Connect with us

science

Językoznawcy proszą: nigdy więcej wyścigów na ARD i ZDF | Polityka

Published

on

Kolejna poważna zmiana płci w nadawaniu publicznym (ÖRR).

Około 90 lingwistów i językoznawców podpisało apelację przeciwko „językowi płci” („klientom”). Żądają: przestań.

▶ ︎ Wśród sygnatariuszy są: członkowie Niemieckiej Rady Ortograficznej, Stowarzyszenia Języka Niemieckiego i PEN Center, a także wielu znanych lingwistów (np. ekspert gramatyki prof. Gisela Zyvonnon, prof. Martin Neff z TU Braunschweig i dr. Olaf Krause z Niemieckiej Rady Ortograficznej).

Inicjatorem jest Niemiec Fabian Beyer (60 lat). Płatnik BILD: „ARD i ZDF muszą wziąć lingwistykę.”

Niemiecki Fabian Bayer (60)

N/z: Paul Muller

Zarzuca on nadawcom, że zawsze pozwalali poszczególnym kibicom wypowiadać się w dyskusji. Zgłaszanie płci jest „w wielu przypadkach stronnicze” i zasadniczo służy legitymizacji płci danej osoby. Krytycy są często przedstawiani jako reakcyjni, nieelastyczni i mizoginistyczni.

Oraz: „W przypadku płci całkowicie tęsknią za publicznością. Reedukacja nie ma nic wspólnego z mandatem programu”.

„sztuczny język”

Język płci to „sztuczny język”. W językoznawstwie są też aktywiści płci. Bayer: Nie mogą w ogóle mówić o nauce. Ale są bardziej aktywni politycznie i głośniej. Chcemy temu przeciwdziałać, aby wyjaśnić, że w językoznawstwie nie ma konsensusu co do płci. Czasami jednak daje się to wrażenie. Teraz opór nabiera kształtu także w nauce! ”

Bayer ostrzega: „Płeć powoduje wielką niezgodę społeczną i dzieli społeczeństwo”. Jeden powód: szerzenie się języka gatunkowego „gestem moralnym”.

Językoznawcy odrzucają pogląd zwolenników płci, że ogólna męskość (np. „rowerzysta” zamiast „rowerzyści” czy „rowerzyści”) wyklucza ludzi.

Nadawanie nie powinno ignorować życzeń większości

Według ekspertów, użycie tego języka przez ÖRR jest „wzorem do naśladowania i punktem odniesienia dla milionów widzów, słuchaczy i czytelników”. Z tego punktu widzenia wynika obowiązek nadawców zorientowania się w tekstach i sformułowaniach na obowiązujące standardy językowe oraz traktowania języka jako „zgodnego, odpowiedzialnego i wolnego od ideologii” dobra kultury.

Apel wskazuje, że według sondaży ponad trzy czwarte konsumentów mediów preferuje ugruntowane i całkowicie naturalne użycie języka – ÖRR nie powinien ignorować życzeń większości.

Sygnatariusze spierają się językowo. W języku niemieckim istnieje różnica między płcią a płcią – czyli rodzajem gramatycznym i naturalnym. Na przykład „osoba” nie oznacza automatycznie rodzaju żeńskiego, mimo że przed słowem występuje rodzajnik kobiecy.

Naukowcy są zaniepokojeni samą nauką

Naukowcy wzywają nie tylko do „krytycznej ponownej oceny użycia języka w ÖRR ze względów językowych”. Są również zaniepokojeni samą nauką.

︎ Bayer: „Z szeregów polityki tożsamości kwestionuje się zasady nauki. Odkrycia naukowe muszą zawsze wytrzymywać kontrolę. To jest istota nauki”.

Jego żądanie: „Musimy wrócić do merytorycznej i naukowej istoty debaty, a nie nieustannie spierać się z poziomu moralnego”.

„Seksualizacja języka”

„Aktywiści kierujący się polityką tożsamości” często zajmują się „indywidualną wrażliwością”. Beyer: „Nauki nie da się uprawiać z uczuciami, potrzebne są argumenty i krytyczna ocena. W przeciwnym razie opuścisz naukę” – mówi Niemiec.

W apelu uczeni wyrazili zaniepokojenie, że płeć prowadzi do „seksualizacji języka”, to znaczy do „stałego skupiania się na różnicach płci”. Na przykład w przypadku wpisów podwójnych, takich jak „kierowcy”

To nawet udaremnia ważny cel równości płci. Zwykły tekst: Seks nie robi tego, co powinien.

Zignoruj ​​zasady pisowni

Uczeni są również bardzo krytyczni wobec faktu, że ÖRR ignoruje obecne oficjalne zasady ortografii: w marcu 2021 r. Niemiecka Rada Ortografii wyraźnie wskazała, że ​​znaki specyficzne dla płci, takie jak gwiazdki, dwukropki lub podkreślenia, nie są zgodne z oficjalnym zestawem zasad, ponieważ formy te ułatwiają zrozumienie pojęć, tekstów i pewników Jednoznaczność prawna.

To lekceważenie obowiązujących oficjalnych zasad pisowni „jest sprzeczne z edukacyjnym mandatem nadawców określonym w Międzystanowym Traktacie Medialnym”.

Ale to nie wszystko: płeć ÖRR jest sprzeczna z neutralnością polityczną, do której wszyscy nadawcy są związani Traktatem o Mediach Państwowych.

Na przykład język gatunkowy pierwotnie wywodził się z lingwistyki feministycznej i jest obecnie „promowany głównie przez grupy uniwersyteckie nastawione na studia nad sprawiedliwością społeczną nastawione na politykę tożsamości”.

Nadawanie odpłatne musi zachować krytyczny dystans wobec takiej „ideologicznej formy dyskursu”.

Ann Will, Ingo Zamperoni, gorliwie płciowa Claudii Stam

Ann Will (56, po lewej) mówi o

Ann Will (56, po lewej) opowiada w swoim programie o „Stowarzyszeniu Podatników”. Według własnej nomenklatury nosi nazwę „Stowarzyszenie Podatników”

Zdjęcie: ARD

Prelegentka ARD Anne Weil, Ingo Zambrone („Tematy na co dzień”, oparte na podwójnych formach) i Claudia Stamm (Baerischer Rundvank) są uważani za „entuzjastów płci” w publicznych audycjach.

Co mówi ARD.?

Zapytany przez BILD, ARD stwierdził, że temat był „rozmawiany i traktowany zupełnie inaczej” w nadawcach.

Oznacza to, że seks musi być nadal dozwolony. ZDF powiedział również, że media nadal mogą uprawiać seks.

Niedawno Bayerischer Rundfunk musiał poważnie uderzyć w płeć: w „Diversity Talk 2022” klasy szkolne, które głosowały w ankiecie, w ogóle nie chciały dołączyć do grupy gender – ku rozczarowaniu moderatorki Claudii Stamm. Wstyd na górze!

Germański Beyer uważa: „Płeć nie zwycięży wbrew woli zdecydowanej większości społeczeństwa. Opór rośnie – ludzie coraz częściej bronią się przed tym dydaktycznym językiem. A głosy z szeregów nauki przeciwstawiające się płci są coraz bardziej nasilone”.

READ  Bawaria: Profesor atakuje Södersa Sonderwega z powodu Corony: „Organizacja szkoły jest zła, upadek nie ma znaczenia”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

Witamina D może pomóc w leczeniu depresji, Gütsel Online, OWL live

Published

on

Zdesperowany: miliony ludzi na całym świecie cierpią na depresję. Zdjęcie: Daniel Richie

Witamina D może pomóc w leczeniu depresji

 • Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Wschodniej Finlandii przyniosło poważne dowody

Kuopio, 12 sierpnia 2022

#witamina #Dr Według międzynarodowego metabadania może łagodzić depresję u dorosłych #badacz Zespół proponuje w ramach występu Uniwersytetu Wschodniej Finlandii. Eksperci ocenili dziesiątki badań z całego świata według kryteriów naukowych.

# Częściowo skuteczne leki przeciwdepresyjne

Objawy depresji powodują znaczne obciążenie chorobami na całym świecie. Skuteczność terapeutyczna obecnych leków przeciwdepresyjnych jest często niewystarczająca, dlatego badacze żywienia na przykład szukają nowych sposobów łagodzenia objawów. Według badacza Thomasa Mikoli witamina D reguluje funkcje ośrodkowego układu nerwowego, którego zaburzenia są związane z depresją. Ponadto badania przekrojowe wykazały związek między objawami depresyjnymi a niedoborem witaminy D.

Nowa #nie żyje #analityka O powiązaniach między suplementacją witaminy D a depresją jest największą opublikowaną do tej pory publikacją. Wcześniejsze badania sprawdzały skuteczność witaminy D w łagodzeniu objawów depresji u dorosłych w różnych grupach populacji. Wśród nich byli pacjenci z depresją, populacja ogólna oraz osoby z różnymi chorobami somatycznymi. Wyniki wykazały, że suplementacja witaminą D była skuteczniejsza niż placebo w łagodzeniu objawów depresji. Istniały znaczne różnice w stosowanych dawkach witaminy D, ale zwykle było to od 50 do 100 mcg na dzień.

320 milionów osób dotkniętych

Mikołaj mówi, że wyniki nie są jasne. Dlatego badania nad wpływem dawek witaminy D na osoby z depresją sugerują, że są one przyjmowane jako uzupełnienie standardowego leczenia lekami. Rozwiązanie problemu będzie błogosławieństwem dla ludzkości, ponieważ depresja cierpi na głos Światowa Organizacja Zdrowia Ponad 320 milionów ludzi na całym świecie.

READ  Po raz pierwszy odkryta: samotna i wędrująca czarna dziura
Continue Reading

science

Łazik Curiosity NASA: przyrząd pomiarowy w Kilonii dostarcza nowych wyników | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 19.08.2022 05:00

Dziesięć lat temu, w sierpniu 2012 roku, sonda kosmiczna NASA Curiosity wylądowała na powierzchni Marsa. Na pokładzie miernik promieniowania z Uniwersytetu w Kilonii. Teraz naukowcy prezentują zaskakujące wyniki.

autorstwa Stelli Kennedy

Z czapką na włosach, fartuchem ochronnym i plastikowymi ochraniaczami na buty – tylko tak możesz wejść do pokoju. W czystym pomieszczeniu do badań kosmicznych na Uniwersytecie Christiana Albrechta w Kilonii obowiązuje ścisły obowiązek higieny. mówi Robert Wimmer Schwingruber, profesor fizyki w Kilonii i członek zespołów badawczych NASA zajmujących się Marsem. „To byłby wstyd.”

W ciągu dnia na Marsie jest więcej promieniowania kosmicznego

Małe uproszczenie: tutaj, na Wydziale Astrofizyki Uniwersytetu w Kilonii, pracują nie mniej niż badania nad Marsem. Opracowany przez badaczy z Kilonii radiometr, łatwe w użyciu metalowe urządzenie przypominające kształtem rakietę kosmiczną, znajdował się ostatnio na pokładzie statku kosmicznego Curiosity NASA. Zaprezentowane przez nią odkrycia były również zaskakujące dla badaczy z Kilonii: „Odkryliśmy, że promieniowanie kosmiczne na Marsie jest znacznie bardziej zmienne niż wcześniej zakładaliśmy” – wynika z raportu Wemmer-Schoengruber.

Profesor fizyki w Kilonii, Robert Wimmer Schwingruber, jest zadowolony z wyników zaprezentowanych przez radiometr.

Na przykład w ciągu dnia promieniowanie jest większe niż w nocy, a według fizyka Keila słońce również odgrywa istotną rolę w atmosferze Marsa. „Widzimy, że podczas rozbłysków słonecznych promieniowanie wzrasta”. W zależności od fazy Słońca, tzw. cyklu słonecznego, naukowcy określili bardzo różne wartości promieniowania. Ogólnie rzecz biorąc, ekspozycja na promieniowanie na Marsie jest około 100 razy wyższa niż ekspozycja na promieniowanie na Ziemi. W rezultacie astronauci będą musieli chronić się przed wysokim promieniowaniem w jaskiniach lub na klifach, twierdzi Wimmer-Schweingruber. Z drugiej strony skafander kosmiczny zapewnia niewielką ochronę przed promieniowaniem, „które przenika całe ciało i może wszędzie spowodować szkody”.

READ  „Ci, którzy zaprzeczają zmianom klimatu, powinni spojrzeć na spaloną ziemię”

Czy na Marsie było życie?

Robert Wimmer Schwingruber mówi, że Mars ma pole magnetyczne podobne do Ziemi. Mówi, że ponieważ istnieje taka osłona promieniowania kosmicznego, możliwe jest, że Mars może kiedyś żyć. „Ale nie wiemy, bo ślady tego życia są teraz niszczone przez promieniowanie” – dodaje. Dlatego nowe sondy Marsa będą musiały być teraz głęboko wykopane, aby znaleźć potencjalne ślady. „To, jak głęboko będziemy kopać, zależy od naszego odkrycia” – mówi naukowiec. Teraz będziesz wiedział, że będziesz musiał przekopać się na głębokość dwóch metrów, aby odkryć jakiekolwiek ślady. Mówi, że sonda kosmiczna NASA Curiosity zdołała osiągnąć tylko dwa cale.

Ochrona w zbiorniku na wodę w drodze na Marsa

Naukowcy z zespołu badawczego w Kilonii organizują wideokonferencję. © NDR Zdjęcie: Stella Kennedy

Naukowcy z Kilonii organizują konferencję wideo z międzynarodowymi badaczami Marsa z NASA.

Nowe odkrycia dotyczące promieni kosmicznych przynoszą również więcej wiedzy na temat załogowych lotów na Marsa: ponieważ można chronić się przed promieniowaniem, chroniąc się, prawdopodobnie zbudowano by miejsce na sondzie lecącej na Marsa, która ma dużo materiału ochronnego, Wimer – mówi Schoengruber. „Na przykład może to być zbiornik na wodę zbudowany jak wydrążony cylinder. Następnie wchodzisz do tego zbiornika na wodę i jesteś chroniony przed promieniowaniem”. Aby przewidzieć idealny czas na takie podróże, inni badacze pracują obecnie nad przewidywaniem rozbłysków słonecznych. „Okazuje się, że jest to bardzo trudne” – mówi fizyk. „Musisz zrozumieć, co jest w słońcu od A do Z, a nie jesteśmy jeszcze daleko”.

Domy ze ścianami z pyłu marsjańskiego o grubości 80 cm

Na pytanie, czy w przyszłości można żyć na Marsie, profesor fizyki jest pewien: „Jest wystarczająco dużo ludzi, którzy zapłaciliby za życie na Marsie”. Ale jak to życie będzie wyglądało dalej, jest niepewne. Według Wimmer-Schweingrubera na Marsie można żyć tylko w dobrze chronionych pomieszczeniach. W każdym razie ludzie potrzebują nie tylko grubej skóry, ale przede wszystkim domów o grubych ścianach. Innym odkryciem naukowców z Kilonii jest to, że domy wymagały ścian z marsjańskiego pyłu o grubości 80 cm, aby chronić promieniowanie.

READ  Nożyczki genetyczne mogą powstrzymać rozmnażanie się koronawirusa: Jaka jest metoda CRISPR?

Odosobniony, czysty pokój na Uniwersytecie w Kilonii, ze sterylną atmosferą, może być idealnym miejscem do wyobrażenia sobie takich domów na Marsie. Każdy, kto znów na zewnątrz zdejmie sukienkę i kapelusz, instynktownie odetchnie z ulgą: Witamy z powrotem na Ziemi.

Więcej informacji

Graficzna reprezentacja Mars

Pozdrowienia w NASA USA i Uniwersytecie w Kilonii: Ciekawość wylądowała rano na Marsie. Również na pokładzie: specjalny sprzęt od naukowców z Kilonii. jeszcze

Zdjęcie selfie łazika Curiosity NASA na Marsie w marcu 2013 r. © NASA/JPL-Caltech/MSSS

6 sierpnia 2012 r. maleńkie laboratorium wylądowało na Czerwonej Planecie – powód do świętowania również dla naukowców z północnych Niemiec. jeszcze

Ten temat znajduje się w programie:

Magazyn Szlezwik-Holsztyn | 18.08.2022 | Jest 19:30

NDR . logo
Continue Reading

science

Nowe, mylące badania – czy leki przeciwdepresyjne są pomocne?

Published

on

 1. Strona główna
 2. Globalizm

kreatura:

do: Jennifer Collin

Leki przeciwdepresyjne: Czy SSRI naprawdę pomagają w leczeniu depresji? © Alexander Limbach / Imago

Nowe badanie pokazuje, że depresja nie jest spowodowana brakiem serotoniny. Czy więc leki przeciwdepresyjne (SSRI) są niepotrzebne? To nie jest takie proste.

Brema – Jedna na pięć osób przynajmniej raz w życiu doświadczy depresji. w Niemcy Obecnie dotyczy to 11,3 proc. kobiet i 5,1 proc. mężczyzn. Obecnie do sześciu procent cierpi na jeden Depresja letnia – szczególnie dla kobiet między 20 a 40 rokiem życia. Ale jest pomoc. Wykazano, że psychoterapia i antydepresanty pomagają w leczeniu objawów, takich jak smutek, pustka i bezwartościowość.

Dlatego poniższe wiadomości mogą zaskoczyć osoby, które skutecznie opanowały depresję. Najczęstszymi lekami przeciwdepresyjnymi są selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Ponieważ naukowcy z Wielkiej Brytanii chcą odkryć, że depresja nie jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu. Ale właśnie tam pojawia się leczenie SSRI.

Czy osoby z depresją wyobrażają sobie, że leki łagodzą ich objawy? Czy antydepresanty nie pomagają w leczeniu depresji?

Objawy depresji: nowe, mylące badania – czy antydepresanty są kiedykolwiek pomocne?

Psychiatrzy przepisują leki z grupy SSRI na depresję od lat 90., w oparciu o przekonanie, że depresja jest spowodowana brakiem równowagi chemicznej w mózgu. Co oznacza: depresja ma za mało serotoniny we krwi. Ich obszerne badania nie znalazły „jasnych dowodów” na to, co jest znane w kręgach zawodowych jako „hipoteza serotoniny”, mówią teraz naukowcy z University College London. Tak piszą uczeni w magazynie Psychiatria molekularna.

Czy osoby z depresją przyjmują SSRI, nawet jeśli wydaje się to sarkastyczne, tylko dla zabawy? Czy możesz sobie wyobrazić efekt, fikcyjny efekt słowa kluczowego? Czy stoi za tym lobby farmaceutyczne?

Czy SSRI pomagają w leczeniu objawów depresji? Eksperci się nie zgadzają

Jedno jest pewne: eksperci i psychiatrzy nie są zgodni co do tego, czy depresja jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu. Co więcej, czy SSRI rzeczywiście pomagają osobom dotkniętym chorobą.

READ  Komentarz do pamięci ofiar Korony: Spóźniony gest

David Natt kieruje Centrum Neuropsychofarmakologii w Imperial College London. On i jego zespół zbadali uwalnianie serotoniny w mózgu. Sprzeciwiamy się stwierdzeniom jego kolegów. „Odkryliśmy zmniejszoną zdolność do wydzielania serotoniny u osób z depresją”. Co oznacza: SSRI powinny pomóc. Ponieważ SSRI zapewniają, że mniej serotoniny jest rozkładane w mózgu i dlatego są coraz bardziej dostępne dla pacjenta jako posłaniec szczęścia.

Z drugiej strony naukowcy z Hiroshima University w Japonii odkryli w 2018 roku, że SSRI nie działają na osoby, które doświadczyły traumy w dzieciństwie. Powodem tego jest to, że różne wzorce obwodów mózgowych i różne regiony są aktywne dla różnych przyczyn depresji. SSRI pomagają komuś z depresją, ale nie komuś innemu. To pokazuje złożoność układu serotoninowego w mózgu, pisze. Czas online.

Czy masz objawy depresji? Polegaj na połączeniu psychoterapii i antydepresantów

Obecnie w poście gościnnym Psychologia dzisiaj Psychiatra Gregory Scott Brown napisał o przepisywaniu leków, które mają rozwiązać wszystko na raz. To nie może działać. Opowiada o swojej depresji, w której pomogły mu leki przeciwdepresyjne. Ale tylko po to, aby „lepiej radzić sobie z objawami” – a nie je leczyć.

Być może na tym polega problem z antydepresantami. Problemy, ruminacje i zwątpienie nie znikają. Podczas gdy SSRI pomagają złagodzić objawy depresji:

Objawy depresji: to najczęstsze objawy

 • Główne objawy depresji
 • Obniżony nastrój i depresja
 • Utrata zainteresowania i szczęścia
 • Brak jazdy i zmęczenie
 • Wtórne objawy depresji
 • Zmniejszona koncentracja i uwaga
 • Niska samoocena i pewność siebie
 • Wina i bezwartościowość
 • Przesadne obawy o przyszłość lub „zagładę i mrok”
 • myśli samobójcze
 • Zaburzenia snu
 • brak apetytu

Depresja: więcej niż leki na proces gojenia

Ale jeśli naprawdę chcesz wyleczyć swoją depresję, musisz zrobić coś więcej niż tylko polegać na lekach. Musi dbać o siebie, ćwiczyć, spotykać się z przyjaciółmi i zmieniać szkodliwe wzorce myślowe na dłuższą metę. Istnieją teraz pojedyncze aplikacje Zdrowie psychiczne opłacane przez ubezpieczenie zdrowotne.

READ  Bawaria: Profesor atakuje Södersa Sonderwega z powodu Corony: „Organizacja szkoły jest zła, upadek nie ma znaczenia”

Podsumowując, można powiedzieć: Nawet eksperci w przeciwieństwie do Objawy zawału serca albo objawy raka jelita grubego Nie zgadzam się, czy depresja jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu – i czy można ją dobrze leczyć za pomocą SSRI. Nawet jeśli SSRI pomagają ludziom wyjść z depresji, osoby cierpiące przez długi czas mogą pozostać wolne od objawów, po prostu zmieniając szkodliwe nawyki. Oznacza to, że musisz popracować nad sobą. To trudniejsze niż połknięcie pigułki.

Czy masz złe myśli, jesteś przygnębiony i możesz popaść w depresję? Że nie jesteś w tym sam! Zadzwoń na infolinię Niemiecka Fundacja Pomocy w Depresji. Tel: 0800/33 44 533. Możesz uzyskać pomoc tutaj.

Continue Reading

Trending