Connect with us

Economy

Inwestorzy są optymistyczni: ceny ropy spadają, DAX rośnie

Published

on

Inwestorzy są optymistyczni: ceny ropy spadają, DAX rośnie


Raport rynkowy

Stan: 06.02.2022 12:53

Inwestorzy wykorzystują niższe ceny ropy do kupowania akcji. Kto wie, jak długo potrwa radość. Nowe obawy o stopy procentowe mogą utrudniać prace inwestorom.

Indeks DAX wzrósł o 0,7 proc. i odnotował najwyższy poziom w ciągu dnia na 14 463 pkt. Możliwe, że giełdy pozostawiły tymczasowe minima, mówi Robert Halfer, strateg rynkowy w Baader Bank. „Ale nawet jeśli przyzwyczaimy się do nieco negatywnych wiadomości, inwestorzy nadal są nerwowi”.

Spekulacje przed spotkaniem OPEC+

W tej chwili panuje zaufanie. Powodem tego jest rodzaj rozluźnienia na rynku ropy. Zarówno beczka (159 litrów) Brent North Sea, jak i beczka West Texas Intermediate (WTI) są dziś znacznie tańsze niż wczoraj.

Wydaje się, że przed regularnym spotkaniem stowarzyszenia wydobywczego OPEC+ Arabia Saudyjska zobowiązała się do zwiększenia wydobycia ropy, jeśli rosyjska produkcja znacznie spadnie z powodu zachodnich sankcji, donosi Financial Times. On również spekulował Czy Rosja powinna wyjść z kartelu naftowego. Zobaczymy, czy OPEC+ będzie w stanie wprowadzić na rynek więcej ropy bez uwzględnienia Rosji – mówi Carsten Fritsch, ekspert ds. surowców w Commerzbanku.

Wysokie ceny energii z jednej strony wpływają na gospodarkę, az drugiej strony są czynnikiem napędowym utrzymującej się wysokiej inflacji, a tym samym prowadzą również do obniżenia cen na giełdzie. Dlatego niższe ceny ropy mają pozytywny wpływ na ceny.

BdB wzywa do zmiany stóp procentowych

Z drugiej strony nastroje nieco psuły wypowiedzi Związku Banków Prywatnych BdB, według których ludzie w Niemczech będą musieli w dłuższej perspektywie dostosować się do wysokiej inflacji. Dlatego Azjatycki Bank Rozwoju wzywa Europejski Bank Centralny do przyspieszenia zmiany stóp procentowych. „Wysoka inflacja obciąża konsumentów i niepokoi gospodarkę. Oczekiwania inflacyjne również znacznie rosną. Od dłuższego czasu ujemny kluczowy wskaźnik nie jest już współmierny do tej sytuacji” – powiedział Christian Osig, dyrektor zarządzający Bahrain Development Bank.

READ  Wymogi dotyczące oznakowania dotyczą teraz samochodów – kierowcy będą musieli wziąć to pod uwagę od maja 2024 r

Dane gospodarcze USA pod lupą

Również w USA dyskusja jest ożywiona w świetle ostatnio lepszych danych ekonomicznych. Wczoraj niespodziewanie wzrósł indeks PMI dla przemysłu w USA. Zmniejsza to prawdopodobieństwo, że Fed odetchnie od podwyżek stóp procentowych jesienią, mówi analityk inwestycyjny Michael Hewson z biura maklerskiego CMC Markets.

Na tym tle inwestorzy przywiązują szczególną wagę do dzisiejszych cotygodniowych danych o zatrudnieniu w USA. Eksperci Halaba spodziewają się, że „dostarczy on najnowszych wskaźników do miesięcznego raportu o rynku pracy, który ma zostać opublikowany w piątek. Specyfikacje są mocne i dlatego powinien nastąpić odpowiedni wzrost liczby miejsc pracy”.

Wall Street powinna mocniej otworzyć się

Im silniejszy rynek pracy w USA, tym większa przestrzeń dla Rezerwy Federalnej USA do podniesienia stóp procentowych – ze wszystkimi negatywnymi konsekwencjami dla rynku akcji. Jednak inwestorzy spokojnie patrzą w najbliższą przyszłość. Kontrakty terminowe w USA wskazują na nieco mocniejszy początek handlu na Wall Street.

Chiny wyprzedzają Stany Zjednoczone w patentach na technologię komunikacji cyfrowej

Według analizy Niemieckiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych (DPMA), Chiny znacznie zwiększyły tempo innowacji w technologii cyfrowej. Urząd poinformował, że liczba opublikowanych chińskich zgłoszeń patentowych znacznie wzrosła w 2021 r. w ważnych obszarach technologicznych. W „technologii komunikacji cyfrowej”, która obejmuje komunikację mobilną, w tym standard 5G, Chiny wyprzedziły USA z 4115 (spadek o 2,4 procent) z 4308 (wzrost o 6,8 procent) opublikowanych aplikacji.

RWE kupuje holenderską gazownię od Vattenfall

Grupa energetyczna RWE chce nabyć elektrownię gazową od Vattenfall w Holandii i tym samym rozszerzyć swój biznes wodorowy. RWE zapowiedziało, że za cenę równowartości 500 mln euro kupi elektrownię gazową „Magnum” w Emshavn w Holandii. Elektrownia, która działa od 2013 roku, ma moc 1,4 gigawata. Jest technicznie konwertowalny, dzięki czemu może być zasilany do 30 procent wodoru. Ponadto istnieje możliwość przekształcenia całej elektrowni gazowej w wodór do końca dekady.

READ  Ponowna ocena ryzyka na tle stabilnego rozwoju

Szef Rheinmetall spodziewa się silnego wzrostu

Rheinmetall szykuje się na znaczny wzrost sprzedaży ze względu na zwiększony popyt na broń w następstwie wojny ukraińskiej. „W nadchodzących latach powinno być możliwe 20-procentowe tempo wzrostu”, powiedział Handelsblatt Armin Baberger, prezes grupy dostawców uzbrojenia i motoryzacji. Dodał, że sprzedaż produktów obronnych powinna wzrosnąć do kilkunastu miliardów euro. To będzie więcej niż dwa razy.

Pragnienie koniaku zwiększa zysk Remy’ego Cointreau

Silny popyt na koniaki premium w Stanach Zjednoczonych i Chinach, wraz ze środkami oszczędnościowymi, zwiększyły zyski francuskiej grupy alkoholowej Remy Cointreau. Koniak Remy Martin i brandy Metaxa w roku podatkowym 2021/22, który zakończył się pod koniec marca, odnotowały wzrost organicznego zysku operacyjnego o prawie 40%, do 334,4 mln euro. Akcjonariusze chcą wypłacić dywidendę pieniężną w wysokości 1,85 euro na akcję plus dywidendę nadzwyczajną w wysokości 1 euro.

Oracle może przejąć firmę oprogramowania Cerner

Konkurencyjny SAP, Oracle, może dokonać największego przejęcia w swojej historii. Firma ogłosiła, że ​​wszystkie wymagane zezwolenia antymonopolowe na przejęcie firmy Cerner zajmującej się oprogramowaniem dla służby zdrowia zostały wydane. Oracle spodziewa się, że transakcja zostanie oficjalnie sfinalizowana w następny poniedziałek. Grupa ogłosiła zakup Cernera w ostatnich dniach zeszłego roku. Całkowita cena to 28,3 miliarda dolarów.

Novartis wznawia działalność na Ukrainie

Szwajcarski producent leków Novartis chce powoli wznowić działalność na Ukrainie. Po zbadaniu aktualnej sytuacji bezpieczeństwa w kraju powiedzieli, że zaczęli zdalnie wznawiać operacje komercyjne. Działasz również na podstawie zaleceń i wskazówek, które są regularnie sprawdzane. Novartis chce pomóc rozdartemu wojną krajowi przywrócić podstawowe i krytyczne operacje biznesowe, kontynuuje grupa.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu

Published

on

Pod żadnym pozorem nie jedz dżemu
 1. ruhr24
 2. praca
Klienci powinni zwrócić uwagę na przywołanie aktualnych zacięć. © Yai Obrazy/Imago; ebner/imago; Wydział: RUHR24

Nowe wycofanie supermarketu: Konsumenci nie powinni jeść dżemu. Produkt sprzedawany jest w sklepach Edeka, Rewe i Kaufland.

Dortmund – Konsumenci powinni zwrócić uwagę na aktualne wycofanie. Tym razem jest to dżem od Lausitzer Fruitprocessing GmbH (10 lipca). W przypadku spożycia żywności istnieje ryzyko zakażenia.

Przypomnijmy z Ediki, Rio i Kauflandu: Pod żadnym pozorem nie jedzcie dżemu

W związku ze skargą firma Lausitzer Fruit Processing GmbH nakazała wycofanie swojego produktu „Lausitzer Cranberries – Light Sugar” w 340-gramowym słoiku.

Istnieje możliwość obecności ciał obcych w produkcie, zwłaszcza kamieni. Aby zapewnić bezpieczeństwo konsumentów, zdecydowanie odradza się spożywanie dotkniętego produktu – podobnie jak w przypadku obecnego wycofania sera.

Dżemy marek Edeka, Rewe i Kaufland objęte wycofaniem – informacja dla klientów

Dotyczy to wyłącznie produktów z datą przydatności do spożycia 18 kwietnia 2027 r. i numerem partii 24040379.

 • Produkt: Dzikie Jagody Łużyckie – Niska zawartość cukru, 340g/370ml w filiżance
  Najlepiej spożyć przed: 18 kwietnia 2027 r
  Partia: 24040379
  Numer EAN: 4012950100071
dżem
Wycofanie ma wpływ na dżem żurawinowy. © Lausitzer Fruit Processing GmbH

Konsumenci mogą zwrócić produkt w miejscu zakupu – m.in. w Rewe, Edeka i Kaufland – i otrzymać zwrot ceny zakupu nawet bez przedstawienia paragonu. Dalsze informacje można uzyskać w dziale obsługi klienta Lausitzer Fruchtverfahren GmbH, pisząc na adres e-mail [email protected].

Zacięcie wywołania spowodowane ciałem obcym: W sytuacjach awaryjnych natychmiast udzielić pierwszej pomocy

Jeśli przypadkowo zjesz obcy przedmiot, może dojść do obrażeń jamy ustnej, gardła i przełyku. Ryzyko jest szczególnie wysokie w przypadku cząstek o ostrych krawędziach. Federalny Urząd Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności powołuje się na informacje Niemieckiego Czerwonego Krzyża.

Ciała obce w żywności mogą również powodować ryzyko obrażeń lub zadławienia. Jeśli po połknięciu cząstki utkną w tchawicy lub przełyku, należy je natychmiast leczyć Pierwsza pomoc Jest podjęte. W przypadku wystąpienia obrażeń konsumenci powinni natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

READ  Wybory: Po cudzie gospodarczym Polska musi podjąć zobowiązanie wobec świata
Continue Reading

Economy

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”

Published

on

Ogromne zwolnienia w dziale motoryzacyjnym – „Bosch musi walczyć”
 1. Strona główna
 2. Praca

Naciska

Bosch ogłosił dopiero w grudniu, że rozważa zwolnienie do 1500 pracowników w dziale silników. © Marijane Murad/DPA

Bosch był zmuszony zwolnić tysiące pracowników w swoim dziale motoryzacyjnym. Potencjał ulepszeń istnieje jednak także w innych obszarach przedsiębiorstwa. To słowa prezesa firmy Stefana Hartinga.

Gerlingen – dostawca samochodów Bosch zwolni w tym roku tysiące stanowisk pracy. Przesunięcie w kierunku Samochód elektryczny Niemieckiemu gigantowi z siedzibą w Gerlingen koło Stuttgartu sprawy nie układają się pomyślnie. W wywiadzie z Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Prezes firmy Stefan Hartung wyjaśnia, w jaki sposób firma chce się rozwijać w przyszłości i czego obecnie brakuje. Bush chce walczyć o rozwój każdego centymetra przestrzeni.

Problemy popytowe we wszystkich sektorach Bosch

W sumie Bosch planuje zwolnić 3200 pracowników w sektorze motoryzacyjnym, z czego 1500 w samym dziale pojazdów w Niemczech. Według Hartunga odejście od samochodów z silnikami spalinowymi na rzecz samochodów elektrycznych maleje, ponieważ coraz więcej osób woli samochód hybrydowy niż samochód w pełni elektryczny. Ponadto światowy popyt na samochody ogólnie spadł.

Zdaniem ekspertów jeszcze kilka lat temu przewidywano, że przejście na samochody elektryczne będzie kosztować około 20 proc. miejsc pracy. Jednakże biorąc pod uwagę, że firma Bosch zatrudnia na całym świecie około 429 400 pracowników, redukcje stanowisk pracy określa się jako stosunkowo niewielkie, jak wynika z raportu firmy Bosch. Codzienne wiadomości jest on nazywany.

Ale nie tylko przemysł motoryzacyjny cierpi z powodu braku popytu na produkty Bosch. To samo planuje firma także w segmencie gadżetów i sprzętu AGD Aby wyeliminować sto kolejnych stanowisk pracy. „Nasza firma celowo zajmuje szeroką pozycję na wielu produktach i rynkach” – wyjaśnia Hartung. wygrał-Wywiad: „Ale obecnie prawie wszędzie występują problemy z popytem”. Przykładem tego jest nadmierny popyt na pompy ciepła w Bosch w 2023 roku, który spowodował już spadek popytu oczekiwany w 2024 roku.

READ  Korki w Świnoujściu: wczasowicze na Uznamie chcą tanio tankować

Bosch chce nadal się rozwijać, także za granicą

Hartung nie może zagwarantować, że w przyszłości nie będzie dalszych redukcji zatrudnienia. Jednak w dłuższej perspektywie postrzega pojazdy elektryczne jako obiecujący obszar biznesowy dla Boscha. Szczególnie istotna jest tutaj elektronika mocy, silniki i osie. Firma oczekuje, że do 2030 r. co trzeci samochód na świecie będzie w pełni elektryczny, a do 2035 r. co drugi samochód.

Ogólnie rzecz biorąc, celem Boscha jest uzyskanie w tym roku zwrotu od pięciu do siedmiu procent. Zdaniem Hartunga, aby osiągnąć ten cel, firma musi nadal walczyć i „wykorzystywać każdy centymetr przestrzeni na rozwój”. Bosch będzie mógł polegać nie tylko na rynku niemieckim, ale także… Ale musi także rozwijać się na arenie międzynarodowej. Firma inwestuje około 1 miliard euro w centrum rozwojowe w Chinach, a obecnie w Czechach budowany jest nowy ośrodek mobilności elektrycznej.

Continue Reading

Economy

To tanie piwo zawodzi bezlitośnie

Published

on

To tanie piwo zawodzi bezlitośnie
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Lato, słońce, ogródek piwny – i zimne jasne piwo. Ale co jest lepsze? W teście ZDF dwa z sześciu piw wypadły bezlitośnie.

Kassel – Zimne piwo to latem ulubiona przekąska wielu mieszkańców Niemiec. Piwo jasne staje się coraz bardziej popularne i staje się coraz bardziej trendem poza Bawarią. Ale które piwo jest najlepsze? W nadawaniu konsumenckim Weso ZDF przetestowało sześć różnych rodzajów piwa jasnego – trzy niedrogie i trzy droższe. Wynik był jednoznaczny i druzgocący, gdyż dwa z testowanych piw bezlitośnie zawiodły. Testowane były następujące piwa:

Pearl Basher z Lidla za 0,55 euro Augustyn
Schultenbräu od Aldi za 0,55 euro Lobzer
Oryginał 5.0 za 0,69 € Jezioro Tegernsee

Piwny guru ma w teście ZDF zdecydowanych faworytów – jednak nie wszystkie piwa jasne są tak przekonujące

Każdy browar ma możliwość nadania swojemu piwu indywidualnego charakteru. Mistrz piwowarstwa i sommelier Dario Sterin zna czynniki decydujące o smaku dobrego piwa. „Jeśli chodzi o smak, jasne piwo powinno charakteryzować się doskonałą równowagą pomiędzy słodyczą słodu i goryczką chmielu” – mówi piwny ekspert. Który produkt przekonał go jednak najbardziej, a który nie?

Stieren ma wyraźnego faworyta: Augustinera, którego uważa za najciekawszego. Zupełnie inaczej jest w Scholtenbrau niż w Aldi, które piwny sommelier określa jako „trochę nudne” i stawia na ostatnim miejscu. Oryginalna wersja 5.0 nie radzi sobie dużo lepiej. „Ma prosty, niemal kartonowy wygląd” – mówi Sterrin.

Drużyna piłkarska ocenia piwo jasne: dwa produkty nie otrzymują ani jednego głosu

Ale ekspert nie jest jedynym, który ocenia piwo jasne. Cała kobieca drużyna piłkarska ocenia produkty. W niereprezentatywnej próbie łącznie 19 graczy wyraża swoje opinie – i to prostymi słowami. „Smakuje trochę jak płyn do mycia naczyń” – narzeka jeden z graczy Lobzera. „Nigdy więcej nie kupię Eierbachera z Lidla” – mówi kolejna testerka. Ostre słowa padły także w oryginalnej wersji 5.0: „Potrzebujesz przerw”.

READ  Korki w Świnoujściu: wczasowicze na Uznamie chcą tanio tankować
ZDF przetestował trzy tanie piwa jasne i trzy drogie – i wynik był jednoznaczny. © Zrzut ekranu/ZDF

Tylko dwa produkty sprawdzają się naprawdę dobrze, a Tegernseer zajmuje pierwsze miejsce z sześcioma z 19 głosów. Augustiner zajął drugie miejsce z co najmniej pięcioma głosami. Browar zrewolucjonizował ostatnio piwo, Augustiner po raz pierwszy w swojej ofercie miał także piwo bezalkoholowe.

Lübzer i Soliderbräu przekonały czterech testerów i podzieliły się trzecim miejscem. Jednak kompletna porażka Pearlbachera i 5.0 Original – oba piwa nie otrzymały ani jednego głosu. Badanie przeprowadzone przez Stiftung Warentest dało inny wynik, a zwycięzcą testu zostało tanie piwo bezalkoholowe.

Przynajmniej w laboratorium wszystkie jasne piwa mogą być przekonujące

Jednakże wszystkie produkty uzyskały dobre wyniki w laboratorium. Chemik spożywczy Monica Dust przetestowała piwo pod kątem glifosatu będącego pestycydem i nitrozoamin, które mogą powstawać podczas palenia jęczmienia. Nie stwierdzono ich w żadnym z testowanych piw. W jego śledztwie sprawy wyglądały zupełnie inaczej W rzeczywistości w dwóch szklankach piwa znajdowały się bakterie i glifosat jest znalezione. (Kiba)

Continue Reading

Trending