Connect with us

science

Gwiazda znika: mały kosmiczny spektakl widoczny także dla zwykłych ludzi

Published

on

Nauki ścisłe gwiazda znika

Mały kosmiczny spektakl, widoczny także dla zwykłych ludzi

Ilustracja asteroidy.  Nawet w pasie głównym gęstość asteroidy jest bardzo niska.  Średnio nawet najbliższych członków dzielą odległości milionów mil.  Większość z nich, jak wynika z wrażenia tego artysty, to samotni wędrowcy. Ilustracja asteroidy.  Nawet w pasie głównym gęstość asteroidy jest bardzo niska.  Średnio nawet najbliższych członków dzielą odległości milionów mil.  Większość z nich, jak wynika z wrażenia tego artysty, to samotni wędrowcy.

Asteroida na skraju naszego Układu Słonecznego (ilustracja)

Quelle: Science Photo Library / Getty Images

Kiedy ciało niebieskie wchodzi w oś optyczną między Ziemią a gwiazdą, ciemnieje dla obserwatorów naziemnych. Znowu nadszedł ten czas 11 listopada. Wcześnie rano „wychodzi” gwiazda.

sZaćmienia Słońca można przewidzieć z dużą dokładnością. Zwłaszcza całkowite zaćmienia Słońca są niezwykłymi wydarzeniami, ponieważ nagle w środku dnia na niebie widoczne są gwiazdy, a słońce otoczone jest migoczącą aureolą.

Nie jest niczym niezwykłym widzieć ciemną gwiazdę nocą. Takie wydarzenie będzie miało miejsce na niebie Niemiec w nocy 11 listopada 2021 roku. Około 3:50 w nocy gwiazda UCAC4 616-007599 w trójkącie konstelacji będzie niewidoczna przez maksymalnie 21 sekund.

Ponieważ ta 11,7-stopniowa gwiazda jest doskonale widoczna – przy założeniu bezchmurnego nieba – nawet zwykli ludzie będą mieli szansę obserwować ten miniaturowy kosmiczny spektakl. Każdy, kto wstanie po to w nocy, z pewnością zapoznał się wcześniej z lokalizacją UCAC4 616-007599, korzystając z map gwiazd.

Przeczytaj także

(Pliki) Ten plik NASA uzyskany 11 sierpnia 2020 r. przedstawia widok artysty na sondę kosmiczną OSIRIS-REx, która schodzi w kierunku asteroidy Bennu, aby pobrać próbkę z powierzchni asteroidy.  Nadszedł wielki dzień amerykańskiej sondy Osiris-Rex: po czterech latach podróży zderzy się ona z asteroidą Bennu 20 października 2020 r., aby zebrać kilkadziesiąt gramów pyłu, co jest bardzo precyzyjnym procesem oddalonym o 320 milionów kilometrów z ziemi.  (Zdjęcie za pośrednictwem Publications / NASA / Goddard / Arizona State University / AFP) / Ograniczone do użytku redakcyjnego - obowiązkowa akredytacja "Zdjęcie: AFP/NASA/Goddard/Uniwersytet Arizony/Handot " - Bez marketingu - Bez kampanii reklamowych - Rozprowadzany jako usługa dla klientów

Ale dlaczego ta gwiazda zostanie zaciemniona? Ponieważ, podobnie jak w przypadku zaćmienia Słońca, inne ciało niebieskie na linii wzroku między nami a gwiazdą przesunie się i tymczasowo je zakryje. To ciało jest planetą, która porusza się wokół Słońca poza planetą Neptun.

Ciało niebieskie przez Neptuna bez imienia

Przeczytaj także

Reklamy

Do tej pory ta trans-neptunowska kula nie miała jeszcze atrakcyjnej nazwy, ale była sprzedawana jako 2002 TC302 – chociaż została odkryta w 2002 roku przez zespół badawczy z Caltech w Pasadenie w Obserwatorium Palomar.

Przeczytaj także

Niemiecki astronauta zajmujący się spacerami kosmicznymi i materiałoznawca, Matthias Maurer, szkolił się w Europejskiej Agencji Kosmicznej podczas szkolenia w zakresie spacerów kosmicznych w Neutral Buoyancy Laboratory (NBL) w pobliżu NASA Johnson Space Center w Houston w Teksasie w kwietniu 2017 r. Źródło: ESA – Stephane Corvaja

Astronauta Matthias Maurer

2002 TC302 okrąża Słońce po silnej orbicie eliptycznej. Odległość od gwiazdy centralnej wynosi od 39 do 71 jednostek astronomicznych (AU), gdzie AU definiuje się jako średnią odległość między Ziemią a Słońcem.

Należy również zauważyć, że płaszczyzna orbity asteroidy jest nachylona pod kątem 35 stopni do ekliptyki Układu Słonecznego, czyli płaszczyzny, w której planety krążą wokół Słońca.

Dokładne przewidywanie na sekundę nie jest możliwe

W przeciwieństwie do zaćmienia Słońca naukowcy nie są w stanie przewidzieć dokładnie, kiedy zaćmienie się rozpocznie i jak długo potrwa. Głównym tego powodem jest to, że nie znasz dokładnego rozmiaru ani kształtu 2002 TC302.

Nie można wykluczyć, że ciało niebieskie krąży wokół mniejszej asteroidy lub że jest otoczone dyskiem materii. Można sobie również wyobrazić, że 2002 TC302 składał się z dwóch mniej więcej równych segmentów obracających się wokół wspólnego środka ciężkości. Wszystkie te różne scenariusze mają wpływ na przebieg zaćmienia gwiazd w czasie.

W rzeczywistości astronomowie mają nadzieję wyciągnąć wnioski na temat rzeczywistego kształtu i rozmiaru asteroidy, obserwując to wydarzenie za pomocą jak największej liczby teleskopów. Z pomiarów Teleskopu Kosmicznego Spitzera wyprowadzono początkową średnicę 1145 km dla 2002 TC302.

Brocken ma rozmiar około 600 km

Jednak od początku było jasne, że rzeczywisty rozmiar może się różnić o kilkaset kilometrów. W 2013 roku planeta została ponownie zmierzona przez Kosmiczny Teleskop Herschela i wyznaczono średnicę 584,1 km (plus 105,6 i 88,0 km).

Często mówi się o średnicy 600 km. W każdym razie wymiary te są jednym z największych obiektów w tak zwanym pasie Kuipera na skraju naszego Układu Słonecznego.

Przeczytaj także

To zdjęcie wykonano instrumentem FORS2 na należącym do ESO teleskopie VLT pod koniec 2019 roku, kiedy kometa 2I/Borisov przeleciała blisko Słońca.  Gdy kometa poruszała się z zawrotną prędkością, około 175 000 kilometrów na godzinę, gwiazdy tła pojawiły się jako smugi światła, gdy teleskop podążał ścieżką komety.  Kolory w tych liniach nadają obrazowi nieco stylu i są wynikiem łączenia nut w różnych zakresach długości fal, podkreślonych różnymi kolorami w tym złożonym obrazie.

Aby zdobyć nową wiedzę na temat 2002 TC302, stacje badawcze w Europie i Ameryce Północnej skierują swoje teleskopy na gwiazdę UCAC4 616-007599 i spotkają się z 2002 TC302 w nocy 11 listopada.

Po szybkim przejściu przez Europę cień planety będzie nadal migrował przez Atlantyk, a także zapewni możliwości obserwacyjne na kontynencie amerykańskim.

Dokładny rozmiar asteroidy zależy również od tego, czy nabierze ona cech planety karłowatej. Najpóźniej do tego czasu otrzyma własną nazwę. W naszym Układzie Słonecznym jest jak dotąd pięć planet karłowatych, ale kilkaset ciał niebieskich, takich jak 2002 TC302, wciąż znajduje się na liście kandydatów.

READ  Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD): Terapia komórkami macierzystymi może pomóc pacjentom
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Badanie udowadnia bardzo wysoką ochronę przed koronami za pomocą masek FFP2

Published

on

NSOto powszechny obraz w dzisiejszych czasach: większość ludzi nosi maski FFP2, ale klips na nos zagina się zbyt wysoko i zbyt ciasno przylega do nosa, aby opierać się na obudowie, ale pozostawia nad nosem przestrzeń do oddychania. Prawie niweluje efekt maski. Zgodnie z najnowszymi wynikami badania Instytutu Dynamiki i Samoorganizacji Maxa Plancka (MPI) w Getyndze jest to zbyt dużo, jeśli siedzenie jest ustawione prawidłowo.

Hej kompleksowo

Korespondent polityczny w Berlinie, odpowiedzialny za Education Worlds.

jako dyrektor MPI Eberhard Bodenschitz w The American National Chronicle Akademia Nauk Zgłoszono, że ryzyko infekcji przy prawidłowo założonej masce FFP2 wynosi zaledwie 0,1%, jeśli osoba zarażona i osoba zdrowa spotykają się w pomieszczeniu zamkniętym przez dwadzieścia minut w niewielkiej odległości.

„Maska może idealnie dopasowywać się do kształtu twarzy, jeśli przed jej założeniem zgięcie jej metalowy wspornik w okrągły kształt litery W”, mówi Bodenschatz, dzięki czemu zakaźne cząsteczki aerozolu nie mogą już przedostać się przez maskę, a okulary nie są już zamglone. nad głową.

Z drugiej strony, przy źle dopasowanej masce ryzyko infekcji, według obliczeń badaczy z Getyngi, wynosi około czterech procent. W przypadku maski chirurgicznej wystarczy dobre dopasowanie, aby zmniejszyć ryzyko infekcji maksymalnie o dziesięć procent. Maska uszczelniająca FFP2 chroni nos i policzki 75 razy lepiej niż maska ​​dopasowana chirurgicznie.

Continue Reading

science

Ciągłe wapowanie ma wpływ na potencję – MANN.TV

Published

on

Badanie dotyczące e-papierosów: „vapery” częściej cierpią na zaburzenia erekcji W nowym badaniu na temat e-papierosów i „vapingu” zbadano możliwe powiązania między zaburzeniami erekcji u mężczyzn, którzy palą tytoń przy użyciu nietradycyjnych metod. Można wykazać, że użytkownicy e-papierosów są bardziej narażeni na rozwój zaburzeń erekcji niż użytkownicy e-papierosów.

W badaniu przeprowadzono wywiady z ponad 13 000 mężczyzn w wieku powyżej 20 lat. Codzienne „dzienniki” wykazywały 2,2 razy więcej zaburzeń erekcji niż mężczyźni, którzy nie używali e-papierosów – niezależnie od tego, czy faktycznie na tych mężczyzn miały wpływ inne czynniki ryzyka. Również u uczestników badania, którzy nigdy nie byli dotknięci chorobą sercowo-naczyniową, stwierdzono:

Continue Reading

science

Koronawirus w Berlinie: wskaźnik infekcji spada do 351,4 – Większe obłożenie łóżek intensywnej opieki medycznej – Berlin

Published

on

W Brandenburgii brakuje szczepionek – minister: szczepień może być znacznie więcej

w Brandenburgii Wzrasta liczba chętnych do szczepienia, Ale wciąż brakuje szczepionki. Zdaniem minister zdrowia Ursuli Nunemacher (Zieloni) rozwój liczby szczepień jest zachęcający. „Niestety widzimy w wielu kampaniach szczepień Aby więcej osób zainteresowanych mogło zostać zaszczepionych, gdyby więcej szczepionek było dostępnych lokalniepowiedziała w piątek. Rząd federalny powinien udostępnić więcej dawek szczepionki, zwłaszcza od Biontech/Pfizer. aktualny Legalizacja tej szczepionki to „prawdziwy problem szczepień”, Zakonnice też. Dostępne są wystarczające ilości szczepionki Moderna.

Rzecznik ministerstwa, Gabriel Hess, powiedział, że szczepionki Biontech będą prawdopodobnie dostępne w racjonowaniu w nadchodzących tygodniach.

Brandenburger Hartmann-Bund skrytykował dystrybucję i legalizację szczepionki Biontech przez rząd federalny. „Najważniejszą rzeczą jest teraz szybkość i ci, którzy nie są jeszcze zaszczepieni” – powiedział przewodniczący Hanjo Pohle. Lekarz zaszczepił się w swojej klinice i musiał odwołać dwa semestry z powodu braku szczepionki. ten Częstość występowania infekcji u osób młodych jest obecnie znacznie wyższa niż u osób starszych, zachować ostrożność. Musisz być teraz zaszczepiony Ale do tego potrzebna jest szczepionka Biontech, Nawet Polak. Z Moderną, zgodnie z zaleceniami Komitetu Stałych Szczepień (Stiko), szczepienia są możliwe tylko dla osób powyżej 30 roku życia.

ten Według Ministerstwa Zdrowia liczba szczepień przeciwko Coronie w kraju stale rośnie. W ciągu ostatnich siedmiu dni podano ponad 142 000 szczepionek przeciwko koronawirusowi. Oferta szczepień jest obecnie poszerzana w całym kraju.

Niezależne miasto Frankfurt nad Odrą otworzyło w piątek na terenie targów lokalne centrum szczepień. Teltow-Fläming w środę (1 grudnia) otworzył Centrum Szczepień Luckenwalde we Fläminghalle, a okręg Dahme-Spreewald otworzył ponadregionalne centrum szczepień na byłym lotnisku Schönefeld.

w Obecnie 62,4 proc. Brandenburgii jest w pełni zaszczepionych. kraj w Porównanie krajowe jest przedostatnie w rankingu. W grupie wiekowej od 12 do 17 lat 34,3% zostało w pełni zaszczepionych, 65,6% w grupie wiekowej od 18 do 59 lat i 81,8% w grupie wiekowej powyżej 60 lat. Według danych około 320 000 osób otrzymało już szczepienie przypominające. (dpa)

READ  Czy COVID-19 stanie się w przyszłości chorobą wieku dziecięcego? Praktyka uzdrawiania

Continue Reading

Trending