Connect with us

entertainment

Frankfurt nad Odrą: Autostrada jest zablokowana na granicy z powodu handlu z Rosją | regionalny

Published

on

Frankfurt nad Odrą – Aktywiści zablokowali w poniedziałek po południu drogę A2 za niemiecko-polską granicą, by demonstrować przeciwko handlowi Unii Europejskiej z Rosją. Blokada spowodowała również długie korki po stronie niemieckiej.

Około 70 aktywistów z Polski, Niemiec, Ukrainy i krajów bałtyckich zablokowało swoimi samochodami autostradę A2 za przejściem granicznym w Świecku. Oblężenie trwało ponad trzy godziny i zakończyło się tuż po piątej wieczorem.

Aktywiści zablokowali A2 w Polsce tuż za niemiecką granicą – zaległości wynosiły około 25 kilometrów

Zdjęcie: Olaf Silshaw

Spowodowało to zabudowę o długości ponad 25 kilometrów po stronie niemieckiej na odcinku A12 przed granicą.

Tym środkiem protestujący chcieli zwrócić uwagę na obecny handel między Unią Europejską a Rosją. „Zamykamy tę autostradę, ponieważ Unia Europejska, a zwłaszcza Niemcy, kontynuują handel z Rosją, podczas gdy Rosja dokonuje ludobójstwa na Ukrainie” – powiedział BILD aktywista Steve Nauk.

Protestujący przybyli z Polski, Niemiec, Ukrainy i krajów bałtyckich

Protestujący przybyli z Polski, Niemiec, Ukrainy i krajów bałtyckich

Zdjęcie: Olaf Silshaw

Demonstranci wcześniej zablokowali ciężarówki na granicy z Białorusią. W zeszłym tygodniu demonstrowali przed Kancelarią i przekazali list do Olafa Schultza. W tym błagali o zaprzestanie handlu. Do tej pory jednak kanclerz nie odpowiedział na tę prośbę.

„Olav Schultz przez dwa tygodnie ignorował nasze prośby. Ciężarówki nadal jeżdżą, bo Niemcy tak chcą” – mówią organizatorzy. Wśród nich jest Ukrainka Natalia Panchenko (33 l.). Stała też przed Kancelarią w ubiegły wtorek. „Mam nadzieję, że Olaf Schultz wreszcie nas słyszy. Aktualne zdjęcia z Buczy pokazują, że jest to ludobójstwo. Dopóki UE będzie kontynuować handel, ludobójstwo będzie wspierane”.

Polska wraz z krajami bałtyckimi opowiedziała się za zamrożeniem handlu z Rosją. We wspólnym liście do komisarz UE Adiny Valian wezwali do wprowadzenia ograniczeń w transporcie lądowym i morskim.

Ale Niemcy opowiedziały się za handlem z Rosją. „Jeśli niemieccy politycy nie zareagują, będziemy kontynuować blokadę” – powiedział Panchenko.

Prezydent Ukrainy Zełenski „Zapraszam panią Merkel do odwiedzenia Buczy”.

Źródło: Telegram / Zelenskyj

04.04.2022

READ  „Brak odniesienia”: Brakująca więź między Chrisem Prue a jego synem?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Polski reżyser jest związany ze szpitalem z Cannes

Published

on

Polski reżyser Jerzy Skolimowski, którego film „EO” rywalizuje na Festiwalu Filmowym w Cannes, rozmawiał z Cannes z przekazem wideo ze szpitala w Warszawie.

Podstawy w skrócie

  • 84-latek powiedział w piątek, że był tak podekscytowany pokazem swojego filmu w Cannes, że nie mógł długo spać.

Z powodu braku snu upadł na ulicę i uderzył głową o chodnik. Z tego powodu musiał jechać do szpitala i nie mógł pojechać na Lazurowe Wybrzeże na premierę swojego filmu.

„EO” opowiada historię osła – z punktu widzenia zwierzęcia. We wzruszającym filmie, moderowanym małymi dialogami, widzowie śledzą różne sceny z życia osła. Zabiera go m.in. do cyrku i bitwy dorożkami.

W swojej wiadomości wideo Skolimowski naśladował odgłosy swojego „osła”, jak to nazwał. Ciągle powtarzał: „Och, och, och, och”. Osioł jest żywym stworzeniem, tak jak my. „Protestuję przeciwko przemysłowemu ubojowi zwierząt i przeciwko przemysłowi futrzarskiemu” – powiedział Skolimovsky.

Więcej na ten temat:

cyrk


READ  Dramatyczna ucieczka z Ukrainy: mąż Motsy Mabuza, Jewgienij Wozniuk, obejmuje rodziców
Continue Reading

entertainment

Organizatorzy ESC: Anomalia w drugim półfinale – Kultura i rozrywka

Published

on

Turyn/Genewa (dpa) – Organizatorzy Konkursu Piosenki Eurowizji (ESC) stwierdzili nieprawidłowości w głosowaniu po Grand Prix Turynu. Wpłynęło to na drugi półfinał, poinformowała w piątek Europejska Unia Nadawców (EBU).

Z wypowiedzi organizatorów wynika, że ​​trybunały arbitrażowe w niektórych uczestniczących krajach mogły przyznawać sobie punkty.

Continue Reading

entertainment

„Uderzyłem w dno”: Gisele Bundchen otwarcie mówi o zaburzeniach lękowych

Published

on

Zaktualizowano 19.05.2022 22:02

  • Modelka Gisele Bundchen cierpiała w przeszłości na zaburzenia lękowe.
  • W wywiadzie 41-latek szczerze o tym mówił.
  • Wspomniała między innymi, że czasami czuła się tak, jakby znalazła się na dnie.

Dowiedz się więcej wiadomości o celebrytach tutaj

Gisele Bundchen daje szczery wgląd w swoje przeszłe życie. Modelka znana jest z uroczej osobowości i promiennego uśmiechu. Ale Bündchen nie zawsze czuła się naprawdę szczęśliwa, mówi. w jednym Wywiad z brytyjskim „Vogue” Otworzyłem się na temat mojego wyniszczającego zaburzenia lękowego i ataków paniki.

„Na zewnątrz wyglądało na to, że miałem to wszystko, gdy miałem zaledwie 22 lata. Wewnątrz czułem się, jakbym uderzył w dno” – mówi model.

Formularz przeszedł wypłatę

Gdy miała dwadzieścia kilka lat, była nałogowym palaczem i co wieczór piła butelkę wina. „Wyobraź sobie, co to zrobiło z moją głową” — mówi matka dwójki dzieci. Półtora roku później poszedłem na fizjoterapię za radą koleżanki. Szybko nazwał to kompleksową rehabilitacją, podczas której Bündchen przez kilka miesięcy cierpiał na ciężkie migreny.

Ale w tamtym czasie nie miała innego wyjścia. „Pamiętam, jak mówił do mnie: ‚Cóż, chcesz żyć? „To było takie proste” – mówi Bundchen.Do dziś 41-latek budzi się o 5 rano, aby medytować i ćwiczyć.

Szczęśliwe małżeństwo z Tomem Bradym

Modelka Gisele Bundchen Był jednym z najbardziej udanych modeli w branży od późnych lat 90-tych. Przez lata była twarzą marki bieliźnianej Victoria’s Secret. Była w prywatnym związku z Leonardo DiCaprio od 2000 do 2005. Od 2009 jest żoną zawodowego piłkarza Toma Brady. Mają dwoje dzieci, syna Benjamina i córkę Vivian.
© 1 & 1 Mail & Media / spot w wiadomościach

Hailey Bieber dzieli się z publicznością przerażającym momentem swojego życia. 10 marca amerykańskie media poinformowały, że modelka jest w szpitalu. Kilka dni później do domu wróciła żona Justina Biebera. Zasugerowała, że ​​powodem jej hospitalizacji był udar mózgu – ale nie wyjaśniła przyczyn. Teraz 25-latka przerwała milczenie. W filmie szczerze mówiła o tym przerażającym incydencie: „To był przerażający moment w moim życiu. Przez głowę przeszło mi tyle myśli. Bałem się, skąd to się bierze? Czy doznam trwałego uszkodzenia z tego powodu? ”

READ  Dramatyczna ucieczka z Ukrainy: mąż Motsy Mabuza, Jewgienij Wozniuk, obejmuje rodziców
Continue Reading

Trending