Connect with us

Economy

Jako „największa księgarnia na świecie”: 25 lat temu Amazon wszedł na giełdę

Published

on

Stan: 05.05.2022 16:12

Amazon wszedł na giełdę w 1997 roku z ceną emisyjną 18 dolarów. Od tego czasu firma radykalnie zmieniła sposób robienia zakupów, czyniąc właściciela Bezosa jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

Napisane przez Petera Mukeya, ARD Studio New York

W miesiącach poprzedzających debiut giełdowy założyciel firmy Jeff Bezos opowiadał potencjalnym inwestorom następującą historię:


Trzy lata temu, kiedy pracowałem w funduszu hedgingowym w Nowym Jorku, natknąłem się na tę liczbę: korzystanie z Internetu rośnie w tempie 2300% rocznie! Wtedy zdecydowałem: na tle tej partii sporządzę plan działania.

Stało się to rzekomo podczas jazdy z żoną z Nowego Jorku do Seattle, gdzie Bezos założył swoją firmę Cadabra latem 1994 roku. Nazwa wspomina kolegę adwokata Kadavera.

Kadabra staje się Amazonką

Trzy miesiące później zmienił nazwę swojej firmy na Amazon. Pomysł na biznes pozostał ten sam: sprzedaż wysyłkowa online. Bezos mówi, że podjął świadomą decyzję o czytaniu książek. Na rynku jest zdecydowanie najbardziej zróżnicowany rodzaj książki. Muzyka jest numerem dwa. Dostępnych jest 200 000 płyt CD, ale na całym świecie ponad trzy miliony książek. A 1,5 miliona z nich jest tylko w języku angielskim.

Amazon.com na przykład 25 lat temu upublicznił się na Nasdaq jako „największa księgarnia na świecie” — i wypadł dobrze: cena emisyjna wyniosła 18 dolarów — po trzech podziałach akcji, co odpowiada 1,50 dolara. na akcję dzisiaj. Ci, którzy nie otrzymali niczego w przydziale, nadal mogli umieścić transakcję pod koniec pierwszego dnia handlowego po cenie zamknięcia 23 USD – mniej niż 2 USD skorygowane o podział. Dla porównania: akcje Amazona zamknęły się w piątek na poziomie 2263 USD. I to pomimo tego, że cena spadła o 40 procent od lata.

READ  Ubezpieczyciel VIG w pierwszej połowie roku wraz ze wzrostem szkód sztormowych - gospodarka -

Zrozum rynek lepiej niż inni

Mówi Arun Sundarajan, ekspert ds. technologii z Uniwersytetu Nowojorskiego, który od lat zajmuje się fenomenem Amazonii. Ale Amazon był już firmą, która rozumiała handel online lepiej niż inne – nawet w momencie swojej oferty publicznej, według Sundaraga.

Z jego punktu widzenia Amazon, w przeciwieństwie do swoich konkurentów, rozumiał jedno: „Jeśli nie dostarczasz na czas prezentów świątecznych, tracisz całe zaufanie”. W Boże Narodzenie 1998 i 1999 r. Amazon był jedynym sprzedawcą internetowym, którego witryna nie rozpadła się, jak podaje Sundararaja. Amazon był w stanie pokryć ogromne zapotrzebowanie i zbudować infrastrukturę logistyczną, aby dostarczać prezenty świąteczne na czas – co działało dobrze dla klientów, ale na początku nie dla akcjonariuszy.

Zamiast dywidendy Besuz dużo zainwestował. Internetowa księgarnia stała się internetowym rynkiem prawie wszystkiego, co możesz sobie wyobrazić. Dzięki Kindle Amazon ustanowił standard e-booków, który obejmuje 80 procent rynku amerykańskiego. Wysoce dochodowa usługa Amazon Web Service oferuje usługi w chmurze na całym świecie.

Strategia, która zmieniła świat

Z biegiem czasu pojawiało się pytanie, czy Amazon robi to dobrze – kontynuuje wzrost, zamiast zmniejszać zyski, mówi Sundararaja. Ale dzięki tej strategii Amazon zmienił całe swoje zachowanie zakupowe bardziej niż jakakolwiek inna firma w świecie zachodnim – i jest odpowiedzialny za to, że zakupy online są dziś czymś naturalnym.

To oraz fakt, że sprzedawcy internetowi są mniej zależni od trendów i rozwoju niż, powiedzmy, Facebook czy Twitter, Sundararajan daje Amazonowi pewność, że Amazon będzie nadal odnosił sukcesy 50 lat po swojej ofercie publicznej. Kiedy patrzę na pięć największych firm technologicznych – Microsoft, Amazon, Apple, Google i Facebook – uważa, że ​​Amazon będzie prawdopodobnie za około 25 lat i zdominuje rynek.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Powrót Airbusa A380

Published

on

drdowolne wokół twarzy Lufthansa To wspaniały znak i znak tego, jak nieprzewidywalne są warunki zewnętrzne. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kierownictwo linii wielokrotnie potwierdzało, że duży Airbus A380 na stałe opuścił flotę. We wrześniu 2021 r. redakcja Technik und Motor była obecna na niezbędne ćwiczenia we Frankfurcie przed ostatnim lotem A po żegnaniu personelu Lufthansy nie jest to najpiękniejszy samolot na świecie, ale być może najbardziej zabawny dla pasażerów. W każdym razie należy przerwać pracę czterech nieopłacalnych i nieefektywnych grzejników, to były argumenty, które trudno było wymyślić.

Teraz, niespodziewanie, dyrektor generalny Carsten Spohr proponuje przywrócić A380, który nie tylko napędza fantazje fanów, ale także wpływa na cenę akcji. Dowiadujemy się: nieopłacalne i nieefektywne są względne. Najwyraźniej wiele rezerwacji odpowiada kilku samolotom szerokokadłubowym, w końcu Lufthansa, w obecnej trudnej sytuacji, uruchamia wiele używanych samolotów odrzutowych dalekiego zasięgu azjatyckiego pochodzenia. Inną kwestią jest to, jak długo A380 może po tym przetrwać. Są bardziej nowoczesne samoloty. i przeciwny ruch. Airbusa Poinformowano o pierwszym locie testowym A321XLR, samolotu odrzutowego krótkiego i średniego zasięgu, który dzięki ulepszeniom technicznym został przekształcony w użyteczny samolot długodystansowy z Frankfurtu do Calgary. Głównie z układem kabiny jak w Shuttle Mallorca. Koncepcja została dobrze przyjęta, otrzymano 500 zamówień, a regularne serwisy zaplanowano na 2024 r. Mimo całego entuzjazmu dla osiągnięć technicznych. Będziemy wiedzieć, gdzie preferować trasy długodystansowe.

READ  Rosnące ceny energii: Nouriel Roubini o wpływie wojny ukraińskiej na gospodarkę światową | biuletyn
Continue Reading

Economy

Konferencja Ukraina na taśmie – w Lugano, walka o odbudowę Ukrainy

Published

on

READ  Opieka domowa - starzenie się w domu? Nie do zniesienia - Twoje SZ
Continue Reading

Economy

Wartość rynkowa poniżej wartości księgowej: Siemens na minusie: Siemens tnie o 2,8 miliarda euro na Siemens Energy | biuletyn Informacyjny

Published

on

Monachijska grupa technologiczna musi odpisać miliardy ze swoich udziałów, co znacząco wpłynie na wyniki w trzecim kwartale. Teraz Siemens może swobodnie zredukować swój udział z obecnych 35 procent.

Ponadto, 1 lipca grupa sfinalizowała sprzedaż swojej działalności pocztowo-paczkowej od Siemens Logistics o wartości projektu 1,15 miliarda euro, poinformował w piątek Siemens. Jednak przychody ze sprzedaży nie zostaną zaksięgowane w trzecim kwartale. Siemens Logistics zamierza w przyszłości skoncentrować się na logistyce lotniskowej.

W trzecim kwartale Siemens spodziewa się, że spadek będzie miał negatywny wpływ na zysk po opodatkowaniu w wysokości około 2,8 miliarda euro, ogłosiła grupa w czwartek wieczorem. Przy cenie zamknięcia 13,99 euro w czwartek wartość giełdowa Siemens Energy była „znacząco” poniżej wartości księgowej, jak podano powód. Siemens planuje opublikować dane za trzeci kwartał i skutki spadku oczekiwań 11 sierpnia.

Według raportu okresowego, 35-procentowy udział w księgach nadal wynosił około 6,3 miliarda euro w pierwszej połowie roku obrotowego 2021/22. Analityk Jefferies, Simon Toennessen, szacuje poprzednią wartość akcji na 23 do 25 euro za akcję. Późnym popołudniem udział Siemensa stracił około 1 proc. Papiery Siemens Energy początkowo spadły, ale w ciągu roku okazały się dodatnie i zyskały ponad 2 procent.

Siemens uruchomił swoją działalność w zakresie technologii energetycznych, w tym swoją spółkę zależną zajmującą się energią wiatrową Siemens Gamesa, i pod koniec września 2020 r. sprzedał większość udziałów. Zarząd zamierza dalej zmniejszać pozostały udział. Jednak prezes Siemensa, Roland Bosch, oświadczył, że nie chce sprzedawać tego „za mniej niż wartość księgową”. To może teraz utorować drogę, zgodnie z rozważaniami Toennessena.

Philip Buller z Banku Berenberg wspomina o stanie wydarzeń wokół joint venture z francuskim dostawcą samochodów Valeo w zeszłym roku, które Siemens zdewaluował do zera i sprzedał kilka kwartałów później. Uważa, że ​​podobny scenariusz jest możliwy w Siemens Energy. Opisał odpis jako nieunikniony.

READ  Polityka UE: dlaczego Bruksela staje się silniejsza

Cena Siemens Power znalazła się pod znaczną presją w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Powodem są ciągłe problemy w spółce zależnej Gamesa zajmującej się energią wiatrową, zwłaszcza w biznesie z turbinami wiatrowymi na ziemi. Gamesa musiała ostatnio wydać szereg ostrzeżeń o zarobkach. Firma boryka się nie tylko z aktualnie wymagającym otoczeniem rynkowym, ale także z problemami wewnętrznymi. Siemens Energy kilkakrotnie zastępował kierownictwo spółki notowanej na hiszpańskiej giełdzie. Teraz musi się nim zająć Jochen Eckholt, dyrektor ds. energii Siemensa. Krokiem w kierunku restrukturyzacji jest całkowite przejęcie Gamesy, w której Siemens Energy posiada około 67 proc.

Akcje Siemens Energy straciły w tym roku prawie 40 procent swojej wartości. Gazeta jest daleka od rekordowych poziomów 34 euro, które osiągnęły na początku zeszłego roku. Stawka jest również obecnie notowana znacznie poniżej końca rynku w wysokości 22 euro. Wartość rynku wynosi około dziesięciu miliardów euro.

Berenberg opuszcza Siemensa „kupuj” – cel to 176 euro

Prywatny bank Berenberg pozostawił ocenę Siemensa na poziomie „kupuj” z ceną docelową 176 euro, pomimo 1 miliarda dolarów odpisu akcji Siemens Energy. „W normalnych okolicznościach rynek zignorowałby coś takiego, ale w tej chwili nie jest to łatwe” – napisał analityk Philip Boehler w badaniu dostępnym w piątek. Sytuacja przypomniała mu o podobnym posunięciu w zeszłym roku, dotyczącym joint venture z Valeo. W tym czasie akcje zostały odpisane jako bezwartościowe, ale wkrótce potem ponownie zaksięgowano zysk.

Monachium (dpa-AFX)

Wybrane produkty dźwigowe na Siemens AGDzięki nokautom inwestorzy spekulacyjni mogą nieproporcjonalnie uczestniczyć w ruchach cenowych. Po prostu wybierz żądany żuraw, a my pokażemy Ci odpowiednie otwarte produkty na Siemens AG

Dźwignia powinna wynosić od 2 do 20

Brak danych

Więcej wiadomości o Siemens AG

Źródła obrazu: MICHELE TANTUSSI/AFP // Getty Images, Siemens Energy AG

READ  Nowa szczepionka Corona firmy Novavax: wymagane zatwierdzenie „tradycyjnej” szczepionki
Continue Reading

Trending