Connect with us

Tech

Jaka jest długość dnia na Wenus? Po raz pierwszy dokładniej określono długość dnia, pochylenie osi i obrót naszej sąsiedniej planety

Published

on

Odkrywanie tajemnic: astronomom w końcu udało się dokładniej zidentyfikować niektóre podstawowe cechy Wenus – w tym prędkość obrotową, pochylenie osi i obrót. Dostarcza to również cennych informacji o Twoim wnętrzu. Pomiary radarowe ujawniają między innymi, że dzień Wenus trwa około ośmiu ziemskich miesięcy, a długość dnia na naszej sąsiedniej planecie waha się nawet o 20 minut, jak donosi zespół w specjalistycznym czasopiśmie „Nature Astronomy”.

Plik Wenus Jest siostrą Ziemi pod wieloma względami – jest mniej więcej tej samej wielkości i podobnie zorganizowana i pewnego dnia może być taka sama. Przyjazne dla życia Tak było. Jednak nasz bliski sąsiad stanowi tajemnicę. Ponieważ nawet podstawowe cechy, takie jak precyzyjna prędkość obrotowa, nachylenie jego osi lub rozmiar i charakter jego rdzenia, dopiero zaczynasz poznawać Wenus. Ponieważ jej gruby welon pogoda Wszystko jest zasłonięte, nawet procesy na jego powierzchni są trudne do wyszukania.

Odbicia radarowe jako miara ruchu

Zespół kierowany przez Jeana-Luca Margota z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles zmierzył teraz dokładniej niż kiedykolwiek najważniejsze cechy ważne dla Wenus. W tym celu w ciągu ostatnich 14 lat wielokrotnie wysyłali potężne promienie radarowe z radioteleskopu Goldstone w Kalifornii na Wenus, gdzie przenikają przez chmury i odbijają się od powierzchni Wenus. Odbite promieniowanie zostało następnie przechwycone przez radioteleskop Green Banks w Zachodniej Wirginii.

„Zasadniczo używamy Wenus jako gigantycznej kuli dyskotekowej, z radioteleskopem jako reflektorem, a krajobrazy planety jako miliony maleńkich reflektorów” – wyjaśnia Margot. Plamisty wzór odbitych wiązek radarowych pokazuje, jak pewne punkty odniesienia na powierzchni Wenus poruszają się w czasie – dostarcza to informacji o rotacji i pochyleniu osi, a także o bezwładności planety.

Długość dnia Wenus waha się o 20 minut

Dane pomiarowe pokazują, że Wenus potrzebuje średnio 243,0226 ziemskich dni na obrót – więc dziś na naszej sąsiedniej planecie obrót zajmuje około dwóch trzecich ziemskiego roku. Lecz Długość dnia naziemnego Zmienia się tylko w milisekundach i waha się znacznie na Wenus: jeden dzień na Wenus może być o około 20 minut dłuższy lub krótszy dla jednego pomiaru niż następny. „To może wyjaśniać, dlaczego poprzednie szacunki długości dnia są tak różne” – mówi Margot.

READ  Teraz zaoszczędź ponad 500 euro na telewizorach 55 i 65" od Samsunga i Sony dzięki ofercie Amazon

Przyczyną tych silnych wahań długości dnia może być sama masa i gęstość atmosfery gazowej Wenus. Oddziałując na powierzchnię planety, wpływa na jej rotację i może ją spowolnić lub przyspieszyć. Naukowcy wyjaśniają, że „Wenus ma 180 razy silniejszy atmosferyczny moment pędu, co oznacza, że ​​otoczka gazowa ma około 60 000 razy większy wkład niż całkowity pęd kątowy planety w porównaniu z Ziemią”.

Oś obrotu Wenus jest nachylona tylko o około 2,6 stopnia w stosunku do jej orbity, ale podobnie jak Ziemia wykonuje niewielkie ruchy w dół. © Jean-Luc Margot / University of California, NASA

Niższa oś pochylenia, wolniejszy obrót

Nowe pomiary zapewniają również dokładniejsze wartości pochylenia i ruchu osi Wenus. W związku z tym jego punkt obrotu jest nachylony o 2,6392 stopnie w stosunku do orbity – znacznie mniej niż nachylenie osi Ziemi o około 23 stopnie. Jednak, podobnie jak Ziemia, oś Wenus również wykonuje niewielkie ruchy wahadła i lądowania z biegiem czasu. Ponieważ na tę inicjatywę częściowo wpływa rozkład masy i procesy zachodzące na planetach, dostarcza ona cennych informacji o wewnętrznej naturze Wenus.

Jak odkrył zespół, oś Wenus zmienia kierunek w stosunku do tła gwiazdy o około 44,58 sekundy łukowej rocznie. W rezultacie wykonuje mały obwód w okresie 29 000 lat i trwa około 3000 lat dłużej niż Ziemia w takim cyklu prewencyjnym.

Jądro Wenus ma rozmiar jądra Ziemi

Łącząc te wartości, Margot i jego koledzy byli również w stanie obliczyć moment bezwładności planety, a tym samym wielkość fizyczną, która pozwala na wyciągnięcie wniosków o jej składzie wewnętrznym. „Opierając się na przybliżonym modelu dwuwarstwowym, osiągnęliśmy promień jądra Wenus wynoszący około 3500 kilometrów” – wynika z ich raportu. Jednak rzeczywisty rozmiar podstawy może zostać wypaczony nawet o 500 km ze względu na dużą niepewność.

Jeśli jednak ta wartość zostanie potwierdzona, Wenus nie tylko będzie miała taki sam rozmiar jak Ziemia, ale także będzie miała podobnie duże jądro. Jednak nie wiadomo jeszcze, czy rdzeń Wenus jest stały, czy płynny, czy też jest podzielony na dwa różne regiony, jak ma to miejsce w przypadku Ziemi. (Astronomia naturalna, 2021; Doi: 10,1038 / s41550-021-01339-7)

READ  Nowe oferty pracy w iOS 15 › Macerkopf

Coyle: University of California – Los Angeles

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tech

JAK WALCZYĆ OFFLINE W JEDNEJ GRZE • JPGAMES.DE

Published

on

Wydawca Nexon i deweloperzy Neople, Arc System Works i Eighting pokazują nam dzisiaj nowy zwiastun DNF . pojedynek. Widzimy w nim więcej lokalnych trybów dla pojedynczego gracza, które dotyczą po prostu walki. Oprócz darmowych bitew obejmuje to również Arcade i Survival. Ostatnio widzieliśmy jak Tryb opowieści A tryb ćwiczeń do złożenia.

2.5D Fighter został opracowany przy użyciu silnika Unreal Engine. możesz walczyć HałaśliwyA DetektywA GladiatorA strajkowiczA StróżA MordercaA Smoczy rycerzA czołoA KunoichiA krucjataA duch i mechanika.

Na podstawie Dungeon Fighter Online

DNF Duel to swobodna gra walki z RPG Dungeon Fighter Online. Została wydana w Korei Południowej w 2005 roku, ale teraz została wydana na całym świecie na PC i można w nią grać za darmo. Z dotychczasowymi przychodami 18 miliardów dolarów, DFO W Wikipedii Jest wymieniana jako czwarta najbardziej dochodowa seria gier za Mario, Pokemon i Call of Duty.

DNF Duel ukaże się 28 czerwca na PlayStation 4, PlayStation 5 i PC. Nawiasem mówiąc, istnieje komercyjna wersja na PlayStation 5 i PS4, możesz z niej korzystać Już zamów w przedsprzedaży na Amazon*.

Nowy zwiastun:

Przesyłając film, akceptujesz Politykę prywatności YouTube.
Ucz się więcej

pobierz wideo

Zdjęcia: pojedynek DNF, NixonNanas, system dziobowy działa, osiem

READ  Tych 6 gier zostało ogłoszonych (!!) PLAY3.DE - Wiadomości PS5, PS4 i PSVR - Testy, zapowiedzi i filmy
Continue Reading

Tech

Metaverse Fitness i Move to Earn: OliveX opiera się na blockchain, krypto i grywalizacji

Published

on

OliveX to firma zajmująca się cyfrowymi modami, skupiona na branży zdrowia i fitnessu. Korzystając z technologii blockchain i najnowszej technologii Metaverse, firma łączy fitness, nagrody w grach i krypto we współpracy z kilkoma partnerami z różnych branż. Ten trend ma również duży potencjał dla sceny startupowej.

Founder's Summit 27 i 28 sierpnia

Kryptowaluty uderzają w branżę fitness

Kryptowaluta To zawsze było coś więcej niż ostatnie zjawisko marginalne: weszły one do głównego nurtu i dotarły do ​​coraz większej liczby różnych branż. Na przykład już odgrywają ogromną rolę w społeczności graczy, ale teraz dotarły również do branży fitness. W niektórych sklepach entuzjaści fitnessu mogą już zabrać ze sobą takie rzeczy, jak odzież sportowa lub sprzęt treningowy kup bitcoiny. Ale to nie wszystko, co wyraźnie pokazała firma OliveX. Pod hasłem „Move to Win” może powstać zupełnie nowa konstrukcja, która zdejmie z kanapy nawet tych, którzy nie lubią sportu i da im możliwość wymyślenia się na nowo.

Gry Blockchain przeżywają silny wzrost

kodowanie gier i BlockchainW ostatnich latach gry stały się coraz bardziej popularne w branży i stały się czymś więcej niż tylko przemijającym trendem. Wszechstronność branży gier nie jest już niczym nowym. Każdy, kto nie jest tutaj skupiony na innowacjach i zmianach, szybko zejdzie w dół. Aby osiągnąć ponadprzeciętny wzrost, deweloperzy muszą trzymać rękę na pulsie.

Szczególnie w ciągu ostatnich dwóch lat nastąpił boom w dziedzinie gier opartych na technologii blockchain. Technologia ta ma wystarczający potencjał, aby wywołać zmiany społeczne i umożliwić tworzenie nowych modeli biznesowych. Coraz więcej firm polega na grach opartych na technologii blockchain i opracowuje nowe aplikacje DApps (zdecentralizowane aplikacje), aby generować wyjątkowe wrażenia z gier.

W ciągu roku, mimo niesprzyjających warunków zewnętrznych, zanotowano wzrost o 2000 proc. Jeśli chodzi o prognozy, można się tutaj spodziewać więcej, ponieważ branża NFT również kwitnie. Metaverse umożliwia twórcom gier blockchain rozszerzenie ich innowacji, a chęć inwestorów do inwestowania jest wysoka.

READ  Roborock S7 MaxV+ pojawia się w przededniu przerwy na targach CES

52% aktywności blockchain pochodzi z DApps do gier. W międzyczasie znani twórcy gier, tacy jak Ubisoft, dowiedzieli się już o tym temacie i bardzo prawdopodobne, że się w to zaangażują. Więc szanse na szybki rozwój są duże. Dzięki OliveX nowy kierowca jest teraz na dobrej drodze i umożliwia współistnienie gier, sprawności i nagród.

Zarabianie: wytycz nową ścieżkę dzięki fitnessowi Multiverse

Wszyscy gdzieś słyszeli o „meta” lub „metawersum”, ale wielu konsumentów nadal nie traktuje tego tematu poważnie. Ale pojawiają się już projekty Jak bardzo zmieni się życie ludzi w wyniku Metaverse?w sektorze gier, ale także w branży fitness.

Najnowocześniejsze technologie, takie jak blockchain i kryptowaluty, pomogły ułatwić i wspierać rozwój Metaverse. Dane mogą być wykorzystywane, udostępniane i przetwarzane w bezpieczny sposób za pośrednictwem usługodawców.

A co to wszystko ma wspólnego ze sportem? Move-to-Ear to jedna z najciekawszych innowacji opartych na technologii blockchain, która rewolucjonizuje świat fitnessu. „Ruch i wygraj” to nasza dewiza i nic więcej za nią nie stoi. Koncepcja zachęca do aktywności i ruchu, współpracuje z technologią czujników ruchu i tworzy zupełnie nowy świat gier dla aktywności fizycznej i lepszego zdrowia.

Pozyskiwane są tak zwane kody DOSE, które składają się z różnych substancji reporterowych (dopaminy, oksytocyny, serotoniny i endorfin). Te kody DOSE mogą być używane w społeczności, aby spersonalizować swoją postać, kupować zawartość, kupować NFT, a następnie swobodnie z nich korzystać.

Dzięki odpowiednim aplikacjom kryptowaluty można zbierać, wypełniając jednostki ruchu. Użytkownicy ćwiczą, zapisują i śledzą ich ruchy, a w zamian zarabiają kryptowaluty. Jest to trochę podobne do gry na zysk, ale znacznie zdrowsze i bardziej aktywne.

Rysunek 2: Pixabay © fantasycoins CCO Public Domain

OliveX: firma z misją

Kiedy firma fitness ma plan, ruszają. OliveX jest liderem na rynku, jeśli chodzi o wykorzystanie nowoczesnej technologii blockchain dla większej przyzwoitości. Mówiąc najprościej, użytkownicy powinni być nagradzani za utrzymanie formy. Nowoczesny blockchain ma na celu wspieranie graczy w tym. CEO i założyciel OliveX, Keith Romgan, jest fanem sportu i ćwiczeń, a także nowych technologii.

READ  Nowe oferty pracy w iOS 15 › Macerkopf

Misją OliveX jest zgromadzenie miliarda ludzi i umożliwienie im zdobycia tokenów kryptograficznych i NFT poprzez ćwiczenia fizyczne. Kluczem do sukcesu jest symbioza blockchain, gier i fitnessu.

Nawet gdyby Roman wiedział Ta gałąź gra, aby zarobić Robi prawdziwe zamieszanie, ma duże ambicje. Ale o to właśnie chodzi w OliveX. Zawsze stawiaj czoła nowym wyzwaniom, podejmuj wyzwania i wyznaczaj sobie cele. Inwestorzy wydają się podzielać tę wizję, OliveX był w stanie zebrać około 5,7 miliona dolarów w 2021 roku i wykorzystać je do opracowania zamierzonego produktu Dustland Runner.

Podsumowując: Move-to-Earn wnosi ruch do branży fitness

Więcej ćwiczeń dla branży fitness? Move-to-Earn to projekt przeznaczony do tego, który prawdopodobnie stanie się wirusowy, tak jak w tym czasie Play-to-Earn. Ludzie uwielbiają podejmować wyzwania, a kiedy ćwiczą za opłatą, mają nawet pozytywne skutki uboczne. Firmy takie jak OliveX często muszą pokonać pewne przeszkody, ale mają największe szanse na zostanie jednym z najbardziej znanych i największych liderów w branży.

Continue Reading

Tech

Po ostatniej zbiorczej aktualizacji opcjonalnej system Windows 11 wymaga Microsoft Update podczas uruchamiania

Published

on

Powitanie,

Jestem tylko trochę zirytowany.
Jak wspomniano wcześniej, system Windows 11 wymaga hasła Microsoft do uruchomienia po najnowszej zbiorczej aktualizacji opcjonalnej.
Maska wprowadzania jest wyświetlana najpierw z dwiema opcjami:
Obok niego pin i hasło Microsoft.

W przypadku Pin, … na przykład Pin Windows, żadne wpisy nie są akceptowane.
Z drugiej strony jest to kolumna Microsoft Password.

Po kilku próbach uruchomiłem ponownie i bez ponownego uruchamiania pojawiła się stara maska ​​wprowadzania resetowania systemu Windows 10.
Po prostu restartuję.

Następnie, to znaczy po prawdziwym ponownym uruchomieniu, pojawił się normalny ekran startowy ze znanym wpisem kodu PIN dla systemu Windows 11, który również zawierał i zezwalał na zwykłe wprowadzenie kodu PIN systemu Windows.

ciekawski.

Byłem zszokowany. Jak masz uzyskać hasło Microsoft bez dostępu, jeśli radykalnie odmówiono ci dostępu do systemu Windows?
Albo ujmijmy to w ten sposób.

Jak dotąd nie było tak niegrzecznego zachowania ze strony Microsoftu.
Jeśli normalny kod PIN systemu Windows 11 nie pojawia się przy drugiej próbie uruchomienia, siedzisz przed zablokowanym systemem Windows.

Ty też masz ten problem?
Przepraszam, nie mam w tej chwili numeru KB pod ręką i muszę od razu iść.

READ  Roborock S7 MaxV+ pojawia się w przededniu przerwy na targach CES
Continue Reading

Trending