Connect with us

entertainment

Hoyerswerda: Dziedzictwo Pücklera jest pełne wyzwań

Published

on

zły muskau. Długi biały stół w łagodny letni wieczór w parku Fürst-Pückler-Bad Muskau. W tej scenie niektórzy byli już pogrążeni w oczekiwaniu. Zanim jednak mógł trafić do stołu negocjacyjnego, musiał zostać wypełniony protokół: prof. Monika Grotters, sekretarz stanu ds. kultury i federalny komisarz ds. kultury i informacji, a także premier Saksonii Michael Kretschmer (obaj z CDU) podpisali umowę o dofinansowanie umowa w Bad Muskau z dodatkowym finansowaniem instytucjonalnym z Fürst-Pückler-Stiftung Bad Muskau.

Aby cała sprawa była „nie nudną pracą biurokratyczną, ale małą ucztą pod gołym niebem z mieszkańcami Mużaku”, Kretschmer zaprosił 30 zaangażowanych mieszczan na obiad w przypałacowym ogrodzie.

Wartość banknotu to dziesięć milionów euro. W ciągu czterech lat obie strony („pięćdziesiąt pięćdziesiąt”, jak podkreślił Grütters) zapewniły stałe fundusze na utrzymanie parku. To dwa miliony euro rocznie. Co więcej, na „stosunkowo skromne inwestycje” przeznaczono łącznie 2 miliony euro – usłyszał. Jest to kontynuacja umowy podpisanej w 2016 roku przez Grüttersa i ówczesnego prezydenta Stanislava Tillicha (CDU).

Zaangażowanie w ogród od 1990 roku

Kretschmer skomentował cel wszystkiego: „Od czasu budowy przechodzimy teraz do czasu wolnego”. W tym czasie wielu mieszkańców Muskau było chęcią i zainteresowaniem urządzaniem ogrodu. Teraz, gdy różnorodność jest widoczna, chodzi również o utrzymanie obiektu. Premier podkreślił, że „to, co dzieje się z parkiem od 1990 roku, świadczy o zaangażowaniu rządu federalnego i wolnego państwa w to, że coś się tu dzieje gospodarczo”. A to było ważne na długo przed zmianą strukturalną. Powiedział, że chodzi o tworzenie czegoś nowego, ale przede wszystkim o to, by wzmacniać. „Robimy to przede wszystkim dla Bad Muskau i regionu”, mówi Kretschmer. Ale bez pomocy Berlina nie było to możliwe, zwrócił się do Moniki Grotters, a następnie podziękował za członka Bundestagu Thomasa Yorka (Partia Socjaldemokratyczna).

READ  Hailey i Justin Bieber: Stopy Emmanuela Macrona są bose i bez krawata

Sekretarz stanu ds. kultury wyszedł z otwarcia synagogi w Görlitz, której cały remont był również sfinansowany wspólnie przez rząd federalny i Wolne Państwo. W drodze do Berlina warto było zatrzymać się w Bad Muskau. W każdym razie Moniki Grotters, która od 2013 roku pełni funkcję Federalnego Komisarza ds. Kultury i Mediów, nie była w Buckler Park po raz pierwszy. Według jej własnego oświadczenia przygotowała już przemówienie, którego tak naprawdę nie chciała wygłaszać. Zamiast tego przypomniała sobie mały stok, kiedy biegała po parku z Kretschmerem i jej polskimi towarzyszami w sierpniu zeszłego roku. Pierwotnie od Monster, gdzie po urodzeniu dostajesz rower za darmo.

Nowe zlecenia od Climate & Co.

Umowa finansowa Fundacji była już kilkakrotnie przedłużana jako umowa o współpracy między rządem federalnym a wolnym państwem. „Ponieważ utrzymanie Buckler Park jest dla nas ważne” – wyjaśnił 59-latek. W: To zobowiązanie do zachowania dziedzictwa Bucklera. Zawdzięczamy to przyszłym pokoleniom. Zapewniła ją, że „zmiany klimatyczne i inne warunki niosą ze sobą zupełnie inne wyzwania niż te, które Buckler wiedział wcześniej, ale rząd federalny chętnie pomoże”.

20 sierpnia 2020 podpisałem z Kretschmerem deklarację intencji dalszego wspierania fundacji. Teraz, gdy budżety rządów federalnych i stanowych zostały ustalone, zadeklarowana wola jest ponownie zawarta w porozumieniu administracyjnym. Ku uciesze menadżera Park Cord Banning. Na posiedzeniu Rady Powierniczej kilka tygodni temu wyraźnie zwrócił uwagę na zwiększone wysiłki związane z utrzymaniem i utrzymaniem obiektów parkowych oraz związane z tym koszty. Dzięki zapewnieniu finansowania instytucjonalnego do 2024 r., Departament Fundacji i Parków jest przygotowany do tych zadań.

Dodatkowe pieniądze na Kavalierhaus

Podobnie jak w sobotę pod koniec trzyletnich prac budowlanych mających na celu renowację i przebudowę Grupy Rakutz w Krumlauer Park, Michael Kretschmer potwierdził w poniedziałek w Bad Muskau, że nowe zwykle wynikają z spełnienia życzeń. Tu i ówdzie jedno i drugie oznaczało domek kawalerii w ogrodzie. Z tą różnicą, że nieruchomość w Krumlau jest już wykorzystywana jako pensjonat weselny po dwóch latach wewnętrznego remontu na wzór historyczny. Ale kompleksowa renowacja nie została jeszcze zakończona, a prace nad elewacją zewnętrzną i drewnianymi balkonami wciąż trwają. Dla Pückler Park Grütters i Kretschmer ogłosili podczas wizyty w Bad Muskau około rok temu, że rząd federalny przekaże 14 mln euro, a kraj związkowy Saksonia 20 mln euro na remont Kavalierhaus wraz z nową rozbudową parku. Budynek stanie się centrum informacyjno-edukacyjnym dla Łuku Geologicznego UNESCO w Mużaku. Położony w centrum Parku Pücklera, stworzy bardzo ścisłe połączenie między dwoma miejscami światowego dziedzictwa.

READ  Gorzka pigułka dla Daniela Hartwicha - ER of All People jest jego następcą!
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Zaskakująca głowa z włosami: czy księżna Kate nosi przedłużenia?

Published

on

Skąd nagle wziął się ten facet? po sobie Księżna Kate (39) i jej rodzina jest jednością małe letnie wakacje Oddani królewscy są teraz w pełni z powrotem w biznesie. Czy to wszystko? Sportowiec w pracy lub Stylowy na imprezie – Fani mają żonę książę William (39), aby patrzeć na to raz za razem. Jednak w jednym ze swoich przejawów uwagę zwrócił jeden szczegół: Kate urodziła zaskakująco pełną czuprynę — dzięki przedłużeniom?

Podczas rejsu statkiem w Windermere 39-latek pojawił się z niezwykle długimi i jeszcze pełniejszymi włosami z jasnymi lokami. Ekspert ds. przedłużania włosów w rozmowie z słońceże jest pomoc. „Chociaż zmiana jest niewielka, wydaje się, że tak Księżna Kate Twoje naturalne włosy są wydłużane kilkoma przedłużeniami.Olya Katz podzieliła się swoją opinią. Jednak dzięki najnowszej technologii nic z tego nie widać.

Eksperci pracują więc nad włosami Kate – księżna była w stanie odkryć dla siebie umiejętności stylizacji włosów podczas kryzysu zdrowotnego. Ta brunetka była na swoich dzieciach Książę Jerzy (8), Księżniczka Charlotte (6) i Prinz Lewis (3) Żył nim. “Zostałem fryzjerem na tym rezerwacie – ku przerażeniu moich dzieci”, mama trójki dzieci żartobliwie w styczniu.

Księżna Kate nad jeziorem Windermere we wrześniu 2021 r.
Księżna Kate na imprezie w Windermere we wrześniu 2021 r.
Książę Jerzy, księżniczka Charlotte i księżna Kate na weselu Pippy Middleton
READ  Til Schweiger komentuje szczepienie przeciwko Coronie – użytkownicy reagują z przerażeniem
Continue Reading

entertainment

Love Storm: Ariane wpada w panikę – czy Robert zostawi ją samą w lesie?

Published

on

W 3682 odcinku ARD TV zatytułowanym „Love Storm” romans i intryga są nieuniknione.

Monachium – W bieżącym odcinku Telenoweli ”burza miłościLeah podejmuje decyzję, a Max ponownie rozważa swoją relację z bratem.

Ariane (Viola Wedekind, 43 lata) wpada w panikę, gdy Robert (Lorenzo Battani, 44 lata) chce iść sam po pomoc. © ARD / Jendrick Mielke

Robert (w tej roli Lorenzo Battani, 44 lata) i Ariane (Viola Wedekind, 43 lata) uciekają przed rzekomymi porywaczami. Szukając drogi powrotnej do hotelu, stwierdzili, że cały czas chodzą w kółko. Ariane całkowicie traci siły, gdy również łamie kostkę. Robert jest bohaterski i to trwało.

Ponieważ Eric (Sven Wassner, 41 lat) nie otrzymał listu od Aryana, zaczął się martwić. Leah (Deborah Muller, 39 lat) również jest zaniepokojona, ale potem przypomina sobie, że Eric ostrzegał ją w przeszłości, że Aryan wbije klin między nią a Roberta. W środku nocy Leah podjęła decyzję.

Constance (Sofia Schiller, 26) przeprasza swoją przyrodnią siostrę Mayę (Christina Arends, 30) za noc z Florianem (Arne Lauper, 28). Ale kiedy Maja przyjmuje jej przeprosiny, uważa za zgodę na dalsze spotkanie z Florianem.

"To jest zazdrość!" Czy beneficjenci Hartz IV wykonują lepszą pracę niż pracownicy?
Widowisko telewizyjne
“To jest zazdrość!” Czy beneficjenci Hartz IV wykonują lepszą pracę niż pracownicy?

Tymczasem Hannes (Pablo Conrad, 30 lat) zauważa, że ​​partii darowizny wciąż brakuje pewnej rzeczy dla Floriana. Konstanz ma śmiały pomysł. Odchylasz się z nim od okna?

Max (Stefan Hartmann, 31) chce wysłać swojego brata Jerry’ego (Johannes Huth, 32) do nadzorowanego wspólnego mieszkania. Zobowiązuje się i żegna Shirin (Merv Choucair, 27). Jerry zostaje w domu Maxa po raz ostatni. Kiedy oboje nie mogą spać, grają w grę od dzieciństwa – i to sprawia, że ​​Max jest nieco oczywisty…

Fani mogą zawczasu przekonać się, czy wszystko pójdzie dobrze w ARD .biblioteka multimediów A w ten czwartek (23 września) o godzinie 15.10 pierwszego dnia.

Od 2005 roku romantyczne historie miłosne i złe intrygi Fürstenhof są źródłem inspiracji dla fanów „Burzy Miłości”. Udana seria ARD jest emitowana na całym świecie, od Polski przez Kanadę po Islandię.

Pod koniec każdego sezonu widzowie mogą spodziewać się wymarzonego ślubu dla głównej obsady. Ale zanim to się stanie, para napotyka wiele przeszkód na swojej drodze. Chodzi o pięciogwiazdkowy hotel “Fürstenhof” w cichym Bichlheim w Bawarii.

Każdy, kto ogląda ARD od poniedziałku do piątku o 15:10, może spodziewać się podróży pełnej emocji i dramatu.

READ  Yael Brittana w Muzeum Żydowskim w Berlinie
Continue Reading

entertainment

“Let’s Dance” – Ciężarna Patricia: Tak dowiedział się Alex

Published

on

Niedługo będzie ich trzech! w tym chodźmy tańczyć-Mąż Patricia Biełousowa I Aleksandro Ionel Działa jak w zegarku. Zaręczyli się zaledwie kilka miesięcy temu, a teraz już śledzą Pierwsze potomstwo razem. A ta dwójka Po prostu zachwycony ujawnić się w Proflash-na wywiad. Ojciec, który byłby szczególnie na haju, był zachwycony, gdy usłyszał o swojej ciąży Patrycja Ma doświadczenie!

Wkrótce po wykonaniu testu ciążowego piękna powiedziała swojemu narzeczonemu dobrą nowinę. Ta chwila była tak magiczna i wzruszająca – Alex nie mógł w to uwierzyć. „Byłem naprawdę szczęśliwy. Wiele osób pracowało przez lata, aby mieć potomstwo. Naszym pragnieniem zawsze było, aby nie odkładać zbytnio planowania dla dzieci”.mówi in Proflash-na wywiad.

Patrycja Ona też była bardzo przytłoczona pozytywnym wynikiem testu. „Było to dla mnie bardzo zaskakujące, ponieważ dowiedziałem się tak późno – w czwartym miesiącu. Była bardzo urocza i wzruszająca – przyznaje tancerka Proflash Cena £.

Patricia Belousova i Alexandru Ionel, „Let’s Dance” – gwiazdy

Stefan Walucha / ActionPress

Patricia Belousova i Alexandru Ionel na przyjęciu dla dzieci, wrzesień 2021
Patricia Belousova, „Let’s Dance” – Star
READ  Til Schweiger komentuje szczepienie przeciwko Coronie – użytkownicy reagują z przerażeniem
Continue Reading

Trending