Connect with us

science

Jak długo trzeba czekać – i kiedy jest to niebezpieczne

Published

on

Wiele osób nadal czuje się słabych i brakuje im energii długo po zarażeniu koronawirusem. Zdjęcie: iStockphoto/Youngoldman

Twoje pytania – nasze odpowiedzi

Julia Janaczek

Niektórzy leżą płasko tygodniami, inni mają lekkie przeziębienie: koronawirus może zarazić każdego Ludzie Wyglądają bardzo różnie. w Niemcy Obecnie z Covid 19 wyleczonych jest około 1,6 miliona pacjentów – liczba ta stale rośnie. Ale jak się czują ludzie, kiedy znów są zdrowi?

Minister środowiska Badenii-Wirtembergii, Tekla Walker, przebywa obecnie na kilkutygodniowym urlopie z powodu zapalenia mięśnia sercowego zwanego zapaleniem mięśnia sercowego. Ale trudno jest zarejestrować dokładną liczbę przypadków Long Covid, ponieważ nie wszystkie zarażone osoby udają się do lekarza lub do kliniki rehabilitacyjnej.

Możliwe przedłużające się objawy choroby zakaźnej

– ból w klatce piersiowej
– Kaszel
– bóle stawów
Częsta gorączka
Ból w mięśniach
– Zmęczony
Depresja i niepokój

w przeciwnym razie studia Okazało się, że nawet młode, sprawne osoby miały problemy zdrowotne długo po kontuzji. w Projekt darowizny danych Naukowcy z Uniwersytetu Humboldta Berlin i Robert Koch Institute, od kwietnia 2020 r. ponad 190 000 aktywnych użytkowników udostępniło swoje dane fitness za pośrednictwem swojego urządzenia śledzącego za pomocą aplikacji danych.

Wynik: Nawet tygodnie po zarażeniu koronawirusem badane osoby były mniej aktywne. Dzienna liczba kroków była o ponad tysiąc kroków niższa, a średnie tętno spoczynkowe było wyższe średnio przez ponad 120 dni. „Wydaje się, że serce musi zrekompensować szkody spowodowane infekcją serca Ciało to koniec– mówi Dirk Brockmann z gazety.SZ„.” Nie należy lekceważyć Long Covid. „

Zaszczepione osoby szybciej wracają do formy

„Średnio zaszczepione osoby wykazują mniej zmian w swoich parametrach życiowych i szybciej wracają do normalnego poziomu” – mówi Brockmann. Tętno spoczynkowe powróciło po trzech do sześciu tygodniach, a nie po jedenastu tygodniach, jak u osób nieszczepionych. Przeciętnie zaszczepione osoby były tak samo aktywne cztery tygodnie później, jak przed zakażeniem, podczas gdy niezaszczepionym zajęło to od sześciu do jedenastu tygodni.

Chociaż dane apartament Nie reprezentują najbardziej wykształconych ludzi, a osoby silnie wierzące w naukę są zaangażowane w takie projekty, a urządzenia do monitorowania kondycji częściej należą do młodych ludzi. Jednak dane z aplikacji Berlin są zgodne z sondażami przeprowadzonymi przez A Sondaż nie na miejscu Wielka Brytania. W nim 38 procent ankietowanych stwierdziło, że nadal ma co najmniej jeden objaw COVID-19 po dwunastu tygodniach przetrwania infekcji, a 15 procent do trzech.

READ  Koniec pandemii AIDS do 2030 roku? Po prostu tak ciężko!

Rozmawialiśmy z dr. Lutz Grumman, lekarz medycyny sportowej, chiropraktyka i medycyna żywieniowa, co wziąć pod uwagę podczas powrotu po zarażeniu COVID-19 Sporty chcesz zacząć.

sportmedizin-rosenheim.de

Jak długo po zarażeniu Coroną nie mogę uprawiać żadnego sportu?

Najważniejszą rzeczą przy powrocie do sportu po zarażeniu Coroną jest cierpliwość. To może być bardzo trudne, szczególnie dla sportowców, ale jest to bardzo ważne, wyjaśnia lekarz sportowy. Jeśli zaczniesz zbyt wcześnie, możesz narazić się na uszczerbek na zdrowiu. Nawet przy bezobjawowym przebiegu powinno być dziesięć dni odpoczynku.

Pomiar tętna rano może dostarczyć dodatkowych informacji o tym, jak znowu jesteś zdrowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, możesz wykonać pomiar zmienności tętna, dzięki któremu możesz sprawdzić, czy i kiedy tętno spoczynkowe ponownie się zmniejszyło.

Niezależnie od ciężkości choroby Grumman zaleca czekanie na „całkowite ustąpienie objawów”, zamiast czekać tylko na negatywny wynik testun. Najlepiej nie odczuwać objawów przez siedem dni. „Muszę poczekać, aż organizm sam zwalczy wirusa, a układ odpornościowy wykona swoją pracę” – mówi Grumman. Dopiero wtedy powinieneś znów pomyśleć o sporcie.

Ekspert mówi:

„W większości przypadków, jeśli kiedykolwiek zrobisz test PCR, po prostu poczekaj, aż wynik znowu będzie negatywny. Jeśli od razu zaczniesz ćwiczyć ponownie, istnieje duże ryzyko, że wkrótce będziesz podekscytowany, więc jedyne, Ja bym cię uprzedził, trzymaj się tego protokołu i jest mniejsze prawdopodobieństwo, że stanie się coś złego.”

Jak mogę wrócić do treningu po Coronie?

Grauman dokładnie wymyślił, jak ponownie rozpocząć ćwiczenia w protokole opartym na badaniu z Anglii, Zgodnie z wytycznymi grupy badawczej Elliott et al. To jest grupa naukowa im dedykowana Protokół powrotu do gry skupiał się na reintegracji sportowców po zarażeniu chorobami COVID-19.

READ  Teleskop Jamesa Webba: Surowiec dla oka w kosmosie

Ten protokół sportowy obejmuje sześć poziomów i zapewnia Przewodnik krok po kroku i możliwość powrotu do sportu. Po kilku dniach możesz ponownie zwiększyć swoją wydajność.

Powrót do biznesu i zarządzania sportem skierowany jest przede wszystkim do osób z łagodnymi i umiarkowanymi zaostrzeniami choroby. „Ale nadal nie należy lekceważyć tej infekcji”, mówi Gruman. „Wciąż obserwujemy późne przypadki, co oznacza, że ​​ludzie nie mogą od razu wrócić do sportu i potrzebują dłuższej przerwy”.

„Nikt nie powinien lekceważyć tej infekcji”.

Początkowo Grumman zaleca rozpoczęcie od 15 minut biegania lub jazdy na rowerze „w zakresie, w którym z łatwością mogę prowadzić rozmowę”. Najlepiej po tym następuje obciążenie interwałowe, czyli krótki czas trwania z nieco szybszym ruchem. Tymczasem należy zdawać sobie sprawę z możliwych objawów fizycznych, takich jak duszność czy kołatanie serca.

Z jakimi objawami nie powinienem ćwiczyć?

Jeśli objawy powrócą w drodze powrotnej do sportu przy niewielkim wysiłku, powinieneś wrócić do poziomu wyjściowego. Graumann zaleca również skorzystanie z pomocy medycznej w tym przypadku, pobranie krwi i zbadanie serca za pomocą elektrokardiogramu. „Zawsze widzimy, że serce bije trochę nieregularnie i wykonuje kilka dodatkowych uderzeń. Coś takiego wymaga wyjaśnienia” – mówi ekspert.

Nagły spadek sprawności po dobrej fazie po infekcji koronowej to wyraźny znak, że wyrosłeś i bardzo szybko się stresujesz.

Grauman mówi:

„Wielu pacjentów opisuje kołatanie serca. Zauważają, że serce robi dziwne rzeczy i zwiększa zmęczenie lub ból podczas wchodzenia po schodach”.

„Zawsze widzimy, że serce bije trochę nieregularnie i wykonuje kilka dodatkowych uderzeń”.

Innym objawem we wczesnych stadiach uprawiania sportu jest ciężkość nóg lub ból stawów, nawet po lekkim wysiłku. „Jeśli ćwiczysz, powinieneś być w stanie z łatwością poradzić sobie z tym lekkim naciskiem przez pierwsze dwa lub trzy poziomy następnego dnia. Ale dla wielu oznacza to, że następnego dnia odczuwają stres w kościach” – mówi Grumman.

READ  Fale grawitacyjne: zderzają się czarne dziury i gwiazdy neutronowe

Jakie jest ryzyko rozwoju zapalenia mięśnia sercowego, gdy jest się zmęczonym?

Grauman ostrzega przed zbyt szybkim uruchamianiem: „Co za zapaść, to czego chcemy uniknąć, to zapalenie osierdzia”. Tak więc zapalenie mięśnia sercowego, którego wielu się obawia, jest również nazywane zapaleniem mięśnia sercowego.

„Czym jest zapaść, to czego chcemy uniknąć, to zapalenie osierdzia”.

Nie jest to łatwe do rozpoznania, ponieważ nie ma jasnych kryteriów zapalenia mięśnia sercowego. Jedynym ostatecznym sposobem określenia zapalenia mięśnia sercowego jest badanie krążenia jądrowego serca, tzw. rezonans magnetyczny serca. Nie zaleca się jednak rutynowych badań przesiewowych w kierunku uszkodzenia serca. Twoje serce powinno być sprawdzane tylko wtedy, gdy masz objawy, takie jak ból w klatce piersiowej, duszność, tachykardia, potykanie się lub krótka utrata przytomności (omdlenia).

„Często zmiany w sercu można wykryć tylko za pomocą obrazowego skanu serca. Dlatego określone kryteria są ważne dla diagnozy i leczenia zapalenia mięśnia sercowego. Medical Thomas Voigtländer, dyrektor generalny Niemieckiej Fundacji Serca. Ale nie powinieneś niech dojdzie do tego limitu.

Prawdą jest, że zapalenie mięśnia sercowego może wystąpić również po szczepieniu mRna, tak jak po ostatnim szczepieniu nauka Z wystaw krajów skandynawskich. szczególnie maluchy mężczyźni dotkniętych tym ryzykiem. Ale według Niemieckiego Centrum Badań Układu Sercowo-Naczyniowego infekcja jest nadal bardziej niebezpieczna niż szczepienie: Zgodnie z tym, mówi się, że ryzyko zarażenia się zapaleniem mięśnia sercowego wywołanym przez Covid-19 jest co najmniej czterokrotnie wyższe niż w przypadku szczepień. tam. Wykazały to badania z Stany Zjednoczone AmerykiI Wielka Brytania I Izrael.

Ogólnie ważne: Jeśli istnieją dowody na uszkodzenie serca lub zapalenie mięśnia sercowego, należy unikać energicznego wysiłku fizycznego przez trzy do sześciu miesięcy. Kardiolog prof. Voigtlander, dyrektor medyczny w szpitalu Applession-Bethanian we Frankfurcie nad Menem, podkreślił w publicznym oświadczeniu, że „ten okres odpoczynku jest najlepszym sposobem na uniknięcie uszkodzenia mięśnia sercowego”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

Kołatanie serca lub kołatanie serca: wczesne wykrywanie migotania przedsionków | NDR.de – Przewodnik

Published

on

Stan: 27.05.2022 14:04

Migotanie przedsionków jest jednym z najczęstszych rodzajów arytmii. Objawy takie jak kołatanie serca (tachykardia) lub kołatanie serca nie zawsze występują. Punkty kadencji i smartwatche z funkcją EKG obiecują lepsze wczesne wykrywanie.

Z migotaniem przedsionków 300 000 osób w Niemczech co roku trafia do lekarza lub szpitala. Uszy tylko mrugają i nie poruszają się już prawidłowo. Dzięki temu krew tworzy tam skrzepy i przemieszcza się z krwiobiegiem do mózgu. Następnie pojawia się udar. Aby wyeliminować to ryzyko, ważne jest wczesne wykrycie i leczenie choroby.

Dlaczego migotanie przedsionków często pozostaje niezauważone?

Migotanie przedsionków często pozostaje niezauważone przez długi czas. Dwa główne powody:

  1. Migotanie przedsionków często występuje, zwłaszcza na początku, w atakach trwających kilka minut lub kilka godzin, nawet w nocy. Podczas rutynowego EKG serce znów bije zupełnie normalnie. Jednak, aby móc postawić diagnozę „migotania przedsionków”, należy je udokumentować wysokiej jakości EKG.
  2. Starszym osobom często brakuje typowych objawów kołatania serca lub kołatania serca. Niektóre komórki serca w tak zwanym węźle przedsionkowo-komorowym pracują wewnątrz nich wolniej, dzięki czemu ich serca są mniej niespokojne. Istnieje więcej niespecyficznych objawów, takich jak zawroty głowy lub osłabienie. Ucisk w klatce piersiowej, ucisk w sercu i duszność mogą być objawami migotania przedsionków. Ponieważ jeśli przedsionki po prostu drżą, pojemność minutowa serca spada o 15 procent. Uszkodzone wcześniej serce z miażdżycą naczyń wieńcowych nie może tego zrekompensować i budzi alarm.

Łatki rytmiczne i inteligentne zegarki do wczesnego wykrywania

Tak więc długofalowe zapisy są ważne. Nowa mobilna korekta kadencji może pomóc w przyszłości. Inteligentne zegarki mają również coraz większe znaczenie we wczesnym wykrywaniu. Ponieważ jeśli migotanie przedsionków zostanie wykryte wcześniej, leki przeciwzakrzepowe („rozrzedzacze krwi”) są dobrym sposobem zapobiegania udarom.

READ  Nowa kuracja witaminą D.

Długoterminowy rejestrator EKG i zdarzeń w przypadku arytmii

Do tej pory najczęściej używano klasycznego, długoterminowego EKG. Urządzenie rejestruje rytm w okresie 24 godzin lub siedmiu dni. Elektrody są przymocowane do skóry w celu pomiaru. Jednak nie zawsze możliwe jest wykrycie arytmii w tak krótkim czasie. Istnieje również rejestrator zdarzeń. Urządzenie, które pacjenci mogą zabrać ze sobą do domu na trzy miesiące. Gdy wystąpi arytmia, możesz trzymać to urządzenie na górnej części skóry nagiego ciała, nacisnąć przycisk i rejestrować EKG przez 30 sekund.

Istnieją również wszczepialne rejestratory pętli (ILR), które umieszcza się pod skórą, aby stale monitorować pracę serca i wykrywać rzadkie nieprawidłowe rytmy serca, nawet gdy serce nie skarży się. Stosuje się je na przykład po udarze, aby dowiedzieć się, czy migotanie przedsionków jest przyczyną i czy istnieje ryzyko kolejnego udaru. Ale ta metoda często prowadzi do fałszywych alarmów, jest inwazyjna i kosztowna.

Patch perkusyjny do nagrywania długoterminowego

Aby znaleźć arytmie, które nie spowodowały jeszcze żadnych objawów, Uniwersytet w Getyndze testuje mobilną łatkę rytmu przyklejoną do klatki piersiowej i rejestruje bicie serca przez dwa tygodnie za pomocą zintegrowanego urządzenia do rejestracji EKG. Długi okres rejestracji pozwala na wykrycie migotania przedsionków z krótkich okresów czasu. Ponadto korekta nie jest ograniczeniem w codziennym życiu chorych. pierwsze wyniki Aby korekcja, która wciąż jest testowana, jest dobrze tolerowana w grupie starszych pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, migotanie przedsionków stwierdzano dziesięciokrotnie częściej niż konwencjonalne metody przesiewowe.

Smartwatch: Kołatanie serca można rejestrować w dowolnym momencie

Innym sposobem rejestrowania arytmii jest użycie smartwatcha z funkcją EKG. W przypadku EKG te urządzenia do noszenia wykorzystują impulsy elektryczne wyzwalane przy każdym uderzeniu serca. Proces pomiaru trwa około 30 sekund i najlepiej wykonywać go w spokoju. EKG można następnie zapisać na telefonie komórkowym, a dane mogą następnie ocenić lekarz. W ten sposób chorzy mogą wykonać elektrokardiogram, jeśli pojawią się objawy. Eksperci ostrzegają jednak, że dane pacjentów mogą również stać się oszałamiającą powodzią danych dla zawodów medycznych. W rzeczywistości, według Niemieckiego Stowarzyszenia Kardiologicznego, migotanie przedsionków można wykryć za pomocą smartwatcha z ponad 90-procentową pewnością. Oprócz Samsunga i Apple wśród producentów smartwatchy, którzy mają tę funkcję EKG w swoich zegarkach, jest także amerykańska firma Fitbit.

READ  Niedobór witaminy D: sztuczne spożycie może być bardzo szkodliwe dla zdrowia

Plastry perkusyjne i urządzenia do noszenia są nadal testowane i rozwijane. Jednak zewnętrzne i ambulatoryjne systemy EKG stają się coraz bardziej wydajne i powszechnie dostępne. Ponieważ jest łatwy w obsłudze, w przyszłości stanie się ważniejszy.

Eksperci w tym temacie

Więcej informacji

Nieregularne bicie serca zwiększa ryzyko udaru mózgu. Zdrowe jedzenie może pomóc. Kiedy konieczna jest operacja? jeszcze

Graficzne przedstawienie udaru w żyłach.  © Fotolia Zdjęcie: psdesign1

Nowe badanie pokazuje, że infekcja zwiększa ryzyko udaru — a także zakażenia koronawirusem. jeszcze

Stary człowiek trzymający obie ręce za skronie © fotolia.com Zdjęcie: BillionPhotos.com

Trudności w mówieniu mogą zwiastować udar. Jak rozpoznać przemijające ataki niedokrwienne? jeszcze

Ten temat znajduje się w programie:

odwiedź | 31.05.2022 | 20:15

NDR . logo
Continue Reading

science

James Webb: Planety superziemskie mają dostarczać wniosków na temat ewolucji Ziemi

Published

on

Po pomyślnym skalibrowaniu instrumentów naukowych Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, NASA chce w pierwszym roku zbadać dwie gorące egzoplanety, które zostały sklasyfikowane jako „superziemie” ze względu na ich rozmiar i skład skalny. NASA ogłosiła w ten czwartek.

W szczególności egzoplanety pokryte lawą 55 Cancri e i LHS 3844 b, które, jak się zakłada, są w dużej mierze pozbawione powietrza. Według NASA geologia planet będzie badana za pomocą spektrometrów wysokiej rozdzielczości Teleskopu Jamesa Webba. NASA obiecuje uzyskać nowy wgląd w geologiczną różnorodność planet w galaktyce. Jednocześnie naukowcy mają nadzieję, że będą w stanie wyciągnąć wnioski na temat ewolucji planet skalistych, takich jak Ziemia, z badania dwóch super-Ziemi.

55 Cancri e to egzoplaneta krążąca wokół gwiazdy podobnej do Słońca 55 Cancri A około 40 lat świetlnych od Ziemi. 55 Canri e jest jedną z pięciu znanych obecnie planet pozasłonecznych. 55 Cancri E jest obecnie najbliżej gwiazdy i okrąża ją w odległości mniejszej niż 1,5 miliona km w ciągu 18 godzin. Na tej planecie stało się bardzo niewygodnie. Bliskość 55 cancri A powoduje, że temperatury powierzchniowe znacznie przekraczają temperaturę topnienia typowych minerałów skałotwórczych. Z drugiej strony prawą stronę planety pokrywają oceany lawy, NASA pisze.

Naukowcy uważają, że bliskość 55 Cancri e do gwiazdy podobnej do Słońca oznacza, że ​​jedna strona zewnętrznej planety jest zawsze zwrócona w stronę gwiazdy. Zwykle powinien to być najgorętszy obszar. Jednak obserwacje za pomocą Kosmicznego Teleskopu Spitzera wskazują, że tak nie jest.

Renew Ho z Jet Propulsion Laboratory NASA oferuje próbę wyjaśnienia tego. On i jego koledzy uważają, że planeta ma gęstą, dynamiczną atmosferę zdominowaną przez tlen i azot. Aby uchwycić zakres emisji ciepła z egzoplanety, on i jego zespół naukowy planują zbadać widmo emisji termicznej po stronie dziennej planety za pomocą kamer bliskiej podczerwieni (NIRCam) i instrumentu średniej podczerwieni (MIRI) na pokładzie Jamesa Webba. Jeśli atmosfera wynosi 55 kankry, można to wykryć za pomocą instrumentów. Przyrządy mają niezbędną czułość i zakres długości fal, aby móc to stwierdzić.

READ  Teleskop Jamesa Webba: Surowiec dla oka w kosmosie

Istnieje jednak inne wyjaśnienie odchylenia temperatury. Dostarczył go szwedzki astronom Alexis Brandeker, który pracuje na Uniwersytecie Sztokholmskim. Sugeruje się, że 55 Cancri e może nie być związane z pływami. Podobnie jak Merkury, planeta może obracać się trzy razy na dwie orbity (rezonans 3:2), dzięki czemu może mieć cykl dzień-noc. Według Brandekera wyjaśniałoby to, dlaczego najgorętsza część jest w innym miejscu niż powinna.

„Podobnie jak na Ziemi, nagrzanie powierzchni zajmie trochę czasu”, wyjaśnia. „Najgorętszą porą dnia będzie popołudnie, a nie samo południe”. Brandeker również chce potwierdzić to założenie za pomocą kamery NIRCam Jamesa. W tym celu ciepło emitowane po oświetlonej stronie planety rejestrowane jest na czterech orbitach. Jeśli jest echo 3:2, półkulę można zaobserwować dwukrotnie. W ten sposób w ciągu dnia powierzchnia nagrzewałaby się, stopiła, wyparowała i utworzyła „bardzo cienką atmosferę”, którą można wykryć za pomocą teleskopu kosmicznego. Ta para ochładza się wieczorem, opada na powierzchnię i ponownie twardnieje w nocy, to hipoteza Brandekera.

LHS 3844 b wygląda inaczej niż 55 Cancri e, ale nie mniej egzotycznie. Okrąża również swoją gwiazdę w bliskiej odległości w ciągu 11 godzin. Jednak jej gwiazda jest mała i raczej zimna. Oznacza to, że powierzchnia mogła się nie stopić. Przyjmuje się jednak temperatury przekraczające 525°C. NASA twierdzi, że obserwacje za pomocą teleskopu Spitzera wskazują, że LHS 3844 b nie ma atmosfery, o której można by mówić.

Chociaż powierzchni z Jamesem Webbem „nie można ustawić bezpośrednio”. Jednak powierzchnię można zbadać spektroskopowo ze względu na brak tajemniczej atmosfery. W ten sposób dominujące skały można zidentyfikować na podstawie różnych widm typów skał, wyjaśnia Laura Kreidberg, szefowa działu APEx w Instytucie Astronomii im. Maxa Plancka. Aby to zrobić, ona i jej zespół chcą zarejestrować widmo emisji termicznej od strony dziennej za pomocą MIR i porównać określone w ten sposób widma z widmami znanych skał, takich jak bazalt i granit. Jeśli na planecie są aktywne wulkany, można to również udowodnić.

Kreidberg stawia hipotezę, że wyniki obserwacji mogą dostarczyć informacji o innych planetach podobnych do Ziemi. Odkrycia mogą również dostarczyć wskazówek, „jak wyglądała wczesna Ziemia, gdy była tak gorąca, jak te planety dzisiaj”.


(olp)

do strony głównej

Continue Reading

science

Zielone warzywa przeciwko COVID-19 i wirusom przeziębienia?: www.kinderaerzte-im-netz.de

Published

on

27.05.2022

Wykazano, że substancja chemiczna znajdująca się w zielonych warzywach spowalnia wzrost COVID-19 i wirusów przeziębienia. Amerykańscy naukowcy doszli do tego wniosku w badaniu opublikowanym w „Nature Journal Communications Biology”.

W eksperymentach laboratoryjnych naukowcy z Johns Hopkins Children’s odkryli substancję chemiczną obficie występującą w brokułach i innych warzywach krzyżowych, która może być potężną nową bronią przeciwko wirusom wywołującym COVID-19 i przeziębienie: sulforafan.
W badaniu opublikowanym 18 marca w Nature Journal Communications Biology naukowcy opisują, że sulforafan, fitochemikalia znane już ze swoich właściwości przeciwnowotworowych, hamuje reprodukcję SARS-CoV-2 może zapobiec.

Brokuły, kapusta, jarmuż i brukselka zawierają naturalne prekursory sulforafanu

Naturalny prekursor sulforafanu jest szczególnie bogaty w brokuły, kapustę, jarmuż i brukselkę – warzywa, które nie są szczególnie popularne wśród dzieci. Ale to kolejny argument, który wciąż trzeba im częściej przedstawiać. Wcześniejsze badania, w tym te przeprowadzone przez Johns Hopkins Medicine, wykazały, że sulforafan ma właściwości zapobiegające rakowi i ochronne poprzez zakłócanie pewnych procesów komórkowych.

„Wraz z nadejściem pandemii COVID-19 nasze interdyscyplinarne zespoły badawcze przeprowadziły nasze badania […] skupić się na potencjalnym leczeniu nowego wirusa” – wyjaśnił asystent mikrobiolog prof. dr Laurie Jones-Brando z Johns Hopkins University School of Medicine i starszy autor artykułów.

Sulforafan jest skuteczny u myszy

W jednym eksperymencie zespół badawczy najpierw wystawił komórki na działanie sulforafanu przez jedną do dwóch godzin przed zakażeniem komórek SARS-CoV-2 i koronawirusem przeziębienia, HCoV-OC43. Stwierdzili, że niskie stężenia mikromolowe (μM) sulforafanu (2,4 – 31 μM – (μM) zmniejszają namnażanie sześciu szczepów SARS-CoV-2, w tym wariantów delta i omikronowych, a także koronawirusa HCoV OC43. o 50% Naukowcy zaobserwowali również podobne wyniki w komórkach wcześniej zakażonych wirusami, gdzie ochronne działanie sulforafanu zaobserwowano również w już ustalonych infekcjach wirusowych.

Grupa badała również wpływ sulforafanu w połączeniu z remdesivirem, lekiem przeciwwirusowym stosowanym w celu skrócenia czasu powrotu do zdrowia hospitalizowanych pacjentów z zakażeniem COVID-19. Zgodnie z ich wynikami, remdesiwir zapobiegł w 50% replikacji HCoV-OC43 i SARS-CoV-2 odpowiednio przy 22 μM i 4 μM. Ponadto zespół badawczy poinformował, że sulforafan i remdesivir działają synergistycznie w wielu stosunkach kombinacji, zmniejszając o 50% miano wirusa w komórkach zakażonych HCoV-OC43 lub SARS-CoV-2. W tym kontekście synergia oznacza, że ​​niższe dawki sulforafanu (np. 1,6-3,2 µM) i remdesiviru (np. 0,5-3,2 µM) w połączeniu są bardziej skuteczne przeciwko wirusom niż stosowanie obu z nich osobno.
Mówi profesor S. Dr Alvaro Ordonez, MD, pierwszy autor artykułu, z Johns Hopkins University. „Fakt, że sulforafan i remdesivir lepiej współpracują ze sobą, jest bardzo zachęcający”.

READ  Teleskop Jamesa Webba: Surowiec dla oka w kosmosie

Naukowcy przeprowadzili następnie badania na mysim modelu infekcji SARS-CoV-2. Odkryli, że myszy, którym podano 30 miligramów sulforafanu na kilogram masy ciała przed zarażeniem się wirusem, zmniejszyły utratę masy ciała. Zwykle ma to miejsce w przypadku infekcji wirusowej. Myszy „leczone” straciły znacznie mniej wagi (7,5% mniej utraty wagi). Ponadto wstępne leczenie spowodowało statystycznie istotne zmniejszenie miana wirusa lub ilości wirusa w płucach (17% mniejsza utrata masy ciała) i górnych drogach oddechowych (zmniejszenie o 9%) oraz uszkodzenie płuc (redukcja o 29%) w porównaniu z zakażonymi. myszy. Sulforafan nie jest podawany. Związek zmniejsza również stan zapalny w płucach i chroni komórki przed nadaktywną odpowiedzią immunologiczną.

„Odkryliśmy, że sulforafan ma działanie przeciwwirusowe przeciwko koronawirusom HCoV-OC43 i SARS-CoV-2, pomagając jednocześnie kontrolować odpowiedź immunologiczną” – podsumowuje Ordonez. „Ta wielofunkcyjna aktywność sprawia, że ​​jest to interesujący związek do stosowania przeciwko tym infekcjom wirusowym, a także wywołanym przez inne ludzkie koronawirusy”.

Zespół planuje przeprowadzić próby na ludziach, aby ocenić, czy sulforafan może być skuteczny w zapobieganiu lub leczeniu tej infekcji.

Źródła: EurekaAlert! Medycyna Johnsa Hopkinsa Biologia komunikacji

Continue Reading

Trending