samotne wizyty w samolocie nie wystarczą, ale ciągłe rozmowy” – na przykład w Lucadii. Znowu rozmawiałeś ze stalową kuchenką. W pobliżu obywatela sprawdź. Powiedział jej, że do przejścia na „zieloną stal” pozostało jeszcze pięć lat, w przeciwnym razie firma przeniesie się za granicę. Polityka mówienia „zobaczymy” oznacza, że ​​Niemcy są obszarem przemysłowym i dlatego bardzo zagrażamy sile roboczej. „Twoja oferta dla pracowników, szczególnie w sektorach dotkniętych zmianami klimatu” to polityka, której możesz zaufać. Wyjdźmy”.

READ  Protest „niezwykłych myślicieli” w Whitson w Berlinie: Sąd Najwyższy podtrzymuje zakaz protestów - Uchwały nie podlegają zaskarżeniu - Berlin

Czy kolor zielony oznacza autentyczność? Lashet nie pozwolił mu usiąść. Polityk CDU powiedział, że nie można tego „bezpośrednio kwestionować”, jeśli wśród pracowników panuje konsensus, że węgiel zostanie wycofany do 2038 roku. Wiarygodność państwa powinna być taka sama, nawet jeśli nie jest popularna. Szycie przeciwko Zielonym, który wzywa do wyjścia do 2030 roku. Jednak Lacet miał małą lukę w kwestii wyjścia z fazy węglowej: w końcu kompromis węglowy oferuje dokonanie oceny pomiędzy, aby zobaczyć, czy sprawy idą szybko. „Mam nadzieję, że cena rynkowa sprawi, że będzie to możliwe jeszcze szybciej”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Czy Hendrik Vost nie jest następcą Lashetta?

Published

on

Według doniesień medialnych Hendrik Vost Zainaugurowany jako nowy premier Nadrenii Północnej-Westfalii. Teraz sekretarz generalny CDU zaprzecza państwu.

CDU Nadrenii Północnej-Westfalii zdementowało medialne doniesienia o następcy Armina Lacheta na stanowisku premiera i głowy państwa CDU. Pojawiły się spekulacje, że władze stanowe CDU „jednogłośnie” wyraziły w poniedziałek wieczorem zainteresowanie tym, by po nim przyszedł minister transportu NRW Hendrik Vost.

Sekretarz generalny NRW-CDU Joseph Hoenzergen zaprzeczył temu we wtorek w Düsseldorfie i potwierdził w oświadczeniu procedurę stosowaną przez administratora stanu: „Witając ofertę administratora państwa Armina Lachetta, komisja parlamentarna ds. nadchodzącej reorganizacji przeprowadzi w tym tygodniu niezbędne rozmowy i dalej.”

Mapa drogowa do renowacji

Istnieje harmonogram restrukturyzacji treści i personelu. Nowa władza państwowa zostanie wybrana na konwencji partii państwowej 23 października w Peelfeld. Lashett „dużo wcześniej” przedłoży państwowemu komitetowi wykonawczemu plan pracowniczy, który zagwarantuje sukces NRW-CDU również w przyszłości.

Herbert Reul, minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii, ostrzegł przed podjęciem nadzwyczajnej decyzji w sprawie następcy. „Myślę, że łamanie karty do głosowania na kandydata powyżej kolana jest złe” – powiedział we wtorek Colner Stat-Answer. Partia jako całość musi stać za wspólnym rozwiązaniem. Jeśli lubieżny spadkobierca zostanie uznany za pilny, kandydaci opozycji na październikowej konwencji partii państwowej powinni się obawiać.

W okresie poprzedzającym wybory federalne Lacet ogłosił, że pojedzie do Berlina „bez biletu powrotnego” – nawet jeśli nie będzie prezydentem. Oczekuje się, że pozostanie premierem do 26 października sesji Bundestagu.

Według Niemieckiej Agencji Prasowej na posiedzeniu zarządu państwowego pojawiły się nazwiska niektórych następców – najprawdopodobniej Van Vost

READ  Polska odkłada kontrowersje z UE: Nie popadaj w skrajności - polityka
Continue Reading

Top News

Granica z Białorusią: Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy

Published

on

Stan na: 27.09.2021 20:36

Od miesięcy ludzie wjeżdżają nielegalnie do UE przez Białoruś. Polska obwinia za to białoruskiego władcę Łukaszenkę. Rząd w Warszawie chce przedłużyć stan wyjątkowy wzdłuż granicy.

Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy na Białorusi, zewnętrznej granicy UE, o 60 dni. Wynika to z nielegalnych imigrantów z sąsiedniego kraju. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział w Warszawie, że zaproponuje rządowi zwrócenie się do prezydenta o przedłużenie. Sytuacja na granicy jest tragiczna. „Doszło do wielu prowokacyjnych incydentów z udziałem umundurowanych sił białoruskich i prób naruszenia integralności naszej granicy” – powiedział Kaminsky.

Polski rząd oskarża białoruskiego władcę Aleksandra Łukaszenkę o zorganizowane sprowadzanie uchodźców z obszarów objętych kryzysem na zewnętrzną granicę UE. Oprócz Polski na wzmożony napływ migrantów z granicy z Białorusią, zwłaszcza z Bliskiego Wschodu, narzekają także Litwa i Łotwa.

Polska próbowała 9400 przepraw

Polski parlament musi zgodzić się na przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy. Kamiński mówi, że od początku sierpnia próbował ponad 9400 nielegalnych przejść. Transfer został zablokowany w około 8200 przypadkach. Około 1200 uchodźców zostało aresztowanych i wywiezionych do obozów bezpieczeństwa. Z grupy 200 imigrantów 50 miało powiązania z organizacjami islamskimi lub przestępczymi. „Są to młodzi, wyszkoleni na wojnie mężczyźni, którzy brali udział w organizacjach zbrojnych na Bliskim Wschodzie” – powiedział Kamiński.

2 września Polska ogłosiła na 30 dni graniczny stan wyjątkowy o szerokości 3 km i długości 418 km. Zakaz wstępu mają m.in. dziennikarze i organizacje pomocowe. Minister obrony Polski Mariusz Błaszczyk powiedział, że można wysłać więcej żołnierzy na granicę. Obecnie na służbie jest 2500 żołnierzy, 4000 funkcjonariuszy straży granicznej i 600 policjantów.

Białoruś reaguje na sankcje

Łukaszenka zapowiedział pod koniec maja, że ​​Białoruś nie będzie blokować dalszej imigracji do Unii Europejskiej. Zareagował na zaostrzenie zachodnich sankcji wobec swojego kraju. Unia Europejska (UE), Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nałożyły sankcje na represje Łukaszenki po kontrowersyjnej reelekcji w sierpniu 2020 roku. Unia Europejska oczekuje teraz odwetu białoruskich władców. Uważa się, że władze białoruskie sprowadzały ludzi do kraju i przemycały przez granice krajów wschodnich UE.

READ  Protest „niezwykłych myślicieli” w Whitson w Berlinie: Sąd Najwyższy podtrzymuje zakaz protestów - Uchwały nie podlegają zaskarżeniu - Berlin

„Bardzo niekorzystna sytuacja”

Łukaszenka zaprzeczył oskarżeniu. Imigranci korzystali z ruchu bezwizowego na Białoruś, aby podróżować do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Łukaszenko powiedział, że jego kraj dobrze traktował imigrantów i zapewnił im ubrania, drewno na opał i szalik. „Ale zimą zamarzają na śmierć”. Na granicy dochodzi do katastrofy humanitarnej.

Łukaszenka powiedział, że sytuację pogorszyły działania straży granicznej w sąsiednich krajach. Mówił o “bardzo niekorzystnej sytuacji” na granicy UE. Sąsiadujące państwa popadły w konflikt z Białorusią. Według niego, Białoruś od dwóch miesięcy opiekuje się 32 migrantami, którzy utknęli na granicy. „Nie chcesz zostać na Białorusi. Nalegasz na wyjazd do Niemiec” – powiedział Łukaszenka.

Organizacje pozarządowe ostrzegają przed kryzysem humanitarnym

Kościół katolicki w Polsce wezwał do zwrócenia większej uwagi na sytuację uchodźców. „Trudna sytuacja tych ludzi jest naszym losem” – powiedział abp Wojciech z Gwinei. „Nawet jeśli nadal są brutalnie wykorzystywane w walce politycznej, nie możemy przestać traktować ich jak naszych braci”.

Organizacje pozarządowe ostrzegały niedawno przed kryzysem humanitarnym na obszarach przygranicznych spowodowanym spadającymi temperaturami. Oskarżają też rząd w Warszawie o uniemożliwienie ludziom ubiegania się o azyl z naruszeniem prawa międzynarodowego. Co najmniej sześciu migrantów zginęło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na granicach UE z Białorusią.

Continue Reading

Top News

Po rezygnacji z CDU – były lider partii Rehberg przejmuje NDR.de – Aktualności – McLenberg – Zachodniopomorskie

Published

on

Status: 27.09.2021 19:50

Po „katastrofalnym” wieczorze dla CDU w wyborach stanowych w MV Michael Zack i Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali z funkcji lidera partii i sekretarza generalnego. Eckhardt Rehberg jest tymczasowo odpowiedzialny i gotowy do wznowienia współpracy rządowej.

Po przegranej w wyborach landowych CDU w Meklemburgii-Pomorzu Przednim będzie musiało zająć kilka czołowych miejsc. Prezydent stanu Michael Zack oraz były przewodniczący komisji parlamentarnej i sekretarz generalny Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali ze swoich stanowisk dzień po wyborach. W niedzielę CDU uzyskało najgorszy wynik w wyborach stanowych w kraju – 13,3 proc.

Przyszłość państwowej CDU jest otwarta

W osobistym oświadczeniu Zack powiedział, że wyniki wyborów mówią jasnym językiem. On jest odpowiedzialny za koniec. W swoim oświadczeniu Zack mówi o nowym początku pod względem kadrowym i właściwym trendzie politycznym w nadchodzących wyborach federalnych. Zach wróci do Vorpommern-Greifswald jako starosta.

Rehberg: CDU jest gotowe do rządu

Przez pewien czas były przywódca stanu Eckhard Rehberg przejmie stanowisko głowy państwa po odejściu z mody. Mimo osobistej niepewności CDU będzie gotowa do wznowienia współpracy rządu z SPD. Według Rehberga, rozszerzony szef partii w poniedziałek wieczorem przemawiał za zbadaniem rozmów z socjaldemokratami, a SPD powinna przekazać je CDU.

Dodatkowe informacje

Michael Zack, przewodniczący stanowej CDU, rezygnuje po podjęciu decyzji o porażce wyborczej. Sekretarz generalny CDU Wolfgang Waltmல்லller również ustępuje. Dalej

Dzień po wyborach federalnych premier Berlina i McLeanberg-Pomorza Zachodniego Manuela Svesick (SPD) wystąpi na scenie w Willy Brand House.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Brita Peterson

Premier Swazik SPD jest w najlepszej formie od 2002 roku. Z drugiej strony CDU uległo awarii. Dalej

Olaf Scholes, minister finansów i kandydat SPD na prezydenta, jedzie samochodem po rundzie ZDF w Berlinie Top Candidates w wyborach federalnych w 2021 roku.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Wolfgang Kumm

Według wstępnej oficjalnej decyzji SPD będzie silną siłą. Ale CDU i CSU pracują nad utworzeniem rządu. Dalej

Stół barowy i urna wyborcza przed flagą Meklemburgii-Pomorza Przedniego.  Ot Fotolia.com, iStockphoto Zdjęcie: Martina Berg, ericsphotography

Wiadomości, informacje ogólne, analizy i portrety: W naszym dokumencie zbieramy wszystkie raporty dotyczące Roku Superwyborczego w MV. Dalej

Ten temat w projekcie:

NDR 1 Radio SN | 27.09.2021 | 8:00.

Logo NTR
READ  Polska deportuje trzech rosyjskich dyplomatów, Rosja stoi w obliczu kontrowersji w związku z sankcjami USA
Continue Reading

Trending