Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Grozukauf: Po cofnięciu postów na Twitterze: Dlatego Cathy Wood weszła na Twittera | Wiadomość

Bilans Twittera rozczarował inwestorów
ARK Invest osiąga notowania na Twitterze
Wells Fargo pozostaje ostrożny

W swoim najnowszym raporcie kwartalnym Twitter rozczarował prognozę Wall Street. Chociaż służba wywiadowcza Pierwszy kwartał roku z miliardowymi obrotami Był w stanie wzrosnąć o 28 procent rok do roku, co eksperci zakładali z większym wyprzedzeniem. Liczba aktywnych użytkowników dziennie osiągnęła 199 milionów na koniec pierwszego kwartału, czyli mniej niż oczekiwali eksperci. Odpowiada to 20-procentowemu wzrostowi w porównaniu z rokiem poprzednim. W przesłaniu do akcjonariuszy na pierwszy kwartał 2021 r. Sam Twitter mówi o „mocnym początku roku”.

Jednak inwestorzy nie nagrodzili udanego początku roku. W dniu publikacji raportu na nowojorskiej giełdzie akcje Twittera spadły o 15,16 procent do 55,22 USD na zamknięciu.

ARK Invest ryzykuje na Twitterze

Ale podczas gdy kilku inwestorów zrezygnowało ze swoich udziałów na Twitterze podczas prezentacji bilansu, Cathie Woods ARK Invest skorzystała z okazji. Firma inwestycyjna koncentruje się na firmach pracujących nad pionierskimi futurystycznymi technologiami i zwracała szczególną uwagę w przeszłości dzięki bardzo optymistycznym scenariuszom Tesli. W przeciwieństwie do wielu innych firm inwestycyjnych, ARK Invest dostarcza na koniec każdego dnia handlowego informacje o transakcjach, które przeprowadzili w ciągu dnia, ułatwiając zainteresowanym kopiowanie strategii inwestycyjnej firmy.

Stało się więc jasne, że Cathy Wood, podczas zeszłorocznego slajdu na Twitterze, miała duży zasięg: ARK Invest ma teraz ponad 1,3 miliona akcji. Odpowiada to z grubsza wartości 72,42 mln USD. Dokumenty pozyskano dla dwóch funduszy od firmy inwestycyjnej. 843194 posty na Twitterze są teraz zawarte w wysoko cenionym ETF ARK Innovation. Udział Twittera zajmuje obecnie 34. miejsce na łącznie 58 akcji funduszu. Pozostałe 468 256 akcji zostało kupionych przez ETF ARK Next Generation Internet, podnosząc serwis informacyjny na ósme miejsce z łącznej liczby 53 akcji.

READ  Andy Gacy przejmuje władzę: Analityk wciąż optymistycznie: Dymisja prezesa Amazona Jeffa Bezosa to „strata dla firmy” | Wiadomość

ARK Invest uzasadnił posunięcie w raporcie klienta, który otrzymała Benzinga w następujący sposób: „W świetle niedawnej zapowiedzi produktu związanej z Twitter Spaces, funkcją audio na żywo, wierzymy, że przyszły wzrost liczby użytkowników może zaskoczyć na lepsze”.

ARK Invest widzi okazję w Twitter Spaces

Jak wspomniano w Centrum pomocy Twittera, Spaces to „nowy sposób prowadzenia rozmów głosowych na żywo na Twitterze”. Jednak nowa funkcjonalność jest wciąż „na początku”, ale prace są obecnie w toku. Spaces jest prawdopodobnie odpowiedzią serwisu informacyjnego na najnowszy szum wokół ekskluzywnej aplikacji społecznościowej Clubhouse. Aplikacja głosowa, z której można korzystać za pomocą połączenia, osiągnęła szybki wzrost liczby użytkowników w bardzo krótkim czasie.

Analityk Wells Fargo pozostaje sceptyczny

Z jednej strony, ekspert Wells Fargo, Brian Fitzgerald, przyjmuje nieco bardziej wyczekujące podejście do arkusza na Twitterze. Chociaż ogólnie ocenia bilans za pierwszy kwartał jako „stosunkowo mocny”, sieć społecznościowa była rozczarowana w porównaniu z Facebookiem czy Google, według raportu eksperta rynkowego TipRanks. Ponadto Twitter zachował nieco konserwatywne wytyczne na nadchodzący kwartał.

Służba wywiadowcza wskazała w swoim bilansie, że kontynuowanie boomu w sieci społecznościowej po pandemii Corony było trudne. Twitter zakłada, że ​​będzie w stanie zwiększać liczbę użytkowników tylko w drugim, trzecim i czwartym kwartale w skali roku w niskim dwucyfrowym przedziale. Spółka spodziewa się najniższego punktu wzrostu w drugim kwartale 2021 roku.

Jednak, jak powiedział Fitzgerald, inwestorzy spodziewali się, że serwis informacyjny będzie bardziej optymistyczny w swoich perspektywach, aby wykorzystać ubiegłoroczną dynamikę, aby pomóc osiągnąć swoje długoterminowe cele. Z tego powodu strateg Wells Fargo stracił ocenę „neutralną” i obniżył cenę docelową z 80 dolarów poprzednio do 65 dolarów.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej aktualności na Twitterze

Źródła zdjęć: Quka / Shutterstock.com, Anthony Correia / Shutterstock.com

READ  Klient Rewe był zaskoczony: po papierze toaletowym i makaronie - czy jest nowy trend dla chomików?