Connect with us

entertainment

Jarmarki Bożonarodzeniowe 2024-2025 w Polsce – Rove.me

Published

on

Jarmarki Bożonarodzeniowe 2024-2025 w Polsce – Rove.me

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Sorena Wolfa

Dzięki pięknej architekturze i bogatej kulturze Polska jest idealnym kierunkiem zimowym. Jeśli będziesz miał szczęście i w grudniu dotknie Cię śnieg, z pewnością znajdziesz się w prawdziwej zimowej krainie czarów, w której będziesz delektować się gorącą czekoladą i grzanym winem podczas świątecznych uroczystości. Polskie jarmarki bożonarodzeniowe z pewnością mogą konkurować z tymi w Niemczech czy Austrii, są jednak znacznie tańsze i mniej zatłoczone.

Krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy (25 listopada 2023 – 1 stycznia 2024)

Największy w Polsce jarmark bożonarodzeniowy zlokalizowany jest na Rynku Głównym na krakowskim Starym Mieście. Rynek służy jako miejsce spotkań i centralny punkt wszystkich wakacyjnych zajęć w mieście. Podczas wakacji zawsze odbywają się tu jakieś rozrywki, takie jak śpiewanie kolęd i występy zespołów folklorystycznych. Oprócz prezentów bożonarodzeniowych, takich jak słodycze i pierniki, drewniane stojaki oferują ręcznie robione prezenty i świąteczne dekoracje. Jarmark Bożonarodzeniowy to doskonałe miejsce na znalezienie wyjątkowych prezentów świątecznych, takich jak ręcznie malowane szklane ozdoby choinkowe, oryginalna ceramika, haftowane tekstylia domowe i wyroby z metalu. Rzemieślnicy często organizują pokazy i prezentują swoje umiejętności rzeźbienia w drewnie lub witrażu.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu (od 24 listopada do 31 grudnia 2023 r.)

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy to prawdopodobnie jeden z najbardziej niedocenianych jarmarków świątecznych w Europie. Odbywa się w czterech obszarach: Rynek, Plac Solny, ulica Świdnicka i ulica Oławska. XVI-wieczny rynek jest pełen rozrywek, takich jak karuzela, przejażdżki rozrywkowe i muzyka na żywo. Tymczasem na Placu Solnym można skosztować wyśmienitych potraw z całego świata, a także oczywiście tradycyjnej kuchni polskiej. Koniecznie trzeba spróbować Oscypka, wyjątkowego w polskich górach sera wędzonego.

Warszawski Jarmark Bożonarodzeniowy (24 listopada 2023 – 1 stycznia 2024)

Na obrzeżach warszawskiej Starówki odwiedzający znajdą piękny Jarmark Bożonarodzeniowy na Barbakanie. Znajduje się na malowniczym placu przed zamkiem królewskim, który w XVI wieku bronił starego miasta. Jarmark bożonarodzeniowy składa się z około 60 drewnianych domków oferujących słodycze, pierniki i autentyczne prezenty świąteczne, takie jak ręcznie malowane ozdoby ze szkła, ręcznie robione swetry, rzeźbione drewno i haftowane obrusy. Nie wspominając już o zapewnieniu dużej ilości gorącego jedzenia i napojów, aby wszystkim było ciepło. Tradycyjne jedzenie, grzane wino i gorąca czekolada sprawią, że każdy zapomni o mroźnej zimie!

READ  Polska domaga się wojny ukraińskiej: Schulze musi pojechać do Kijowa polityka

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku (17 listopada – 23 grudnia 2023)

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy, jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce, odbywa się na Targu Węglowym. Ma wszystko, czego można chcieć od jarmarku bożonarodzeniowego: wenecką karuzelę, portal adwentowy, lodowisko, gadającego łosia i bogato udekorowaną choinkę. Przejdź się ulicą Czekoladową lub Cynamonową i skosztuj pysznych świątecznych potraw z całej Europy: od grillowanych kiełbasek i pieczonych kasztanów po wędzony ser i słynne pierogi. Gdańsk słynie także z elfich procesji i bożonarodzeniowych pokazów świateł, dzięki czemu jest jednym z najbardziej udekorowanych miejsc wakacyjnych w kraju.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu (od 18 listopada do 22 grudnia 2023 r.)

Na Starym Rynku i Placu Wolności odbywa się jeden z najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce, Betlejem Poznańskie, czyli Poznańskie Jarmark Bożonarodzeniowy. Składa się z kilkudziesięciu drewnianych straganów sprzedających dania kuchni międzynarodowej i prezenty świąteczne. Diabelski młyn, rzeźby lodowe i szopki to główne atrakcje zimowego jarmarku w Betlejem. Wizyty ze Świętym Mikołajem, świąteczne oświetlenie i tradycyjna muzyka sprawiają, że targ staje się wakacyjnym centrum miasta.

Znajdź hotele i airbnbs w pobliżu jarmarków bożonarodzeniowych (mapa)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Wielkie gwiazdy i awarie – oraz prośba do fanów

Published

on

Wielkie gwiazdy i awarie – oraz prośba do fanów

Przed zakończeniem festiwalu Deisbrand w Nordholz w dzielnicy Cuxhaven policja osiągnęła tymczasowy pozytywny wynik. Rzecznik policji powiedział, że każdego dnia około 60 000 osób świętuje razem w sposób pokojowy i żywy. W związku z tym policja odnotowała około 90 przestępstw pomiędzy rozpoczęciem wydarzenia w czwartek a niedzielnym rankiem, w tym kradzieże i przestępstwa narkotykowe. Ogólnie rzecz biorąc, z policyjnego punktu widzenia festiwal przebiegł w dużej mierze sprawnie.

W programie wzięło udział ponad 120 artystów z kraju i zagranicy z kręgów hip-hopu, electro, popu, rocka, alternatywy, indie i metalu. Należą do nich hamburska raperka Nina Chupa, Tokio Hotel, raper Cro i amerykański zespół rockowy Kings of Leon.

Nina Chuba w swoim wystąpieniu w Deichbrand

Awaria systemów informatycznych, która w piątek spowodowała powszechne zakłócenia na całym świecie i niemal paraliż ruchu lotniczego w wielu miejscach, doprowadziła do krótkoterminowych zmian w programie. W rezultacie część artystów nie pojawiła się na festiwalu lub spóźniła się. Występ austriackiej piosenkarki Verified został odwołany.

Możesz być zainteresowanym także tym: Pierwsza maszyna „Secret Pack” w Hamburgu – i więcej tajnych lokalizacji

Po przeważnie suchej i ciepłej letniej pogodzie policja poprosiła fanów muzyki, aby zwracali uwagę na warunki pogodowe w ostatni dzień festiwalu w niedzielę. Po południu spodziewane są opady deszczu i burze. Muzyczne wydarzenie zakończy się zgodnie z planem w niedzielny wieczór.

READ  Cyberpunk 2077 Pub CD Project mówi, że naruszenie danych jest gorsze niż początkowo sądzono
Continue Reading

entertainment

Alexandre Pomis: Krótko po tym, jak rozeszła się wiadomość „Poszukiwany – ścigany”.

Published

on

Alexandre Pomis: Krótko po tym, jak rozeszła się wiadomość „Poszukiwany – ścigany”.

„Pytanie – pościg” cieszy się dużą popularnością wśród widzów ARD. Nic dziwnego, że nadawca oprócz pierwotnego przedziału czasowego zapewnia program także w godzinach największej oglądalności w sobotnie wieczory. I już w najbliższą sobotę (20 lipca) powinno to znów zaowocować. Nadinspektor Alexander Pomis z pewnością będzie zadowolony z tej wiadomości.

W sobotni wieczór na wielu fanów zawodów czekał program XXL „Asked – Hunted” z Alexandrem Pomezem. Program specjalny emitowany w godzinach największej oglądalności dał ARD świetne oceny. Obserwowało go 3,03 mln osób, co zapewniło solidny udział w rynku na poziomie 18,3 proc., podaje portal branżowy DWDL.

+++ „Zapytany – ścigany”: po błędzie – Alexandre Boumis musi dać znać kandydatom +++

Alexandre Pomis może być szczęśliwy

Edycja także była czymś wyjątkowym. Wszystko dotyczyło niedawno zmarłego myśliwego Klausa Otto Nagosnika. Po pierwszej turze przesłuchań, ku wielkiemu zainteresowaniu publiczności, ponownie przypomniano sobie „Bibliotekarza”.

Słuchało także wielu młodych ludzi. Udział w rynku wśród osób w wieku od 14 do 49 lat wyniósł 14,6 proc.! Tylko raz w historii serialu w wydaniu emitowanym w godzinach największej oglądalności wszystko poszło lepiej. 400 000 widzów w tej grupie wiekowej zostało zwycięzcami w prime time.

++Alexandre Pomis prywatnie: To, co nagrał na wakacjach w Hiszpanii, gdy miał 17 lat, nie ukazało się do dziś+++

ZDF miał ogólnie więcej widzów

Jednak ARD przegrał z ZDF, gdy uwzględniono wszystkie grupy wiekowe. Powtórki „Theresy Wolf – Wayback” osiągnęły 3,98 mln widzów – 22,7 proc. udziału w rynku!

Jest to nieco większy odsetek niż to, co ARD osiągnęło dzięki Ask-Pursuit. Ale to nie przeszkadza twórcom serialu. Fala sukcesów Alexandre’a Pomisa i jego programu trwa.


Więcej tematów i wiadomości podsumowaliśmy tutaj:


To jest „wyszukiwarka żądań”.

W W „Pytanie – pościg” zespół czterech kandydatów staje przeciwko członkowi elity quizu. Nie jest to dla nich łatwe zadanie, gdyż myśliwi są profesjonalistami w zawodach.

READ  „Psychologiczne szkody”: Lesha i Danny Buchner odmawiają jedzenia menu „Celebrity Dinner” Gülpensa

Continue Reading

entertainment

Coldplay gra w Düsseldorfie podczas silnej burzy

Published

on

Coldplay gra w Düsseldorfie podczas silnej burzy

Dusseldorf. Podczas swojego pierwszego gościnnego występu w Niemczech w 2024 roku zespół stawił czoła deszczowi, który spadł na arenę na kilka sekund przed występem Coldplay.

Continue Reading

Trending