Connect with us

entertainment

Harmonogram noworoczny Tatort: ​​te najważniejsze wydarzenia dopiero nadejdą – Rozrywka

Published

on

Tatort: ​​Cuda są zawsze: Udo Wachtveitl (rola: główny detektyw Franz Leitmayr), Corinna Harfouch (rola: siostra Barbara) i Miroslav Nemec (rola: główny detektyw Ivo Batic). Zdjęcie: BR / Roxy Film GmbH / Hendrik Heiden


Harmonogram „miejsca zbrodni” jest ustalony do nowego roku. Do zobaczenia są znane zespoły, goście i gwiazdy odcinków – a mieszkańcy Monachium wyjeżdżają z miasta.

Dla fanów Tatort w końcu jest jasne, na jakie atrakcje mogą się spodziewać do końca roku. To jest oś czasu serialu kryminalnego.

14 listopada: „Tatort: ​​Zimny ​​i martwy”, Berlin

W berlińskiej Nowej Taturcie inspektorzy Nina Rubin (Merritt Becker, 52 lata) i Robert Caro (Mark Wachke, 49 lat) przeszukują otchłań dwóch rodzin. Musisz rozwiązać sprawę morderstwa młodego studenta nadzwyczajnymi środkami. Ponieważ rodzice chcą chronić swoje dzieci – za wszelką cenę…

41-letni aktor Tan Cajlar zadebiutuje jako policjant poruszający się na wózku inwalidzkim, Malek Aslan. To także przedostatni thriller akcji z Merrittem Bakerem jako komisarz Niną Rubin. Jej ostatnia sprawa o roboczym tytule „Tatort: ​​Dziewczyna, która sama wraca do domu” zostanie wyemitowana wiosną 2022 roku. Zastąpi ją wtedy aktorka Corina Harfouche (67 l.).

21 listopada: „Scena zbrodni: Murot i zasada nadziei”, Wiesbaden

Seria morderstw wstrząsa Frankfurtem. Trzej mężczyźni zostali postrzeleni w szyję, a ofiary nie były spokrewnione. Ponieważ jest tam dwóch „nie-Niemców” i jedna osoba bezdomna, na początku można podejrzewać sprawcę z centroprawicy. Ale komisarz Murot (Ulrich Tukur, 64 lata) z LKA Wiesbaden ma inne podejrzenie. Uważa, że ​​pierwsze dwa morderstwa miały na celu jedynie upodobnienie całej sprawy do serii morderstw, podczas gdy sprawcę tak naprawdę interesowała tylko trzecia ofiara: Jochen Mutesius, były profesor filozofii, u którego studiował również Morot.

READ  Film Agnieszki Holland „Zielona granica” wchodzi do kin

Nadchodzi doroczny film kryminalny Murot. I nie tylko miłośnicy kryminałów mogą spodziewać się bitwy między aktorami Ulrichem Tukurem i Larsem Edingerem (45, „Tatort: ​​Borovsky and the Silent Guest”) w roli głównej w odcinku.



28 listopada: „Tatort: ​​Masken”, Dortmund

Następny Dortmund: 28-letni Nicholas Schlütter (Daniel Cotter) nie wrócił z porannego joggingu: samochód zderzył się z szefem policji. Komisarze Peter Faber (Jörg Hartmann, 52 lata), Martina Bönich (Anna Schudt, 47 lat), Rosa Herzog (Stephanie Reinsberger, 33 lata) i Jan Pavlac (Rick Okun, 32 lata) prowadzą śledztwo we wszystkich kierunkach – w tym na posterunku policji w Dortmundzie Hördy. Tam Punish spotyka starą przyjaciółkę ze szkoły policyjnej, kierownik zegarka, Catherine Steinmann (Ann Rat Bull, 47 lat). Jak się okazało, w tygodniach poprzedzających jego śmierć Schluether miał dr. W jego oczach Johannes Oberschlager (Simon Bohr), który na swoich seminariach uczy mężczyzn, jak przyciągnąć jak najwięcej kobiet.

Według scenarzystów Arnda Mayera i Claudii Matschulli, thriller opowiada o „maskach”, które ludzie noszą, aby sprostać oczekiwaniom przyjaciół, współpracowników i całej naszej sfery życia”. Tylko z kilkoma osobami możesz odpuścić Twoja maska. Idealnie jest to możliwe w rodzinie… z partnerem. „Ale czasami nie ma też”.

5 grudnia: „Wezwanie policyjne 110: Hermann”, Brandenburgia / Polska

Główny detektyw Adam Raczyk (Lukas Grigorovich, 45 lat) został wezwany do Sobetsu, gdzie podczas wyrzucania gruzów budynku znaleziono ciało inżyniera budownictwa. Śledztwo doprowadziło go na plac budowy w Cottbus. Ofiara pracowała tam z Carlem Winklerem (Sven-Eric Bechtolf), który remontuje całą partię domów w ramach dużego projektu budowlanego. Początkowo nie było jasne, gdzie i dlaczego zmarła kobieta. Pewne jest to, że jej mieszkanie we Frankfurcie nad Odrą zostało przeszukane na krótko przed jej śmiercią.

READ  Kontrowersyjny wywiad z Tuckerem Carlsonem: szalona propaganda Putina

W jedynym przez resztę roku „Polizeiruf 110” główny detektyw Raczek prowadził śledztwo po rezygnacji Olgi Lensky (Maria Simon, 45 lat). 35-letni André Kaczmarczyk prawdopodobnie dołączy do nadchodzącego thrillera kryminalnego, którego akcja toczy się w Brandenburgii i Polsce jako dodatkowy komisarz.

12 grudnia: „Tatort: ​​i noc zawsze wygrywa”, Brema

W porcie znaleziono ciało brutalnie zamordowanego mężczyzny. Inspektor Liv Moormann (Jasna Fritzi Bauer, 32 lata) i śledcza BKA Linda Silp (Louise Wolfram, 34 lata) odkrywają, że zmarły był lekarzem o wielkich ideałach. Policjanci spotykają podejrzanych, którzy mają wiele do ukrycia. A załoga statku towarowego zacumowanego obok miejsca zbrodni uporczywie milczy. To zadanie Duńczyka Madsa Andersena (Dar Salem, 44 lata), który próbuje wejść na pokład statku towarowego i zdobyć więcej informacji. Ale nie jest w stanie przekonać kapitana ani załogi – sytuacja zaostrza się, a Andersenowi grozi poważne niebezpieczeństwo…

Thriller w reżyserii Olivera Hirschbiegela (63, „Der Untergang”) to drugi przypadek wciąż zupełnie nowego zespołu z Bremy. Tak więc jedno ciekawe pytanie brzmi: czy Moormann, Sleb i Salim mogą zdobyć miejsce w sercach fanów „Tatorta”?

19 grudnia: „Tatort: ​​Cuda zawsze się zdarzają”, Monachium

Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi monachijskich komisarzy Ivo Patka (Miroslav Nemec, 67 lat) i Franza Letmera (Udo Wachtwetel, 63 lata) do Dannerbergu u podnóża Alp. Niedawno zmarły audytor musiał się tam odbyć w klasztorze. Ale pobożne życie wydaje się kontemplacyjne tylko na pierwszy rzut oka. Wkrótce pojawiły się dowody, że w czyn był zaangażowany dozorca klasztoru. Ale jaki jest motyw? Nie mniej niepokojące jest to, że dwóch ambasadorów z Rzymu prowadzi własne śledztwo równolegle z Patkiem i Letmeyerem. Czy zakonnice chcą ukryć swoje przewinienie? Czy za murami klasztoru kryją się inne nadprzyrodzone tajemnice?

READ  Reżyserka Mamgorzata Zumowska: "Trudno mi nie bać się polskiego filmu" - Kultura

Kiedy ten thriller zostanie wyemitowany, minie zaledwie sześć tygodni, odkąd monachijski zespół zbada Dream Search i świat orkiestry w sercu Monachium. Więc jest teraz z powrotem w kraju. Między innymi komisarze „Tatort: ​​Wolna Ziemia” (2018) przenieśli się do wschodniej Dolnej Bawarii na granicy z Czechami. Kolejna szczególna cecha: przyszłą berlińską detektyw Corinę Harfouche można zobaczyć w głównej roli w odcinku; Gra siostrę Barbarę w thrillerze kryminalnym Monachium.

26 grudnia: „Tatort: ​​Wszystko wraca”, Getynga

Komisarz Charlotte Lindholm (Maria Furtwängler, 55) podróżuje prywatnie z Getyngi do Hamburga, by potajemnie spotkać się z mężczyzną w hotelu. Ale zmarł, kiedy przyjechałem – i Lindholm podejrzewa natychmiast. Czy zabójca był jednym z sobowtórów Odo Lindenberga, którzy są obecnie w hotelu z powodu castingu? Lindholm nie ufa swoim kolegom z policji w Hamburgu i nadal prowadzi dochodzenie. W ten sposób znalazła dowody na to, że morderstwo mogło być pułapką. Akt odwetu komisarza?

W świątecznym thrillerze – tym razem również w niedzielę – Detlev Back (58, „Baby and Tina”), zobaczycie wyjątkową gwiazdę gościnną: gra na nim muzyk Odo Lindenberg (75). Między innymi – Paul (patrz „Tatort: ​​Maskken”) jako Jana Zimmermann i „Sommerhaus der Stars” Jana Pallaske (42 lata) jako Uschi w obsadzie – Buck również wślizguje się w rolę Einsteina.

2022 zaczyna się od dwóch znaków zapytania

Noworoczny thriller, który wypada w sobotę (1 stycznia) w tym roku, pozostaje wielką tajemnicą – podobnie jak pierwszy regularny niedzielny thriller noworoczny 2 stycznia 2022 roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Shania Jess opowiada o sukni ślubnej swojej mamy

Published

on

Shania Jess opowiada o sukni ślubnej swojej mamy

Shanię Jess „Bitch”: Ostre słowa na temat sukni ślubnej mojej mamy

Shanię Jess

© instagram.com/@shaniageiss

W nowym odcinku The Geissens Shania Geiss strzela do swojej matki Carmen, gdy znajduje jej suknię ślubną.

Od 2011 roku „The Geissens” stanowią integralną część niemieckiego krajobrazu telewizyjnego. Czteroosobowa rodzina, w tym rodzice Robert Jess (60 l.) i Carmen Jess (59 l.), wywołują zamieszanie swoim luksusowym stylem życia. Jednak w bieżącym odcinku panuje niepewność: 19-letnia Shania Jess ocenia suknię ślubną swojej matki i używa ostrych słów.

Shania Jess opowiada o sukni ślubnej swojej mamy

W nowym odcinku „The Geissens – Bardzo urocza rodzina” rodzina rozbiera piwnicę w swoim domu. Córka Shania natrafia na szczególny element garderoby, który stanowi ważną część historii rodziny: suknię ślubną Carmen, którą założyła na ślub z Robertem w 1994 r. „Nic nie dotyka. Prawie nic” – sama Carmen żartuje o śmiałości ubiera się i podejrzewa, że ​​to… Nie będzie pasować jej córce.

© instagram.com/@carmengeiss

Shania jednak tego nie skrytykowała i od razu odpowiedziała: „Mamo, to mi odpowiada w 100 procentach. Ale nie będę tego nosić, bo nie jestem dziwką”. Zdenerwowana oświadczeniem córki Carmen odpowiada: „Nie byłam dziwką. Jesteś głupia?” Wkrótce nadal rzuca wyzwanie swoim dwóm córkom. „Założę się, że byś się tu nie zmieściła. Ile? 100 euro?” – pyta dwójkę dzieci. „No cóż, już to nosiłam” – mówi Davina. – Czternaście i to było niedługo, powiem ci szczerze. Tymczasem Shania skutecznie próbuje wydostać się ze sprawy. „Przez ostatnie kilka dni dużo jadłam, więc jestem w ciąży” – wyjaśnia 19-letnia influencerka.

Kolejny błąd: odkrycie Viagry przez Roberta

Shania Jess znalazła się ostatnio w podobnej żenującej sytuacji. W jednym z odcinków rodzinnego reality show w jej ręce wpada lekarstwo ojca. „Co to są tabletki powlekane?” Najpierw zapytałem Roberta. Następnie prosi córkę, aby po prostu wyszukała lek w Google. Kiedy Shania przeczytała etykietę Tarectinu, w końcu przyszło jej do głowy: „O mój Boże, tato. […] „To jest Viagra”.

Wykorzystane źródła: instagram.de, promiflash.de

VIP.de

Continue Reading

entertainment

Kino Porada Tygodnia: Co ich łączy

Published

on

Kino Porada Tygodnia: Co ich łączy

Na 18. Festiwalu Filmów Polskich młode polskie postawy spotykają się z przełomowymi filmami w historii kina. I członkowie rodziny do siebie nawzajem.

9 września w Kinie Zbrojownia w POLSCE: „Komunia” w reżyserii Anny Zameka (2016) Zdjęcie: Wypożyczalnie filmów Oceanic

W świecie Oli i jej brata Nikodima wizyty Nikodima w kościele i zajęcia komunijne są kotwicą stabilności. Oboje mieszkają z ojcem alkoholikiem w małym mieszkaniu, które regularnie odwiedza ojciec i udziela mu porad pracownik socjalny. Ola, która ma zaledwie 14 lat, to ona spaja rodzinę, stara się utrzymać ojca na dobrej drodze i uczy się pod okiem autystycznego brata.

Rzadko zdarza się żyć nastolatkiem bez innych obowiązków, takich jak taniec i patrzenie w słońce. Polska reżyserka Anna Zamecka w swoim dokumencie śledzi Olę, Nikodema i ich ojca „komonia” („Spółka”) przez trudne życie codzienne.

„Komonia” jest częścią tegorocznej retrospektywy FilmpolskaFestiwal Instytutu Kultury Polskiej w Berlinie. W tym roku retrospektywa „Nasza historia(y)” poświęcona jest kinu młodych Polek reżyserek, a cykl „W archiwum” obejmuje kolejne historyczne dodatki do współczesnych programów konkursowych, panoramę i film krótkometrażowy. Programy.

Festiwal rozpocznie się w środę wieczorem projekcją filmu Droga „jąkanie się”. Kiedy umiera jego ukraińska gospodyni, szybko staje się jasne, że nie można jej pochować w Polsce. Kierowca ciężarówki Michał musi więc przewieźć przez granicę polsko-ukraińską ciało gospodyni wraz ze swoją córką Miką i Lenką, wnuczką gospodyni.

Napięty ton

18. film POLSKA – Festiwal Filmów Polskich, 6 – 13 9 Instytut Polski w Berlinie + różne kina; 9. Impreza Filmowa POLSKA w Roadrunner's Paradise Club, wejście od godz. 21:30.

U Jagody Zilk „Wesa. Jaśni Dzin” („Wieża. Jasny dzień”) Spotkanie rodzinne przybiera na sile. Mola mieszka z mężem i matką na wsi w południowej Polsce. Rodzina jedzie do Pierwszej Komunii swojej córki Niny. Jej brat Andre przyjeżdża ze swoim partnerem i dwójką dzieci. Ale z tyłu samochodu siedzi jeszcze jedna dorosła osoba, Kaja, siostra Muli.

READ  Kontrowersyjny wywiad z Tuckerem Carlsonem: szalona propaganda Putina

To pierwsze spotkanie od czasu, gdy Kaja zniknęła sześć lat temu, wkrótce po urodzeniu Niny, którą jej siostra wychowuje jak własną córkę. Film Szelca w psychodramie ukazuje spotkanie obu sióstr i napięcia widoczne w występie Kai, a obrazy zawarte w ścieżce dźwiękowej akcentuje pełnym napięcia akcentem.

Między innymi w tym roku działa już sekcja „Archiwum”. Wanda Jakubowska “Etap Ostanie” („Ostatni etap”), który opowiada historię kobiet uczestniczących w ruchu oporu w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau zaledwie kilka miesięcy po zakończeniu wojny – w pierwotnych lokalizacjach i z wieloma byłymi więźniarkami.

Tegoroczna edycja FilmPOLSKA otwiera przed widzami kinowymi w Berlinie bogactwo polskiego kina. Ale kiedy w połowie września zakończy się 18. edycja, będzie to koniec pewnej epoki. Przy tej sesji zatrzymuje się dyrektor festiwalu Kornel Miglos, który jak mało kto wykonał niezwykłą pracę, sprowadzając polskie kino do Niemiec. Mamy nadzieję, że w przyszłości festiwal pozostanie równie ciekawy i międzynarodowy.

Continue Reading

entertainment

Rocznica – „Konferencja Yad Vashem ma na celu dodanie blasku obchodom w Auschwitz”

Published

on

Polski dziennikarz Adam Krzemiński w 2017 roku w kościele Mikołaja w Lipsku (Saksonia)

Polski dziennikarz Adam Krzemiński ostro krytykuje prezydenta Rosji Władimira Putina (zdjęcie Alliance/dpa/Hendrik Schmidt)

Przez wiele lat wyzwolenie obozu koncentracyjnego Auschwitz na terenie okupowanej Polski 27 stycznia 1945 roku było obchodzone jako Dzień Pamięci o Holokauście. Około 50 szefów państw i rządów zebrało się już pod izraelskim pomnikiem Holokaustu w Yad Vashem, aby uczcić pamięć ofiar i zobowiązać się do zwalczania antysemityzmu. Wśród prelegentów będzie Frank-Walter Steinmeier, pierwszy prezydent Niemiec. Polski dziennikarz i osobowość medialna Adam Krzemiński wyjaśnia w jednym z wywiadów, jego zdaniem, związek pomiędzy polsko-rosyjskim konfliktem historycznym a wydarzeniem pamięci.

Dirka Olivera Hickmana: Panie Krzemiński, świat pamięta o ofiarach Holokaustu w Yad Vashem. Jak silne są te prześladowania w Polsce?

Adam Krzemiński: Tradycyjnie ten dzień, 27 stycznia, a nie 23 stycznia, obchodzony jest w Auschwitz. Jest to Dzień Pamięci o Holokauście i Ofiarach Nazistowskiego Ludobójstwa. Uroczystości odbędą się także w tym roku. Ta inicjatywa zorganizowania konferencji na temat Holokaustu i antysemityzmu w Yad Vashem jest wyraźnie inicjatywą mającą na celu odebranie blasku tej rocznicy przypadającej 27 stycznia, tej uroczystości w Auschwitz. To nie państwo Izrael zapoczątkowało ten ruch, ale szef Europejskiego Kongresu Żydów – bliski współpracownik Władimira Putina: Wiaczesław Mosze Kantor. To stary spór polsko-rosyjski. Chodzi o izolację Polski w polityce przeszłości. Decyzję polskiego prezydenta można zrozumieć.

„Nie ma wyjścia z tego impasu” dla polskiego prezydenta Dudy

Hickmana: Już miałem zapytać: Twierdzi pan, że to wydarzenie ma na celu przywrócenie blasku wydarzeniu, które miało już miejsce w Auschwitz.

Krzemiński: Tak!

Hickmana: Teraz prezydent Duda powiedział, że nie przyjedzie, bo nie ma prawa się wypowiadać.

Krzemiński: Tak to jest.

Hickmana: Czy rozumiesz tę decyzję?

Krzemiński: Mogę ich zrozumieć. Nie miał dobrego wyjścia z tej trudnej sytuacji. Gdyby tam poszedł i wysłuchał, co ma do powiedzenia Putin – prawdopodobnie powtórzyłby to, co powiedział niedawno – byłoby to żenujące. Oczywiście jego decyzja o nieopuszczeniu kraju jest równie zawstydzająca, ale zrozumiała i tak jest postrzegana głównie w Polsce, w tym przez opozycję, która w dużej mierze za izolację Polski obwinia całą dotychczasową polską politykę ostatnich pięciu lat. Nacjonalizm katolicki faktycznie izolował Polskę wśród sąsiadów. I nie dotyczy to tylko Rosji – ze zrozumiałych powodów. To jest Ukraina, to jest nielegalna aneksja Krymu na mocy prawa międzynarodowego. Podobnie jest jednak w przypadku Unii Europejskiej z powodu błędnej reformy systemu wymiaru sprawiedliwości. To jest Francja. To także po części Niemcy, bo w dalszym ciągu słyszymy dawno zapomnianą retorykę ze strony prawicowych polityków. Niedawno były wiceminister sprawiedliwości w Brukseli powiedział, że oskarżył byłego polskiego ministra spraw zagranicznych Sikorskiego o trzymanie się nogawki niemieckich spodni. Powiedzenie czegoś takiego w Parlamencie Europejskim pokazuje, że obywatele gotują swój własny sok.

READ  Polska walczy o pamięć o Janie Pawle II.

„Oczywiście, że w Polsce był antysemityzm”.

Hickmana: Panie Krzemiński, zatrzymajmy się na chwilę przy historycznym konflikcie, który pojawia się także ostatnio. Istnieją duże różnice między Moskwą i Warszawą, jeśli chodzi o ich poglądy na temat II wojny światowej i Holokaustu. Prezydent Rosji Putin oskarża Polaków o uznanie Holokaustu i wskazuje na szerzenie się wówczas w Polsce antysemityzmu. Ile tego tam jest? Jak bardzo historia jest zniekształcona?

Krzemiński: To ma ziarno prawdy. Oczywiście, że w Polsce był antysemityzm. Jest to jednak kłamstwo poparte kilkoma faktami. Po pierwsze: To państwo polskie, czyli polski rząd na uchodźstwie, przekazało dokumenty związane z Holokaustem mocarstwom zachodnim, Brytyjczykom i Amerykanom.

Hickmana: Co poinformowało światową opinię publiczną.

Krzemiński: W wojnie. Po drugie: Większość drzew w Yad Vashem poświęcona jest Polakom, którzy ratowali Żydów w czasie wojny. Haniebne jest obwinianie Polski za wybuch II wojny światowej tylko po to, by zatuszować porozumienie Hitler-Stalin i w istocie współudział Stalina w przygotowaniach do II wojny światowej i jej wybuchu. I to jest właściwie główne znaczenie konfliktu polsko-rosyjskiego. Swoją drogą: istniała polsko-rosyjska komisja historyków, która jednoznacznie obaliła kłamstwa Putina i byli to historycy rosyjscy. Ten sam Putin, który to dzisiaj mówi, odrzucił w 2009 roku na Westerplatte w Gdańsku pakt Hitler-Stalin jako moralnie nie do przyjęcia.

„Stalinowskie kłamstwo historyczne i stara ideologia carska”

Hickmana: Historycy również w zasadzie są co do tego zgodni. Ważnym wydarzeniem był także pakt Hitler-Stalin.

Krzemiński: Ale nie dla Putina! Ale nie dla Putina, bo teraz twierdzi, że to arcydzieło sowieckiej dyplomacji. Czyli obecnie jest to powiązanie na tle Ukrainy i Krymu, powiązanie ze starą ideologią carską, gdzie sama ofiara jest winna swojego losu, oraz stalinowskie kłamstwo na temat historii. Jest to absolutnie niedopuszczalne, niezależnie od tego, czy jest się członkiem opozycji w Polsce, czy rzecznikiem rządu.

READ  Czy tej matce uda się uratować swoje dziecko?

Hickmana: Ostatnie szybkie pytanie. Myślisz, że uda mu się przekonać do tego ludzi?

Krzemiński: Na pewno nie w Polsce. W Rosji tak. Na Zachodzie: To zależy od tego, jak zachodni politycy zareagują na te kłamstwa. Fakt, że to nie Trump pojechał do Jerozolimy, a wiceprezydent, pokazuje, że Amerykanie dostrzegli polski dylemat.

Oświadczenia naszych partnerów rozmów odzwierciedlają ich własne poglądy. Deutschlandfunk nie podpisuje się pod wypowiedziami swoich rozmówców w wywiadach i dyskusjach.

Continue Reading

Trending