Connect with us

Tech

Gigantyczna rakieta NASA SLS ma wystartować na Księżyc w lutym 2022 r.

Published

on

Gigantyczna rakieta NASA SLS ma wystartować na Księżyc w lutym 2022 r.

NASA w pełni zmontowała gigantyczną rakietę SLS (Space Launch System) i zaplanowała start misji Artemis-1 na luty 2022. Tym samym agencja kosmiczna po raz pierwszy oficjalnie potwierdziła odroczenie na przyszły rok, po tym, jak przypuszczano, że SLS wystartuje w swój pierwszy lot w listopadzie. Problemy techniczne i sytuacja Corona wokół centrum startowego NASA w amerykańskim stanie Floryda doprowadziły do ​​opóźnień.

SLS jest rozwijany od lat i jest podstawą programu Artemis, który przewiduje powrót ludzi na Księżyc. Pierwszy start gigantycznej rakiety będzie drugim – wciąż bezzałogowym – lotem kapsuły kosmicznej Orion i powinien wykonać to na trajektorii wokół Księżyca. Wyjazd był pierwotnie planowany na 2017 rok, ale jest coraz bardziej opóźniony. Ostatnio pojawił się również problem z kapsułą Orion, ale według NASA nie przyczyniło się to do dalszego opóźnienia.

Ale teraz gigantyczna rakieta jest gotowa, jak Raporty NASA. Rakieta i kapsuła zostaną teraz poddane dalszym testom przed przeniesieniem SLS na wyrzutnię jeszcze w tym roku. Próba generalna ma rozpocząć się na początku stycznia. Pocisk jest tankowany i symulowany start, w którym odliczanie zostaje zatrzymane na krótko przed zapaleniem czterech silników RS-25. Silnik rakietowy SLS na księżycową misję NASA został już pomyślnie przetestowany w marcu tego roku, ale samodzielnie i bez instalacji na rakiecie.

Według agencji kosmicznej pierwsze okno startowe zostanie otwarte 12 lutego 2022 r. i pozostanie otwarte przez dwa tygodnie, ponieważ wiadomości kosmiczne wzmiankowany. Jednak NASA już ogłosiła alternatywne daty. Więcej opcji startu między 12 a 27 marca oraz między 8 a 23 kwietnia 2022 roku. Jeśli start nastąpi na początku okna czasowego, misja potrwa sześć tygodni, w przeciwnym razie tylko cztery.

Różnica wynika z orbity kapsuły Oriona wokół Księżyca. Kapsuła kosmiczna wykona kolejną orbitę wokół Księżyca wraz z wczesnym startem SLS. Celem pierwszej misji Artemidy, która jeszcze nie została uruchomiona, jest znalezienie odpowiedniego miejsca lądowania na Księżycu dla kolejnych lotów księżycowych.

Czas premiery wpływa również na misje załogowe Artemidy. Pracownik NASA powiedział niedawno na imprezie, że między każdą misją Artemis upłynie 20 lub 21 miesięcy z powodu ponownego użycia rakiety i kapsuły. Jeśli Artemis-1 zostanie wystrzelony w lutym 2022, druga Artemis zostanie uruchomiona dopiero pod koniec 2023 roku. Księżyc.

Kolejne odroczenie Systemu Wyrzutni Kosmicznych i spodziewane uznanie, że w 2024 r. zabraknie lotów załogowych na Księżyc, powinno doprowadzić do wykładniczego wzrostu kosztów. Niedawno Generalny Inspektor NASA obliczył, że łączne koszty wyniosą 86 miliardów dolarów – ponad dwukrotnie więcej niż pierwotnie szacowano. Niedawno ogłoszono również, że specjalnie zbudowane skafandry kosmiczne nie będą do tego czasu gotowe.

Jednak NASA dopiero teraz poinformowała, że ​​harmonogram Artemis-2 pozostaje niepewny co do dat. Zostanie to ocenione w ciągu najbliższych kilku tygodni i dopiero wtedy można udzielić odpowiedzi na temat terminu następnej misji. NASA ma jeszcze wiele do zrobienia, aby przygotować załogową kapsułę do lotów kosmicznych.


(wakacje)

do strony głównej

READ  Resident Evil 8: piracka wersja powinna działać płynniej niż wersja na PC
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Microsoft zmienia architekturę aktualizacji systemu Windows

Published

on

Microsoft zmienia architekturę aktualizacji systemu Windows

Microsoft chce zmienić architekturę aktualizacji systemu Windows wraz z wydaniem systemu Windows 11 24H2 i Server 2025 i oferuje w tym celu zbiorcze aktualizacje punktów kontrolnych. Jak pokazuje artykuł społeczności technicznej, aktualizacje Checkpointa powinny pojawiać się „regularnie” — Microsoft nie byłby bardziej szczegółowy, ale można oczywiście założyć, że zajmie to kilka miesięcy. Tymczasowe miesięczne aktualizacje pojawiają się jako rodzaj przyrostowych pakietów delta, które wymieniają tylko treść, która uległa zmianie od ostatniego zbiorczego punktu kontrolnego.

reklama

Ideą tego jest zirytowanie sieci, komputera, a przede wszystkim użytkowników, instalowaniem co kilka miesięcy stosunkowo grubych pakietów zbiorczych. Pozostałe aktualizacje są dostępne w mniejszych pakietach, które – miejmy nadzieję – pobierają i instalują szybciej. w Zaangażowanie społeczności technologicznej Microsoft zauważa również, że zbiorcze punkty kontrolne prawdopodobnie zbiegną się w czasie z wydaniem aktualizacji funkcjonalności w przyszłości — przynajmniej pod warunkiem, że nie będą to pełne aktualizacje na miejscu, ale raczej jako zwykła aktualizacja zbiorcza oprócz tzw. zwany pakietem aktywacyjnym.

Nowa architektura aktualizacji nie powinna niczego zmieniać ani dla administratorów, ani dla użytkowników. Ale jest jeden wyjątek. Firma Microsoft wskazuje, że przyszłe aktualizacje pobierane z katalogu aktualizacji będą składać się z kilku pakietów: wszystkich punktów kontrolnych wydanych wcześniej dla danej wersji systemu Windows oraz innego pakietu zbiorczego zawierającego wszystkie poprawki uwzględnione od ostatniego punktu kontrolnego. Powinna istnieć możliwość instalowania pakietów jeden po drugim przy użyciu istniejących narzędzi do zarządzania.

W przeszłości Microsoft kilkakrotnie eksperymentował z technologią instalacji i pobierania. Od systemu Windows 11 usługa Windows Update najpierw sprawdza, które składniki aktualizacji zbiorczej powinny już zostać pobrane. Microsoftowi udało się zmniejszyć rozmiar pobierania, ale całość powoduje pewne obciążenie obliczeniowe, aby określić, które komponenty są potrzebne do aktualizacji – i jeszcze dłuższy czas trwania aktualizacji.

READ  Ultradrogi smartfon to udane urządzenie Samsunga(jss)

Continue Reading

Tech

Oficjalnie potwierdzone: to Google Pixel 9 Pro Fold

Published

on

Dzięki nowemu zwiastunowi Google robi dziś szum wokół Pixela 9 Pro Fold.

Po ujawnieniu projektu Pixela 9 Pro Google potwierdził teraz także nazwę nowego składanego modelu.

„Poczuj nowy sposób rozwoju” z Gemini

Google po raz kolejny wykorzystuje AI Gemini w obecnym zwiastunie do napisania listu pożegnalnego do starego telefonu komórkowego. Krótki film pokazuje, jak Pixel 9 Pro Fold przechodzi od pozycji pionowej do rozłożonego, a następnie składa się na tył. Google promuje smartfon jako „składany telefon zaprojektowany na erę Gemini”.

Składany Google Pixel 9 Pro

Google Pixel 9 Pro Fold: znana jest już nazwa nowego telefonu komórkowego od Google. Google

Oprócz zwiastuna Google udostępniło zdjęcie tyłu Pixela 9 Pro Fold. Wygląd wyraźnie odbiega od wyglądu pierwszego Pixela Folda, który był już znany z poprzednich przecieków informacji.

Jednak decyzja o nazwaniu go „Pixel 9 Pro Fold” budzi spekulacje. Dlaczego Google zdecydowało się nie używać prostszego tytułu „Pixel Fold 2”?

READ  Okazje LEGO na dzień singli: wydarzenie zakupowe na żywo i inne promocje
Continue Reading

Tech

Google tworzy grupę roboczą ds. bezpiecznej sztucznej inteligencji

Published

on

Google tworzy grupę roboczą ds. bezpiecznej sztucznej inteligencji

„Sztuczna inteligencja potrzebuje bezpiecznych ram i standardów aplikacji, które nadążą za szybkim rozwojem” – twierdzi Google. Aby sprostać tym wyzwaniom, ma zostać utworzona nowa organizacja: Koalicja na rzecz bezpiecznej sztucznej inteligencji (CoSAI), która została powołana w czwartek. Oprócz Google członkami założycielami są Amazon, Anthropic, Chainguard, Cisco, Cohere, GenLab, IBM, Intel, Microsoft, NVIDIA, OpenAI, PayPal i Wiz. (Wiz to start-up zajmujący się bezpieczeństwem IT, którego przejęciem jest zainteresowany Google).

reklama

Najwyższa Komisja Kontroli i Kontroli Finansowej Chciałbyś współpracować z nauką, innymi organizacjami i ogólnie branżą IT i początkowo kierować trzema grupami roboczymi: zabezpieczyć łańcuch dostaw AI (bezpieczeństwo łańcucha dostaw oprogramowania dla systemów AI), przygotować bezpieczeństwo IT na zmieniające się scenariusze zagrożeń dzięki sztucznej inteligencji, a także do zarządzania bezpieczeństwem sztucznej inteligencji.

Ta druga grupa powinna np. opracować system definicji, aby ludzie w branży mniej o sobie mówili. Lista zadań do wykonania obejmuje także listy kontrolne i ustandaryzowane systemy oceny służące do oceny gotowości na problemy związane z bezpieczeństwem w aplikacjach AI, zarządzania nimi i monitorowania ich oraz raportowania problemów związanych z bezpieczeństwem.

Aby wzmocnić bezpieczeństwo IT w walce z atakami wykorzystującymi sztuczną inteligencję, druga grupa robocza CoSAI stworzy ramy, które pomogą obrońcom IT zdecydować, czy zainwestować w środki łagodzące. Pierwsza grupa robocza opracuje instrukcje w oparciu o doświadczenia z wykorzystaniem klasycznego oprogramowania. Przewodniki te mają pomóc Ci dowiedzieć się, jak wygląda dana sztuczna inteligencja (pochodzenie i utworzenie) oraz w jaki sposób może ona wchodzić w interakcje z ofertami stron trzecich w celu wnioskowania o zagrożeniach.

Inne inicjatywy CoSAI Jesienią Google rozszerzył swój program nagród za błędy o produkty AI, aby zachęcić strony trzecie do badania luk w zabezpieczeniach AI. W czerwcu poprzedniego roku firma danych Bezpieczny framework dla sztucznej inteligencji Opublikowano we współpracy z partnerami z branży Dobrowolne zobowiązania dotyczące sztucznej inteligencji opublikowany.

READ  Powierzchnia testowa iPhone SE 3 Geekbench - 4 GB RAM potwierdzone › Macerkopf

Polecane treści redakcyjne

Po Twojej akceptacji, zewnętrzny kwestionariusz (Opinary GmbH) zostanie przesłany tutaj.

Zawsze przesyłaj ankiety


(S)

Continue Reading

Trending