Connect with us

sport

Jaka jest rola zarządzania rasą w tym bałaganie?

Published

on

14:33

Bitwa P3 rozstrzygnięta

Mała uwaga: po wczorajszym wyścigu trzecie miejsce Valtteriego Botty w Mistrzostwach Świata nie jest już dostępne. Ma teraz 28 punktów przewagi nad Sergio Perezem, który zakończy sezon na czwartym miejscu. A ponieważ mistrzostwo konstruktorów wkrótce wygaśnie (rozmawialiśmy o tym), Meksykanin w Abu Zabi będzie głównie pomagał koledze z drużyny.

„Mam nadzieję, że uda nam się zmienić sytuację w Abu Zabi”, mówi Perez i wyjaśnia: „Myślę, że mogą… [Mercedes] Byli trochę silniejsi od nas w ten weekend.” Oświadczył: „Teraz chodzi o to, aby dać z siebie wszystko i spróbować pomóc Maxowi i zespołowi. „


14:16

Wilk: Nie chcę być w diamentowym miejscu

Po wczorajszym chaotycznym wyścigu szef zespołu Mercedesa wydaje się żałować Michaela Massey & Co. „Po prostu tak było”. [am Sonntag] Tak wiele się wydarzyło i było tyle rzeczy do osądzenia. I nie chciałem być na miejscu Michaela ani sędziów – przyznaje Austriak.

Na przykład Wolff, który wygrał nagrodę, początkowo nie zgadzał się z pierwszą czerwoną flagą.


Jest 14:00

Verstappen: Z Red Bullem na zawsze?

Przynajmniej tak obiecuje ojciec Gus, on… naprzeciwko Daily Mail. Wyjaśnia: „Max jest związany kontraktem do końca 2023 roku, ale mam nadzieję, że możemy pozostać z Red Bullem do końca jego kariery”. Twierdzi, że jego syn jest „zadowolony” z policjantów. Mamy dobre relacje z Christianem [Horner] i Helmut [Marko]’, więc Verstappen.

Ale dla Red Bulla może to okazać się naprawdę kosztowne w kolejnych negocjacjach kontraktowych. Zwłaszcza, jeśli naprawdę powinien zostać mistrzem świata w tym roku…


13:44

Timo Glock sprawia, że ​​kierownik wyścigu jest odpowiedzialny

Ekspert telewizyjny uważa, że ​​kierownictwo wyścigu odegrało rolę we wczorajszej eskalacji. W „Sky” wyjaśnia: „Jasne jest dla mnie to, że FIA ​​nie chce ingerować w walkę w Pucharze Świata z powodu złej decyzji. To jedna z najtrudniejszych walk w Pucharze Świata, jakie widzieliśmy w przez długi czas. To nie ryby, to nie mięso, co tam robisz.

„Chcą po prostu utrzymać napięcie tak długo, jak to możliwe. Gdybym tak mocno decydował w jednym kierunku, pociąg Mistrzostw Świata odjechałby. rozłóżcie karty sprawiedliwie od lewej do prawej, aż wszyscy zobaczymy ekscytującą walkę w Pucharze Świata.„To nie może być w końcu”, powiedział Glock.


13:28

#FragMST

Oczywiście po wczorajszym wyścigu dostaliśmy wiele pytań. Przepraszamy za to, że nie byliśmy w stanie odpowiedzieć od razu na wszystkie. Dużo się z tym działo. Ale chcemy szybciej popracować nad kilkoma:

READ  SC Freiburg wygrał swój ostatni mecz Bundesligi na Dreisamstadion

„Czy Hamilton nie ma teraz trzech ostrzeżeń po ostrzeżeniu w wyścigu? Potem powinien naprawdę otrzymać karę w następnym wyścigu”.

Nie. Hamilton nie otrzymał oficjalnego ostrzeżenia podczas wyścigu. Być może ostrzeżenie było celowe, ponieważ raz podczas wyścigu wypchnęło coś Verstappena z toru. Ale to było „ostrzeżenie”, a nie „nagana”, jak to się nazywa w technicznym żargonie. I to wszystko. jest różnica.

„Co się stało ze śledztwem z Bottasem za spowolnienie go podczas pierwszej fazy samochodu bezpieczeństwa?”

Nie było nawet śledztwa. Ze sportowego punktu widzenia impreza nie była do końca czysta, ale w opinii kierownictwa wyścigu Fin nie złamał żadnej zasady.

„Dlaczego wyścig w Dżuddzie zaczął się od pół godziny?”

Odpowiedzieliśmy już na to pytanie w barze w weekend. Ma to związek z wieczorną modlitwą w Arabii Saudyjskiej, na którą nie chce się wpadać pod względem czasu.

„Dlaczego Toto Wolff jest jedynym bez maski?”

Nie możemy tego potwierdzić. W garażu widzieliśmy kilka osób bez maski. Jest to prawdopodobnie w gestii zespołów, przynajmniej FIA nie wydaje się mieć z tym problemu.

Wiemy, że pytań jest więcej. Oczywiście postaramy się odpowiedzieć w ciągu najbliższych kilku dni, jeśli pozwoli na to czas.


13:11

W ten sposób doszło do punktu wyjścia przed Abu Zabi

Po raz pierwszy od zakończenia sezonu w 1974 roku w ostatnim wyścigu z taką samą liczbą punktów wystartuje dwóch zawodników Pucharu Świata. W tej serii zdjęć ponownie prześledziliśmy dokładnie, jak doszło do tej początkowej sytuacji!12:36

Po raz pierwszy 100 punktów dla prających

Francuz zdobył w tym roku swój 100. punkt w mistrzostwach świata wczoraj na P6. Nigdy nie zdobył tylu punktów w jednym sezonie – nawet w Red Bullu. Jest „bardzo zadowolony” z przełamania tego znaku i ujawnia, że ​​było to wczoraj największe wyzwanie w wyścigach w Arabii Saudyjskiej i skupiało się na przetrwaniu.

„Pomiędzy wszystkimi czerwonymi flagami, wszystkimi startami, wszystkimi VSC” nie było łatwo śledzić. Było po prostu „zbyt wiele rozproszeń”. „Nasze tempo nie było świetne” – powiedział Gasly – „Z jakiegoś powodu byliśmy zbyt wolni na prostej”. Ogólnie jednak wykonali dobrą robotę.


12:20

Ocon: Czy jakiekolwiek uszkodzenia kosztowały platformę?

Francuz prawie zdobył wczoraj drugie podium z rzędu dla Alpine, ale został zablokowany przez Valtteriego Bottasa na ostatnich kilku metrach. „Nagle straciliśmy dużo osiągów w ostatnich dwóch wyścigach”, mówi, wspominając, „Na początku był jakiś kontakt z Tsunoda, potem był kontakt z Lewisem”.

Gdy pozostały dwie rundy, stracił „dużo dolnych partii ciała” i po tym stał się „dużo wolniejszy”. Musiał więc użyć całej baterii, aby obronić się przed Bottasem. A pod koniec trasy zabrakło mu energii, dlatego Finn miał z tym łatwy czas.


12:03

Horner: szczęście Hamiltona jest po jego stronie

Szef Red Bulla obawia się, że Hamilton będzie polegał na szczęściu potrzebnym w walce o mistrzostwo świata. „Lewis ma teraz swoją stronę”, mówi i wspomina na przykład wczorajszy restart, kiedy przednie skrzydło Hamiltona zostało uszkodzone nie gorzej przy najmniejszym kontakcie z Oconem.

A później również mistrz świata miał „szczęście”, ponieważ incydent z Verstappenem już się nie powtórzył. Nie jestem pewien, ale bardzo dobrze wyobrażam sobie, że w mercedesie można było trochę inaczej patrzeć…


11:48

Seidl: Przenoszenie uszkodzeń komunikacyjnych

Ostatnio w telewizji nadawane były wiadomości radiowe między zespołami a kierownictwem wyścigu. Na przykład wczoraj było bardzo fajnie, ale Andreas Seidl nie jest jego wielkim fanem. Wyjaśnia, że ​​treść często dotyczy kwestii takich jak bezpieczeństwo, „które moim zdaniem nie zawsze powinny być przenoszone”.

Ostatnio Seidl powiedział, że komunikacja uległa zmianie i „ma większą kontrolę”, „ponieważ wszyscy wiedzą, że jest przekazywana”. Aby być uczciwym, musimy powiedzieć, że wczoraj na wyścigu słyszeliśmy wiele komunikatów radiowych, które nie były „kontrolowane”…


11:32

Pirelli: najlepsze mieszanki w Abu Zabi

A propos finałów: Pirelli przywiezie w najbliższy weekend swoje najdelikatniejsze mieszanki C3 do C5 do Abu Zabi. Nie jest to całkowicie pozbawione ryzyka, jak stwierdza Mario Isola: „Po raz pierwszy wprowadzimy nową konfigurację z kilkoma nowymi ściankami działowymi i nowym asfaltem”.

Według Isoli zmiany zwiększają obciążenia „zwłaszcza na przednich oponach”. Nie oczekuje się jednak, że całkowite ciśnienie w oponach wzrośnie „znacznie”. „Dlatego przefiltrowaliśmy najbardziej miękkie związki”, mówi Isola, który opiera swoje założenie na „symulacjach i innych informacjach”.


11:15

Abu Dhabi: Statystyki mówią za Mercedesa

Patrząc wstecz, wiele mówi się o Lewisie Hamiltonie w finale w Abu Zabi. Ponieważ do zeszłego roku Mercedes był niepokonany w erze hybryd w Abu Zabi, świętując tam sześć ogromnych zwycięstw w latach 2014-2019. Cel: Max Verstappen ze wszystkich ludzi był w stanie ukończyć tę serię w 2020 roku!

I znowu tył głowy: w razie wypadku, w którym obaj zostaliby zdyskwalifikowani, Holender byłby mistrzem świata. Oczywiście nie oznacza to, że celowo znokautuje Hamiltona z wyścigu. Ale gdy ma wątpliwości, niewiele straci w pojedynku i może być bardziej agresywny. Widzieliśmy to wczoraj…


Jest 11:00

Massy: Negocjacje z Red Bullem są „normalne”

Wielu fanów było zaskoczonych, że Michael Massey nagle negocjował z Red Bullem w sprawie pozycji Maxa Verstappena, kiedy ponownie uruchomił radio. Wiele osób w Formule 1 również powiedziało, że nigdy wcześniej nie widziało czegoś takiego. Sam Massey przedstawia teraz wyjaśnienie.

„To była zupełnie normalna dyskusja i często się to zdarza” – wyjaśnia. Jedyna różnica polegała na tym, że wyścig został zatrzymany w tym momencie. Zazwyczaj podczas wyścigu zespołom mówi się, że mają możliwość zmiany pozycji.

Dopiero wczoraj wyścig zatrzymał się w tym czasie, dlatego chodziło o sytuację przy ponownym uruchomieniu.


10:44

Verstappen został nominowany do tytułu Sportowa Osobowość Roku

We wszystkich miejscach Wielkiej Brytanii, domu Lewisa Hamiltona, BBC nominowało Maxa Verstappena do tytułu Międzynarodowej Osobowości Sportowej Roku. Podczas gdy sam Hamilton dwukrotnie zdobył nagrodę krajową, tym razem Verstappen może zabrać do domu nagrodę międzynarodową. Rywalizuje między innymi z tenisistą Novakiem Djokoviciem i piłkarzem Tomem Bradym.


10:30 rano

Wurz sugeruje zmianę reguły

Wypadek wydarzył się wczoraj, ponieważ Verstappen chciał przepuścić Hamiltona przed punktem pomiarowym DRS. Tak więc Alexander Wars, ekspert telewizyjny i dyrektor GPDA, sugeruje, że kierowca po prostu nie powinien mieć możliwości korzystania z DRS, jeśli przywróciłby tę pozycję bezpośrednio przed tym. Pozwoliłoby to uniknąć sytuacji takich jak wczoraj.

Wygląda dobrze przynajmniej w teorii. Ale po wczorajszym wyścigu nie powinien to być jedyny plac budowy FIA…

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Piłka ręczna EM: Reprezentacja Niemiec w piłce ręcznej wycofała się ze stołu po spotkaniu kryzysowym

Published

on

„Przeprowadziliśmy szeroko zakrojone dyskusje z zawodnikami, delegatami, przedstawicielami HBL i EHF. Doszliśmy do wniosku, że możemy wziąć na siebie odpowiedzialność za pozostanie w turnieju. Mamy wielki szacunek dla wszystkich członków delegacji” – powiedział Mark Schober, dyrektor generalny DHB. Wieczorna wirtualna wycieczka po mediach.

Dyrektor sportowy DHB, Axel Kroemer, mówił o „bardzo skomplikowanej” decyzji. Stutzky przybył do siedziby niemieckiej drużyny w Bratysławie w środowy wieczór. Schmidt i Reichmann są oczekiwani w stolicy Słowacji w czwartek rano – jeśli test PCR będzie negatywny, trio może rozpocząć rundę główną z mistrzami Europy w Hiszpanii w czwartek (18.00). Liveticker) Stań na tablicy. Jednak DHB złożyło oficjalną prośbę do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF), aby przesunąć mecz z broniącym tytułu na inny dzień.

Po południu w niemieckiej drużynie trenera narodowego Alfreda Geslasona doszło do trzech kolejnych pozytywnych wyników, obecnie dotyczy to łącznie dwunastu piłkarzy reprezentacji. Nowymi przypadkami wirusa byli obrońca Sebastian Heymann, najlepszy do tej pory strzelec DHB Christoph Steinert (17 goli) i Gabriel Mebeng po raz pierwszy w turnieju. Ponadto kontuzjowany został niewymieniony z imienia członek zespołu kariery.

w

Niemcy przeciwstawiają się chaosowi Corony: DHB gwarantuje zwycięstwo grupy

Wczoraj o 18:33

Kapitan DHB Johannes Gulla powiedział: „Rozmawialiśmy w zespole o tym, jak możemy kontynuować i ukończyć mistrzostwo. To jest nasz wyraźny cel, wszystko inne nie było naszym problemem. Nawet gdybyśmy wszyscy byli na odległość – rzadko doświadczałem takiej spójności tak jak w ciągu ostatnich kilku dni.”

11 z 17 graczy pierwotnie nominowanych do Mistrzostw Europy odpadło – plus Hendrik Wagner, który później został powołany. Ze względu na poprzednie nominacje, obecnie w Bratysławie jest łącznie 26 graczy DHB. Obecnie 13 z nich pracuje nad meczem z Hiszpanią i wszyscy są na kwarantannie.

Możesz być zainteresowanym także tym: Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: Niemcy – Hiszpania na żywo w telewizji, transmisja na żywo i pasek na żywo

(SID)

Webber o wybuchu epidemii Corona: „Wielkie bzdury”

w

Mistrzostwa w piłce ręcznej na żywo w telewizji, transmisji na żywo i wideo na żywo w Eurosporcie

14.01.2022 o 21:37

w

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: Niemcy – Hiszpania na żywo w telewizji, transmisja na żywo i pasek na żywo

6 godzin temu

READ  Gareth Bale ucina wywiad po pokonaniu Danii w 1/8 finału
Continue Reading

sport

Piłka ręczna EM: Kolejne przypadki Corony w reprezentacji Niemiec – podobno trzech graczy zostało kontuzjowanych na polu obrony

Published

on

Dzień przed klasycznym meczem piłki ręcznej z Hiszpanią Omicron ponownie został bezwzględnie pokonany. Podczas treningów wolontariuszy w Bratysławie trenerowi reprezentacji Alfredowi Jeslasonowi pozostała już tylko drużyna, a nieco później doszło do jej wycieku: co najmniej trzech innych zawodników zostało zarażonych Coroną – sytuacja zawodowa drużyny DHB przybiera dramatyczne zwroty przed startem głównego turnieju. rola Mistrzostw Europy.

Zgodnie z pasującymi informacjami otrzymanymi odnieboA „SID” to pozytywne przypadki Christopha Steinerta, Gabriela Mpengo i Sebastiana Heymanna – w ten sposób zwiększając liczbę niemieckich graczy objętych kwarantanną do dwunastu. Ron Dehmke z Kilonii, który awansował na najwyższy poziom, również nie trafił na trening. Obrońca tytułu nie zgłosił się nawet do Spain Now za jakiekolwiek niepowodzenia, a wszystko sprowadza się do nierównego pojedynku z faworytami turnieju w czwartek (18:00 na żywo).

Jeslason już przed nadchodzącymi wiadomościami z Omikronu opisał „całkowicie absurdalną sytuację” w Bratysławie. „To najbardziej ekscytująca pora dnia, czekając na wyniki testu Covida” – powiedział Islandczyk. Chęć posiadania krakersów w rundzie głównej jest tak samo wielka, jak strach przed większą liczbą przypadków Corony. I nie odeszli.

w

Niemcy przeciwstawiają się chaosowi Corony: DHB gwarantuje zwycięstwo grupy

21 godzin temu

Poprzednie występy zaostrzyły apetyt na więcej – i dały graczom szerokie piersi w walce o półfinały. „Mamy teraz cztery finały, które wygraliśmy perfekcyjnie”, powiedział szybko startujący turniej Steinert. „Jeśli możemy to zrobić, wiele jest możliwych”. Teraz 11 z 17 nominowanych graczy – plus kandydat Hendrik Wagner – odpada.

Niemcy są „wielkim słabszym” nawet bez dziesiątek kontuzji

Pomimo złych wiadomości z ostatnich kilku dni, Jeslason był „optymistyczny co do naszej zdolności do radzenia sobie z sytuacjami z zespołem”. Wystąpienie przeciwko Polsce (30:23) dodało mu pewności siebie. Ale rywale stają się coraz więksi i dzieje się to szybko po sobie i tylko dwie pierwsze drużyny z grupy szóstej kwalifikują się do meczów medalowych w Budapeszcie. Norwegia czeka już na piątek (20:30 w transmisji na żywo).

READ  BVB: Problemy z rekrutacją i Teatr Taktyczny - Nerwy na krawędzi w BVB! - Bundesliga

W domu coraz więcej widzów ogląda występy na żywo mocno przebojowej selekcji Niemieckiego Związku Piłki Ręcznej. Ponad pięć milionów widzów obejrzało rundę eliminacyjną z Polską, najlepszy do tej pory występ w mistrzostwach Niemiec. Teraz nie tylko weteran Jeslason czeka na „najsilniejszego przeciwnika na papierze iw rzeczywistości”. Nawet bez dziesiątek kontuzji jego drużyna byłaby „rażąco słabsza”.

Ale oznaki pogorszyły się od środowego popołudnia. Zachowanie zdrowia ma ogromne korzyści. „Widzimy w sobie i innych zespołach, że to zdecydowanie czynnik. Zespoły, które nie mają przypadków, mają większe szanse, to zdecydowanie prawda” – powiedział Paul Drucks.

Możesz być zainteresowanym także tym: Radość Jeslasona po zwycięstwie nad Polską: „Zdecydowanie najlepszy występ”

(SID)

Webber o wybuchu epidemii Corona: „Wielkie bzdury”

w

Kurczak martwi się EM po przypadkach korony: „na ostrzu noża”

1 dzień temu

w

Webber o wybuchu epidemii Corona: „Wielkie bzdury”

5 godzin temu

Continue Reading

sport

Gwiazda Bayernu musi biec – albo odejść

Published

on

Przyszłość Roberta Lewandowskiego: To bardzo ważne pytanie w Bayernie Monachium. Czy to zostaje, czy to idzie? Wydaje się, że sprawy powoli nabierają tempa – do lata powinno być jasne.

Wprowadzać się Bayern Monachium Decyzja o przyszłości Torjäger Robert Lewandowski bliższy? Według raportu „Sport Bild”, prawdopodobnie spadnie to najpóźniej do lata – i albo Lewandowski przedłuży (kontrakt do 2023 roku), albo zostanie sprzedany.

W drugiej połowie sezonu należy przeprowadzić więcej rozmów między klubem a zarządem piłkarzy. Priorytet Bayernu wydaje się jasny: światowej klasy piłkarz z pewnością musi awansować, ale nie za wszelką cenę. Wydaje się, że istnieją dwa modele: przedłużenie umowy o rok przy tej samej pensji (około 24 mln euro). Albo przedłużenie o dwa lata, ale z obniżką pensji.

Haaland wciąż jest dyskutowany jako alternatywa

Jeśli negocjacje się nie powiodą, Bayern może latem otrzymać kolejną wysoką pensję dla 33-letniego Lewandowskiego. Mówi się o około 50 milionach euro. Strzelec pozostaje niewzruszony pytaniem o przyszłość, czyniąc cele takie jak linia montażowa. A także spekulacje dotyczące transferu z Bayernu Monachium Erling Haaland Elektroda reaguje spokojnie.

„To dla mnie bardzo normalne” – powiedział. Nie oczekuje niczego innego i potrafi też „rozumieć obie strony”. może haaland? Borussii Dortmund Twierdzi się, że za opłatą 75 milionów euro na początku tego lata jest zwolniony z umowy, która obowiązuje do 2024 roku.

READ  SC Freiburg wygrał swój ostatni mecz Bundesligi na Dreisamstadion
Continue Reading

Trending