Connect with us

Tech

HP, Samsung i Xerox: naprawianie luk w sterownikach drukarek Windows — 16 lat później

Published

on

Na początku 2021 roku analitycy bezpieczeństwa z Sentinel Labs odkryli lukę w zabezpieczeniach sterowników Windows dla drukarek laserowych firm HP, Samsung i Xerox. Luka CVE-2021-3438 8,8 („wysoka”) istnieje w CVE od 16 lat. Umożliwiłoby to lokalnym atakującym rozszerzenie uprawnień (Local Privilege Escalation, LPE), a następnie przejęcie kontroli nad systemem.

Według Sentinel Labs szacuje się, że od 2005 r. miliony drukarek zostały wysłane z zagrożonym sterownikiem. Aktualizacja zabezpieczeń dla sterowników drukarek opracowana przez HP jest dostępna od 19 maja. Użytkownicy systemu Windows, którzy używają słabego sprzętu i nie dokonali jeszcze aktualizacji, powinni to zrobić szybko. Szczegóły podano w ostatniej części tego listu.

obecny Wpis na blogu Sentinel Labs Zawiera więcej szczegółów na temat CVE-2021-3438. W związku z tym, na początku tego roku, podczas konfigurowania zupełnie nowej drukarki HP, zespół znalazł sterownik drukarki z 2005 roku o nazwie SSPORT.SYS. Dokładna analiza wykazała, że ​​odpowiedni sterownik systemu Windows został zainstalowany wraz z pakietem sterownika drukarki bez monitu. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy drukarka jest zintegrowana przez USB czy WLAN.

Po dalszym dochodzeniu z kierowcą zespół odkrył wrażliwą funkcję bezpieczeństwa. Akceptuje dane wysyłane w trybie użytkownika przez IOCTL (Input/Output Control) bez sprawdzania ich rozmiaru (parametr „rozmiar”). Osoba atakująca może wykorzystać tę lukę do wywołania przepełnienia buforu w sterowniku trybu jądra, a tym samym uzyskać uprawnienia konta systemowego. Według badacza fakt, że sterownik jest ładowany przy każdym uruchomieniu systemu Windows, nawet jeśli brakuje drukarki, czyni go idealnym celem.

Jej odkrywcy zgłosili lukę w zabezpieczeniach firmie Hewlett Packard (HP), producentowi odpowiedzialnemu za rozwój sterowników, 18 lutego 2021 r. 19 maja 2021 r. firma opublikowała aktualizację zabezpieczeń zawierającą poprawkę dotyczącą luki w odpowiednim sterowniku drukarki dla systemu Windows.

READ  Aktualizacja zabezpieczeń do systemu MacOS 10.15 zabija OpenCL

HPs zu CVE-2021-3438 Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa Zawiera więcej informacji o lukach, nazwy modeli drukarek, których dotyczy problem — tylko drukarki laserowe — a także łącza pobierania dla poprawionego sterownika drukarki dla systemu Windows. Poradnik został zaktualizowany 2 dni temu. Xerox ma własną minibroszurę Wraz z materiałami referencyjnymi do pobrania dla konkretnego urządzenia.

W poradniku dotyczącym bezpieczeństwa stwierdza się, że użytkownicy drukarek HP, Xerox i Samsung zarówno w domenie firmowej, jak i osobistej powinni jak najszybciej zainstalować oferowaną aktualizację. Należy również zauważyć, że certyfikat poprzedniego kierowcy nie został jeszcze cofnięty. Dlatego słaby sterownik będzie prawdopodobnie nadal używany w atakach BYOVD (Bring Your Own Vulnerable Driver).

Użytkownicy i administratorzy systemu Windows napotykają obecnie luki związane z usługami drukarki lub sterownikami. Chociaż krytyczna luka PrintNightmare została zamknięta na początku lipca za pomocą łatki awaryjnej, jak dotąd istnieje tylko obejście innej luki w zabezpieczeniach drukarki (CVE-2021-34481), o której Microsoft ostrzegał dopiero w zeszłym tygodniu:


(UFO)

do strony głównej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

OnePlus Nord CE: OxygenOS 11.1.5.5 .rozprowadzany

Published

on

OnePlus od dłuższego czasu pozwala swojej grupie Nord przebić się do niższych przedziałów cenowych. Są teraz trzy kolejne modele klasycznego smartfona Nord. Ostatnio został przesunięty Nord CE (wydanie podstawowe) Dla mnie Północ 2 Przed. z Aktualizacja do OxygenOS 11.1.5.5 Nord CE otrzymuje teraz niewielką aktualizację. Dla tego OnePlus Nord N10 5G jest obecnie dystrybuowany z systemem Android 11 Prawdopodobnie „ostatni skok w głównym wydaniu”. Oprócz kontroli zarządzania temperaturą, ogólnej poprawy stabilności i usunięcia drobnych błędów, wprowadzono również pewne poprawki w kamerze.

Według własnych oświadczeń poprawiono ostrość i stabilność obrazu. Ponadto balans bieli powinien teraz działać bardziej spójnie, a tym samym zapewniać bardziej spójny obraz. Należy również poprawić jakość obrazu Nightscape, tryb nocny OnePlus. Aktualizacja zostanie rozesłana natychmiast – także w tym kraju. Jednak, jak zwykle, możesz postępować „falami”, więc aktualizacja może trochę potrwać. Jeśli jesteś trochę pochopny, możesz użyć nieoficjalnej aplikacji Oxygen Updater i ręcznie wcisnąć aktualizację.

Reszta

 • System
  • Ulepszone zarządzanie w celu kontrolowania przegrzania
  • Popraw stabilność i napraw znane problemy
 • kamera
  • Popraw klarowność i stabilność obrazu
  • Poprawiona spójność balansu bieli w celu poprawy płynności obrazu
  • Poprawa jakości fotografii w Nightscape

Linki Amazon są zawarte w tym artykule. Kliknięcie go przeniesie Cię bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się tam kupić, dostaniemy niewielką prowizję. Dla Ciebie nic nie zmienia się w cenie.


READ  Aktualizacja Vivaldi może blokować okna dialogowe dotyczące plików cookie i banerów
Continue Reading

Tech

Za czarną dziurą: naukowcy potwierdzają przewidywania Einsteina

Published

on

Czarne dziury zaginają czasoprzestrzeń tak bardzo, że praktycznie możemy się wokół nich rozejrzeć. To, co kiedyś obliczył Albert Einstein, może teraz zmierzyć amerykańscy astronomowie.

Astronomowie ze Stanford University mają przewidywania ogólnej teorii względności z Albert Einstein zostało potwierdzone. Według raportu naukowców pod kierunkiem Dana Wilkinsa w czasopiśmie Nature, byli w stanie użyć dwóch satelitów do pomiaru promieni rentgenowskich, które zostały wystrzelone bezpośrednio za czarną dziurą.

Według Einsteina jest to możliwe, ponieważ intensywna grawitacja obiektu zniekształca czasoprzestrzeń do tego stopnia, że ​​nawet obszary znajdujące się za nią stają się widoczne. To wcześniejsze założenie teoretyczne zostało teraz po raz pierwszy potwierdzone pomiarami, pisze czasopismo naukowe „Spectrum”.

W tym celu w styczniu 2020 r. naukowcy skierowali teleskopy rentgenowskie NuSTAR13 i XMM-Newton na supermasywną czarną dziurę w galaktyce „I Zwicky 18” oddalonej o około 59 milionów lat świetlnych. Teleskopy zarejestrowały błyski promieniowania rentgenowskiego, które powstały w bezpośrednim sąsiedztwie czarnej dziury i zostały odbite przez tak zwany dysk akrecyjny. Zniekształcona długość fali odbitego błysku światła potwierdziła badaczom, że rzeczywiście spojrzeli poza czarną dziurę.

READ  Smartfony, tablety, telewizory i oprogramowanie: najlepsze oferty Prime Day
Continue Reading

Tech

Naukowcy sprawiają, że woda jest metaliczna — eksperyment daje elektrony bez wody i przewodnictwo — bez wysokiego ciśnienia

Published

on

Cudowna przemiana: Naukowcy po raz pierwszy podali mineralne właściwości wody – bez wysokiego ciśnienia iw temperaturze pokojowej. Udało się to osiągnąć dzięki niezwykłej sztuczce: pozwalają one na kondensację pary wodnej na kropli ciekłych metali alkalicznych w próżni. Migracja elektronów z metalu dała cienką warstwę przewodności wody i wygląd metalu na krótki czas: kropla nabrała złotego połysku.

Metale mają dobrą przewodność dzięki Niepozycyjne elektrony zewnętrzne Może swobodnie poruszać się w sieci atomowej. Inaczej jest w przypadku wody destylowanej: ponieważ zewnętrzne elektrony atomów pozostają silnie związane, czysta woda jest prawie doskonałym izolatorem. Aby była przewodząca, a więc metaliczna, należy mocno ścisnąć cząsteczki wody. Wyższe ciśnienie powoduje, że orbity skrajnych elektronów schodzą się razem, tak że nakładają się na siebie. Ze względu na wzrost gęstości elektronowej, niektóre elektrony stają się ruchome, a tym samym umożliwiają przepływ prądu.

Jednak problem: „W przypadku czystej wody wymagane do tego ciśnienie szacuje się na 48 megabarów – przekracza to nasze obecne możliwości eksperymentalne i może wystąpić tylko w jądrach planet lub dużych gwiazd” – wyjaśnia Philip Mason z Czeska Akademia Nauk w Pradze i współpracownicy. W rzeczywistości istnieją dowody na to, że wodór, hel i prawdopodobnie również woda water Wewnątrz Jowisza Może być metaliczny.

Minerały alkaliczne i woda – delikatna mieszanka

Ale jest inny sposób, co naukowcy demonstrują teraz w eksperymencie. Punktem wyjścia do tego był pomysł, że gęstość elektronów w wodzie można również zwiększyć poprzez domieszkowanie – poprzez wstrzykiwanie dodatkowych elektronów z innej substancji. Z poprzednich eksperymentów wiadomo było również, że metale alkaliczne będą w zasadzie odpowiednie jako donory elektronów.

Jeśli chodzi o mieszanie metali alkalicznych i wody, istnieje krytyczny problem – jak wie większość szkół: „Jeśli wrzucisz do wody kostkę sodu, nie dostaniesz wody mineralnej, ale natychmiast otrzymasz gwałtownie wybuchową wodę mineralną”. wyjaśnia kolega Mason Pavel Jungwirth. „Aby obejść tę gwałtowną i kontrproduktywną reakcję, zrobiliśmy to na odwrót: dodaliśmy wodę do metalu”. Ilość wody była tak mała, że ​​nie doszło do wybuchu.

READ  Aktualizacja Vivaldi może blokować okna dialogowe dotyczące plików cookie i banerów
Te obrazy pokazują, jak zmienia się kolor kropli metalu alkalicznego po wytrąceniu cząsteczek wody.© Phil Mason / IOCB Praga

Kropla staje się lśniącym złotem

W szczególności eksperyment działa w następujący sposób: mała kropla roztworu sodowo-potasowego emanuje z mikrodyszy w silnie podciśnieniowej komorze próbki. Srebrna kropla rośnie przez około dziesięć sekund, zanim oddzieli się od dyszy i odpadnie. W miarę formowania się kropli naukowcy wstrzykują do komory parę wodną. Niektóre cząsteczki wody osadzają się na powierzchni kropelek i tworzą warstwę wody, która kondensuje z prędkością około 80 warstw molekularnych na sekundę.

Co ciekawe: gdy tylko pierwsze cząsteczki wody osadzają się na kropli minerału, zmienia się jej kolor. „Srebrna kropla sodowo-potasowa ma złoty połysk, co jest bardzo imponujące” – mówi współautor Robert Seidel z Helmholtz Berlin Center for Materials and Energy w Berlinie. Metaliczny złoty połysk utrzymuje się przez około pięć sekund, zanim ostatecznie kolor kropli zmieni się z brązowego i fioletowego na biały.

Swobodne elektrony w warstwie wody

Ta zmiana koloru wskazuje na krytyczną zmianę zachowania elektrochemicznego warstwy wody. Jak potwierdzają analizy spektroskopowe, nieprzewodząca woda staje się przewodząca w czasie, gdy się zapala – i nabiera właściwości metalicznych. „Nasze obserwacje potwierdzają, że złoty kolor i jego charakterystyczny połysk wskazują na zmineralizowaną naturę wodnej warstwy powierzchniowej” – piszą Mason i współpracownicy.

Można to zmierzyć obecnością fluktuacji ładunku, tak zwanych plazmonów, oraz faktem, że powstaje pasmo przewodnictwa o szerokości około 1,1 elektronwolta – wyjaśniają naukowcy. Oba wskazują, że w wodzie znajdują się teraz swobodnie poruszające się elektrony. Pochodzi z metalu alkalicznego i jest przenoszony do warstwy wodnej po akumulacji cząsteczek wody. Według pomiarów gęstość tych dodatkowych elektronów podczas fazy złotej wynosi około pięciu bilionów elektronów na centymetr sześcienny.

Tak działa przekierowanie wody.© Thunderf00t

Metal bez wysokiego ciśnienia

I tak ten eksperyment udowadnia to, co wcześniej uważano za niemożliwe: wodę można uczynić mineralną nawet bez ekstremalnego ciśnienia. W eksperymencie z upuszczaniem ten stan, nietypowy dla czystej wody, trwał kilka sekund, jak podają naukowcy. Jednak reakcja chemiczna metali alkalicznych z wodą prowadzi do powstania białego wodorotlenku alkalicznego.

READ  Lenovo Smart Clock 2: Inteligentny wyświetlacz ze stacją ładującą do smartfona

„Nasze badanie nie tylko pokazuje, że woda mineralna może być faktycznie wytwarzana na Ziemi, ale także pokazuje właściwości spektralne związane z jej pięknym złotym metalicznym połyskiem” – mówi Seidel. Umożliwi to w przyszłości badanie właściwości i zachowania wody mineralnej nawet bez wysokiego ciśnienia. (Natura, 2021; doi: 10.1038/s41586-021-03646-5)

Źródło: Centrum Materiałów i Energii im. Helmholtza w Berlinie, Instytut Chemii Organicznej i Biochemii Czeskiej Akademii Nauk

Continue Reading

Trending