Connect with us

entertainment

Ikona opery Jose Carreras ma 75 lat

Published

on

Barcelona/Andora (DPA) – Odliczanie do światowej gwiazdy opery, Jose Carrerasa, już się rozpoczęło. W swoje 75 urodziny, które będzie obchodził 5 grudnia wraz z dalszą rodziną w swoim przybranym domu Andora.

+++ Bieżące wiadomości o gwiazdach +++

Ale także za ostatnie pożegnanie na scenie, o którym prostym językiem mówili niedawno Hiszpanie z Katalonii. W rozmowie z gazetą El Mundo wskazał też konkretny termin. „Czas przejść na emeryturę. Będę śpiewał jeszcze rok lub dwa, nie sądzę, że to potrwa dłużej” – powiedział jesienią bez żalu były członek legendarnych „Trzech Tenorów”.

pokonać białaczkę

starzenie się zmęczenie? Ani trochę. Po występie w Sewilli z tancerką flamenco Sarah Barras, lat 50, powiedział, że nadal robiło na nim wrażenie na scenie, gdzie został uhonorowany owacją na stojąco. Ale miał „trzy czwarte wieku”. To sprawia, że ​​się zastanawiasz. „Może powinienem być bardziej z moimi wnukami”. Wypróbowany i przetestowany człowiek, który pokonał białaczkę u szczytu swojej kariery, wie, że „nawet najwspanialsze rzeczy w życiu muszą kiedyś się skończyć”.

Ale na razie wnuki i emeryci będą musieli trochę poczekać. Zaledwie sześć dni po przyjęciu bożonarodzeniowym Carreras zorganizuje przyjęcie bożonarodzeniowe w Andorze 11 grudnia. 16 grudnia w Lipsku odbędzie się doroczna gala telewizyjna, z której barcelończyk od 27 lat zbiera datki na swoją fundację na białaczkę, m.in. z Rolandem Kaiserem i Die Prinzen w transmisji na żywo MDR. Sześć dni przed Wigilią Carreras wystąpi również w Bułgarii. W 2002 roku koncerty są w programie m.in. we Włoszech, Rosji i Polsce.

Jego koncerty wyprzedały się błyskawicznie

Fani, którzy chcą po raz ostatni doświadczyć Carreras na żywo, powinni mieć się na baczności. Bo kiedy się pojawi, bilety zawsze szybko się wyprzedają. Syn policjanta, jako maluch w zakładzie fryzjerskim Mami, wciąż zachwycał klientów swoim głosem i dostawał za to monety, nadal jest światową ikoną muzyki w zaawansowanym wieku i nie tylko uwielbiana przez miłośników opery.

READ  Twórcy „Ciemności” ukazują nową serię tajemnic

Urodzony w Barcelonie w 1947 roku młody Jose był entuzjastą opery w wieku sześciu lat po tym, jak wraz z ojcem oglądał w kinie „The Great Caruso” z Mario Lanzą. W szkole śpiewał opery, dlatego koledzy z klasy nazywali go „Rigoletto”, na podstawie opery Giuseppe Verdiego. Mimo niewielkiej znajomości muzyki rodzice zachęcili syna do talentu i wysłali go do konserwatorium. „Cudowne dziecko” po raz pierwszy pojawiło się w radiu, a miała zaledwie 11 lat, kiedy zadebiutowała w Gran Teatre del Liceu w Barcelonie.

Od tego czasu szybko rośnie. Plany zostania chemikiem wkrótce po rozpoczęciu studiów zostały odłożone na półkę, ponieważ dobrze zarabiał jako piosenkarz. Pochodzący z Katalonii Montserrat Caballe (1933-2018), który w tym czasie był już uważany za najlepszego sopranistę na świecie, dostrzegł jego talent i stał się swego rodzaju mentorem. Podobnie jak austriacki dyrygent Herbert von Karajan (1908-1989), z którym Carreras ściśle współpracował przez dziesięciolecia.

Wkrótce świat znalazł się u moich stóp Hiszpana. W połowie lat 70. smukły mędrzec z nieśmiałym uśmiechem zachwycał publiczność w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Covent Garden w Londynie i Wiedeńskiej Operze Państwowej. Nad Dunajem w 1977 r. wraz z Karajanem wywołał burzę oklasków wśród publiczności przez 35 minut jako Rodolfo w filmie Pucciniego „Cyganeria”. Kiedy gwiazda tenorowa została zaproszona na pożegnanie dopiero we wrześniu, jedna z publiczności usłyszała głośną melancholię według doniesień hiszpańskich mediów: „Epoka dobiega końca” i „On stworzył historię”.

Jego atrakcyjność jest wyjątkowa

Carreras był zafascynowany szczególną barwą, emocjonalną ekspresją i miękkością jego głosu, z jego niezwykłą znajomością dramatycznego nagrania. Jego osobista charyzma zrobiła resztę. Carreras powiedział, że Karajan powiedział mu kiedyś: „Czy wiesz, dlaczego odnosisz takie sukcesy? Ponieważ wszyscy bywalcy opery wierzą, że śpiewasz tylko dla niego”.

Ale u szczytu sukcesu latem 1987 roku nadeszła szokująca wiadomość: Carreras miał białaczkę. Kariera wydawała się skończona, a co gorsza: szanse na przeżycie uznano za nikłe. Po przeszczepie szpiku był w stanie pokonać chorobę. W 1988 roku założył Fundację Carreras, aby sfinansować walkę z białaczką. Niezliczone miliony zostały już zebrane w corocznych niemieckich programach dobroczynnych dla telewizji. Jego cel: „Białaczka musi być uleczalna. Zawsze i ze wszystkimi”.

READ  Od Eltona Johna do Celine Dion - Gwiazdy pomagają Ukrainie - Kultura i rozrywka

Tymczasem Carreras jest przekonany, że choroba również go wzmocniła. „Myślę, że osoba, która przechodzi przez tak trudne chwile w swoim życiu, staje się bardziej dojrzała, ma inne poglądy i priorytety” – powiedział mężczyzna, którego matka zmarła na raka, gdy miał zaledwie 17 lat. Po białaczce Carreras wyznaczył już kilka kamieni milowych w swojej karierze. Około 1990 roku, kiedy tłumacz Verdiego i Pucciniego grał „Trzech tenorów” przez noc z Włochem Luciano Pavarotti (1935-2007) i innym Hiszpanem Plácido Domingo (80) poprzez jego występ na Mistrzostwach Świata w 1990 roku w Rzymie, stało się to szeroko znane opinii publicznej .

Wielu krytyków narzeka, że ​​głos Carrery pozostał od wielu lat i może to prawda i nie zawsze skromnemu Hiszpanowi odmawia się. Ale Carreras wciąż ma „wysokiej rangi” fanów wśród ekspertów i młodszych kolegów. „Gdyby poruszył mnie wokalista, byłby to José Carreras. Jego wokal i styl są dla mnie idealne” – powiedział meksykański Rolando Villazón (49 lat), jeden z najlepszych muzyków na świecie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Warty obejrzenia film o boksie Harrym Hafcie w obozie koncentracyjnym

Published

on

Projekt produkcyjny „Survivor”, prawa autorskie © 2022 LEONINE DISTRIBUTION GMBH

czas czytania: 4 Minuty

Ten film powinien wzbudzić wiele uwagi: Survivor opowiada niesamowitą, ale prawdziwą historię Harry’ego Hafta, polskiego Żyda, który trafia do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i przetrwa tylko mecze bokserskie.

film „niedobitekOpowiada prawdziwą historię polskiego Żyda Harry’ego Hefta, który został deportowany do Auschwitz w wieku szesnastu lat. Strażnik z obozu koncentracyjnego wyszkolił go na boksera, aby mógł dla rozrywki pokazać walki pokazowe z innymi więźniami. sprawa życia i śmierci: Zastrzel przegranego natychmiast po walce.

Heft (świetnie grany przez amerykańskiego aktora Bena Fostera), mieszkający w Nowym Jorku po okrucieństwach Holokaustu, nie chce niczego więcej, jak tylko odnaleźć swoją ukochaną z dzieciństwa, Leah. Ostatnio widział ją jako młodą kobietę, kiedy aresztowali ją naziści. Czy ona też przeżyła Holokaust? W każdym razie w głębi duszy Harry czuje, że Leah wciąż żyje. Ale jak ma to znaleźć? Plan Harry’ego: stać się tak sławnym jako bokser, że Leah go zauważy, na przykład, gdy przeczytasz jego nazwisko w gazecie. Więc Harry musi znaleźć ważnego przeciwnika w boksie. Będzie legendarny włoski bokser Rocky Marciano. Harry wie też, że jest dla niego za duży – porażka jest prawie pewna, ale aby znaleźć Leah, jest gotowy do krwawego uderzenia. I tak film wplata się również w motyw klasycznego filmu sportowego, co sprawdza się bardzo dobrze. Nawet jeśli boks nie jest tutaj głównym tematem, oczywiście.

W poszukiwaniach Leah pomaga mu nieśmiała Miriam Wossonker z Biura Tropienia Ocalałych z Holokaustu (w przekonująco grana przez luksemburską aktorkę Vicky Krebs). Więcej niż tylko formalna znajomość ze względu na pracę, która rozwija się między Harrym i Mary. Czy to nowa miłość i wyjście z niespełnionej tęsknoty Harry’ego za Leah? Dziennikarz (Peter Sarsgaard) również pomaga bokserowi, chcąc opublikować jego historię życia. I tak Harry stopniowo zaczyna pokonywać wewnętrzną barierę i opowiadać o swojej mrocznej przeszłości – jako bokser w obozie koncentracyjnym.

READ  Patricia Kelly: W wieku „tylko” 17 lat: Syn Iggi mieszka teraz ze swoją dziewczyną

Walczyć ze swoją winą

Tym, co sprawia, że ​​Survivor jest tak cenny, jest przedstawienie cierpienia, które powstało wśród więźniów obozu koncentracyjnego, po części dlatego, że zostali zmuszeni do zabijania się nawzajem. Harry jest zmuszony pobić na śmierć innych kolegów z drużyny lub strzelić im w głowę jako przegrany. W kluczowej scenie Harry Haft wyjaśnia później swojej dziewczynie swoją codzienną walkę z podejmowaniem decyzji na podstawie incydentu w obozie koncentracyjnym: więzień zgubił kapelusz więźnia – niewątpliwy powód, dla którego został zastrzelony przez nazistów podczas rozmowy. Poszukał więc w baraku kapelusza innego więźnia. i przeżył. Ale osoba, która zabrała mu kapelusz, została zastrzelona. Harry pyta: „Czy źle było wziąć kapelusz? Tak żył. „Takie decyzje na temat życia i śmierci, czasami podejmowane przez ich przyjaciół, i które więźniowie obozów koncentracyjnych musieli podejmować w więzieniu, stanowią dodatkową udrękę codziennego życia w obozach.

Najlepsza obsada filmu to świetna zabawa, a w rolach drugoplanowych pojawiają się takie gwiazdy jak Peter Sarsgaard („The Magnificent Seven”, „Blue Jasmine”) czy Danny DeVito („LA Confidential”). Nagrodzony Oscarem film wyreżyserował Barry Levinson („Rain Man”). Jakby tego było mało, profesor muzyki filmowej Hans Zimmer można było zdobyć za ścieżkę dźwiękową.

Trzeba pilnie opowiedzieć historię Harry’ego Hefta, który dosłownie walczył o życie w obozie koncentracyjnym, próbując pogodzić się z powojenną winą, a także historię miłosną poza obozem zagłady na ekranie i ogłoszone szerszej publiczności. Można tylko życzyć filmowi „Ocalony”, który został pokazany 28 lipca, jak największej liczbie widzów.

Nawiasem mówiąc, film pyta także o walkę z Bogiem, jaką wielu Żydów miało po Auschwitz. Gdzie był Bóg, kiedy kilkugodzinna siostrzenica Harry’ego została brutalnie zamordowana przez nazistę? Po Holokauście były więzień Harry niechętnie wchodził do synagogi. W końcu pojawiają się oznaki cichego pojednania między Harrym a Bogiem. Ale przede wszystkim w końcu jest wyraźna wdzięczność za kraj, który przywitał Żydów i umożliwił im życie w pokoju w formie „Drugiego Hymnu Stanów Zjednoczonych Ameryki” uroczyście odśpiewanego „Niech Bóg błogosławi Ameryka.”

READ  Od Eltona Johna do Celine Dion - Gwiazdy pomagają Ukrainie - Kultura i rozrywka

Continue Reading

entertainment

Centrum Edukacji Dorosłych Dahme-Spreewald rozpoczyna nowy semestr jesienią

Published

on

Centrum Edukacji Dorosłych Dahme-Spreewald rozpoczyna nowy semestr jesienią. Zgodnie z zapowiedziami okręgu jest więcej programów szkoleniowych dotyczących zagadnień społecznych, kultury i sztuki oraz profilaktycznych kursów zdrowotnych. Oferty można znaleźć na stronie internetowej oraz w nowej rocznej broszurze programowej. W sobotę w ramach Dni Otwartych Ogrodów w Prieros Organic Garden odbędzie się inauguracyjna impreza. Wieczorem koncert odbędzie się z Robertem*A.

Hrabstwo Dhme Spreewald ogłosiło:

W samą porę na rozpoczęcie roku szkolnego Centrum Edukacji Dorosłych w Dahme-Spreewald rozpoczyna nowy semestr różnymi regularnymi kursami. Tym samym po raz kolejny mamy do odkrycia bardzo ciekawy dodatkowy program edukacyjny dla wszystkich mieszkańców regionu; Zarówno w nowo drukowanym programie rocznym, jak i na stronie VHS.

Na pewno będzie dla Ciebie odpowiednia dodatkowa oferta szkoleniowa. Przyjazny zespół VHS z przyjemnością pomoże Ci dokonać właściwego wyboru – czy to w kwestiach społecznych, czy w sektorze kultury i sztuki, oprócz popularnych kursów profilaktyki zdrowotnej i oczywiście również szkolenia zawodowego i wszystkiego, co związane z komputerami. Wystarczy skorzystać z usługi doradztwa telefonicznego pod numerem 03775 26-2500 lub osobiście odwiedzić placówki VHS. Dodatkowo w wielu lokalnych punktach sprzedaży w okolicy można również odebrać aktualną broszurę z programem rocznym.

Ceremonia otwarcia w przewiewnej zieleni

Proporcjonalnie do cudownej letniej pogody, w tym roku ceremonia otwarcia odbędzie się w orzeźwiającej zieleni. Prieros Organic Garden jest oferowany w ramach „Dni Otwartego Ogrodu”Swobodna atmosfera zaprasza na nieco ożywiony wieczór z muzyczną rozrywką.

piątek 19 sierpniaod 14.00,

Prieros Ekologiczny ogródHeidesee., Mühlendamm 14, 15754

Napoje/posiłki z grilla i kawa/ciasta są zapewnione.

Wstęp od 19:00 za 12,00 EUR.

Pod hasłem „Kultura spotyka się z naturą” Centrum Edukacji Dorosłych we współpracy z Kulturbund Dahme-Spreewald oferuje 19 sierpnia urozmaicony program rozrywkowy dla wszystkich zainteresowanych.

Rozpoczyna się wczesnym popołudniem o godzinie 14 otwartym warsztatem artysty Marco Finsky’ego. W ramach federalnego funduszu „Catch Up After Corona” chciałby przybliżyć dzieciom malarstwo akwarelowe w przyrodzie. Udział jest bezpłatny dla wszystkich dzieci i młodzieży.

READ  Spiker RTL Desperate: „Ta nienawiść pożera ludzi”

Podczas zwiedzania ogrodu ekologicznego z ekspertem Franzem Heitzendorferem późnym popołudniem od godziny 17:00, zainteresowani mogą zapoznać się szczegółowo z ogrodem ekologicznym, a także otrzymać wiele wskazówek i sugestii dotyczących ich naturalnego i zielonego raju. Wszędzie jest coś do odkrycia na wystawie i rozrywce w parku, a uczestnicy niemal mimochodem doświadczają części edukacji ekologicznej i sugestii dotyczących zrównoważonego ogrodnictwa.

„Bardzo się cieszę, że nasze Centrum Edukacji Dorosłych nadal koncentruje się na zrównoważonym rozwoju w edukacji ekologicznej i konsekwentnie oferuje szeroką gamę zaawansowanych kursów szkoleniowych”, mówi Susan Rykhoff, dyrektor ds. Edukacji w Dahme-Spreewald.

O godzinie 19:00 Zastępca Radcy Powiatowego Susan Rykhoff otworzyła salutem program muzyczny z grupą ROBERT* w Ogrodzie Letnim. Trzej muzycy z Saksonii grają razem w różnych formacjach od wielu lat. W ich repertuarze znajdują się dobrze znane w Ameryce Łacińskiej bolero i bosa, a także tańczące tango i milongi, które wykonywane są z wdziękiem, zabawą i przymrużeniem oka.

Oto mały wybór kursów edukacyjnych dla dorosłych:

sekcja społeczności:

Scena czytania „Mądrość i inteligencja” z akompaniamentem muzycznym, Zbiór bajek „Kalila i Dimna” będzie czytany w języku perskim i niemieckim, czwartek 29 września 2022 r. od 18:00 do 20:30, Wspólnota Hansa Islera Centrum, Königs-Fosterhausen, Eichenallee 12

Kurs szycia na skrzyżowaniu kultur „Sprechcafé” 15.09.2019 – 22.09.2022, czwartek 15:30-18:15, Koenigs-Fosterhausen, Isznali 12

Wydział Kultury:

Szycie na maszynie do szycia: Kurs podstawowy 18.08.2018 – 15.09.22, wt. 18:30 – 20:45, budynek VHS, Königs Wusterhausen, Schulweg 1b

Fotografia z pasją, 2 września 2022 – 20 stycznia 2023, pt 17:00-18:30, Budynek VHS, Königs Wusterhausen, Schulweg 1b

Sztuka: szkice, rysunki, lornetki, 07.09.22 – 25.01.23, poniedziałek 15:00 – 16:30, budynek VHS, Königs Wusterhausen, Schulweg 1b

Departament Zdrowia:

Hatha Yoga, 30 sierpnia 2022 – 24 stycznia 2023, wtorek 17:00-18:30, budynek VHS, Königs Wusterhausen, Schulweg 1b

READ  Brak kierowców: aktywna platforma w Polsce

Wprowadzenie do medytacji, 10.09.2022, sob. 10.00-13.00, budynek VHS, Königs Wusterhausen, Schulweg 1b

Sekcja językowa:

Francuski dla lotu A1, 30 sierpnia 2022 – 24 stycznia 2023, wt 16:45 – 18:15, Oberstufenzentrum Königs Wusterhausen, Brückenstr. 40

Kurs Juniora „Polski A1.1, 7 września 2022 – 25 stycznia 2023, śro 17:00 – 18:30, Budynek VHS, Königs Wusterhausen, Schulweg 1b

Sekcja digitalizacji:

Księgowość: Podstawowy kurs rachunkowości część 1, 05.09.2019 – 28.11.22, poniedziałek 17:30 do 20:45, budynek VHS, Königs Wusterhausen, Schulweg 1b

Wprowadzenie komputera do Windows/Internetu, czwartek 15.9.2009. – 01.12.22, 17:00 – 20:15, Oberstufenzentrum Lübben, Beethovenweg 15

Porady i rejestracja:

Telefon: 0337526-2500 | www.vhs-dahme-spreewald.de | Poczta: [email protected]

Dzisiaj na Łużycach – codzienny przegląd aktualności

Więcej informacji i Aktualności Z Łużyc i Południowej Brandenburgii region Dodatkowo filmy i treści z mediów społecznościowych można znaleźć w dziennym przeglądzie – >> Tutaj przegląd

czerwony. / informacje prasowe

Zdjęcie: LDS

Continue Reading

entertainment

„Baby and Tina: Po prostu Inni”: Dzieci biegnące z krzykiem przed przedstawieniem

Published

on

Chociaż „FSK 0”
Uderzenie meteoru, kosmici i śmierć Teddy’ego: Dzieciaki biegnące z krzykiem z nowego filmu „Dziecko i Tina”

Bebe (Catherina Herbberg, L) i Tina (Harriet Herbig-Maten) przyjmują tajemniczych gości. Zdjęcie

© Andreas Schletter / DCM / dpa

Baby i Tina znowu jeżdżą i czarownicą. W nowym filmie mają do czynienia z fajnym złoczyńcą Kurtem Cromerem i uroczym kosmitą. Jednak są krytyki.

W nowym filmie „Bibi i Tina” dwie kochające konie najlepsze przyjaciółki, niektóre z magicznymi mocami („Hex, hex!”), mają raczej zabawnego małego kosmitę, który na nich czeka. A to nie wszystko: czarny charakter w wykonaniu berlińskiego komika Kurta Krumera jest również częścią burzliwej i barwnej części „Bibi & Tina – Simply Different”. Jednak realizacja wszystkich tych pomysłów nie została dobrze przyjęta przez wszystkich widzów. Jak podała na swojej stronie internetowej RTL News, wiele dzieci opuściło kino z niepokojem i strachem

Początkowo „Bibi & Tina” została dobrze przyjęta przez wszystkich

Rzeczywiste przesłanie nowego filmu „Baby and Tina” — „Difference is so good” — odbiło się echem zarówno wśród rodziców, jak i dzieci, ale niektóre sceny w filmie brzmiały bardzo brutalnie, powiedzieli rodzice w wywiadzie dla kanału informacyjnego RTL. .

Na przykład film pokazuje mężczyznę ścinającego głowę misia mieczem. Dodatkowo pokazano niepokojące uderzenia meteorytów i zorganizowano dziwną wizytę, co było dobre dla niektórych młodych widzów, jak wyjaśnił jeden z widzów w wywiadzie dla RTL News, który był na pokazie filmu. Kilkoro dzieci, których wiek szacowano na około cztery lata, wyszło z kina z płaczem i żwawo chodziło z matkami.

Więc producenci przeliczyli się – a wersja filmu „FSK 0” została źle przypisana? FSK to skrót od „Dobrowolnej Samoregulacji Przemysłu Filmowego”. Oceniają grupę wiekową, dla której film jest odpowiedni. „Bibi & Tina” ma ocenę „0” – więc kaseta została wydana dla wszystkich grup wiekowych.

„Opowiedziane w sposób przyjazny dzieciom”

„Bibi i Tina – po prostu inaczej” to film przygodowy dla dzieci o mądrej młodej wiedźmie Bibi i jej najlepszej przyjaciółce Tinie. Nie tylko troje niezwykłych wakacyjnych gości wywołujących emocje w ujeżdżalniach, ale także deszcze meteorów i kręgi zbożowe utrzymujące młode bohaterki na palcach Historia, opowiedziana z żywym humorem i elementami fantastycznymi, zawsze opowiadana w sposób przyjazny dzieciom, w kolorowych obrazach i z bohaterami Kochani i silni, nadający się jako identyfikatory dla młodszych widzów” – cytuje rzecznik „Wyższego Państwowego Urzędu ds. Młodzieży FSK”.

Gwiazda Gwiezdnych Wojen, Adam Driver, zostaje centaurem w reklamie

W rzeczywistości, jeśli spojrzymy na to obiektywnie, nie można zidentyfikować ani nadmiernej przemocy, ani bardzo wysokiego ryzyka terroryzmu. „Wiele nierealistycznych przesady, slapstickowych momentów i muzycznych przerywników, a także nacisk na pozytywne wartości, takie jak przyjaźń i solidarność, przyczyniają się również do tego, że filmem mogą poradzić sobie bez żadnych niepełnosprawności dzieci w wieku przedszkolnym” – kontynuowała rzeczniczka. wywiad. Z wiadomościami RTL.

Zobaczymy, czy w najbliższych dniach pojawią się inne podobne reakcje na film, czy też będą zupełnie przeciwne oceny. W każdym razie film „Bibi i Tina – po prostu inny” jest obecnie wyświetlany w wielu kinach w całym kraju – i nadal jest wszędzie z oceną „FSK 0”.

Źródła: Aktualności RTLA FSKA Strona główna filmu „Dziecko i Tina”z DPA

ile

READ  Brak kierowców: aktywna platforma w Polsce
Continue Reading

Trending