Connect with us

entertainment

Ikona opery Jose Carreras ma 75 lat

Published

on

Barcelona/Andora (DPA) – Odliczanie do światowej gwiazdy opery, Jose Carrerasa, już się rozpoczęło. W swoje 75 urodziny, które będzie obchodził 5 grudnia wraz z dalszą rodziną w swoim przybranym domu Andora.

+++ Bieżące wiadomości o gwiazdach +++

Ale także za ostatnie pożegnanie na scenie, o którym prostym językiem mówili niedawno Hiszpanie z Katalonii. W rozmowie z gazetą El Mundo wskazał też konkretny termin. „Czas przejść na emeryturę. Będę śpiewał jeszcze rok lub dwa, nie sądzę, że to potrwa dłużej” – powiedział jesienią bez żalu były członek legendarnych „Trzech Tenorów”.

pokonać białaczkę

starzenie się zmęczenie? Ani trochę. Po występie w Sewilli z tancerką flamenco Sarah Barras, lat 50, powiedział, że nadal robiło na nim wrażenie na scenie, gdzie został uhonorowany owacją na stojąco. Ale miał „trzy czwarte wieku”. To sprawia, że ​​się zastanawiasz. „Może powinienem być bardziej z moimi wnukami”. Wypróbowany i przetestowany człowiek, który pokonał białaczkę u szczytu swojej kariery, wie, że „nawet najwspanialsze rzeczy w życiu muszą kiedyś się skończyć”.

Ale na razie wnuki i emeryci będą musieli trochę poczekać. Zaledwie sześć dni po przyjęciu bożonarodzeniowym Carreras zorganizuje przyjęcie bożonarodzeniowe w Andorze 11 grudnia. 16 grudnia w Lipsku odbędzie się doroczna gala telewizyjna, z której barcelończyk od 27 lat zbiera datki na swoją fundację na białaczkę, m.in. z Rolandem Kaiserem i Die Prinzen w transmisji na żywo MDR. Sześć dni przed Wigilią Carreras wystąpi również w Bułgarii. W 2002 roku koncerty są w programie m.in. we Włoszech, Rosji i Polsce.

Jego koncerty wyprzedały się błyskawicznie

Fani, którzy chcą po raz ostatni doświadczyć Carreras na żywo, powinni mieć się na baczności. Bo kiedy się pojawi, bilety zawsze szybko się wyprzedają. Syn policjanta, jako maluch w zakładzie fryzjerskim Mami, wciąż zachwycał klientów swoim głosem i dostawał za to monety, nadal jest światową ikoną muzyki w zaawansowanym wieku i nie tylko uwielbiana przez miłośników opery.

READ  Marta Arendt inspiruje fanów - tymi zdjęciami

Urodzony w Barcelonie w 1947 roku młody Jose był entuzjastą opery w wieku sześciu lat po tym, jak wraz z ojcem oglądał w kinie „The Great Caruso” z Mario Lanzą. W szkole śpiewał opery, dlatego koledzy z klasy nazywali go „Rigoletto”, na podstawie opery Giuseppe Verdiego. Mimo niewielkiej znajomości muzyki rodzice zachęcili syna do talentu i wysłali go do konserwatorium. „Cudowne dziecko” po raz pierwszy pojawiło się w radiu, a miała zaledwie 11 lat, kiedy zadebiutowała w Gran Teatre del Liceu w Barcelonie.

Od tego czasu szybko rośnie. Plany zostania chemikiem wkrótce po rozpoczęciu studiów zostały odłożone na półkę, ponieważ dobrze zarabiał jako piosenkarz. Pochodzący z Katalonii Montserrat Caballe (1933-2018), który w tym czasie był już uważany za najlepszego sopranistę na świecie, dostrzegł jego talent i stał się swego rodzaju mentorem. Podobnie jak austriacki dyrygent Herbert von Karajan (1908-1989), z którym Carreras ściśle współpracował przez dziesięciolecia.

Wkrótce świat znalazł się u moich stóp Hiszpana. W połowie lat 70. smukły mędrzec z nieśmiałym uśmiechem zachwycał publiczność w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Covent Garden w Londynie i Wiedeńskiej Operze Państwowej. Nad Dunajem w 1977 r. wraz z Karajanem wywołał burzę oklasków wśród publiczności przez 35 minut jako Rodolfo w filmie Pucciniego „Cyganeria”. Kiedy gwiazda tenorowa została zaproszona na pożegnanie dopiero we wrześniu, jedna z publiczności usłyszała głośną melancholię według doniesień hiszpańskich mediów: „Epoka dobiega końca” i „On stworzył historię”.

Jego atrakcyjność jest wyjątkowa

Carreras był zafascynowany szczególną barwą, emocjonalną ekspresją i miękkością jego głosu, z jego niezwykłą znajomością dramatycznego nagrania. Jego osobista charyzma zrobiła resztę. Carreras powiedział, że Karajan powiedział mu kiedyś: „Czy wiesz, dlaczego odnosisz takie sukcesy? Ponieważ wszyscy bywalcy opery wierzą, że śpiewasz tylko dla niego”.

Ale u szczytu sukcesu latem 1987 roku nadeszła szokująca wiadomość: Carreras miał białaczkę. Kariera wydawała się skończona, a co gorsza: szanse na przeżycie uznano za nikłe. Po przeszczepie szpiku był w stanie pokonać chorobę. W 1988 roku założył Fundację Carreras, aby sfinansować walkę z białaczką. Niezliczone miliony zostały już zebrane w corocznych niemieckich programach dobroczynnych dla telewizji. Jego cel: „Białaczka musi być uleczalna. Zawsze i ze wszystkimi”.

READ  Kaganiec dla sędziów: Unia Europejska pozywa Polskę w związku z reformą sądownictwa

Tymczasem Carreras jest przekonany, że choroba również go wzmocniła. „Myślę, że osoba, która przechodzi przez tak trudne chwile w swoim życiu, staje się bardziej dojrzała, ma inne poglądy i priorytety” – powiedział mężczyzna, którego matka zmarła na raka, gdy miał zaledwie 17 lat. Po białaczce Carreras wyznaczył już kilka kamieni milowych w swojej karierze. Około 1990 roku, kiedy tłumacz Verdiego i Pucciniego grał „Trzech tenorów” przez noc z Włochem Luciano Pavarotti (1935-2007) i innym Hiszpanem Plácido Domingo (80) poprzez jego występ na Mistrzostwach Świata w 1990 roku w Rzymie, stało się to szeroko znane opinii publicznej .

Wielu krytyków narzeka, że ​​głos Carrery pozostał od wielu lat i może to prawda i nie zawsze skromnemu Hiszpanowi odmawia się. Ale Carreras wciąż ma „wysokiej rangi” fanów wśród ekspertów i młodszych kolegów. „Gdyby poruszył mnie wokalista, byłby to José Carreras. Jego wokal i styl są dla mnie idealne” – powiedział meksykański Rolando Villazón (49 lat), jeden z najlepszych muzyków na świecie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

„Za każdego uchodźcę bierzemy 12 000 dolarów”

Published

on

„Ludzie umierają tutaj, kiedy kręcimy ten film”. Olivia Cortas i Christoph Korbel wysyłają potężne przesłanie Na początku ich raportu o sytuacji na wschodnich granicach zewnętrznych Unii Europejskiej”. Jako takie wymowne zdanie nie byłoby zbyteczne wobec wymownego tytułu – „Śmiertelna pułapka na Białorusi: skłamana, rozdarta, zamrożona na śmierć”.

W każdym razie, jeśli będziemy szczerzy, sytuacja jest dobrze znana – ostatnio nie odgrywał on w mediach większej roli. Wielu uchodźców, którzy przybyli na Białoruś z Bliskiego Wschodu na podstawie fałszywych obietnic szybkiej podróży do Polski i Unii Europejskiej, znajduje się w ostrej sytuacji kryzysowej. Sytuacja jest zagmatwana. Polska trzyma szczelne granice, Unia Europejska skróciła trasy lotów do Mińska i nałożyła sankcje gospodarcze na Białoruś, ale znowu wydaje się w dużej mierze bezsilna. Tymczasem setki azylantów koczuje w lasach na granicy polsko-białoruskiej – w mroźnych temperaturach.

Tak działa „handel z uchodźcami”.

„14 osób zamarzło na śmierć, ale handlarze, biura podróży, a nawet państwo białoruskie wciąż zarabiają na ludzkim cierpieniu” – mówią filmowcy. W krajach pochodzenia wielu wciąż marzy o wyjeździe do Europy po rzekomo lepsze życie – drogą na Białoruś. dlaczego to wszystko? Jakie są konsekwencje dla osób dotkniętych chorobą? Raport, który podąża za śmiałą ideą przedstawienia kompleksowego i prawdziwego obrazu w zaledwie 30 minut transmisji, z pewnością nie opowiada całej historii, ale rzuca przygnębiające światło na kluczowe aspekty.

Po miesiącach badań zespół redakcyjny Funk „Y-Kollektiv” przez dziesięć dni kręcił w listopadzie w północnym Iraku, Turcji i Polsce, aby udokumentować, jak działa „Radzenie sobie z uchodźcami”. W końcu widz jest równie bezradny, jak zagraniczny kurdyjski polityk Sefin Dazai, który mówi przed kamerą, że łamie sobie serce, gdy widzi, jak jego współobywatele w Europie Wschodniej są zdesperowani, a nawet umierają. Pokazuje swój telefon komórkowy. Pełno w nim wiadomości głosowych i smsów – próśb o pomoc z trudnej do utrzymania granicy polsko-białoruskiej. Zostali wysłani przez ludzi zwabionych przez reżim w Mińsku i przemytników fałszywymi obietnicami i teraz tkwią w strasznej sytuacji.

READ  Tak zapłaciła mu jego dziewczyna Sophia Tomala

„Rok pracowałem na bilety i wizy”

Film, który można oglądać na „Y-Kollektiv” i Funk, zaczyna się w Erbilu. Lokalny partner opisuje swój punkt widzenia niemieckim dziennikarzom, dla których pracuje również jako tłumacz. Zna wielu ludzi, którzy już przyjechali na Białoruś z regionu kurdyjskiego, ludzi, którzy szukali nowego początku: „Ja tu schrzaniłem. Dlatego chcieli wyjechać i zacząć od nowa – żeby wszystko naprawić”. Stwierdzenie, oczywiście, za różnymi historiami życia Radykalna różnica.

Akam, którego zespół spotkał niedługo potem, jest jedną z takich osób. 29-latek kupuje ciepłe ubrania – słyszał, że na Białorusi jest zimno. Jego mieszkanie jest już puste, ma tylko spakowaną walizkę – teraz czeka na lot. Akam chce jak najszybciej wyjechać – do Niemiec. Jest ciężko chory, potrzebuje leczenia i leków, a także czuje się dyskryminowany w swoim mieście z powodu choroby, która między innymi powoduje silne dreszcze. Pracowałem przez rok na bilety i wizy. Sprzedamy też samochód mojej rodziny”.

Teraz siedzi w swoim mieszkaniu, trasy lotów na Białoruś są wąskie. Powiedział, że zapłacił z góry 1600 dolarów za wizę za 4000 dolarów, a resztę zapłaci po przyjeździe. Koszty przemytników wydają się znacznie wyższe: „Kiedy dotrzesz do Niemiec i wysiądziesz z samochodu, przekazujesz pieniądze przemytnikom” – mówi Akam. Kontaktuje się z przemytnikami przez telefon komórkowy i komunikator.

„Jeśli nie kłamiesz, nie możesz wykonać tej pracy!”

Tak, słyszał, że jest niebezpiecznie i że na pograniczu polsko-białoruskim ma być bardzo zimno. Przyjaciele go ostrzegali. Ale Akam nie chce odwieść go od planowania wyjazdu do Niemiec. Nie ma wątpliwości, że człowiek czekający na opuszczenie kraju stoi przed ogromnym dylematem. Jego przykład ilustruje „decyzje, z którymi borykają się tutaj ci ludzie” – mówi reporterka Olivia Cortas i podsumowuje sytuację emocjonalną.

READ  Imiona tej dziewczyny i chłopców są niesamowicie piękne!

Następnego dnia zespół odwiedza biuro podróży w biurze podróży, które kompletuje pakiety na takie wyjazdy. Mówi o dobrych interesach z ludźmi, którzy chcą pojechać do Europy i zasadniczo potwierdza to, co powiedział Akam: Za lot, wizę i jedną noc w hotelu w Mińsku trzeba zapłacić od 3500 do 4000 dolarów. „Nie ratowaliśmy ludzi” – podkreślał zapytany, czy czuje się winny, biorąc pod uwagę fakt, że ludzie zginęli w ucieczce. Nie ma się za co winić. Osoby powracające, które odbyły podróż i opuściły Białoruś, by wrócić do domu, widzą sprawy inaczej. Czują się bardzo komfortowo, gdy są plądrowane przez biura podróży, jak niektórzy tłumaczą niemieckim dziennikarzom.

Wydaje się jednak, że biznes przemytników jest coraz bardziej opłacalny i pozbawiony skrupułów. W rzeczywistości Olivia Cortas i Christoph Korbel mogli porozmawiać z jednym z nich w domu na obrzeżach Erbilu. „Pobieramy 12 000 dolarów za każdego uchodźcę”, powiedział szczerze nierozpoznawalny mężczyzna w poczcie. Suma zostanie podzielona między łącznie czterech zaangażowanych przemytników. Część trafia również na posty „Smarujemy na granicy białorusko-polskiej”. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zarobił od 35 000 do 40 000 dolarów. Oświadczenia, których nie można zweryfikować. Do tego niesamowite zdanie, że on, przemytnik, czuje się jak uchodźca i był szczęśliwy, gdy droga była zamknięta.

W końcu mężczyzna, któremu grozi 15 lat więzienia, jeśli zostanie złapany, mówi również: „Praca przemytnicza oznacza kłamstwo. Jeśli nie kłamiesz, nie możesz wykonywać tej pracy!” A teraz? Ludzie z lasu dzwonią do nas i pytają, czy możemy ich przewieźć przez granicę. Są gotowi zapłacić 7000 dolarów. Ale grupa, z którą pracuję, robi to tylko za 10 000 dolarów. „Nie, to jeszcze nie koniec.

Nazywam tę drogę drogą śmierci.

Najbardziej wybuchowa część reportażu „Y-Collective” rozgrywa się w Polsce, na granicy z Białorusią. Granice są dobrze zabezpieczone. Film mówi, że każdy, kto jeszcze może dostać się do Polski, próbuje dostać się do Niemiec z pomocą przemytników. Ci, którzy zostaną złapani przez pograniczników, są „odwracani na Białoruś” – nazywa się to repatriacją, co w rzeczywistości łamie prawo europejskie.

READ  Stare i nowe filmy teraz online › ifun.de

Aby to udowodnić i pomóc potrzebującym uchodźcom, miejscowy Maciej wędruje do lasu i odnajduje zagubionych ludzi. Okolica jest niegościnna, brakuje żywności. Niektórzy ludzie pili z kałuż, mówi o emigrantach czekających w zimnym lesie, aby mimo wszystko mogli dostać się do samochodu, z którego uciekali. Maciej mówi, że w ciągu ostatnich kilku tygodni spotkał tam około 200 osób. Szacuje się, że około 30 proc. dotarło do Niemiec. Konkluzja Olivii Cortas: „Drogę przez Białoruś uważa się za martwą. Ale w przygranicznym lesie wciąż są ludzie”.

Problem w tym, że dla ogromnej większości nie ma ani do przodu, ani do tyłu. W jednym z ośrodków recepcyjnych młody mężczyzna opisuje, czego tam doświadczył. Polscy pogranicznicy czterokrotnie sprowadzali go z powrotem na Białoruś. Ostatni raz dziesięć dni temu. „Żołnierze białoruscy nas złapali. Powiedzieliśmy im: „Proszę, chcemy wracać do Mińska”. Odpowiedzieli: Nie, nie Mińsk. Tu zginiesz albo pojedziesz do Polski. „On też był pobity, a kiedyś białoruski żołnierz zaoferował mu butelkę wody – za 100 dolarów. Dla niego nie ma wątpliwości: gdyby wiedział, jak wygląda ta droga, nie zacząłby. Nazywam tę drogę drogą śmierci.

Fakt, że kilka dni po kręceniu wysłał SMS-a do Olivii Cortas z wiadomością, że mimo wszystko przybył do Niemiec, jest naprawdę zaskakującą linijką na końcu tej żywej relacji.

Continue Reading

entertainment

Piłka ręczna EM Germany Corona: na krótko przed meczem z Polską: dwa nowe przypadki korony w drużynie DHB

Published

on


Niepokój i niepewność w reprezentacji Niemiec w piłce ręcznej są świetne: ogólnie Testy koronowo-dodatnie dla neonu Drużyna DHB relacjonuje przed meczem trzeciej rundy eliminacyjnej Mistrzostw Europy w piłce ręcznej na Węgrzech i Słowacji z Polską. Trzy godziny przed rozpoczęciem meczu bramkarze też są do Klimkego I lewe skrzydło Marcel Schiller Test był pozytywny.

Już w poniedziałek byli bramkarze Andrzej Wolfegracz z tyłu Kay HefnerPrawica Timo Castininglewe skrzydło, Lucas Mertens i twórca gier Luca Weitzky Pozytywny test PCR. Zostało to ogłoszone dziś wieczorem przez Niemiecki Związek Piłki Ręcznej (DHB). Trener reprezentacji Alfred Jeslason nominował w poniedziałek wieczorem pięciu zawodników.

Piłka ręczna EM 2022: test niemieckich zawodników jest pozytywny

Wszyscy, którzy uzyskali pozytywny wynik testu, poszli w izolację i nie będą mogli zagrać w finałowym meczu grupowym z Polską we wtorek (18:00/ZDF). Dla niemieckiego zespołu liczba przypadków korony wynosi od trzech do dziewięciu. Julius Cohn i Hendrik Wagner wcześniej uzyskali wynik pozytywny. Wszyscy pozostali członkowie delegacji wycofali się do swoich pokoi w hotelu drużynowym w Bratysławie, gdy tylko wyniki były znane.

Corona z reprezentacją Niemiec: rezerwowi przybyli do hotelu drużyny

DHB Bank odnośnie możliwości Nachnominowanie Zamiennie z piłkarzami i klubami Bundesligi oraz europejską EHF. Jest to również możliwe poza 35-osobowym składem, który został zgłoszony na początku grudnia. Według niemieckiej agencji prasowej (dpa), we wtorek rano w hotelu drużynowym jest pięciu kandydatów Bratysława Przybycie: Bramkarz Johannes Peter, lewy skrzydłowy Ron Dahmke, zawodnik obwodowy Sebastian Vernhaber oraz obrońcy Paul Drucks i Fabian Wade, podobnie jak reszta drużyny, udali się do swoich pokoi hotelowych w izolacji: „Wszyscy ukończyli testy PCR i teraz czekają dla nich”, powiedział Axel Kroemer, dyrektor sportowy Axel Kroemer. NBD „Wyniki zarówno dla nowych, jak i istniejącej delegacji”.

READ  Tak zapłaciła mu jego dziewczyna Sophia Tomala

Czy nowi gracze mogą faktycznie zagrać przeciwko Polsce?

Nie wiadomo, kto pojawi się na boisku w dzisiejszym meczu grupy C z Polską. Skład zależy od Testy PCR. Tylko ci, którzy mogą wykazać negatywny wynik testu PCR, mogą grać.

Czas pokaże, czy laboratoria w Bratysławie rzeczywiście dostarczą wyniki w ciągu kilku godzin. W poniedziałek rano dyrektor sportowy DHB, Axel Kroemer, skarżył się, że jego zdaniem praca w laboratoriach przebiega zbyt wolno. Oprócz pięciu kolejnych kandydatów, reszta delegacji banku DHB również ponownie przejdzie testy PCR we wtorek.

Bezpłatna telewizja i transmisja na żywo w ARD, ZDF, Eurosport i DAZN: Który kanał pokazuje dzisiaj Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej?

Continue Reading

entertainment

Lenny Klum zszokowany obrazem

Published

on

Lenny Klum na wybiegu dla własnej grupy w About You.BILD: Sebastian Reuter/Getty Images For You

Lenny Klum po raz kolejny udowadnia, że ​​modelki też nie są odporne na problemy nastolatków. 17-latka kibicowała innym dziewczynom i chłopcom w jej wieku szczerym zdjęciem w swojej historii na Instagramie. Bo o czym wielu zapomina: model nie ma nieskazitelnej skóry ani wyróżniającej się sylwetki – a już na pewno nie przez 365 dni w roku.

W kalendarzu Lenny Klum jedno ze zdjęć przedstawia następujące, profesjonalnie ułożone z jej ubraniami, makijażem i stylizacją włosów. Dzięki tym idealnie wyglądającym zdjęciom twoja nastolatka lub inna nastolatka może być zazdrosna.

Szczery obrazek dowodzi: pryszcze to normalne

Chociaż pozwala sobie na więcej makijażu na jednym lub drugim zdjęciu, ale Lenny Klum znamy zwykle w ten sposób: wymalowany i dyskretnie ubrany.

Ale teraz młoda, dobrze zapowiadająca się modelka opublikowała szczere zdjęcie na swojej historii na Instagramie, pokazując się całkowicie bez makijażu. Co rówieśnik wentylatory Musisz mieć pewność: Nawet supermodelki, które wyglądają idealnie, zmagają się z niedoskonałościami i innymi problemami nastolatków. Ponieważ niefiltrowana prawda dowodzi: pryszcze to zupełnie normalna rzecz. Z jej śmiałym ruchem może Heidi Klum Pasożytnictwo pomaga również innym zaakceptować siebie.

Leni Klum pokazuje się na swojej historii na Instagramie bez żadnych filtrów ani makijażu.

Leni Klum pokazuje się na swojej historii na Instagramie bez żadnych filtrów ani makijażu.Zdjęcie: zrzut ekranu instagramleniklum

Lenny Klum już wkrótce w „GNTM”

To szczere zdjęcie to nie pierwszy raz, kiedy Lenny Klum pojawił się publicznie bez makijażu. Dwa miesiące temu 17-latka opublikowała nowe zdjęcia ze swojej agencji, które modelki zazwyczaj zbierają w swoich wizytówkach dla potencjalnych klientek i mają pokazać im subtelny makijaż w casualowym stroju.

Ogólnie rzecz biorąc, młody model jest zaangażowany w więcej różnorodność i równouprawnienie W świecie mody ostatnio w wywiad Powiedział z „Gali”. Lenny Klum najwyraźniej ma dużo planowania i nie powinien poprzestać na modelowaniu. Ponieważ posiadanie supermodelki jako mamy, która również ma swój własny program telewizyjny, nie jest specjalnie szkodliwe dla Lenny’ego. Według jej mamy, Heidi Klum, 17-latka pojawi się w tym roku w „Następnej niemieckiej supermodelce”.

READ  Marta Arendt inspiruje fanów - tymi zdjęciami

(LC)

Continue Reading

Trending