Connect with us

Economy

Granice niemieckie znów są otwarte dla wszystkich

Published

on

Według oficjalnych danych Policji Federalnej ponad 4300 osób wjechało nielegalnie do Niemiec przez polską granicę w tym roku. Tylko w pierwszych dniach października dotknięte kraje związkowe sprowadziły prawie 2000 nowych imigrantów, głównie z Iraku, Syrii, Iranu i Jemenu, ale także z Turcji i Afganistanu. Większość jest odbierana w Brandenburgii i wkrótce trafia do pierwszego państwowego ośrodka recepcyjnego w Eisenhutenstadt. Już ponad 1600 migrantów z polskiej granicy złożyło wniosek o azyl w Brandenburgii. Nadmiar wnioskodawców można rozesłać do innych krajów związkowych za pomocą przywiezionego tutaj klucza.

Zdaniem szefa Głównego Urzędu ds. Migracji (ZABH) sytuacja jest „trudna”, ale nie „tragiczna”. Do końca października Olaf Jansen spodziewa się kolejnych 3000 kandydatów w samej Brandenburgii. „Nie widzimy żadnych wysiłków, aby to powstrzymać” – powiedział dość niejasno Nordcurrier. Ale wierzysz w to, ponieważ wymaga to od kogoś, kto chce to powstrzymać. A tę osobę trudno znaleźć po tej stronie polskiej granicy. W pewnym stopniu „projektem” okazały się Niemcy. Szkoda, że ​​nasz kraj znajduje się również na szczycie piramidy emigracyjnej, o którą nie kwestionują już jego północni sąsiedzi. Za nimi wyłania się Francja, a potem w najlepszym razie przez kanał La Manche do Anglii, ale droga tam z każdym dniem staje się coraz trudniejsza, o czym można się dowiedzieć od Priti Patel.

Olaf Jansen przygotowuje publiczność na kolejny trudny miesiąc. Wiadomo, że w Brandenburgii chce się być jeżem, a nie zającem. Zawsze możesz ponownie ustawić się w kolejce później. W końcu nie było tak źle.

Szef Urzędu Imigracyjnego: Sytuacja jest trudna, ale nie tragiczna

W każdym razie pozostaje to samo: każdy, kto ubiega się o azyl w Niemczech, również tutaj musi mieszkać. Dlatego od sierpnia Brandenburski Urząd Imigracyjny stale poszerza swoje możliwości. Zamiast zwykłych 3500 chcą jak najszybciej zrobić miejsce lub zrobić miejsce dla 5000 osób ubiegających się o azyl. Ponadto Janssen jest zadowolony z licznych zobowiązań gmin brandenburskich. Zostanie poinformowany o kilku wakatach, „dla rodzin też” – choć (także według Jansena) prawie nie ma rodzin, które przyjeżdżają do kraju przez Mińsk i Polskę. W rzeczywistości mogą dostać się do Brandenburgii prawie łatwo i bezpiecznie: lotnisko Berlin BER również znajduje się w tym kraju i obsługuje loty z Turcji, Ukrainy i innych miejsc, chociaż przepustowość tam również nie wydaje się nieograniczona.

Podobny obraz można zaobserwować w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Według policji federalnej od sierpnia na polskiej granicy w Meklemburgii-Pomorzu Przednim znaleziono 700 migrantów. W głównych ośrodkach recepcyjnych Stern Buchholz i Nostorf-Horst znajduje się łącznie 1300 miejsc, chociaż nie wszystkie z nich można obsadzić z powodu korony. Obecnie w dwóch aneksach mieszka 900 osób ubiegających się o azyl.

READ  Cele Fed: inflacja - strata dla inwestorów? | Wiadomość
Czy warzysz w wschodnioniemieckim CDU?

Również w Łużycach w Górnej Saksonii nie wygląda to inaczej: w regionach Görlitz i Budziszyna „poszukiwanie uchodźców i przemytników stało się głównym celem pracy policji federalnej”, podobnie jak Saksońska gazeta wzmiankowany. Obywatele obszaru przygranicznego udzielają wielu porad na temat tego, „co regularnie znajduje się” u migrantów lub przemytników. Ale wydaje się, że jest Nie zawsze podstawy do zatrzymania przeciwko przemytnikom. Jednak niektórzy są deportowani, a przemycani pozostają. Od sierpnia saksońska policja federalna aresztowała 750 osób, które wjechały nielegalnie, a liczba ta rośnie. Saksońskie podstawowe ośrodki recepcyjne w Lipsku, Chemnitz i Dreźnie mogą wkrótce osiągnąć swoje granice.

Kilka dni temu minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Michael Stubgen (CDU) był w Eisenhutenstadt i stamtąd chętnie zwrócił się do Komisji Europejskiej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych: obaj musieliby wziąć sytuację w swoje ręce i nie mogli już i gwar” na wschodzie kontynentu Uważajcie, że „Handel ludźmi” Łukaszenki musi się skończyć. Są to tony rzadko słyszane przez niemieckich polityków, jeśli chodzi o Morze Śródziemne i „zgiełk” wielu przemytników ludzi i ludzi. Saksoński minister spraw wewnętrznych Roland Voeller (CDU) mówi teraz o „organizowanym przez państwo przemycie” w odniesieniu do Białorusi. Czy to być może pierwsze oznaki silniejszego oburzenia we Wschodnioniemieckiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej?

Polska chce zbudować „solidną barierę”

Nie jest jasne, gdzie migranci po raz pierwszy przybyli do UE, czy na Litwie, Łotwie czy w Polsce. Ostatnie dwa kraje wprowadziły od lata stan wyjątkowy na białoruskich obszarach przygranicznych, aby móc skutecznie walczyć z nielegalną imigracją.

Prezydent Białorusi Łukaszenka jest oskarżany przez swoich najbliższych sąsiadów i Unię Europejską o celowe przewożenie migrantów z Iraku i innych krajów w celu przetransportowania ich na zewnętrzne granice Unii Europejskiej. W rzeczywistości prezydent powiedział bardzo szczerze, że nie będzie już powstrzymywał imigrantów po tym, jak kraje Unii Europejskiej nałożyły na kraj sankcje w sprawie Protacevica.

Według polskich informacji wojska białoruskie zostały wzmocnione specjalnymi jednostkami do organizowania tych przerzutów. Polska sprzeciwia się temu z 2500 żołnierzami i chce teraz zbudować „silną i wysoką barierę” na granicy, aby zastąpić tymczasowe zabezpieczenie drutem kolczastym i mniejszymi płotami. Koszty szacowane są na 366 mln euro. Litwini planują podobną fortyfikację na granicy. Wraz z dziesięcioma innymi krajami UE oba kraje zażądały, aby fizyczne bariery graniczne – czy to płoty, czy mury – również mogły być wspierane środkami unijnymi, zwłaszcza że każdy ośrodek azylowy w obszarze przygranicznym otrzymuje pieniądze z funduszu UE.

Polscy strażnicy graniczni donoszą teraz również o brutalnych próbach przekroczenia granicy. Takie próby zostały zablokowane przez grupy imigrantów większe niż 90 lub 130 osób w zeszły poniedziałek. Ponadto zgłoszono tysiące prób wejścia, które zostały zablokowane przez stronę polską. Nie można mówić o niskiej presji imigracyjnej.

READ  CD Projekt przejmuje niezależne studio The Molasses Flood

W międzyczasie na granicy ustawiono głośniki, które miały wysłać komunikat: „Jesteś blisko granicy polsko-białoruskiej. Przekroczenie granicy w tym miejscu może być zagrożone karą do trzech lat więzienia. Po przekroczeniu granicy zostaniesz Odesłani z powrotem do kraju pochodzenia”. Rzeczywiście, Coraz więcej migrantów, raz przyjętych do polskich ośrodków dla uchodźców, zdaje sobie sprawę, że przemytnicy dawali im fałszywe nadzieje, takie jak inne filmy wideo po drugiej stronie granicy, na których widać strażników. W każdym razie wielu chce wyjechać do Niemiec – a niektórzy także do Wielkiej Brytanii i Holandii – i dlatego nie ubiegają się o azyl w Polsce.

Oficer FBI opisuje system na granicy

Na granicy niemieckiej policja federalna zajęta jest szeroko zakrojonymi poszukiwaniami chust, np. w okolicach Frankfurtu nad Odrą, gdzie miejscowy jest zaskoczony lub – tak, na pewno – boi się nocnych lotów helikopterem. Na zewnętrznych granicach Niemiec nie ma kontroli granicznych, ale nielegalne wjazdy są śledzone przez policję federalną i zgłaszane.

Poinformuj funkcjonariusza policji federalnej w Brandenburgii, chcąc pozostać anonimowym wJak to naprawdę wygląda w regionie przygranicznym. Zazwyczaj on i jego koledzy sprawdzają podejrzane pojazdy w 30-kilometrowym pasie granicznym i regularnie atakują migrantów przemytnikami. Kiedyś zdarzało się to może raz w miesiącu. Koledzy niedawno odebrali dużą grupę 140 imigrantów w ciągu jednej nocy w pobliżu Pasewalk na Pomorzu Zachodnim. „Problem polega na tym, że nikt nie wraca” – ujawnia oficer wachtowy i patrolowy ze swojej codziennej pracy.

Schwytani migranci ostatecznie złożyli wniosek o azyl i nie wrócili do Polski. Wraz z rozpoczęciem procedury azylowej masz pozwolenie na pobyt w Niemczech. Raport urzędnika, który może poprzeć swoimi służbami również na pierwszym przyjęciu w Eisenhutenstadt, jest sprzeczny z wypowiedziami Dyrekcji Policji Federalnej i Centralnego Urzędu Migracyjnego w Brandenburgii, które mówiły o odmowie na granicy lub odesłaniu do Polski (20). procent) : „Do tej pory nikt nie został odrzucony” – potwierdza jego wypowiedź.

Urzędnik mówi, że pościg już cierpi

Urzędnik określa początkowe przyjęcie w Eisenhutenstadt jako „przesadne w tym czasie”. Funkcjonariusze policji zostaną wycofani ze wszystkich obszarów przygranicznych i oddelegowani do rozpatrywania zarzutów kryminalnych dotyczących nielegalnego wjazdu i wniosków o azyl. Urzędnik rozumie zgromadzenie w Eisenhutenstadt, w przeciwnym razie praca do wykonania nie byłaby w ogóle możliwa na posterunkach policji, także ze względu na przestrzeń.

Migranci to głównie Irakijczycy, Irańczycy, Afgańczycy, Syryjczycy, Turcy i Jemeńczycy. Gdy policja wycofuje się z komisariatów, pościg na granicy naturalnie cierpi. Zostanie wybranych mniej imigrantów. Funkcjonariusz podejrzewał, że wjechali do „nierozpoznanego” kraju. Część z nich, jak wie z rozmów o przyjęciu, nie chce nawet wyjechać do Niemiec, ale do Wielkiej Brytanii czy Holandii. Ogólnie rzecz biorąc, w ostatnich latach liczba personelu w policji federalnej i siłach policyjnych została tak zmniejszona, że ​​kontrole na obszarze przygranicznym nie mogą być już realizowane w odpowiednim zakresie. Linie są dostępne praktycznie tylko na głównych drogach i można się zastanawiać w jakim stopniu.

READ  Sparkasse zamyka sześć oddziałów - więcej do naśladowania

Co dokładnie należy zrobić? Przyjeżdżających imigrantów należy szukać wskazówek dotyczących ich pochodzenia i trasy podróży, czyli zwłaszcza paszportów, dowodów osobistych i wiz. Wizy białoruskie znajdują się u większości imigrantów. Ich odciski palców i zdjęcia są następnie pobierane i przesyłane do systemu Eudac, zanim ich wniosek o azyl zostanie ostatecznie przyjęty. Następnie są przekazywane władzom imigracyjnym. Ta linia technologiczna, jak nazywa się cały proces, jest „dobrym pomysłem”, zauważa oficer FBI, ale jej wdrożenie jest bezsensownie zorganizowane. Funkcjonariusze tutaj nadal pracują oddzielnie w zależności od regionu.

Czy wkrótce znów się zarejestrujesz we Frankfurcie?

Oczywiście wykonywany jest również test koronowy. Osoby, u których wynik testu jest pozytywny, należy na razie poddać kwarantannie, którą zapewnia jeden z namiotów policji federalnej. W Eisenhutenstadt znajduje się kilkanaście takich namiotów, każdy o powierzchni około 20 metrów kwadratowych. Wewnątrz znajdują się łóżka obozów, w których czasami tłoczą się migranci. W razie potrzeby mogą w nim również spać, co może się zdarzyć z jednej strony dlatego, że praca jest wykonywana i rejestrowana przez całą dobę, a z drugiej dlatego, że obróbka może czasem trwać ponad 24 godziny z powodu przeciążenia.

Prawdopodobnie w Eisenhutenstadt pracuje około 50 funkcjonariuszy policji federalnej, ale uciążliwe i ciągle zmieniające się procedury pracy prowadzą do chaosu organizacyjnego, który dodatkowo utrudnia pracę. Funkcjonariusze pracują „całą dobę”, w godzinach porannych, późnych i nocnych zmianach, ale bez ciepłego posiłku. Tutaj przeciążenie systemu bezpośrednio wpływa na jednostkę. Niekiedy każdy urzędnik jest obarczony dodatkowym dyżurem, z przybyciem kilku godzin, a w konsekwencji dwunastu lub czternastu godzin dziennie.

Wkrótce linia wyposażenia Policji Federalnej zostanie przeniesiona do hal wystawienniczych we Frankfurcie nad Odrą. Być może dzieje się tak dlatego, że początkowe możliwości przyjmowania w Eisenhutenstadt są już wyczerpane. Tak więc rejestracja tam nie przynosi już logicznej korzyści w radzeniu sobie z problemem, który na razie pozostanie w Brandenburgii.

Reklamy


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Szanse na wejście: akcje BASF, Covestro i LANXESS odbiły po pozytywnych badaniach | biuletyn

Published

on

Przede wszystkim BASF i LANXESS odrobiły dużą część swoich ostatnich strat i teraz wyglądają lepiej na wykresach. Ostatnio akcje BASF wzrosły o 2,01 procent do 60,79 euro. Ceny LANXESS wzrosły o 2,85 procent i kosztowały 54,20 euro. Akcje Covestro wzrosły ostatnio o 2,11 procent do 52,22 euro.

Amerykański bank JPMorgan dostrzega obecnie atrakcyjne możliwości wejścia w wielu gazetach z branży chemicznej. Dotyczy to również akcji BASF ze względu na ich niższe ceny od początku roku. Począwszy od rocznego maksimum na początku kwietnia, wynoszącego 72,88 euro, akcje spadły obecnie o dobre 16 procent.

BASF oferuje teraz najwyższy prawie zwrot zysku W branży, powiedział Udeshi. Uaktualnił tytuł z „neutralnego” do „z nadwagą”. Nasza niezmieniona cena docelowa 78 euro nadal wskazuje na duże pole do poprawy. Ogólnie rzecz biorąc, według Odishiego, perspektywy gospodarcze na 2022 r. są korzystne, nawet jeśli niepewność co do Corony prawdopodobnie się utrzyma. W przypadku akcji Covestro ekspert głosuje teraz „neutralnie”, zamiast „niedoważać”.

Swój rating inwestycyjny zostawił firmie LANXESS na „Neutral”. W ostatnich latach LANXESS dokonał znaczącej restrukturyzacji swojego portfela korporacyjnego. Korzyści w odniesieniu do wskaźników finansowych nie są jeszcze jasne. Analitycy Exane BNP Paribas są bardziej pozytywnie nastawieni do firmy LANXESS, ulepszając akcje z „neutralnych” do „wyjątkowych”.

/ ajx / ag / stk

Frankfurt (dpa-AFX)

Więcej wiadomości o BASF

Źródła obrazu: BASF SE

READ  Analina Burbuk: Strategowie Unii Europejskiej są zaskoczeni kandydatem zielonego kanclerza
Continue Reading

Economy

Dow w centrum uwagi: ożywienie na Wall Street

Published

on


Raport rynkowy

Status: 6 grudnia 2021 22:20

Malejące obawy inwestorów przed firmą Omicron doprowadziły do ​​silnego kontrataku ze strony Wall Street. Gwiazdą dnia był indeks Dow Jones Leading Index, ale Nasdaq również rósł mocniej w ciągu dnia.

Na początku tygodnia byki giełdowe agresywnie wymachiwały maczugą na Wall Street. Akcje znów były poszukiwane po tym, jak obawy dotyczące nowego wariantu Omikrona zniknęły w tle. Nawet jeśli sytuacja w zakresie danych pozostanie słaba, rynek powiedział, że Omikron nieco stracił strach z powodu bardziej obiecujących wiadomości z RPA. Raporty, że infekcje wirusowe mogą być mniej ekscytujące, zachęciły inwestorów do ponownego zakupu.

Dow Jones ponownie ponad 35 000 punktów

W szczególności indeks Dow Jones Leading Index był dziś bardzo mocny na nowojorskiej giełdzie. Wzrósł o 1,87 procent do 35 227 punktów, a na szczycie do 35 356 punktów, czyli prawie 2,2 procent. Indeks Standard & Poor’s 500 wzrósł na poziomie rynkowym o 1,17 proc. do 4591 punktów.

Według obserwatorów rynku, w związku z oznakami zacieśniania polityki pieniężnej w USA, inwestorzy coraz częściej odwracają się od akcji spółek technologicznych na rzecz papierów wartościowych z branż tradycyjnych. Opublikowany w piątek listopadowy raport o rynku pracy był nieco mieszany, ale zdaniem ekspertów był na tyle dobry, że Rezerwa Federalna (Fed) mogła ograniczyć zakupy obligacji szybciej niż wcześniej sądzono.

Dotyczyło to zwłaszcza papierów z klasycznych gałęzi przemysłu oraz sektorów szczególnie narażonych na wydarzenia związane z kryzysem koronowym. Na przykład w sektorze turystycznym akcje linii lotniczych poszybowały w górę, a inwestorzy również kupują akcje statków wycieczkowych. Odwrotnie, zainteresowanie zapasami szczepionek gwałtownie spadło, a nawroty wykazały 18,6 procent i 13,5 procent w Biontech czy Moderna.

Nasdaq staje się pozytywny

Jednak najbardziej uderzającą rzeczą tego dnia było to, że Nasdaq nie tylko w pełni zrekompensował początkowe straty, ale także znacznie zmienił się w terytorium dodatnie. Indeks złożony wzrósł o 0,93 procent do 15 225 punktów, a indeks Nasdaq 100 wzrósł o 0,85 procent do 15 846 punktów.

Dzieje się tak pomimo faktu, że przesunięcie stóp procentowych Rezerwy Federalnej powoduje problemy. Ponieważ modele biznesowe wysoko ocenianych firm technologicznych mają zwykle wyższe koszty refinansowania niż modele „starej gospodarki”. Chociaż rozwój wydarzeń nie był zaskoczeniem, a wcześniejsze wzrosty były imponujące, Nasdaq grozi na tym tle utratą impetu.

DAX z Happy-End

Lokalny rynek akcji był bardzo zmienny na początku tygodnia, kontynuując w ten sposób gwałtowną zmienność z zeszłego tygodnia. Czołowy niemiecki indeks DAX poruszał się w ciągu dnia w kształcie V, co zawsze jest oznaką zwiększonej nerwowości wśród inwestorów. Ostatecznie jednak byki giełdowe, czyli optymiści, mieli lepsze zakończenie dla siebie.

READ  Sparkasse zamyka sześć oddziałów - więcej do naśladowania

Indeks ostatecznie zamknął się o 1,39 proc. na 15 380 pkt i tym samym zbliżył się do najwyższego dziennego poziomu na 15 415 pkt. W wartościach bezwzględnych zyskał nieco ponad 210 pipsów i ledwo osiągnął serię 200 dni. Linia jest ważnym wskaźnikiem kierunku w kontekście analizy technicznej.

W międzyczasie nie było to szczęśliwe zakończenie, bo po szybkim starcie indeks początkowo cofnął się i późnym rankiem osiągnął najniższy poziom tego dnia na poziomie 15150 pkt. Z amerykańskim benchmarkiem Dow Jones w tle, sprawy nabrały tempa równie szybko po południu.

Umieszczenie obaw O’Micron w perspektywie

Obecna wysoka zmienność jest nadal spowodowana boomem aury Omikrona, który pojawił się w przeszłości. Bo generalnie wciąż brakuje rzetelnych informacji o wirusie, co powoduje napięcie i niepewność na giełdzie. Ponadto pojawiają się oznaki zmiany stóp procentowych w USA, która rozpocznie się wcześniej niż wcześniej oczekiwano.

A oświadczenia władz ds. zdrowia w RPA i Stanach Zjednoczonych potwierdziły, że wariant Corona do tej pory nie był powiązany z żadnym poważnym rozwojem choroby, zapewniły zaufanie do Omicron.

„Straty z zeszłego tygodnia prawdopodobnie zostaną ponownie zrekompensowane w tym tygodniu, gdy ludzie zobaczą, że Omikron nie jest tak zabójczy jak poprzednie boomy, a EBC trzyma się tymczasowej passy inflacyjnej” – powiedział Stuart Cole, ekonomista w domu maklerskim Equiti Capital. W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, w Europie nie widać żadnych zmian w systemie stóp procentowych.

Trzy podwyżki cen w USA w 2022 roku?

Inwestorzy spekulują teraz, że Fed może obniżyć zakupy obligacji o 30 miliardów dolarów miesięcznie od stycznia. To podwoiłoby tempo i tak zwane „opukiwanie” mogłoby zakończyć się w marcu. Wtedy będzie to darmowy sposób na podniesienie stóp procentowych.

„Kontrakty terminowe w USA są wyceniane w trzech podwyżkach stóp Fed do końca 2022 r.” – potwierdza ekspert ds. rynku Robert Rithfield z Wellenreiter-Invest. Pierwsza obniżka stóp może nastąpić w czerwcu, a może nawet w maju. Wyższe stopy procentowe sprawiają, że akcje są mniej atrakcyjne niż obligacje.

Podsycanie obaw o bankructwo Evergrande

Tymczasem obawy inwestorów o sektor nieruchomości w Chinach wzrosły dzisiaj. obawy o bankructwo Cena akcji Evergrande, drugiego co do wielkości dewelopera w Chinach, na giełdzie w Hongkongu spadła o prawie 20 procent do rekordowo niskiego poziomu. Inny chiński deweloper, Sunshine 100 China Holdings, przyznał, że wystąpiły problemy z obsługą dużej pożyczki.

READ  Dow oczekiwany na zielono - DAX umiarkowanie niski - Akcjonariusze Volkswagena zgadzają się na cele środowiskowe i społeczne w premiach dla zarządu - Panasonic sprzedaje wszystkie akcje Tesli - Koncentracja na Nike, Hornbach Holdings i FedEx | Wiadomość

„Nawet jeśli rząd w Pekinie zawsze odnosił zaskakujące sukcesy w zarządzaniu pękającymi bańkami spekulacyjnymi na rynku nieruchomości i ich konsekwencjami bez efektu domina dla światowej gospodarki, nie oznacza to, że i tym razem odniesie sukces” – ostrzega analityk rynku. Yuchen Stanzel z CMC Markets.

Spadek ceny Bitcoina jako znak ostrzegawczy

Tymczasem jest to również sygnał ostrzegawczy dla giełd Zakłócenia na giełdach kryptowalut. Pod koniec tygodnia bitcoin czasami rósł o ponad 20 procent. Na początku tygodnia cena wyniosła nieco ponad 49 000 $.

Eksperci lubią przedstawiać trajektorię kryptowalut w odniesieniu do ogólnej tolerancji ryzyka inwestorów. Mówi się o ruchu „risk off” na giełdzie, gdy inwestorzy wychodzą z ryzykownych inwestycji, takich jak kryptowaluty, a także towary i akcje.

Ceny ropy znów rosną

Jednak rosnące nadzieje gospodarcze są często związane z wyższymi cenami ropy. Inwestorzy gromadzą dziś ropę w nadziei, że silny popyt się utrzyma. Cena ropy Brent z Morza Północnego wynosi około 4 procent, podobnie jak cena amerykańskiej lekkiej słodkiej ropy WTI.

Według maklerów giełdowych inwestorzy w ropę są zachęcani przez wyższe ceny w Arabii Saudyjskiej dla klientów azjatyckich. Dodatkowo, w związku z utknięciem w rozmowach nuklearnych między Zachodem a Iranem, maleją perspektywy szybkiego powrotu irańskiej ropy na światowy rynek.

Koszt uncji trojańskiej złota spadł o około 0,2 procent do 1779 USD. W handlu amerykańskim euro spadło o 0,3 procent do 1,1284 USD. Europejski Bank Centralny ustalił stopę referencyjną na 1,1287 USD (piątek: 1,1291).

Niskie ceny w Delivery Hero

Wbrew temu trendowi Delivery Hero był dziś jednym z największych przegranych na DAX, nawet jeśli był w stanie nieco ograniczyć swoje straty w późnych godzinach handlu. Inwestorzy wycofali się z dostawców żywności, obawiając się zaostrzenia unijnych przepisów. Stuart Cole, główny ekonomista w domu maklerskim Equiti Capital, przewiduje, że w przyszłości pracownicy dostaw powinni być pracownikami, a nie podwykonawcami.

W przypadku Delivery Hero pojawiły się również złe wieści, że dostawcy usług dostawy online nie udaje się obecnie drugiej próby przejęcia przez konkurenta w Arabii Saudyjskiej. Krajowa komisja ds. konkurencji zakazała DAX przejęcia The Chefz w weekend.

To może pozostać dobrze

Być może Herbert Diess, szef Volkswagena, może kontynuować restrukturyzację firmy samochodowej z Wolfsburga. Po tym, jak jego przyszłość jako prezesa w ciągu ostatnich kilku tygodni wisiała na włosku z powodu walki o władzę z Radą Pracy, Coraz więcej wskazuje na to, że 63-latek może pozostać na stanowisku. „Idzie w kierunku, w którym spór zostanie rozwiązany, a Dess pozostanie dyrektorem naczelnym” – powiedziała osoba zaznajomiona z dzisiejszymi dyskusjami agencji informacyjnej Reuters.

READ  Woom digitalizuje zarządzanie łańcuchem dostaw, aby rowery dziecięce były szybsze

Rozwiązanie, znalezione w długich negocjacjach, zapewnia szefowi marki VW Ralfowi Brandstätterowi objęcie funkcji w zarządzie grupy. W przyszłości powinno to koncentrować się na strategicznych kwestiach związanych z zarządzaniem firmą. W kręgach korporacyjnych mówiono, że wraz z powstaniem Brandstätter Diess tracił wpływ na działalność operacyjną. Ani Volkswagen, ani Porsche SE nie skomentowały tego, ponieważ rodziny Porsche i Pech mają większość praw głosu w grupie z Wolfsburga.

Deutsche Bank z Bonusem Analityka

JPMorgan podniósł akcje Deutsche Banku z „neutralnych” do „przeważonych”. Analityk Kayan Abu Hussein napisał, że grupa konsekwentnie realizuje wprowadzoną w 2019 roku strategię restrukturyzacji pod obecnym kierownictwem. Dochody są stabilne – a co najważniejsze – budżet się zwraca. Gazeta zyskała ponad cztery procent.

Deutsche Wonen wkrótce w MDAX?

Grupa deweloperska Deutsche Wohnen, która istniała przed przejęciem, przejdzie na MDAX i zastąpi tam Zooplus. Termin przyjęcia ustalono na 20 grudnia. Do tego czasu Vonovia prawdopodobnie przejmie Deutsche Wohnen, co doprowadzi do dalszych zmian w indeksie.

Trzy zmiany w SDAX

Od 20 grudnia w SDAX zostaną wprowadzone następujące zmiany: Vitesco Technologies zastąpi internetowego sprzedawcę mebli Home24, a Heidelberger Druckmaschinen przejdzie do dostawcy broni Hensoldt. Westwing robi również miejsce dla GFT Technologies.

Pozytywne Booster-Wiadomości von Bavarian Nordic

Jefferies Investment Bank posiada papiery Bawaria Nordic Vaccine Researcher Po wiadomościach o Covid-Booster z ceną docelową 415 DKK po „kupuj” po lewej stronie. Sygnały z badania fazy II ABNCoV2 potwierdziły, że surowica jest potencjalnym globalnym środkiem wzmacniającym, według analityka Petera Welforda. Wystąpił ogromny wzrost przeciwciał przeciwko wszystkim wariantom Covid testowanym przed Omikronem. Trzecia faza mogłaby rozpocząć się w pierwszej połowie 2022 roku.

AstraZeneca oferuje publiczne szczepionki?

Według poinformowanych źródeł firma farmaceutyczna AstraZeneca rozważa pierwszą ofertę publiczną swojego nowego działu szczepionek i immunoterapii. Kierownictwo na wczesnym etapie w celu zbadania najlepszego składu dla działu, takiego jak agencja informacyjna Bloomberg Napisane przez osoby zaznajomione z tematem. Mówiono również o udostępnieniu go opinii publicznej.

Continue Reading

Economy

Białoruś: Komisja Europejska chce zaostrzyć prawo azylowe na granicy

Published

on

obce kraje Uproszczone migracje

Komisja UE chce zaostrzyć prawo azylowe na granicy z Białorusią

Iracka rodzina czeka na granicy polsko-białoruskiej

Iracka rodzina czeka na granicy polsko-białoruskiej

Źródło: AFP / WOJTEK RADWAŃSKI

W tym momencie znajdziesz treści z Podigee

Aby wchodzić w interakcje lub przeglądać treści z Podigee i innych sieci społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

W przypadku Polski, Litwy i Łotwy powinny teraz obowiązywać wyjątki w procedurze azylowej: kraje mogą przyjmować migrantów do 16 tygodni w ośrodkach recepcyjnych w pobliżu granic, a także łatwiej ich deportować. Obrońcy praw człowieka biją na alarm.

drUnia Europejska chce umożliwić państwom członkowskim Polsce, Łotwie i Litwie czasowe zawieszenie niektórych praw ochronnych dla migrantów w związku z sytuacją na granicy z Białorusią. W środę komisja Unii Europejskiej przedstawiła w Brukseli propozycję złagodzenia przepisów azylowych. Umożliwi to państwom załatwienie procesu azylowego bezpośrednio na granicy i uprości deportacje. Komisarz UE ds. migracji Ylva Johansson podkreśliła, że ​​„prawa podstawowe nie zostaną naruszone”. Był sprzeciw obrońców praw człowieka.

Od tygodni kilka tysięcy osób próbuje przedostać się z Białorusi przez zewnętrzne granice Unii Europejskiej do Polski lub krajów bałtyckich. Unia Europejska oskarża autorytarnego władcę Białorusi Aleksandra Łukaszenkę o kierowanie ludzi z regionów objętych kryzysem do Mińska w celu przemycenia ich do Unii Europejskiej. Kryzys obciąża i tak już napięte stosunki z byłą republiką radziecką.

Przeczytaj także

Migranci ogrzewają się ogniem

Propozycja Komisji Europejskiej stanowi, że władze w krajach przygranicznych mają dłuższy czas na rejestrację wniosków o azyl – cztery tygodnie zamiast maksymalnie dziesięciu dni – oraz że rejestracje odbywają się tylko na niektórych przejściach granicznych. Umożliwiłoby to również rozpatrywanie prawie wszystkich wniosków azylowych bezpośrednio na granicy. Proces azylowy może wtedy potrwać do 16 tygodni. Może to oznaczać, że ludzie przebywają w ośrodkach recepcyjnych przy granicy przez długi czas i nie mogą ich opuszczać. UNHCR chce również umożliwić łatwiejsze i szybsze deportacje.

Środki należy stosować przez okres sześciu miesięcy

Środki muszą być początkowo stosowane przez okres sześciu miesięcy. Aby to zrobić, państwa członkowskie muszą jeszcze przyjąć propozycję Komisji. Parlament Europejski raczej nie zagłosuje w tej sprawie. Organizacje praw człowieka skrytykowały reklamę. „Propozycja ta podważa podstawowe prawa osób ubiegających się o azyl” – powiedziała Erin McKay z Oxfam. „Aresztowanie, przetrzymywanie i kryminalizacja osób szukających ochrony w Europie jest naruszeniem prawa międzynarodowego i europejskiego prawa azylowego”.

Amnesty International skarżyło się, że niektóre państwa członkowskie wykorzystują sytuację na Białorusi jako pretekst do realizacji programu antyimigracyjnego. „Jeśli Unia Europejska pozwala mniejszości państw członkowskich na odrzucenie zasad, ponieważ na jej granicach jest kilka tysięcy ludzi, to rezygnuje również z wszelkich uprawnień w zakresie praw człowieka i rządów prawa”. niepokojący.”

Przeczytaj także

WELT autor Nicholas Dole

W środę polscy strażnicy graniczni odnotowali 102 próby nielegalnego przekroczenia granicy w ciągu 24 godzin. Stanislav Zarin, rzecznik koordynatora białoruskiego wywiadu, powiedział, że białoruskie siły bezpieczeństwa celowo rozsiewały pogłoski wśród migrantów. Między innymi rozpowszechnia się fałszywy raport, że Białoruś negocjuje z Zachodem, że Polska otworzy swoje granice, aby umożliwić migrantom wyjazd.

Według Ministerstwa Obrony, w pobliżu miasta Tyryspol, latarnie wzniesione przez wojsko zostały ze strony białoruskiej postrzelone i uszkodzone przez wiatrówkę.

READ  Dow oczekiwany na zielono - DAX umiarkowanie niski - Akcjonariusze Volkswagena zgadzają się na cele środowiskowe i społeczne w premiach dla zarządu - Panasonic sprzedaje wszystkie akcje Tesli - Koncentracja na Nike, Hornbach Holdings i FedEx | Wiadomość
Continue Reading

Trending