Connect with us

entertainment

Kalkulacje polityczne z dotkliwymi konsekwencjami: na ziemi niczyjej dla Polski i Białorusi

Published

on

Kalkulacje polityczne z dotkliwymi konsekwencjami: na ziemi niczyjej dla Polski i Białorusi
  • zUlrich Krückel

    Blisko

Reżim na Białorusi szantażuje Unię Europejską uchodźcami, a sąsiednia Polska chce wzmocnić swoją pozycję surową polityką na wschodniej granicy.

MIŃSK/WARSZAWA – Reporterka Anisska Sadowska woli umieścić ostrzeżenie przed swoim filmem. Uwaga, ten film zawiera sceny przemocy! I tu od razu się zaczyna. Kamera zbliża się do bosego afgańskiego dziecka. Skóra jest biała, opuchnięta i pomarszczona. W niektórych miejscach wisi w strzępach. Chłopiec głośno jęczy, gdy sanitariusz pociera podeszwy jego stóp środkiem dezynfekującym. Może mieć najwyżej czternaście lat. Na górnej wardze pojawia się ciemny puch. Rozbite ciało owinięte jest błyszczącą złotą folią.

Niewielu brakowało i zamarzał na śmierć w bagnistych terenach Puszczy Białowieskiej, gdzieś na pograniczu białorusko-polskim. Nikogo nie ma na ziemi niczyjej. Prowadzona jest ze wschodu na zachód, ponieważ dyktator Aleksander Łukaszenko traktuje ludzi jak materialistę. Reżim w Mińsku chce szantażować i dzielić Unię Europejską z uchodźcami.

Gangi przemytników Łukaszenki na Białorusi: „Prowadzimy wojnę obronną”

To jest to, co często widuje się w Brukseli. Ale sam Łukaszenko też nie ukrywa swojej metody. Broni się tylko przed agresywną polityką sankcji prowadzoną przez Zachód. „Walczymy w wojnie obronnej”. Od miesięcy działają w tym celu agencje państwowe na wzór gangów przemytniczych. Obecnie istnieje wiele dowodów na to, że białoruski reżim przywiózł do Mińska ludzi z Iraku, Syrii, a ostatnio z Afganistanu. Następnie są wywożone do granic krajów Unii Europejskiej, Litwy, Łotwy i Polski i wysyłane pieszo na zachód.

Jednak coraz więcej osób przekracza zamknięte granice zewnętrzne UE. Jeśli chodzi o nowo wprowadzony korpus NATO, wysokie na metry ogrodzenia i uzbrojonych strażników granicznych wykonujących tzw. luzy: w razie potrzeby żołnierze zmuszają poszukujących ochrony, choć jest to nielegalne w ramach Konwencji Genewskiej dotyczącej Uchodźców.

READ  Piosenkarka DSDS sprzedana jako dziecko: surowa historia Natalie Ehrlich - TV

Warszawa: Białoruś używa „ludzi jako broni” – Litwa i Łotwa zamykają granice

Jedną z popychanych osób jest na wpół zamrożony afgański chłopak sfotografowany przez reporterkę Sadowską wraz z ekipą antyrządowego portalu wyborcza.pl. Obecnie otrzymuje opiekę medyczną. Jego inny los jest otwarty. Bo Polska, która ostatnio stała się nowym gorącym punktem sporu imigracyjnego z Białorusią, mocno reaguje na „atak”. Łukaszenka używa „ludzi jako broni”, jak mówi rząd w Warszawie.

Według niej tylko w sierpniu ponad 3000 osób próbowało nielegalnie wjechać do UE z Białorusi. Być może także dlatego, że Litwa i Łotwa już zaczęły budować nowe bariery. Polski rząd chce wprowadzić stan wyjątkowy na trzykilometrowym odcinku granicy z Białorusią. Zgoda prezydenta Andrzeja Dudy została potwierdzona w środę. Parlament powinien podjąć decyzję w poniedziałek.

Działacze aresztowani w Polsce: prawicowi konserwatyści w Warszawie zdobywają głosy

Aresztowanie 13 obrońców praw człowieka w regionie przygranicznym pokazuje, jak nieubłaganie zachowuje się konserwatywna prawicowa władza Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Próbowali przeciąć drut kolczasty, aby pomóc uchodźcom na Zachód. Dwanaście osób z Polski i jeden Holender znajduje się w areszcie policyjnym. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński zapowiedział, że będzie działał „z pełną determinacją” przeciwko podobnym działaniom.

Trudności muszą także służyć krajowym celom politycznym. Media bliskie rządowi zwróciły uwagę, że hasło „Uchodźcy witamy” jest w Polsce mniej popularne niż w Europie Zachodniej. PiS stawia też na punkty ze swoimi wyborcami.

Konflikt między Białorusią a Warszawą: Berlin i Bruksela rzadko komentują

Rząd w Warszawie chce wykorzystać konflikt z Białorusią w Brukseli do wzmocnienia swojej pozycji. Pomocne mogą być obawy wyrażane przez niektórych unijnych polityków przed ruchem uchodźców z Afganistanu. Ekspert ds. bezpieczeństwa Solomir Ozdik zastanawia się, co stanie się przed wyborami parlamentarnymi w Niemczech, jeśli Polska nie zatrzyma uchodźców z Afganistanu na granicy z Białorusią.

READ  Kościół katolicki: Czy gejowskie dziecko lubi być gwałcone?

W rzeczywistości Berlin i Bruksela prawie nie komentują uzbrojenia straży granicznej na Litwie, Łotwie iw Polsce. Wręcz przeciwnie: ministrowie spraw wewnętrznych UE postanowili we wtorek opracować dodatkowe środki przeciwdziałające „politycznemu wykorzystywaniu nielegalnej imigracji” przez Białoruś. Szczegóły pozostają jednak otwarte. (Ulrich Krückel)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków

Published

on

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków
  1. tz
  2. Monachium
  3. miasto

Naciska

Adele będzie przebywać w luksusowym hotelu w Monachium w sierpniu 2024 roku. Na 36-latkę na piątym piętrze czekają dodatkowe atrakcje.

Monachium – Adele oznacza same superlatywy. Jak informowaliśmy, brytyjska gwiazda międzynarodowa, która w sierpniu przyjedzie do Isar na dziesięć koncertów (od 2 do 31 sierpnia), obecnie posiada własny stadion na terenach targowych w Reims na 80 000 miejsc. Ceny biletów, które w szczycie przekraczają 400 euro, wnoszą do kasy piosenkarza pokaźną sumę. Piosenkarka musi zapłacić rachunek za hotel z drobnej gotówki. Koszt noclegu w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w mieście to 30 tysięcy euro. Adele pozwala sobie na rozrywanie!

Jak podaje gazeta Bild, artysta wybrał hotel Rosewood na Starym Mieście. Królowa Popu („Skyfall”, „Hello”) podczas swojego pobytu w Monachium podobno przebywa w hotelowym apartamencie XXXL. Szlachetny hostel został otwarty dopiero w październiku 2023 roku przy Kardinal-Faulhaber-Straße i został sklasyfikowany przez klienta Bayerische Hausbau jako „Five Star Ultra Luxury”.

Adele podczas wizyty w Monachium zatrzymuje się w luksusowym hotelu: obsługa lokaja i marmurowe łazienki

Dawna siedziba Bayerische Staatsbank i przyległy Palais Neuhaus-Preysing zostały przekształcone w Rosewood. Pałac pozostał – w domu z neobarokową fasadą króluje przepych: na 20 tysiącach metrów kwadratowych znajdują się łącznie 73 pokoje, 59 luksusowych apartamentów, obsługa lokaja, otwarte kominki, duże szafy i marmurowe łazienki.

Adele wkrótce weźmie prysznic w jednym. Podczas pobytu w Monachium Goldkihlschen zatrzymuje się w „Domu króla Maksymiliana I” na piątym piętrze hotelu – nieruchomości o powierzchni 452 metrów kwadratowych, w której znajdują się cztery sypialnie, sześć łazienek, w pełni wyposażona kuchnia, jadalnia dla maksymalnie dwanaście osób i kominek. Sala telewizyjna, dwa tarasy i kamerdyner. Cena za noc w sierpniu: 30 000 euro – bez śniadania. Kosztuje to dodatkowe 50 euro za osobę.

Adele spędza sierpień w Monachium – z wieloma udogodnieniami

Po pełnych potu godzinach na scenie piosenkarka może zrelaksować się na tarasie w patio lub wypić drinka ze swoją ekipą, aby uczcić udany wieczór. Czysty luksus! W cenę wliczone jest również: korzystanie z prywatnego baru, luksusowa pościel z Włoch, rozpakowanie i zapakowanie wraz z usługą prasowania – za pięć sztuk odzieży. Nie jest jasne, czy piosenkarce uda się tego dokonać, biorąc pod uwagę jej niesamowite kostiumy sceniczne. Ale na pewno nie musi sama używać żelazka.

Hotel w Monachium
Hotel Rosewood w Monachium zostanie otwarty jesienią 2023 roku. © Jens Hartmann

Mieszkańcy hotelu Rosewood są przyzwyczajeni do odwiedzania gości i nie robią wielkiego zamieszania w związku z ważnymi gośćmi. Pracownik luksusowej restauracji powiedział naszej gazecie: „Kate Winslet była tam niedawno”. Jest bardzo prawdopodobne, że Adele również się wycofa. „Traktujemy gwiazdy jak każdego innego gościa.”

Wygląda na to, że Królowa Popu nie może się doczekać Monachium. Jak informowaliśmy, kilka dni temu zamieściła na swoim koncie na Instagramie wygenerowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, na których jest ubrana w dirndl, z ciastami i ciastkami. „Już niedługo… pakuj się!” Napisała pod zdjęciem. Oczekiwanie jest ogromne. Również z mieszkańcami Monachium. Bilety na wszystkie 10 koncertów są nadal dostępne, ale tanie bilety na tylnych poziomach (74,90 euro) zostały już wyprzedane.

READ  Ikona opery Jose Carreras ma 75 lat
Continue Reading

entertainment

Ślub pary RTL po roku związku

Published

on

Ślub pary RTL po roku związku

Andrieja i Julię można było zobaczyć w dziewiętnastym sezonie serialu „Bauer sucht Frau”.Zdjęcie: RTL/Stefan Gregorius

telewizja

Jennifer Ulrich

Andrei i Julia byli parą marzeń w dziewiętnastym sezonie serialu „Bauer sucht Frau”, emitowanym w RTL i RTL+ w 2023 roku. W kwietniu tego roku stało się jasne, że oboje nie chcą tracić czasu: ich pierwsze dziecko razem jest w drodze.

Teraz Julia i Andrey znów są zaskoczeni pozytywnymi wiadomościami: Para pobrała się w małym kręgu. Andre udostępnił swojej społeczności romantyczne zdjęcia ze ślubu na Instagramie.

Para „rolnik szuka kobiety” jest w sobie szaleńczo zakochana

Na jednym zdjęciu Andrei ma na sobie obrączkę Julii, a na innym widać głęboki pocałunek. „Miłość zatrzymuje czas i sprawia, że ​​zaczyna się wieczność” – pisze rolnik. Na zdjęciach zdradza tajemnicę, ponieważ para nie chciała wcześniej ogłaszać ślubu.

Watson jest teraz na WhatsApp

Teraz na Whatsapp i Instagramie: zaktualizuj swojego Watsona! Zaopiekujemy się Tobą Tutaj na WhatsAppie Z dzisiejszymi atrakcjami Watsona. Tylko raz dziennie – bez spamu, bez bla, tylko siedem linków. obietnica! Czy wolisz być na bieżąco na Instagramie? Tutaj Znajdziesz nasz kanał streamingowy.

I to jest to”Poczta Reinisha„Julia i Andrei pobrali się na małą skalę, tylko wśród bliskich członków rodziny, w końcu w zeszłym roku poświęcono im wystarczająco dużo uwagi, nawiasem mówiąc, oboje ustawili swoje profile na Instagramie jako prywatne. Większe święto zaplanowano jednak na przyszły rok.

Andrei i Julia starannie wybrali datę ślubu: Pobrali się w pierwszą rocznicę ślubu. A więc ich pierwszy pocałunek miał miejsce dokładnie rok temu, kiedy się zgodzili. Julia woła:

„Nasza rocznica będzie teraz zawsze naszą rocznicą”.

Małżeństwo „rolnik szuka żony” nie może się doczekać potomstwa

Oboje są pewni swojej miłości, więc nie pozwalają, aby czas płynął niepotrzebnie. „Może to zabrzmi banalnie, ale tak naprawdę kochaliśmy się od początku”.Andriej wyjaśnia. Oświadczył się Julii w Boże Narodzenie 2023 roku.

READ  Józef Piłsudski i walka o niepodległą Polskę

Dba o relację: „Każdego dnia zauważamy, że świetnie się razem dogadujemy”. Chociaż od czasu do czasu pojawiają się sprzeczki, pojednanie zawsze następuje szybko.

Teraz para nie może się doczekać narodzin kolejnego dziecka, którego płeć jest na razie tajemnicą. „Szczególnie ważne było dla nas obojga, aby pobrać się przed porodem, abyśmy wszyscy nosili to samo nazwisko” – dodaje Julia. Andre miał nawet w pierścionku trzy diamenty, z których jeden reprezentował dziecko.

Continue Reading

entertainment

Kim Kardashian i Khloe Kardashian: Nieedytowane zdjęcie szokuje fanów

Published

on

Kim Kardashian i Khloe Kardashian: Nieedytowane zdjęcie szokuje fanów

Khloe + Kim Kardashian
Zdjęcie pojawiło się bez filtra – fani byli zszokowani tym widokiem

© Sean Zane/Patrick McMullan/Getty Images

Khloe i Kim Kardashian były na ślubie Anant Ambani i Radhiki Merchant jako celebryci. Teraz sensację robi nie tylko wygląd gości weselnych, ale także zdjęcie, które można zobaczyć bez filtra.

To był piękny widok – kilka dni temu 29-letni syn miliardera Ananta Ambaniego i jego długoletnia dziewczyna Radhika Merchant (29 l.) pobrali się w indyjskim mieście Mumbai. Wśród gości celebrytów zauważono także bizneswoman Kim Kardashian (43 l.) wraz ze swoją siostrą Khloe (40 l.), która teraz przyciąga uwagę niefiltrowanymi zdjęciami i ekstrawaganckim wyglądem jako gość weselny.

Nieobrobione zdjęcie wywołuje sensację wśród fanów

Kim Kardashian i jej siostra Khloe Kardashian zawsze doskonale prezentują się na swoich zdjęciach na Instagramie i uwielbiają korzystać z jednego lub dwóch narzędzi do edycji. Fakt, że w sieci pojawiło się zdjęcie ze ślubu Ambani, które można zobaczyć w całości bez filtra, z pewnością nie sprawił, że rodzeństwo zaczerpnęło powietrza. Ponieważ ich fanom łatwiej jest dostrzec ich naturalną strukturę skóry, w tym zmarszczki na twarzy, które zwykle wygładza się za pomocą Photoshopa itp. Widok, który zawsze ich szokuje. „Na początku ich nie rozpoznałam” – napisała jedna z internautek pod zdjęciem opublikowanym w serii zdjęć przez Carrie Johnson, żonę byłego premiera Anglii (zdjęcie 7). „W końcu ktoś pokazał tę dwójkę tak, jak naprawdę wyglądają” – napisała kolejna fanka i otrzymała mnóstwo wsparcia w komentarzach.

Zły kolor, za ciasne ubrania: ubrania Kim Kardashian są pod ostrzałem

Na weselu indyjskiej pary, które trwało cały weekend, uczestnicy i wszelkiego rodzaju gwiazdy założyły tradycyjne indyjskie stroje. Dotyczy to także Kim Kardashian i jej 40-letniej siostry Khloe Kardashian, które specjalnie na to wydarzenie przyleciały z Ameryki. Obie z dumą prezentują wybrane kreacje na swoich kanałach społecznościowych. Zamiast wielu pochwał, jest dużo krytyki, szczególnie pod adresem Kima.

Kolor jest cierniem w boku wielu jej wyznawców. Inna napisała: „Dlaczego nikt jej nie powiedział, że na indyjskim weselu nie można założyć czerwieni?” Nie ma jasnych, tradycyjnych zasad dotyczących indyjskich wesel. Zaleca się jednak, aby panna młoda zatwierdziła wygląd, aby nie umniejszało to wyglądu w jej wielkim dniu.

Ale to nie koniec: wiele osób uważa, że ​​jej koszula jest nieodpowiednia ze względu na jej rzadkość. „Dlaczego Twoje piersi powinny być w centrum uwagi” – napisała jedna z obserwujących. Podpis pod jej postem kontynuował: „Gdyby twoja koszula nie była tak obcisła, wyglądałabyś bardziej elegancko”. Fani żałowali, że bizneswoman nie wzorowała się na swojej siostrze Khloe, która wie, jak zakryć klatkę piersiową tradycyjnym sari.

„Wygląda jak kostium”: Jej drugi występ również się nie powiódł

Nawet swoim drugim wyglądem Kim nie wydaje się być w stanie zadowolić swoich zwolenników. Podczas gdy Khloe próbuje bronić swojej siostry, mówiąc: „Uwielbiam ten strój i biżuterię, którą nosi”, jej fani po raz kolejny komentują jej wybór ubrań. „To nie ma nic wspólnego z indyjską tradycją, bardziej przypomina kostium” – napisała jedna z obserwujących i otrzymała wiele zachęt.

Ale pod jej zdjęciem można przeczytać także pozytywne komentarze. „Wyglądasz niesamowicie” – napisała jedna z użytkowniczek. Kolejna „jak prawdziwa księżniczka”. 43-latce z pewnością podobała się lektura, ponieważ wydaje się, że zawsze czuła się komfortowo w roli gościa weselnego. „Indie poruszyły moje serce” – napisała wymownie o swoim drugim wzroku.

on pobiegł
Drogi

READ  The Reading Foundation: Więcej mężczyzn powinno czytać dzieciom - Kultura i czas wolny
Continue Reading

Trending