Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Google oferuje teraz „bezpłatne” alternatywne wyszukiwarki dla Androida

Od września użytkownicy Androida mogą wybrać preferowaną wyszukiwarkę spośród maksymalnie dwunastu dostawców zamiast czterech. Google znosi również obowiązek prowadzenia aukcji typu pay-to-play.

Wyszukiwarka Google, która jest również odpowiedzialna za mobilny system operacyjny Android, walczyła o to, aby zapewnić wolny od konkurencji dostęp do urządzeń użytkowników. . W odpowiedzi na grzywnę w wysokości 1 miliarda dolarów nałożoną przez Komisję Europejską za nadużycie przez Google dominującej pozycji swojej wyszukiwarki w systemie Android, Amerykańska grupa odpowiedziała pay-to-play.

Wyszukiwanie w Androidzie: konkurencja Google musiała zapłacić

Alternatywy Google, takie jak Duckduckgo, Ecosia lub Bing, musiały udostępnić trzy miejsca na liście wyboru na aukcjach. Wybrano tylko trzech najlepszych oferentów – wraz z Google. Nawiasem mówiąc, sam Google nie zapłacił. Wszystko to się teraz zmienia. Ponieważ proces aukcyjny, który Google określił jako „uczciwy i obiektywny”, zarówno konkurenci, jak i Komisja Europejska uznali za niesprawiedliwe, jak heise.de raporty.

Jesienią Duckduckgo, Ecosia, Lilo, Qwant i Seznam łączą się w jedno List otwarty do komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager Poprosili ich o współpracę z Google w celu zmiany procesu aukcji. Wydaje się, że inicjatywa odniosła sukces.

Ekran wyboru: Aus 4 Mach 12

Dlatego, więc google: „Po dalszych komentarzach z panelu wprowadzamy teraz ostateczne zmiany na ekranie wyboru. Obejmuje to również bezpłatny udział dostawców wyszukiwania”.

Prawie skończone!

Kliknij link w e-mailu z potwierdzeniem, aby zakończyć rejestrację.

Chcesz uzyskać więcej informacji o naszym biuletynie?
Dowiedz się więcej teraz

Wybór alternatyw Google w Androidzie rośnie. (Zdjęcie: Google)

Dodatkowo zwiększy się liczba usługodawców wyświetlanych na ekranie. Podczas konfigurowania urządzenia z Androidem użytkownicy powinni mieć możliwość wyboru nawet kilkunastu wyszukiwarek. Według Google ranking dostawców usług jest ustalany przypadkowo. Oferowani dostawcy mogą się różnić w zależności od kraju.

Alternatywni dostawcy usług są bardzo zadowoleni. “To prawdziwa historia między Dawidem a Goliatem – i Dawid wygrał. To ważny dzień i prawdziwy moment na świętowanie Ecosi” – powiedział Christian Kroll, dyrektor generalny Ecosia.

Z drugiej strony Google jest pewny zwycięstwa. Przeważy, bo Google ma najbardziej użyteczną wyszukiwarkę. W związku z tym Google chce zwiększyć inwestycje w wyszukiwarkę i Androida. W każdym razie grupa jest zadowolona z otwartego dialogu z Komisją Unii Europejskiej.

Możesz być nim również zainteresowany

READ  Huawei prezentuje HarmonyOS w transmisji na żywo od godziny 14.00.