Connect with us

Top News

Jesse Eisenberg: Ubiegał się o obywatelstwo polskie

Published

on

Jesse Eisenberg: Ubiegał się o obywatelstwo polskie

Jessego Eisenberga
Złożył wniosek o obywatelstwo polskie

Rodzina Jessego Eisenberga mieszkała w małym miasteczku Krasnystow.

© PMA/AdMedia/ImageCollect

Jesse Eisenberg złożył wniosek o obywatelstwo polskie. Jedyne, czego brakuje amerykańskiej gwieździe, to związany z nią podpis.

Jesse Eisenberg, lat 40, stara się o polskie obywatelstwo. Ostatni krok w kierunku naturalizacji nie jest daleko. W konwersacji Z gazetą „Głos Wielkopolski”. Urodzona w Nowym Jorku gwiazda Hollywood ujawniła niedawno, że dziewięć miesięcy temu złożyła wniosek o obywatelstwo. „Najwyraźniej wszystkie formalności są już gotowe, czekam tylko na ostateczny podpis” – powiedział Eisenberg.

Eisenberg wyjaśnia także, dlaczego ubiegał się o obywatelstwo polskie. Jego rodzina pochodziła z małego miasteczka Krasnysta na wschodzie. A jego żona Anna Straut również ma polskie korzenie. Ich rodzina pochodziła z Łodzi. Obydwu zależało na lepszym połączeniu z Polską, a Eisenberg często lubi tam kręcić filmy.

Jeszcze bardziej przybliżył go do Polski film o dwóch kuzynach

Ostatni film aktora „Prawdziwy ból” kręcony był w Polsce – gdzie łączą go więzy rodzinne. Oprócz zdjęć w Krasności, materiał nagrywany był także w Lublinie, Warszawie, Radomiu i Kraśniku.

Eisenberga, znanego z „Zombielandu” i „The Social Network”, nie tylko można zobaczyć w filmie u boku gwiazdy „Heir” Kierana Culkina (41 l.), ale także on go wyreżyserował. Opowiada o dwójce kuzynów z Ameryki, którzy przeprowadzają się do rodzinnej ojczyzny, Polski.

Aktor czuje szczególną więź z Polską – wyjaśnia. Dorastając, często słyszał historie o stosunkach swojej żydowskiej rodziny z narodem polskim – i wszystkie były świetne. „Byliśmy najlepszymi przyjaciółmi Polaków” – mówi Eisenberg.

Pracując nad swoim filmem, poznał kilka osób związanych z rządem. „Chcę budować lepsze relacje między Żydami a Polakami. Szkoda, że ​​te relacje nie są dobre” – powiedział wówczas 40-latek. „Chciałbym tak zrobić. Stąd pochodzi moja rodzina, stąd pochodzi rodzina mojej żony. Czy możemy w jakiś sposób ubiegać się o obywatelstwo polskie?”

Wiadomości SpotOn

READ  Migracja: Szef UJ wzywa do tworzenia „ośrodków powrotowych” dla osób, którym odmówiono azylu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

Published

on

Kupowanie grzybów w Polsce: jaka jest cena popularnych kurek na rynku?

In Polen ist die Pilzernte in vollem Gange. Pfifferlinge sind frisch auf dem Basar in Kostrzyn nad Odrą erhältlich. Ist der Preis im Vergleich zu deutschen Supermärkten wirklich günstiger?

Kostrzyn

Ein Artikel von

Bettina Winkler

Kurki na rynku polskim w Kostrzynie

Kurki w Polsce: sprzedawca Natalia ze świeżymi grzybami na targu w Kostrynie nad Otre. Czy kurki są tańsze w krajach sąsiednich?

Bettina Winkler

„Nasze grzyby są w 100% polskie” – podkreśla Natalia na stoisku z warzywami na bazarze w Kostrzynie nad Odrą, dwadzieścia kilometrów od Śląskiego. Swoją drogą piękny polski rynek z wieloma straganami, małymi restauracjami, bezpłatnymi miejscami parkingowymi, czystymi toaletami i niezliczoną liczbą fryzjerów. Warto odwiedzić.

READ  Skradziony samochód został zatrzymany na polskiej granicy
Continue Reading

Top News

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Published

on

Po upałach w NRW: Burze przynoszą ochłodę – Aktualności – WDR – Aktualności

Sobota potem NRW Znów ciepło, a przede wszystkim wilgotno, wieczorem i w nocy przelotne opady deszczu oraz ciepłe burze.

W Wuppertal-Ronsdorf piorun uderzył w dach domu. Następnie zapalił się dach. Według straży pożarnej w Wuppertalu nikt nie został ranny.

Uczestnicy koncertów są przemoczeni

Ostrzeżenie pogodowe na festiwalu w Baruka | Źródło zdjęcia: WDR/Marvin Hoffmann

Wśród tych, którzy byli zaskoczeni ulewnym deszczem, byli ci, którzy wzięli udział w festiwalu Parookaville w Wies. Na terenie lotniska, gdzie nocowało wielu gości, organizatorzy poprosili gości o zamknięcie namiotów i zabezpieczenie ich na ziemi ze względu na pogodę.

Wieczorem w Dusseldorfie, gdzie obecnie odbywa się Jarmark Nadreński, zebrały się ciemne chmury. Później zaczęło padać. Wczorajszy koncert Coldplay, pierwszy z trzech koncertów w Düsseldorfie, był odpowiednio mokry.

Chris Martin w ulewnym deszczu | Źródło zdjęcia: Henning Kaiser/dpa

Tuż przed frontmanem Chrisem Martinem i jego ekipą na arenie zaczęło się lać Taśma Wszedł na scenę. Prawie 50 000 fanów i muzyków zostało przemoczonych.

W niedzielę ponownie możliwe są burze

W niedzielę w Nadrenii Północnej-Westfalii niebo będzie pochmurne i zawsze będą występować pojedyncze przelotne opady deszczu i burze, w niektórych obszarach czasami bardzo groźne: z ulewnymi opadami deszczu, gradem i burzliwymi wiatrami. Temperatura nieznacznie spadnie do 26–29 stopni.

Według redakcji pogody WDR pogoda we wschodniej Westfalii jest ekstremalna Po południu możliwe są burze i ulewne opady deszczu do 50 litrów na metr kwadratowy.

Uczestnicy Christopher Street Day w Kolonii mają nadzieję, że bogowie pogody będą w ciągu dnia nieco życzliwi. Przez miasto przechodzi wielka parada, w której uczestniczy około 60 000 osób. Organizatorzy spodziewają się, że na trasie pojawi się ponad milion gości.

Oto trzy wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać gorącą i wilgotną pogodę:

  • Wentylacja wczesna i późna – ale dopiero po: Wentylacja ma sens, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż w pomieszczeniu – czyli późnym wieczorem lub wczesnym rankiem. Niemniej jednak w wielu pomieszczeniach i sytuacjach ważne jest regularne wietrzenie w ciągu dnia. W przeciwnym razie powietrze w pomieszczeniu będzie nasycone parą i zanieczyszczeniami.
  • Pij dużo: Powinieneś pić regularnie przez cały dzień, zanim poczujesz pragnienie. Obowiązują następujące zasady: gorące napoje mogą zwiększyć pocenie się, bardzo zimne napoje mogą powodować nadmierne ciepło, co może wywierać nacisk na układ krążenia. Wybierz więc złoty środek między ciepłem a zimnem.
  • Zrób sobie sjestę: Jeśli to możliwe, DocEsser zaleca przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych w godzinach od 13:00 do 18:00. Zatem od południa do późnego popołudnia słońce jest w najwyższym punkcie. Pomocne jest także noszenie w miarę możliwości luźnych i przewiewnych ubrań.

Ćwicz od północy do południa

W upalne dni, jeśli to możliwe, biegaj rano. Zdjęcie: dpa/Thomas Banneyer

Jeśli chcesz ćwiczyć, najlepiej robić to rano, szczególnie w upalne dni. „Brak powszechnie zauważanego południowego upału„Mówi meteorolog WDR Vogt.”Latem najwyższą temperaturę osiągamy pomiędzy godziną 15:00 a 18:00.”

Jeśli więc masz ochotę pobiegać w upalne dni, z pewnością możesz to zrobić w porze lunchu – ale lepiej nie robić tego wieczorem. „Oprócz upału powietrze jest również silnie zanieczyszczone– mówi Vogt.

Nasze zasoby:

  • Redakcja WDR Weather Meteorolog WDR Jürgen Vogt
  • Centrum Kompetencji Meteorologicznych ARD
  • Centrum Doradztwa Konsumenckiego NRW
  • Agencja informacyjna AFP
READ  Nach Kusel: Homburg - Heimat der erschossenen Polizistin (24) jest najlepszy
Continue Reading

Top News

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

Published

on

Wizyta w Pniewach, mieście partnerskim Oer-Erkenschwick w Polsce

READ  Migracja: Szef UJ wzywa do tworzenia „ośrodków powrotowych” dla osób, którym odmówiono azylu
Continue Reading

Trending