Connect with us

Tech

Intro / 10-bitowy tryb kinowy (tryb kinowy)

Published

on

z wtorek, 5 października 2021 | 4 strony | Przeczytaj ten artykuł na jednej stronie


Kontynuujemy eksplorację iPhone’a 13 Pro i robimy nasze pierwsze nagrania w świetle dziennym w nowym trybie kinowym w 10-bitowym HDR i porównujemy nagrania 1:1 przy różnych wartościach przysłony? W tym całkowite zakłócenie miękkiego skupienia AI. Dodatkowo przyjrzymy się stabilizacji wideo, funkcji spowolnienia 240 klatek na sekundę i wydajności baterii.

Przede wszystkim nasze wideo z Caro i iPhone 13 Pro, które oprócz funkcji slow-motion 240 kl./s i stabilizacji wideo porównujemy również 10-bitowy tryb kinowy z trybem standardowym i z inną przysłoną 1: 1 wartości.


Tylko iPhone 13 Pro był używany bez żadnych innych pomocy. Edycję i korekcję kolorów wykonano w aktualnym Final Cut Pro X (10.5.4.).

10-bitowy Kinomodus (tryb kinowy)

Aby aktywować nowy tryb kinowy w nowym iPhonie 13, menu aparatu na ekranie ma dodatkową opcję Kino? dodany.

Jeśli ta opcja jest włączona, wszystkie iPhone 13s nagrywają z rozmyciem obliczonym przez sztuczną inteligencję w najwyższej jakości 10-bitowym BT2020 HLG w HD — to znaczy w trybie HDR iPhone’a. Czy 10-bitowy HDR można aktywować w trybie kinowym? W przeciwieństwie do normalnego nagrywania wideo 4K (24p, 25p, 30p lub 60p) – nie wyłączaj opcjonalnie. Należy o tym pamiętać, ponieważ oznacza to, na przykład, w przypadku odtwarzania REC 709, że być może będziesz musiał zająć się konwersją HDR-SDR w porównaniu z postprodukcją.

W celu porównania ujęć w świetle dziennym sfilmowaliśmy Caro, gdy zbliżał się do kamery (z odtwarzaczem poruszającym się do tyłu w tym samym czasie z podręcznym iPhone’em 13 Pro). Teleobiektyw 77 mm (odpowiednik KB) iPhone’a 13 Pro został użyty w sekcji teleobiektywu.

Domyślnie system kamer iPhone’a 13 Pro aktywuje maskę głębi ostrości?? f4.5?? , (który jest wyświetlany w sposób przyjazny dla operatora jako odpowiednik F-Stop). W standardowym systemie kamer szerokokątnych (odpowiednik 26 mm) maska ​​głębi ostrości „f2,8” jest używana jako ustawienie domyślne.

READ  Wymagania systemowe: Far Cry 6 jest wyposażony w ray tracing, ale bez DLSS

Każdy, kto do tej pory fotografował przede wszystkim małymi czujnikami w telefonach komórkowych, już zauważy znaczący efekt ze standardową maską głębi ostrości. Co? duży czujnik? Filmowcy są bardziej standardowym obrazem i czują się z mobilnej perspektywy? Zaczęło się już po małej rewolucji. Und diese zweigeteilte Perspektive in einen Konsumer- und einen Pro-Blick lässt sich durchaus auf mehreren Ebenen fortsetzen: Während der Pro-User vor seinem 4K-Referenz-Monitor sitzt und die Tiefenschörich the scientist? na ekranach telefonów komórkowych za pomocą technologii kinowej z ulepszonym obrazem.

Jak ma się osoba? F-stop? Widać to bardzo dobrze w bezpośrednim porównaniu.

Kiedyś zainstalowaliśmy obok siebie f2.0, f4.5 i f8 na tym samym filmie 1:1. Podczas gdy (maksymalnie możliwe) f2.0 wyraźnie tworzy najsilniejszy efekt bokeh, z najmniej silną maską głębi ostrości przy f8.0, fryzura Caro w strefie przejściowej pozostaje nieco nienaruszona. Osobiście wolimy korzystać z alternatywy, która działa delikatnie? Jest to również możliwe bez żadnych problemów dzięki sile efektu, którą następnie można regulować w zależności od indywidualnych upodobań i potrzeb.

W celu późniejszej edycji maski głębi ostrości na iPhonie 13 wystarczy zapisać klip w ?? Zdjęcia?? Otwórz bibliotekę zdjęć i filmów iPhone’a i kliknij przycisk „Edytuj” w prawym górnym rogu. Kliknij Menu.

Tutaj możesz wybrać i przenieść żądaną siłę, punkt ostrości i sekwencję czasową (nawet przesunięcie ostrości) z Bokeheffekt. Aby wybrać moc, po prostu kliknij wyświetlaną wartość przysłony, a zobaczysz skalę o nazwie „Głębokość”. do którego można ustawić równoważną przysłonę.

Aby całkowicie dezaktywować efekt, po prostu kliknij „CINEMA”. Zwolnienie można przesuwać w czasie, klikając na osi czasu, w tym przestrzenne przesunięcie punktu ostrości na obrazie ?? Również bezpośrednio w bodźcu dotykowym. Wspaniała, łatwa w użyciu implementacja stworzona przez Apple.

A oto kolejna wskazówka dotycząca wyostrzania po wyostrzeniu: podczas fotografowania miej również oko na możliwość wizualnej edycji używanego systemu aparatu. Bo jeśli chcesz później wyostrzyć klarowność obiektów na obrazie, ale są one poza skupieniem wizualno-fizycznym, sztuczna inteligencja nie może niczego zmienić (przynajmniej na razie ;-). Dlatego warto wziąć pod uwagę naturalny efekt bokeh danego systemu kamer.

READ  Astronomowie odkrywają największe znane obracające się struktury we wszechświecie

Najważniejsze jest to, że kinowa funkcjonalność nowego iPhone’a 13 Pro skupia się na dwóch rzeczach: z jednej strony jest to obecnie bardziej funkcja konsumencka, a z drugiej strony tryb kinowy bardzo dobrze pokazuje, dokąd zmierza podróż w przyszłości dzięki (smartfonowi) zasilanemu sztuczną inteligencją można nagrywać filmy. Redakcja Apple jako pierwsza oferuje prostą i atrakcyjną opcję.

W przypadku przyszłych aktualizacji trybu kinowego widzimy wartościowy potencjał aktualizacji w trzech obszarach: 1. Edytowalna opcja dla FCPX (którą już ogłosił Apple), 2. Opcja renderowania w postprodukcji w celu dalszego obliczania maski głębi ostrości. dokładnie i 3. Maksymalna rozdzielczość 4K.

Jeśli spojrzysz na szybkie tempo, w jakim postępują obecne prace nad sztuczną inteligencją, opcje ulepszeń wymienione w najbliższej przyszłości są bardziej prawdopodobne niż w odległej przyszłości…

[noch keine Leserkommentare] [Kommentar schreiben]

Więcej artykułów:

Test: RED KOMODO – czujnik RAW i zachowanie globalnej migawki 11 maja 2021 r.
Po wakacjach mogliśmy wreszcie przyjrzeć się bliżej RED KOMODO w naszej redakcji. W pierwszej kolejności patrzymy jak zawsze na zachowanie czujnika i toczenia… uch, migawka uniwersalna…

Test: Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro – zaawansowane funkcje, migawka obrotowa i debayering wtorek, 16 marca 2021
Test: Canon EOS C70 – Dynamika jak na pełnoklatkowych matrycach? poniedziałek 28 grudnia 2020
Testowanie: Apple iPhone 12 Pro Max – 10-bitowa jakość wideo 4K, w tym dynamika i rolowana migawka Mu, 30 listopada 2020 r.
Testowanie: Testy GPU Blackmagic DaVinci Resolve z Apple M1 MacBook Pro 13 Zoll Ojciec 20 listopada 2020 r.
Test: Panasonic DC-BGH1 — zachowanie czujnika, rozdzielczość, dynamika Czy, 19 listopada 2020 r.
Testowanie: Blackmagic Design URSA Mini Pro 12K – Dynamika i mory 12 listopada 2020 r.
Test: Czujnik Blackmagic URSA Mini Pro 12K – Odblokuj i obróć migawkę 3 listopada 2020 r.
Testowanie: czujnik Sony Alpha 7S III – migawka obrotowa i debayering czwartek 8 października 2020 r.

[nach oben]

[nach oben]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

macOS (12) Monterey: nowy system operacyjny Apple dla komputerów Mac i MacBook gotowy

Published

on

Firma Apple ogłosiła, że ​​macOS „Monterey” dla komputerów Mac i MacBook został ukończony. Bezpłatna aktualizacja wprowadzona w czerwcu jest nieco nieśmiała w porównaniu z poprzednim rokiem, który przyniósł natywne wsparcie dla SoC ARM serii M firmy Apple z systemem macOS 11 Big Sur. Nazywa się jednak macOS 12. Zostanie wydany 25 października.

Wersja skacze nawet bez remontu

Przejście z macOS 10.x na 11 w Big Sur było nie tylko spowodowane mnóstwem poważnych zmian, w tym obsługą ARM, ale wydaje się, że Apple co roku odlicza co roku do przecinka. Jednak producent dopiero od lat podawał do publicznej wiadomości nazwę systemu operacyjnego.

To są główne innowacje

Z systemem macOS „Monterey”, nazwanym na cześć Nadmorskie miasto w KaliforniiApple chce lepiej łączyć Maca (Booka) i iPadOS. Dzięki Universal Control użytkownicy mają możliwość kontrolowania iPada za pomocą klawiatury i myszy komputera Mac lub MacBook — w tym wymiany danych.

Już na WWDC 2021 firma Apple zaprezentowała z jednej strony, jak za pomocą gładzika MacBooka przesuwano wskaźnik myszy na znajdującym się obok iPadzie, zamykano aplikacje i przeciągano plik z tabletu na laptopa. Ale łańcuch może się przedłużyć: plik można przenieść z iPada za pośrednictwem MacBooka do iMaca znajdującego się po prawej stronie laptopa; W tym przypadku był obsługiwany za pomocą myszy.

W takim przypadku urządzenia wejściowe zawsze wysyłają swoje dane wejściowe do tego samego systemu, macOS 12 Monterey przekazuje dane wejściowe do innego komputera z systemem macOS lub iPada z iPadOS 15. Na przykład w przeciwieństwie do Logitech Flow urządzenie wejściowe nie zmienia Bluetooth gospodarz.

Następujące urządzenia peryferyjne obsługują macOS Universal Control:

 • MacBook Pro (2016 i nowsze)
 • MacBook (2016 i nowsze)
 • MacBook Air (2018 i nowsze)
 • iMac (2017 i nowsze)
 • iMac (5K Retina 27-calowy, koniec 2015 r.)
 • iMac Pro i Mac mini (2018 r. i nowsze)
 • Mac Pro (2019)
 • iPada Pro
 • iPad Air (3. generacji i nowsze)
 • iPad (6. generacji i nowsze)
 • iPad mini (5. generacji i nowsze)
READ  Zwiastun pokazuje więcej szczegółów na temat przygotowania i rozgrywki

Safari nie jest tak kompaktowe, jak planowano

Dzięki macOS Monterey przeglądarka Safari otrzymała nową metamorfozę, a jej elementy sterujące powinny się cofnąć, aby zrobić więcej miejsca w witrynie. Jednak na początku wersji beta Apple porzucił pierwszy pomysł: adres URL i pasek wyszukiwania zostały początkowo umieszczone po prawej stronie aktywnej karty na pasku kart, czyli w stale zmieniającej się pozycji. W ostatecznej wersji domyślnie pojawiają się ponownie dwa znajome paski.

W ten sposób pasek kart nie pojawia się już w ostatecznej wersji (Zdjęcie: Apple)

Monterey otrzymuje nowe mapy Apple i VRR

Inne innowacje w macOS Monterey są związane z uniwersalnymi aplikacjami, które są również dostępne na iOS i iPadOS. Zmiany, które Apple planuje wprowadzić w FaceTime, iMessage, nowych Apple Maps lub Centrum powiadomień z SharePlay, Share i Focus można znaleźć w wiadomościach o ogłoszeniu iOS 15 oraz w raporcie iOS 15: Nowe mapy Apple to ogromny krok naprzód. Monterey obsługuje również zmienną częstotliwość odświeżania na monitorach Adaptive Sync.

Pełny przegląd wszystkich innowacji, w tym nowy pasek kart w Safari, który w końcu nie został wdrożony, Już połączono z Apple.

Komputery Mac i MacBooki otrzymają tę aktualizację

Apple wprowadza również macOS Monterey jako bezpłatną aktualizację dla niektórych już bardzo starych systemów. Najstarszym obsługiwanym komputerem Mac jest Mac Pro 2013. Aktualizacja będzie dostępna we wszystkich zgodnych systemach 25 października.

 • iMac (koniec 2015 i nowsze)
 • Mac Pro (koniec 2013 i nowsze)
 • iMac Pro (2017 i nowsze)
 • Mac mini (koniec 2014 r. i nowsze)
 • MacBook Air (początek 2015 r. i nowsze)
 • MacBook (początek 2016 r. i nowsze)
 • MacBook Pro (początek 2015 r. i nowsze)
Continue Reading

Tech

BSI ostrzega: nowe ataki SMS na smartfony

Published

on


Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Informacji ostrzega o kilku nowych wariantach ataków nadchodzących za pośrednictwem wiadomości SMS.

Federalny Urząd Bezpieczeństwa Informacji

(BSI) ostrzega
nowych ataków przez SMS. Podstawowa zasada tych ataków była znana od dawna (podczas blokady była to szczególnie fałszywa

Powiadomienia o paczkach
Przyszedł przez SMS: SMS zawiera łącza, które odbiorca musi kliknąć. Złośliwe oprogramowanie czai się na odpowiednich stronach internetowych i jest pobierane na smartfony. Lub wiadomości SMS służą do próby szpiegowania danych osobowych odbiorcy. Ten rodzaj ataku nazywany jest „smishingiem” – słowem utworzonym z pojęć SMS i Phishing. Jednak od jesieni 2021 r. napastnicy próbują wykorzystywać nowe formy SMS-ów.

Teraz zły SMS informuje odbiorców, że jest dla nich wiadomość głosowa. Lub SMS ostrzega, że ​​smartfon jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem. Następnie linki w wiadomości SMS obiecują „instrukcje pobrania wiadomości głosowej” lub instalację „domniemanej aktualizacji zabezpieczeń”. Ale pobierając pliki, dostajesz złośliwe oprogramowanie na swój smartfon.

Inną obecną metodą ataku jest to, że SMS fałszuje odbiorców, że ich prywatne zdjęcia wyciekły, ponieważ złośliwe oprogramowanie jest podobno na telefonie komórkowym. Również w tym przypadku odbiorcy powinni zainstalować rzekomą aktualizację zabezpieczeń. To oczywiście znowu złośliwe oprogramowanie. Poniżej przedstawiamy bardziej szczegółowo ten schemat ataków, który krążył kilka dni temu:

Atak SMS – Malware infekuje urządzenia z Androidem.

Jak się chronić

 • Nie klikaj linków w SMS-ie, jeśli nie masz całkowitej pewności co do pochodzenia wiadomości.

 • Nigdy nie pobieraj plików z nieznanych źródeł

 • Pobieraj aplikacje tylko z App Store lub Google Play

 • Natychmiast usuń podejrzane SMS-y

Ostrzeżenie policji: SMS z niebezpiecznymi linkami atakującymi androidy

READ  Wymagania systemowe: Far Cry 6 jest wyposażony w ray tracing, ale bez DLSS
Continue Reading

Tech

Sonda kosmiczna “Lucy” w drodze do trojanów – misja NASA po raz pierwszy odwiedzi asteroidy na orbicie Jowisza

Published

on

W sobotę sonda kosmiczna NASA Lucy wyruszyła na misję z niezwykłym celem. Sonda ma po raz pierwszy odwiedzić Jowisza – trojany – asteroidy krążące wokół Jowisza. W przeciwieństwie do części pasa asteroid, trojany te pochodzą z zewnętrznych obszarów Układu Słonecznego. Tak więc badanie ich może dostarczyć fascynujących informacji na temat wczesnej ewolucji tego odległego regionu oraz sposobów, w jakie asteroidy i komety wnikają do układu wewnętrznego.

Po zakończeniu formowania się planet w Układzie Słonecznym duża część pozostałych części połączyła się ze szczątkami wczesnej kolizji w Asteroidngürtel Między Marsem a Jowiszem. Zawiera głównie jałowe kamienne asteroidy, które powstały we wnętrzu dawnego Pierwotnego Obłoku. Natomiast kule z bogatych w lód regionów Mgławicy Pierwotnej zbierały się na zewnątrz. Te komety, planety karłowate i asteroidy znajdują się głównie w Kuipergürtel poza Neptunem.

Pozycja i ruch Jowisza Trojana.© Instytut Astronomii Chińskiej Akademii Nauk / Peter Cherish

Trojany – starożytne kawałki na orbicie Jowisza

Ale są też asteroidy, które krążą między planetami zewnętrznego Układu Słonecznego lub nawet bezpośrednio na ich orbicie – te ostatnie określane są mianem trojanów. Dziesiątki tysięcy tych kawałków o wielkości do 250 kilometrów są skupione w dwóch miejscach przed i za planetą w pobliżu Jowisza. W tak zwanych punktach Lagrange’a siły przyciągania Słońca i Jowisza są zrównoważone. Pozwala to obiektom obracać się wokół tych punktów po stabilnych orbitach.

Na Jowiszu dwa duże obłoki tych asteroid są wyśrodkowane wokół punktów Lagrange’a 4 i 5, które znajdują się 60 stopni przed i za planetą i podążają za nią po orbicie wokół Słońca. Badacze planetarni uważają, że wiele z tych elementów już tam było Wzrost Młody Jowisz został schwytany z zewnętrznej krawędzi pierwotnego obłoku na jego obecnej orbicie. Mogą więc pozostać w dużej mierze niezmienionymi śladami tego regionu.

READ  Badanie gier akcji: udana strzelanka pierwszoosobowa?

„To sprawia, że ​​’kapsuły czasowe’ są bardzo ekscytujące dla bardziej szczegółowych badań”, wyjaśnia Stefano Mottola z Instytutu Badań Planetarnych w Niemieckim Centrum Lotniczym (DLR). „Mamy nadzieję zdobyć ważną nową wiedzę o wczesnych czasach Układu Słonecznego i powstawaniu planet”. Jednocześnie dane mogą dostarczyć więcej informacji na ten temat Jakie sposoby I przez nią ciała niebieskie wchodzą do wnętrza zewnętrznego Układu Słonecznego.

Pierwsza wizyta sondy kosmicznej

Sonda kosmiczna NASA Lucy odwiedzi Jowisza po raz pierwszy i dokładnie zbada te trojany. Ze względu na dużą odległość od Ziemi, niewielkie rozmiary i niską jasność trudno go zobaczyć przez teleskopy. Dlatego sonda kosmiczna, która została wystrzelona z portu kosmicznego na Przylądku Canaveral 16 października 2021 roku, była w stanie po raz pierwszy odkryć podstawowe właściwości tych pierwotnych reliktów.

W tym celu ma na pokładzie trzy instrumenty naukowe, za pomocą których może spektralnie badać chemiczne i fizyczne właściwości asteroid. Nagrania z kamer powinny również bardziej szczegółowo przedstawiać powierzchnię i strukturę niektórych określonych trojanów. „Dokładny kształt asteroid pochodzi z danych z kamer nawigacyjnych” – wyjaśnia Mottola. Ponadto niewielkie przesunięcia częstotliwości fal radiowych, które Lucy wysyła na Ziemię, powinny dostarczyć informacji o wewnętrznej strukturze i masie trojanów.

Ścieżka Lucy
Tor lotu sondy kosmicznej Lucy (na zielono).© Instytut Badawczy Południowo-Zachodni

Długie i kręte podejście

Jednak minie kilka lat, zanim tak się stanie. Ponieważ aby dotrzeć do dwóch chmur trojańskich w punktach Lagrange’a Jowisza, sonda kosmiczna NASA musi przelecieć kilka pierścieni. Przede wszystkim nabierze rozpędu do swojej podróży na orbitę Jowisza w dwóch orbiterach i dotrze do pasa asteroid w 2025 roku. Tam minie główny pas asteroid 52246) DonaldJohansson przed kontynuowaniem.

W 2027 r. sonda kosmiczna po raz pierwszy dotrze do roju trojanów Jowisza, który pędzi naprzód na planecie w punkcie L4 Lagrange’a. Jej celami są asteroida Eurybates z księżycem Queta, a także asteroidy Polymele, Leucus i Orus. Po tym, jak Lucy przerobi tę „listę przebojów” do listopada 2028 r., zostanie skierowana z powrotem do wewnętrznego Układu Słonecznego z powrotem na Ziemię – nowość w historii podróży kosmicznych.

READ  Raport: Apple TV z trudną przyszłością - nowy produkt planowany na 2023 | Aktualności

Powód tego: tylko przez ten duży pierścień i obracające się ślizganie Ziemi, sonda kosmiczna może zmienić swoją orbitę, aby później mogła również skierować się do tylnej chmury trojańskiego Jowisza. Lucy dotrze do tych obiektów krążących wokół punktu Lagrange’a L5 w marcu 2033 roku. Podwójna asteroida (617) Patroclus jest w trakcie programu badań przesiewowych.

Potem nominalna misja sondy kosmicznej dobiega końca, ale jeśli jest wystarczająco dużo paliwa i zasobów do działania misji, misja może zostać przedłużona, a Lucy i inne trojany zbadają orbitę Jowisza.

Źródło: NASA, Niemieckie Centrum Lotnicze (DLR)

Continue Reading

Trending