Connect with us

entertainment

Główny w telewizji nadawczej

Published

on

Zdjęcie: CBS
1/6

Główny obraz - Międzynarodowy kanał HD

2/6

Główny obraz - Międzynarodowy kanał HD

Zdjęcie: CBS
3/6

Główny obraz - Międzynarodowy kanał HD

Zdjęcie: CBS
4/6

Główny obraz - Międzynarodowy kanał HD

Zdjęcie: 1. kabel
5/6

59561fc7f033af6dd0e45d1b

Zdjęcie: Disney
1/10

Księga Dżungli – 20:15, sobota 1
Bezpośrednia adaptacja znanej historii Mowgliego (Neil Sethi), który musi uciekać z dżungli, ponieważ zły tygrys Shere Khan nie toleruje w swoim królestwie ludzkiego dziecka. Na szczęście chłopiec nie jest sam i może liczyć na swoich przyjaciół tygrysa Bagheerę i niedźwiedzia Baloo.

54510f49e4b0d02df3ac1fbd

Zdjęcie: XX wieku Fox
2/10

Odważne serce – 20:15 RDTTWEI
To mroczne, średniowieczne lata trzynastego wieku, kiedy król Edward I zajął Szkocję i zabił żonę górala Wallace’a (Mel Gibson). Dzieli zemstę na okupantach i tworzy armię chłopów i obszarników. Razem nieustraszenie idą do walki z angielską supremacją.

77689-0-2

Zdjęcie: ZDF i Thomas Kost
3/10

Wilsberg – Nieproszeni goście – 20:15 ZDF
W rzeczywistości Wilsberg (Leonard Lansik) i Ekki (Oliver Korittke) po prostu chcieli iść na lunch ze swoją koleżanką z klasy Tessą (Patricia Meeden). Kiedy jednak w restauracji pojawia się kolejny gość, prawnik wpada w panikę. Chodzi o byłego przestępcę Svena Degena (Michael Pink), który kiedyś poprzysiągł zemstę na Tessie za to, że wsadził go za kratki. Wilsberg i Ekki chcą zapobiec ich spotkaniu.

76834-0-9

Zdjęcie: ZDF / Rudolf Wernicke
4/10

Ella Schön – Więź rodzinna – 17:30 3 miejsca
Życie Elli (Anette Frier) znów wraca na spokojniejszą ścieżkę, gdy zbliża się kolejna katastrofa: Jannis (Josef Heynert) zabiega o przyjaciela z Grecji, który nie pozostaje bez konsekwencji, a teraz zostanie ojcem. Aby zrekompensować stres w domu, Ella zaczyna trenować kung fu i podchodzi do swojego instruktora, Arndta Englera (Oliver Stein).

3 Żabi król 2008

Zdjęcie: ARD/Daniel Flashar
6/10

Żabi Król – 08:55 ARD
Księżniczka Sophie (Sidonie von Krosigk) obchodzi swoje 18. urodziny, ale podczas uroczystości nie można ukryć obaw, że Sophie poślubi księcia Fryderyka. Jej droga wydaje się być z góry ustalona, ​​dopóki tajemnicza złota kula jej matki nie wpadnie do studni. Żabi Król rozmawia i zamienia dziewczynę w pewną siebie młodą kobietę, która wie, jak sobie radzić.

59709f8ff033af223656ce92

N/z: film Konstantyna
7/10

Pięciu Przyjaciół 2 – 8:55 ZDF
George, Dick, Ann, Julian i pies Timmy chcą znowu razem spędzić wakacje. Ale Dick zostaje porwany w Katzenmore i nagle zaczyna się nowa przygoda dla pięciu przyjaciół. Złodziej (Oliver Koretek) ściga szmaragd, więc czy dzieciaki mogą uratować przyjaciela i klejnot?

43928-0-14

Zdjęcie: ZDF/Jon Ailes
8/10

Rosamunde Pilcher: Spotkanie w Opactwie Rose – 13:45 ZDF
Roseanne (Anja Boche) faktycznie szuka swojego biologicznego ojca w Anglii, ale znajduje miłość w Adrianie (Florian Fitz). Czy na dłuższą metę może się to udać?

76759-0-2

Zdjęcie: ZDF / ORF / Mona Film / Oliver Roth
9/10

Miłość do Pokoju – Bertha von Suttner i Alfred Nobel – 20:15 3 sob
Film oparty na sztuce Esther Villar „Pan i pani Nobel” opowiada historię niespełnionej miłości między aktywistką pokojową Berthą von Suttner i wynalazcą dynamitu, Alfredem Nobelem.

54c82b23e4b08bb8dcb1a170

Zdjęcie: Sony Pictures Releasing GmbH
10/10

Dorośli 2 – 20:15 VOX
Była gwiazda Hollywood, Lenny, wrócił z rodziną do swojego starego rodzinnego miasta, aby dzieci mogły żyć normalnie. Jego przyjaciele z liceum już tam czekają, aby przeżyć stare dobre czasy i zwiedzać z nim miasto.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Energia wiatrowa: tak mogą wyglądać turbiny wiatrowe przyszłości! | pieniądze

Published

on

Ściana, która generuje prąd |

Tak mogą wyglądać turbiny wiatrowe przyszłości!

Nawet przy delikatnym wietrze powinny oszczędzać energię elektryczną!

Jednym z tematów Zoffa jest wykorzystanie darmowej energii wiatru: dla niektórych jest to prawdopodobnie najbardziej obiecujące odnawialne źródło energii. Dla innych brzydkie gigantyczne turbiny wiatrowe psują przyrodę, a grunt musi być uszczelniony betonem. A potem często wieje spokojny wiatr i stoją nieruchomo…

Wielokrotnie nagradzany „panel wiatrowy” polskiego start-upu Opole (Oppeln) może pomóc: innowacyjna konstrukcja ma na celu uczynienie energetyki wiatrowej tańszą, prostszą i wydajniejszą. Rozwiąż problemy związane z panelami słonecznymi i konwencjonalnymi turbinami wiatrowymi.

Przede wszystkim będziesz miejski: wąskie pionowe (ch) turbiny wiatrowe są umieszczone obok siebie w kompaktowej ramie, którą można następnie zainstalować jako część ogrodzenia lub wolnostojącą.

Według startowej komisji Wiatrowy system sprawnie generuje energię elektryczną ze słabych wiatrów na lądzie panujących w Europie. W związku z tym panele wytwarzają energię elektryczną nawet wtedy, gdy wiatr wieje z prędkością zaledwie jednego metra na sekundę.

mały, ale potężny

Ułamkowe 1000 metrów kwadratowych – np. na posesji lub na dachu budynku – panele mogą generować 40 kW; Firma reklamuje, że może osiągnąć moc 200 kilowatów na kilometr wzdłuż autostrady. Klient komercyjny, który zbuduje z niego ogrodzenie na obszarze jednego hektara, może wygenerować do 400 kilowatów energii elektrycznej.

„Panel wiatrowy został zaprojektowany w taki sposób, że nie ma absolutnie żadnych wad” – powiedział w 2020 roku, po dwóch latach początkowego rozwoju, kierownik projektu PW Tomasz Gruszka dla platformy informacyjnej Emerging Europe.

Według notatek z Polski, urządzenie właśnie zajęło drugie miejsce w konkursie na rozwiązania czystej energii organizowanego przez Bank ING Polska, z pulą nagród w wysokości 300 000 zł (ok. 62 700 euro).

READ  Andreas Gabaler prowokuje oświadczenia Corony w sprawie liczników ZDF i Giovanniego Zarelli

cichy i trwały

„Panele antenowe są ciche, niezwykle trwałe i odporne na trudne warunki pogodowe, nie psują krajobrazu, są estetyczne, bezpieczne dla ptaków i ludzi, szybkie i łatwe w montażu oraz wysoce skalowalne.”

System można zintegrować z systemami energii słonecznej iw ten sposób generować dodatkową moc, gdy nie jest to możliwe – tj. w nocy i przy pochmurnej pogodzie.

Nie wiadomo jeszcze więcej o cenie. Jednak według PW panele imponują swoją trwałością szacowaną żywotnością na 50 lat, co oznacza, że ​​początkowa inwestycja amortyzuje się po trzech do czterech latach.

Gdy produkt stanie się dostępny na rynku, Wind Panel ma nadzieję wyprodukować panele o różnych rozmiarach dla wszystkich możliwych potrzeb.

Polska pilnie potrzebuje alternatywnego wytwarzania energii

Najpierw chcesz pozyskać klientów przemysłowych. Zakładając pomoc finansową, produkt musi w końcu przejść do masowej produkcji.

Sama Polska pomoże: nie tylko dlatego, że ponad 70 proc. energii elektrycznej nadal wytwarza się z węgla (najwyższa wartość w UE), dlatego reorganizacja polskiej energetyki jest konieczna ze względu na ochronę klimatu.

Również wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Europy 33 znajdują się w Polsce…

Continue Reading

entertainment

Katastrofa ekologiczna: co doprowadziło do śmierci ryb w Odrze? – zabawa

Published

on

Pierwsze wyniki z Polski

W czwartek wieczorem minister środowiska Anna Moskowa poinformowała o odkryciu toksycznych alg w próbkach wody. Nazywa się je złocistymi glonami i są zabójcze dla ryb i małży. Polskie Ministerstwo Środowiska i odpowiedzialny instytut początkowo nie były w stanie stwierdzić, czy prymnesium parvum tak.

Szukaj odpowiedzialnych

Polski rząd zakłada winnego za środowisko. – Niewykluczone, że do rzeki wrzucono ogromną ilość chemicznych odpadów, z pełną świadomością zagrożeń i konsekwencji – powiedział w piątek (12 sierpnia) premier Mateusz Morawiecki. Polska policja zaproponowała nagrodę w wysokości 210 000 euro za informację o sprawcy. Prokuratura przesłuchała do tej pory ponad 200 świadków i przeprowadziła kilkanaście wizyt terenowych na Odrze – do tej pory nie ma gorących dowodów.

Przemysł na horyzoncie

Śledczy badają także obiekty przemysłowe w pobliżu rzeki. W dniach, gdy pojawiły się pierwsze oznaki śmiertelności ryb, w mediach społecznościowych w Polsce obwiniono papiernię w Oławie na Dolnym Śląsku, na południe od Wrocławia. Firma zaprzecza. W oświadczeniu z zeszłego tygodnia napisano, że elektrownia „nie ma nic wspólnego z katastrofą ekologiczną na Odrze i nie przyczyniła się w żaden sposób do jej wystąpienia”.

Eksperci, tacy jak profesor chemii Marcin Drag z Wyższej Szkoły Zawodowej we Wrocławiu (Breslau), podejrzewają, że rzeka była zanieczyszczona odpadami górniczymi na Śląsku z powodu dużej zawartości soli. Zdaniem opozycyjnego posła Piotra Borysa, państwowa spółka górnicza regularnie odprowadza do Odry ścieki solankowe z ogromnego zbiornika retencyjnego w okolicach Glugo – ale uzyskała na to również zgodę Urzędu Wodnego.

READ  Kocham tydzień i ocenianie zespołów! Te tańce w show 7
Continue Reading

entertainment

Piosenkarka „Mama” Henji: Wolałbym mieć czworo wnucząt niż dziewczynę Rozrywka

Published

on

„Mama” gwiazda Heintje |

Wolałbym mieć czworo wnucząt niż dziewczynę

W otoczeniu wnuków znów czuje się młody.

W zeszłym tygodniu świętowano imię piosenkarza Heina Simmonsa henji 67. urodziny mamy Były dziecięcy gwiazdor spotkał swoją rodzinę z 33-letnią córką Giną na belgijskiej wsi. Był też syn Henty (30) z dziećmi Colin (5) i Kylie (2), syn Pascal (40) oraz synowie Gina Romy (6) i Łukasz (4).

Musician to BILD: „Często organizujemy miłe zjazdy rodzinne. Wszyscy mieszkamy niedaleko siebie i lubimy się odwiedzać.”

Heintje (wówczas 15 lat) w 1970 roku na pokazie. Trzy lata temu zasłynął piosenką „Mama”.

Zdjęcie: dpa

Od rozwodu w 2014 roku cieszy się samotnym życiem – ma szczęście, że ma czwórkę wnucząt. Henji: „Ale to nie znaczy, że odrzucam nowy związek. Ponieważ lubię kobiety…”

Nadal zwraca uwagę na swój wygląd, właśnie schudł 25 kilogramów. Henji: „Zmieniłem dietę, przeszedłem ze 115 kg do 90. Oboję się bez słodyczy i innych tuczących pokarmów.”

Szczęśliwa rodzina: syn Hendrik Hendrik (po lewej) i synowa Danny (z tyłu), partnerka Hendrik Jenny (po lewej) i córka Henty'ego Jenna (w środku), Heine Simmons z wnukami (od lewej) Romy, Kylie, Luke i Colin

Szczęśliwa rodzina: syn Hendrik Hendrik (po lewej) i synowa Danny (z tyłu), partnerka Hendrik Jenny (po lewej) i córka Henty’ego Jenna (w środku), Heine Simmons z wnukami (od lewej) Romy, Kylie, Luke i Colin

Zdjęcie: hgm. kompresja

dwa lata temu Piosenkarz stracił dziewczynę, Mamę Joannę (86) i zmarł po zarażeniu koroną.

Henji: „Moja rodzina jest dla mnie najważniejsza. Daje mi stabilność. Mogę być sam, ale nie jestem sam. Żal mi ludzi, którzy na starość nie mają nikogo. stan życia”.

Henji jest bardzo zadowolony ze swojej czwórki wnucząt: „W nich znam siebie. Są szczęśliwi, kiedy śpiewam im piosenki na gitarze”.

I oczywiście w rodzinnych tradycjach zabrzmi też jego największa piosenka: „Mama”.

READ  Przedstawiciel "Tarzana" Joe Lara ginie w katastrofie lotniczej
Continue Reading

Trending