Connect with us

Top News

Jens Spawn: Ann, Ann i Ann

Published

on

Stan: 26.07.2021 19:11

Jens Spaun tak naprawdę nie chce być ministrem zdrowia. Ale odszedł – z dużym entuzjazmem i umiarkowanym sukcesem. Potem była Corona – sprawy chodzą w górę iw dół dla ministra ds. kryzysu.

Barbara Costolnik, ARD Capital Studio

Są zwroty, których rzadko słyszysz w polityce: „Nie wierzę w siebie, żeby to zrobić” – takie zdanie. To powiedział Jens Spann wszystkim ludziom, mówi się, że ma dużo, ale z pewnością nie powinien był wątpić w siebie. Nie chodzi o urząd polityczny, ale o opiekę nad osobami starszymi, całodobową opiekę nad krewnymi w domu. Polityk CDU był gościem „Wystawy Serca Aber”, która odbyła się w czerwcu 2018 roku, w kwestii fizycznej i żołądkowej ówczesnego ministra dozorcy. Dopóki nie nadejdzie korona.

Barbara Costolnik
Studio ARD Capital

Ministerstwo Zdrowia nie jest zwykłym ministerstwem, nie jest oazą dobrego samopoczucia. Chodzi o więcej pieniędzy, niż twierdzi wielu bohaterów. Chodzi o lęki, emocje i ekscytujące sprawy, czyli umawianie wizyt u lekarzy.

Ślady Span

W końcu Span wiedział, że przez wiele lat był rzecznikiem prasowym Unii Parlamentarnej ds. Polityki Zdrowotnej. Nie bardzo chciał być szefem resortu zdrowia, miał inne plany. Ale kiedy kanclerz Angela Merkel zaproponowała mu to stanowisko, nie odmówił. Po przekazaniu z Hiszpanii Hermannowi Grayowi 15 marca 2018 r. młody i energiczny nowy minister ogłosił, że chciałby natychmiast zająć się tymi problemami. Był strategicznie mądry, ponieważ pozostawia swój ślad. A Span ciągle chce porzucić swoją tożsamość.

„Jestem teraz znany, chcę stać się bardziej znany”: minister zdrowia Span

Zdjęcie: EPA

W Berlinie od dawna uważany jest za najsilniejszego człowieka nadchodzącego związku. Pojawia się autobiografia – Span ma dopiero 38 lat i nie piastuje urzędu od sześciu miesięcy. Jest przewodniczącym komisji sejmowej Partii Lewicy Dantmar Parts z książką prezentowaną w Bundesstocku. “Wiem, że jeden lub drugi myśli autobiografię w wieku 38 lat – co to jest?” Ogólnie. Również to zdanie, zgodnie z jego biografią, podobno powiedział do przyjaciela na wiosnę: „Teraz jestem znany, chcę stać się bardziej sławny”.

READ  Już po raz trzeci Europejski Trybunał Praw Człowieka potępił Polskę za reformę sądownictwa

Czy nie jesteś popularny, jeśli poprawiasz życie ludzi?

Czy można go przenieść do Departamentu Obrony?

W lipcu 2019 r. stabilność Hiszpanii jako ministra zdrowia zostanie poddana surowej próbie. Jego koleżanka z gabinetu Ursula van der Leyen została nominowana na przewodniczącą Komisji Europejskiej, więc spełniło się marzenie Hiszpanii o zostaniu ministrem obrony Unii. Ale na nic się to nie zda. Merkel mianuje Annegret Cromb-Karanbauer. Więc Span nadal obraca się w swojej służbie.

Przedstawia szalone tempo reform, turbo minister – projekt legislacyjny goniący za następną. Podczas debaty budżetowej dotyczącej budżetu na 2020 r. koryguje kolegę, który jego zdaniem nie wyliczył dokładnie: „Nawiasem mówiąc, w 20 miesięcy jest 20 ustaw”.

Leczenie w nagłych wypadkach, apteki stacjonarne, cyfryzacja w sektorze opieki zdrowotnej, a przede wszystkim walka z nagłymi przypadkami pielęgniarek: Spawn trafia do Meksyku i Na BałkanyWyznaczać pielęgniarki z umiarkowanym powodzeniem, ale jego zainteresowanie nie odbiega od tego. Cel: bardzo pomaga. To nie tak, że nie ma nic więcej.

W CDU znów szaleje walka o przywództwo w partii, co tym razem jest wstępną decyzją w sprawie kandydata na prezydenta. Tajemną nadzieją młodszego pokolenia w Unii jest Spawn, konserwatyści, dla których Norbert Rodgen jest zbyt zimny, Armin Lacet jest zbyt tępy, a Friedrich Mers jest zbyt surowy, aby mieć szansę. Ale on nie skacze. Zostawia prezydenturę Lacette. „Przywódca partii może być tylko jeden, co oznacza, że ​​ktoś musi ustąpić” – wyjaśnia, doskonale wiedząc, że jego czas jeszcze nie nadszedł. Ale najpierw jest korona.

„Musimy być czujni, musimy być przygotowani” – mówi po pierwszych przypadkach w Bawarii na początku 2020 roku. Ale: w przypadku wirusa nikt nie jest gotowy na jego skutki. Zaraza o historycznych rozmiarach sparaliżowała Niemcy. Duchowny, który początkowo schronił się w ostrzegawczej retoryce prostego zdania, który nieustannie mówił o „dynamice sytuacji” . .

READ  Call of Europe: Młodzi Polacy i Niemcy spotykają się w Semnitz

Nawet wiosną 2020 roku nikt dokładnie nie wiedział o tym nowym typie wirusa koronowego. Nie ma nauki ani polityki. Spawn stosuje obraźliwe podejście do ignorancji. To daje najlepsze wyniki sondaży, jakie kiedykolwiek otrzymał federalny minister zdrowia. Jest teraz popularny, ale epidemia jeszcze się nie skończyła. Spawn może podejrzewać, że może być ciasno. Wypowiada stale towarzyszące mu zdanie, które może być karą epidemii, oznaką prowadzenia polityki w kryzysie.

Myślę, że wszyscy musimy dużo przepraszać w debacie politycznej i medialnej po tej sytuacji koronacyjnej.

Przeprasza za jakiś błąd prewencyjny. To był genialny ruch. Oczywiście błędy się zdarzają.

Ministerstwo było początkowo całkowicie pochłonięte zakupem masek, infrastrukturą centrum testowego, zakupem szczepionek – i dystrybucją do stanów centralnych. Następnie jest federalny bałagan w zakresie zdolności. Niezadowolenie między blokowaniem, blokowaniem światła i relaksacją rośnie wśród ludzi. Sondaże w Hiszpanii wpadają do piwnicy Na zewnątrz jest nieugięty: „Ta epidemia jest sprawdzianem naszego charakteru jako społeczności”.

To jest test na wielki sojusz. Ponieważ socjaldemokraci atakują Spa, na nic by się to nie przydało, gdyby kanclerz wyraził do niego zaufanie i oświadczył, że wykonuje świetną robotę.

Nie jeden z dawców spawnu. Pomaga w tym jego konsekwentna pewność siebie. Minister Zdrowia działa stosunkowo nieskrępowana epidemią – pozwala na toczenie krytyki.

Span stale przypomina – przynajmniej raz w tygodniu, zawsze ustępuje tylko szefowi RKI Lotharowi Wheelerowi. Kiedy trzecia fala opadła, powiedział: „Teraz nadzieja nie powinna być słaba”. Przesada rzadko jest dobra, ponieważ Spawn może się uczyć w tym zgromadzeniu.

Span raczej nie będzie ministrem zdrowia. Nie dlatego, że nie ufał, że wejdzie w fazę po epidemii. Ale czuje, że po prostu woła o coś lepszego.

READ  Corona Vaccine Summit: Vaccines for children - tak planują kraje
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Armia – Polska chce znacznie wzmocnić swoje wojsko

Published

on

Polski rząd chce znacznie wzmocnić wojsko.

W Warszawie wicepremier Kaczyński powiedział, że liczba weteranów powinna wzrosnąć ze 110 tys. do 250 tys. Jako przyczyny planowanej broni podał pogarszającą się sytuację międzynarodową i sytuację geopolityczną w Polsce. Białoruś prowadzi wojnę hybrydową, przemycając przygranicznych imigrantów do UE, a Rosja gloryfikuje „imperialistyczne aspiracje”. Jeśli chcesz uniknąć najgorszego – wojny – musisz działać zgodnie ze starą prohibicyjną zasadą “Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się na wojnę”. Polska leży we wschodniej części Unii Europejskiej i NATO i może się długo bronić. NATO również na tym skorzysta.

Według Kaczyńskiego sprzęt wojskowy kupowany jest również ze Stanów Zjednoczonych. Rozważona zostanie również broń europejska. Ustawa „O ochronie ojczyzny” nie została jeszcze zatwierdzona przez parlament i prezydenta Dudę. Polska jest jednym z nielicznych krajów NATO, które już na obronę wydają co najmniej dwa procent swojego PKB.

Wiadomość wyemitowana w Deutschlandfunk 26 października 2021 r.

READ  Lipsk: Oczekuje się tysięcy brutalnych lewicowych ekstremistów – policja obawia się zamieszek | Regionalny
Continue Reading

Top News

“Całkowicie akceptuję wybór”

Published

on

Nowo wybrany Bundestack spotyka się po raz pierwszy. To oznacza koniec kadencji mówcy Shaubil. Teraz jest jasne: polityk SPD Boss będzie trzecią po nim kobietą na stanowisku.

Miesiąc później Wybory do Bundesstock Nowy Bundesstock Spotkałem się po raz pierwszy. Na posiedzeniu konstytucyjnym Prezydium Bundestagu zostało ponownie wybrane: do poprzedniego Przewodniczącego Parlamentu niemiecki polityk (CDU) Obserwuje SPD– Członek Bärbel Bas. Obsadzane będą również stanowiska uzupełniające. Schäuble rozpoczął spotkanie jako starszy lider. Po twoim wyborze szef przejmie przewodnictwo spotkania i nada ton twojemu urzędowi w swoim pierwszym przemówieniu.

Śledź sesję Bundestagu w transmisji na żywo powyżej i przeczytaj najważniejsze raporty w D-Online Live Ticker poniżej.

Zgodnie z Ustawą Zasadniczą kadencja poprzedniego rządu kończy się wraz z Zgromadzeniem Ustawodawczym. Kanclerz Angela Merkel (CDU) i ich ministrowie otrzymują popołudnie od przywódcy federalnego Frank-Walter Steinmeier Przekazano im zaświadczenia o zwolnieniu. Jednak pozostaniesz na stanowisku do czasu objęcia urzędu przez nowy rząd.

Sesja Bandestock na T-Online Live Ticker:

13:45: „Mamy funkcję prototypu”, powiedział Boss. Każdy poseł ma obowiązek godnie reprezentować Bundestag. To jest kwestia kultury demokratycznej. „Nie jesteśmy tu po to, by walczyć ze sobą”, mówi nowy lider Bundesstocku, mówiąc, że nienawiść i bunt nie są opinią.

13:39 To pokazuje, że członkowie nowego bandestocku są zakorzenieni w różnych częściach społeczności. To wzbogaci dyskusje. Wezwał posłów do nawiązania kontaktu z mieszkańcami kraju, zwłaszcza tymi, którzy wycofali się z polityki. Aby to zrobić, muszą używać języka zrozumiałego dla wszystkich. Opowiada się za „polityką wyprowadzania dyskusji ze społeczności”.

13:32: Barbell Boss przychodzi na wykład na przemówienie powitalne. Swój wybór postrzega jako punkt zwrotny. „Dobrze, gdy obywatele widzą, że kobieta jest odpowiedzialna w sercu demokracji” – powiedziała.
Ale odpowiedzialność jest daleka od sprawiedliwego podziału – chce kontynuować pracę.

READ  Out with Poland: Jakie są cele Lewandowskiego?

Bärbel Bas: Jest nowym przewodniczącym Bundestagu. (Źródło: Michael Kappeler / dpa)

13:27: Koniec głosowania na prezydenta Pundestock. Większość posłów głosowała na Bärbel Bas, polityk z Däsberg SPD. Według starszego przywódcy Wolfganga Schuble 53-latek powiedział, że w wyborach w nowym Bundesstocku otrzymał 576 głosów. Po Annemarie Wrangler (SPD) i Rita Sasmuth (Związek) Jest trzecią kobietą na stanowisku.

12.15: Teraz zostanie wybrany następca lidera Pundestock. Przewodniczący Sejmowej Komisji SPD Rolf Mützenich Bärbel Bas poleca. Obecnie głosuje w nim 736 posłów. Proces trwa około godziny.

12.00: członkowie Bundesstock komentują wniosek AfDKomitet ds. Zmian Regulaminu. Partie zdecydowanie się temu sprzeciwiały. Propozycja podważa zaufanie do demokratycznego rządu Marco Bushman Z FDP. Stephen Brandner von der AfD w swoim przemówieniu wspomina o płci: „W przyszłości takie bzdury zostawimy w niemieckim Bundestagu”. Nazywa zasady praktyki „absolutnie poza światem”. Każda partia powinna mieć prawo do zgłoszenia kandydata na prezydenta. Politycy lewicy mówią o „obrzydliwej ilości brązu” John Gorde. “To jest dziwne.” Coraz głośniejsze są apele komisji sejmowej AfD.

11.40: „Zwłaszcza w tym Parlamencie robimy swoją część, aby zapobiec pogłębianiu się podziałów w Europie” – mówi Schubel. Dziękuję za wsparcie, jakiego udzielił w tym okresie Lider Bundesstock. Posłowie to pochwalili. „Wszyscy mamy takie same prawa jak członkowie parlamentu i prezydent musi je monitorować”. Schubel zakończył przemówienie i otrzymał brawa.

Wolfgang Schäuble: Starszy prezydent otrzymał wiele braw za swoje pożegnalne przemówienie.  (Źródło: dpa / k Needfeld)Wolfgang Schäuble: Starszy prezydent otrzymał wiele braw za swoje pożegnalne przemówienie. (Źródło: K. Needfeld / DPA)

O 11.30 Infekcja koronowa Odbyły się równie kontrowersyjne dyskusje. Demokracja parlamentarna zdała bezprecedensowy test. „To doświadczenie będzie dla nas bardzo przydatne w przypadku innych globalnych wyzwań”. Ale: „Polityka nie wszystko dobrze wie”. Posłowie powinni zawsze brać pod uwagę interes publiczny. „Każdy z nas po prostu nie reprezentuje części populacji”.

READ  Corona Vaccine Summit: Vaccines for children - tak planują kraje

11.15 Prezydent Shouble oficjalnie rozpoczyna spotkanie. Powitał prezydenta federalnego Franka-Waltera Steinmeiera, prezydent Angelę Merkel i byłą przewodniczącą Bundestagu Ritę Sasmood. W oczach parlamentu Schoupell mówi: „Oto miejsce, w którym możemy się spierać”. To jest scena polityczna, na której otwarcie dyskutuje się o różnych poglądach. „Musimy szukać kontrowersji we wspólnocie i przedstawiać je publicznie w parlamencie”. Polityka nie służy egoizmowi grupy społecznej.

11:00: spotkanie otwiera Wolfgang Schௌuble. Następnie skomentował to Bernd Baumann, kierownik parlamentarny komisji sejmowej AfD. W tej sprawie poszukuje starszego członka Bundesstocku Aleksander CowlandW trakcie spotkania następca Schäuble przewodniczy posiedzeniu do czasu wyboru, a sam Schäuble nie pełni funkcji starszego lidera. Carsten Schneider, parlamentarny dyrektor wykonawczy komisji sejmowej SPD kategorycznie odrzuca ten wniosek i opowiada się za Schubel jako starszym liderem. Większość członków Puntestock również odrzuciła wniosek w sondażu. Schäuble, jako starszy prezes, będzie przewodniczyć posiedzeniu do czasu ustalenia następcy.

Continue Reading

Top News

Moraviki ostrzega UE, aby nie rozpoczynała „trzeciej wojny światowej”

Published

on

Sąsiednie państwa Szef Rządu RP

Moraviki ostrzega UE, aby nie rozpoczynała „trzeciej wojny światowej”

Cięcia finansowe?  Bronimy naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Mateusz Morawiecki

Cięcia finansowe? Będziemy bronić naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Mateusz Morawiecki

Źródło: AFP

W tym momencie zobaczysz treść z Podigee

Aby komunikować się z Podigee i innymi sieciami społecznościowymi lub je wyświetlać, potrzebujemy Twojej zgody.

Czy UE powinna ciąć, czy przestać finansować Polskę w kontrowersji o praworządność? Premier Polski Mateusz Morawiecki ostrzega przed takimi scenariuszami – i grozi spowolnieniem.

iW sporze o praworządność polski premier Mateusz Morawiecki mówił o „trzeciej wojnie światowej” i ostrzegał UE przed wstrzymywaniem obiecanych środków dla swojego kraju.

„Kiedy rozpoczną III wojnę światową, będziemy bronić naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Moraviki brytyjskiej gazecie. „Czasy finansowe”. Nie wykluczył też, że Warszawa może zablokować ważne projekty unijne, takie jak zmiany klimatyczne.

Tłem dla obecnych kontrowersji jest orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym istotne części prawa unijnego są niezgodne z Konstytucją RP. Decyzja ta jest uważana przez Komisję Europejską i wiele państw za zbyt skomplikowaną, ponieważ mogłaby dać narodowo-konserwatywnemu rządowi PiS powód do ignorowania niepożądanych orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS).

Ponadto Warszawa od lat jest krytykowana za reformę polskiego sądownictwa. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen zapowiedziała, że ​​zablokuje miliardową pomoc koronową dla Polski do czasu wycofania niektórych reform sądownictwa.

Moraviki postrzega to jako „praktykę przypominającą dyktando”

Moravic powiedział, że Komisja Europejska narusza europejskie prawo, nie zatwierdzając ani nie odrzucając pomocy Corona dla jego kraju. Polska jest gotowa czekać na te pieniądze. „Wtedy to rozumiemy. Jest wiele dowodów na to dyskryminacyjne traktowanie i podejście podobne do podejścia Komisji Europejskiej”. Moraviki wspomniał również w wywiadzie o tzw. funduszach synchronizacyjnych przeciwko nierównościom gospodarczym i społecznym w krajach UE. .

Czytaj więcej

Angela Merkel zrobiła to, co zawsze robiła przez 16 lat: próbowała ochłodzić sytuację

W wywiadzie Moraviki oskarżył UE o wysuwanie żądań wobec swojego kraju „z pistoletem przy głowie”. Wskazał, że ETS już wcześniej występował o sankcje wobec Polski z uwagi na fakt, że organ regulacyjny, który karze sędziów, nadal działa wbrew odmiennemu orzeczeniu ETS.

Szef polskiego rządu ponownie zapowiedział rozwiązanie kontrowersyjnej komisji dyscyplinarnej.

READ  Już po raz trzeci Europejski Trybunał Praw Człowieka potępił Polskę za reformę sądownictwa
Continue Reading

Trending