Connect with us

entertainment

Kalkulacje polityczne z dotkliwymi konsekwencjami: na ziemi niczyjej dla Polski i Białorusi

Published

on

  • zUlrich Krückel

    Blisko

Reżim na Białorusi szantażuje Unię Europejską uchodźcami, a sąsiednia Polska chce wzmocnić swoją pozycję surową polityką na wschodniej granicy.

MIŃSK/WARSZAWA – Reporterka Anisska Sadowska woli umieścić ostrzeżenie przed swoim filmem. Uwaga, ten film zawiera sceny przemocy! I tu od razu się zaczyna. Kamera zbliża się do bosego afgańskiego dziecka. Skóra jest biała, opuchnięta i pomarszczona. W niektórych miejscach wisi w strzępach. Chłopiec głośno jęczy, gdy sanitariusz pociera podeszwy jego stóp środkiem dezynfekującym. Może mieć najwyżej czternaście lat. Na górnej wardze pojawia się ciemny puch. Rozbite ciało owinięte jest błyszczącą złotą folią.

Niewielu brakowało i zamarzał na śmierć w bagnistych terenach Puszczy Białowieskiej, gdzieś na pograniczu białorusko-polskim. Nikogo nie ma na ziemi niczyjej. Prowadzona jest ze wschodu na zachód, ponieważ dyktator Aleksander Łukaszenko traktuje ludzi jak materialistę. Reżim w Mińsku chce szantażować i dzielić Unię Europejską z uchodźcami.

Gangi przemytników Łukaszenki na Białorusi: „Prowadzimy wojnę obronną”

To jest to, co często widuje się w Brukseli. Ale sam Łukaszenko też nie ukrywa swojej metody. Broni się tylko przed agresywną polityką sankcji prowadzoną przez Zachód. „Walczymy w wojnie obronnej”. Od miesięcy działają w tym celu agencje państwowe na wzór gangów przemytniczych. Obecnie istnieje wiele dowodów na to, że białoruski reżim przywiózł do Mińska ludzi z Iraku, Syrii, a ostatnio z Afganistanu. Następnie są wywożone do granic krajów Unii Europejskiej, Litwy, Łotwy i Polski i wysyłane pieszo na zachód.

Jednak coraz więcej osób przekracza zamknięte granice zewnętrzne UE. Jeśli chodzi o nowo wprowadzony korpus NATO, wysokie na metry ogrodzenia i uzbrojonych strażników granicznych wykonujących tzw. luzy: w razie potrzeby żołnierze zmuszają poszukujących ochrony, choć jest to nielegalne w ramach Konwencji Genewskiej dotyczącej Uchodźców.

READ  Love Storm: Czy Ariane i Robert naprawdę zostali porwani?

Warszawa: Białoruś używa „ludzi jako broni” – Litwa i Łotwa zamykają granice

Jedną z popychanych osób jest na wpół zamrożony afgański chłopak sfotografowany przez reporterkę Sadowską wraz z ekipą antyrządowego portalu wyborcza.pl. Obecnie otrzymuje opiekę medyczną. Jego inny los jest otwarty. Bo Polska, która ostatnio stała się nowym gorącym punktem sporu imigracyjnego z Białorusią, mocno reaguje na „atak”. Łukaszenka używa „ludzi jako broni”, jak mówi rząd w Warszawie.

Według niej tylko w sierpniu ponad 3000 osób próbowało nielegalnie wjechać do UE z Białorusi. Być może także dlatego, że Litwa i Łotwa już zaczęły budować nowe bariery. Polski rząd chce wprowadzić stan wyjątkowy na trzykilometrowym odcinku granicy z Białorusią. Zgoda prezydenta Andrzeja Dudy została potwierdzona w środę. Parlament powinien podjąć decyzję w poniedziałek.

Działacze aresztowani w Polsce: prawicowi konserwatyści w Warszawie zdobywają głosy

Aresztowanie 13 obrońców praw człowieka w regionie przygranicznym pokazuje, jak nieubłaganie zachowuje się konserwatywna prawicowa władza Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Próbowali przeciąć drut kolczasty, aby pomóc uchodźcom na Zachód. Dwanaście osób z Polski i jeden Holender znajduje się w areszcie policyjnym. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński zapowiedział, że będzie działał “z pełną determinacją” przeciwko podobnym działaniom.

Trudności muszą także służyć krajowym celom politycznym. Media bliskie rządowi zwróciły uwagę, że hasło „Uchodźcy witamy” jest w Polsce mniej popularne niż w Europie Zachodniej. PiS stawia też na punkty ze swoimi wyborcami.

Konflikt między Białorusią a Warszawą: Berlin i Bruksela rzadko komentują

Rząd w Warszawie chce wykorzystać konflikt z Białorusią w Brukseli do wzmocnienia swojej pozycji. Pomocne mogą być obawy wyrażane przez niektórych unijnych polityków przed ruchem uchodźców z Afganistanu. Ekspert ds. bezpieczeństwa Solomir Ozdik zastanawia się, co stanie się przed wyborami parlamentarnymi w Niemczech, jeśli Polska nie zatrzyma uchodźców z Afganistanu na granicy z Białorusią.

READ  „Mälzer i Henssler obecni”: zawory płoną na rybach - TV

W rzeczywistości Berlin i Bruksela prawie nie komentują uzbrojenia straży granicznej na Litwie, Łotwie iw Polsce. Wręcz przeciwnie: ministrowie spraw wewnętrznych UE postanowili we wtorek opracować dodatkowe środki przeciwdziałające „politycznemu wykorzystywaniu nielegalnej imigracji” przez Białoruś. Szczegóły pozostają jednak otwarte. (Ulrich Krückel)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Zaskakująca głowa z włosami: czy księżna Kate nosi przedłużenia?

Published

on

Skąd nagle wziął się ten facet? po sobie Księżna Kate (39) i jej rodzina jest jednością małe letnie wakacje Oddani królewscy są teraz w pełni z powrotem w biznesie. Czy to wszystko? Sportowiec w pracy lub Stylowy na imprezie – Fani mają żonę książę William (39), aby patrzeć na to raz za razem. Jednak w jednym ze swoich przejawów uwagę zwrócił jeden szczegół: Kate urodziła zaskakująco pełną czuprynę — dzięki przedłużeniom?

Podczas rejsu statkiem w Windermere 39-latek pojawił się z niezwykle długimi i jeszcze pełniejszymi włosami z jasnymi lokami. Ekspert ds. przedłużania włosów w rozmowie z słońceże jest pomoc. „Chociaż zmiana jest niewielka, wydaje się, że tak Księżna Kate Twoje naturalne włosy są wydłużane kilkoma przedłużeniami.Olya Katz podzieliła się swoją opinią. Jednak dzięki najnowszej technologii nic z tego nie widać.

Eksperci pracują więc nad włosami Kate – księżna była w stanie odkryć dla siebie umiejętności stylizacji włosów podczas kryzysu zdrowotnego. Ta brunetka była na swoich dzieciach Książę Jerzy (8), Księżniczka Charlotte (6) i Prinz Lewis (3) Żył nim. “Zostałem fryzjerem na tym rezerwacie – ku przerażeniu moich dzieci”, mama trójki dzieci żartobliwie w styczniu.

Księżna Kate nad jeziorem Windermere we wrześniu 2021 r.
Księżna Kate na imprezie w Windermere we wrześniu 2021 r.
Książę Jerzy, księżniczka Charlotte i księżna Kate na weselu Pippy Middleton
READ  Prawdziwy kryzys dopiero nadejdzie: czeskie kina po pandemii Corony
Continue Reading

entertainment

Love Storm: Ariane wpada w panikę – czy Robert zostawi ją samą w lesie?

Published

on

W 3682 odcinku ARD TV zatytułowanym „Love Storm” romans i intryga są nieuniknione.

Monachium – W bieżącym odcinku Telenoweli ”burza miłościLeah podejmuje decyzję, a Max ponownie rozważa swoją relację z bratem.

Ariane (Viola Wedekind, 43 lata) wpada w panikę, gdy Robert (Lorenzo Battani, 44 lata) chce iść sam po pomoc. © ARD / Jendrick Mielke

Robert (w tej roli Lorenzo Battani, 44 lata) i Ariane (Viola Wedekind, 43 lata) uciekają przed rzekomymi porywaczami. Szukając drogi powrotnej do hotelu, stwierdzili, że cały czas chodzą w kółko. Ariane całkowicie traci siły, gdy również łamie kostkę. Robert jest bohaterski i to trwało.

Ponieważ Eric (Sven Wassner, 41 lat) nie otrzymał listu od Aryana, zaczął się martwić. Leah (Deborah Muller, 39 lat) również jest zaniepokojona, ale potem przypomina sobie, że Eric ostrzegał ją w przeszłości, że Aryan wbije klin między nią a Roberta. W środku nocy Leah podjęła decyzję.

Constance (Sofia Schiller, 26) przeprasza swoją przyrodnią siostrę Mayę (Christina Arends, 30) za noc z Florianem (Arne Lauper, 28). Ale kiedy Maja przyjmuje jej przeprosiny, uważa za zgodę na dalsze spotkanie z Florianem.

"To jest zazdrość!" Czy beneficjenci Hartz IV wykonują lepszą pracę niż pracownicy?
Widowisko telewizyjne
“To jest zazdrość!” Czy beneficjenci Hartz IV wykonują lepszą pracę niż pracownicy?

Tymczasem Hannes (Pablo Conrad, 30 lat) zauważa, że ​​partii darowizny wciąż brakuje pewnej rzeczy dla Floriana. Konstanz ma śmiały pomysł. Odchylasz się z nim od okna?

Max (Stefan Hartmann, 31) chce wysłać swojego brata Jerry’ego (Johannes Huth, 32) do nadzorowanego wspólnego mieszkania. Zobowiązuje się i żegna Shirin (Merv Choucair, 27). Jerry zostaje w domu Maxa po raz ostatni. Kiedy oboje nie mogą spać, grają w grę od dzieciństwa – i to sprawia, że ​​Max jest nieco oczywisty…

Fani mogą zawczasu przekonać się, czy wszystko pójdzie dobrze w ARD .biblioteka multimediów A w ten czwartek (23 września) o godzinie 15.10 pierwszego dnia.

Od 2005 roku romantyczne historie miłosne i złe intrygi Fürstenhof są źródłem inspiracji dla fanów „Burzy Miłości”. Udana seria ARD jest emitowana na całym świecie, od Polski przez Kanadę po Islandię.

Pod koniec każdego sezonu widzowie mogą spodziewać się wymarzonego ślubu dla głównej obsady. Ale zanim to się stanie, para napotyka wiele przeszkód na swojej drodze. Chodzi o pięciogwiazdkowy hotel “Fürstenhof” w cichym Bichlheim w Bawarii.

Każdy, kto ogląda ARD od poniedziałku do piątku o 15:10, może spodziewać się podróży pełnej emocji i dramatu.

READ  „Mälzer i Henssler obecni”: zawory płoną na rybach - TV
Continue Reading

entertainment

“Let’s Dance” – Ciężarna Patricia: Tak dowiedział się Alex

Published

on

Niedługo będzie ich trzech! w tym chodźmy tańczyć-Mąż Patricia Biełousowa I Aleksandro Ionel Działa jak w zegarku. Zaręczyli się zaledwie kilka miesięcy temu, a teraz już śledzą Pierwsze potomstwo razem. A ta dwójka Po prostu zachwycony ujawnić się w Proflash-na wywiad. Ojciec, który byłby szczególnie na haju, był zachwycony, gdy usłyszał o swojej ciąży Patrycja Ma doświadczenie!

Wkrótce po wykonaniu testu ciążowego piękna powiedziała swojemu narzeczonemu dobrą nowinę. Ta chwila była tak magiczna i wzruszająca – Alex nie mógł w to uwierzyć. „Byłem naprawdę szczęśliwy. Wiele osób pracowało przez lata, aby mieć potomstwo. Naszym pragnieniem zawsze było, aby nie odkładać zbytnio planowania dla dzieci”.mówi in Proflash-na wywiad.

Patrycja Ona też była bardzo przytłoczona pozytywnym wynikiem testu. „Było to dla mnie bardzo zaskakujące, ponieważ dowiedziałem się tak późno – w czwartym miesiącu. Była bardzo urocza i wzruszająca – przyznaje tancerka Proflash Cena £.

Patricia Belousova i Alexandru Ionel, „Let’s Dance” – gwiazdy

Stefan Walucha / ActionPress

Patricia Belousova i Alexandru Ionel na przyjęciu dla dzieci, wrzesień 2021
Patricia Belousova, „Let’s Dance” – Star
READ  Markt Inndersdorf: Droga pamięci - Dachau
Continue Reading

Trending