Connect with us

entertainment

Francja i Niemcy twierdzą, że Polska musi przestrzegać unijnych przepisów

Published

on

PLIK ZDJĘCIE: Policjant stoi przed budynkiem polskiego Trybunału Konstytucyjnego, gdy ludzie uczestniczą w demonstracji podczas rozprawy sądowej, aby ocenić, czy niektóre artykuły traktatów UE są zgodne z polską konstytucją w Warszawie, 22 września 2021 r. Zdjęcie: Kasper Pemble/Reuters

PARIS (Reuters) – Ministrowie spraw zagranicznych Francji i Niemiec powiedzieli we wspólnym oświadczeniu w piątek, że Polska jako członek Unii Europejskiej ma prawny i moralny obowiązek pełnego i bezwarunkowego przestrzegania reguł bloku.

Polski Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że część prawa Unii Europejskiej jest sprzeczna z polską konstytucją, podważając podstawy prawne 27 państwowej Unii Europejskiej i powodując, że politycy w całej Europie wyrażają swoje niezadowolenie.

We wspólnym oświadczeniu francuskiego ministra spraw zagranicznych Jean-Yvesa Le Driana i jego niemieckiego odpowiednika Heiko Maasa ministrowie zapoznali się z decyzją polskiego sądu.

„Przypominamy, że członkostwo w Unii Europejskiej idzie w parze z pełnym i bezwarunkowym przestrzeganiem wspólnych wartości i zasad” – czytamy w oświadczeniu.

„Poszanowanie tych zasad i wartości jest obowiązkiem każdego członka, a więc oczywiście Polski, która zajmuje ważne miejsce w Unii Europejskiej”.

„To nie tylko obowiązek moralny. To także obowiązek prawny” – czytamy w oświadczeniu.

(przez Salon Tangy). Napisane przez Christiana Lowe. Montaż przez Sandrę Mahler

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Co dalej? Od środy 21 kwietnia 2021 r
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Aktualne wskazówki dotyczące strumieniowania z biblioteki multimediów ARTE/COP26, BioNTech, Amos Oz, serii filmów Kieślowski

Published

on

Strasburg (OTS) –

Światowy Szczyt Klimatyczny – Wielkie Wyzwanie
Po trzech latach dotkliwej suszy, latem 2021 r. Europa nawiedziła ulewne deszcze i pożary. Czy klimat jest szalony? Szczyt klimatyczny w Glasgow znajduje się pod ogromną presją sukcesu: czy uda się osiągnąć na czas cele, które sobie wyznaczył? W ramach programu „Światowy Szczyt Klimatyczny – Wielkie Wyzwanie” zespół ARTE spogląda wstecz na 30-letnie światowe konferencje klimatyczne, oceniając i szukając odpowiedzi na najbardziej palące pytania. W samą porę na COP26 w Bibliotece Mediów ARTE dostępnych jest kilka filmów dokumentalnych, dokumentalnych i reportaży dotyczących palącej kwestii ochrony klimatu.

Online pod adresem arte.tv/klimawandel (https://anws.co/b8wUd/%7B5123fcfe-f750-4199-96b6-5f3ae3325f7e%7%).

Z prędkością światła po szczepionkę – BioNTec
Medyczni małżonkowie Ugur Sahin i Özlem Türeci mają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie technologii mRNA ze względu na ich pracę w dziedzinie immunologii i badań nad rakiem, co jest warunkiem wstępnym do opracowania szczepionki przeciwko Covid-19. Michael Schindhelm zagląda za kulisy kopalni złota w Moguncji i w swoim filmie dokumentalnym podkreśla, jak BioNTech poszukuje szczepionki przeciwko Sars-Cov-2.

Online od 20 października (https://www.arte.tv/de/videos/103509-000-A/mit-lichtspiegel-zum-impfstoff/). Przejdź na presse.arte.tv (https://anws.co/b8wUf/%7B5123fcfe-f750-4199-96b6-5f3ae3325f7e%7D).

Prototypowy człowiek – wielki błąd w medycynie

Kobiety żyją dłużej niż mężczyźni, ale pozostają w tyle, jeśli chodzi o opiekę medyczną: otrzymują mniej diagnoz i dłużej czekają na leczenie niż mężczyźni. Dokument w ekscytujący i uderzający sposób rzuca światło na mechanizmy prowadzące do zaniedbania kobiet w sektorze zdrowia.

Online do 14 grudnia. (https://www.arte.tv/de/videos/102997-000-A/prototyp-mann-der-grosse-irrtum-der-medizin/)

Amos Oz: Czwarte okno
tablica postaci
Amos Oz jest uważany za najważniejszego pisarza w Izraelu i był żydowskim sumieniem swojego pokolenia. Zmarł w 2018 roku w wieku 79 lat. Kiedyś tak podsumował temat swoich prac: Nieszczęśliwe rodziny. Ale jego praca to także historia rozwoju społecznego i politycznego Izraela.

Online od 20 października (https://www.arte.tv/de/videos/092124-000-A/amos-oz-das-vierte-fenster/). Awans na presse.arte.tv (https://anws.co/b8wUi/%7B5123fcfe-f750-4199-96b6-5f3ae3325f7e%7D)
Na początku sezonu literackiego ARTE umieszcza w sieci szeroką gamę programów z grupą „Focus on Literature: Works, Authors, and Controversies” (https://anws.co/b8wUj/%7B5123fcfe-f750-4199-96b6- 5f3ae3325f7e%7D)”.

READ  Lola Webert i Chris Tull są nowymi koordynatorami

Dom na skarpie
Japoński serial opowiada o japońskiej Risaku, która prowadzi spokojne życie z mężem i trzyletnią córką. Nagle zostaje powołana na członka ławy przysięgłych w procesie o zabójstwo dziecka, który radykalnie zmienia jej pogląd na macierzyństwo. W miarę postępu procesu Risako rysuje coraz więcej paraleli między historią oskarżonej matki a jej przeszłością i kwestionuje jej sytuację życiową.

Online do września 2022 r. (https://www.arte.tv/de/videos/RC-021502/das-haus-am-hang/)

Filmy Krzysztofa Kieślowskiego
Jeden z najwybitniejszych polskich filmowców – Krzysztof Kieślowski zmarł 25 lat temu. ARTE wyświetla trzy ze swoich filmów wyłącznie online: „Krótki film o morderstwie” i „Miłosny film krótkometrażowy” z Dziesięciu Przykazań, a także „Potencjalna szansa”.

Online do lutego 2022 r. (https://www.arte.tv/de/videos/RC-021573/die-filme-von-krzysztof-kieslowski/)

Kontakt z mediami:

Manuel Schonung | [email protected] | +33 3 90 14 2009
Michael Kress | [email protected] | +33 3 90 14 2163

Oryginalna treść: ARTE GEIE, przekazana przez aktualności
Oryginalna wiadomość: https://www.presseportal.de/pm/9021/5048733

Continue Reading

entertainment

Yoram Gross: Bardzo miły Google Doodle świętuje Blinky Bill i Dot Producer Bill i Dot mają 95. urodziny

Published

on

przeglądarka google

Dziś, 18 października, będzie producentem filmu Yoram Brutto Świętował już swoje 95. urodziny i został uhonorowany przez Google bardzo pięknym doodlem. Yoram Gross nie powinien wielu ludziom mówić, ale przynajmniej jedna z stworzonych przez niego postaci jest również bardzo popularna w Niemczech: Blinky Bill. Gross jest nadal bardzo popularny, zwłaszcza w Australii.


Google Doodle dzisiaj dla Yoram Brutto Australijski producent filmowy pokazany w akcji – produkujący rodzinną rozrywkę. Konkretnie w jego doodlach nie ma kształtów, które stworzył, ale poszczególne elementy układają się w bardzo kolorowy i wesoły sposób, wyznaczając określony kierunek. Dodatkowo edukator stojący za dziełami wydaje się być przyjaznym nauczycielem – który jest nieco sprytny w kierunku swoich produkcji.

Dzisiejsze single Google Characters pokazują swoją małą historię przedstawiającą tworzenie komiksów: najpierw burzę mózgów i skrypty, potem storyboardy, potem rysunki i oczywiście nagrywanie poszczególnych sekwencji. Yoram Gross obserwuje cały proces. Poszczególne postacie są wyświetlane bardzo dobrze, aw niektórych miejscach, takich jak kamera, widać kreskówkowe oczy.

Doodle Yorama Grossa można dziś zobaczyć w czterech krajach, w których żył lub miał wpływy: Niemczech, Grecji, Izraelu i oczywiście Australii. Zaprojektowany i narysowany przez projektantów Google przy wsparciu rodziny Gross.

Razem Yoram

Yoram Gross urodził się w Polsce 18 października 1926 roku (nawiasem mówiąc, gdzie dzisiaj nie można zobaczyć bazgrołów) i jako Żyd był wówczas w wielkim niebezpieczeństwie. Właściwie był na słynnej liście Oskara Schindlera, ale zdołał się uwolnić bez pomocy przemysłowca – według Wikipedii z co najmniej 72 kryjówkami podczas swojej podróży do Izraela. W 1962 rozpoczął karierę jako producent w Izraelu, a już sześć lat później jego życie i centrum produkcyjne przeniosło się do Australii.

Jego najbardziej znane produkcje to bardzo popularny w tym kraju film Blinky Bill, a także przebojowy serial Dot and the Kangaroo w Australii. Yoram Gross mocno skupił się na rozrywce rodzinnej i polegał przede wszystkim na animacji. Być może można by dokonać porównania do Walta Disneya pod względem grupy docelowej, nawet jeśli to prawdopodobnie nie oddałoby im sprawiedliwości. Jego firma istnieje do dziś pod inną nazwą i produkuje między innymi Tabaluga.

READ  RTL atakuje „Tagesthemen” za pomocą nowego oprogramowania Hofer - oto, co mówi ARD

» Fuchsia: nowy system operacyjny Google trafi na wiele innych inteligentnych urządzeń – czy zastąpi Android TV?

» Pixel 6 i Pixel 6 Pro: nowe smartfony Google powinny odnieść sukces – solidna wydajność, duże zainteresowanie

[Wikipedia]

Nigdy więcej nie przegap Google News: zapisz się do newslettera GoogleWatchBlog
Zapisz się do newslettera GoogleWatchBlog


Continue Reading

entertainment

Heidi Klum pokazuje przerażające zdjęcie: modelka stojąca na grobie męża

Published

on

Z radością pokazuje, że Heidi Klum kocha swojego męża, Toma Kaulitza ponad wszystko. Ale teraz złożyła to bardzo dziwną deklarację miłości. Czy model posunął się za daleko?

LOS ANGELES/CA – W sierpniu 2019 topowe modelki poddały się Heidi Klum A gitarzysta Tokyo Hotel, Tom Kaulitz, powiedział tak. Od tego czasu prawie nie było żadnego wydarzenia, w którym ta dwójka nie prezentowałaby się jako szczęśliwa para. Tom został nawet zauważony w Next Top Model w Niemczech. Teraz Heidi poszła o krok dalej i złożyła mężowi wyjątkową deklarację miłości na Instagramie.

Model Heidi Klum
Chłopak 1 czerwca 1973 (wiek 48), Bergisch Gladbach
dzieci Lenny Klum, Lou Solola Samuel, Henry Gunter Ademola Dashto Samuel, Johan Riley Fiodor Tayo Samuel

Heidi Klum opowiada na Instagramie o zakończeniu małżeństwa z mężem Tomem Kaulitzem

Heidi Klum i Tom Kaulitz są w związku od 2018 roku, a w sierpniu tego roku obchodzili drugą rocznicę ślubu. A oboje są nadal tak szczęśliwi jak pierwszego dnia! Jednak Heidi Klum nagle mówi o zakończeniu swojego małżeństwa z gitarzystą hotelowym w Tokio (więcej na temat Gwiazdy i telewizja Przeczytaj na RUHR24).

Ale archetyp Bergisch Gladbach nie oznacza końca ich związku, ale śmierć. Bardzo mroczne myśli. Skąd oni nagle przybyli?

Heidi Klum dynda nad nagrobkiem, by zrobić nowe zdjęcie — zgodnie z jej ulubionym festiwalem, Halloween

Każdy, kto zna Heidi Klum, wie, że prezenterka GNTM uwielbia świętować Halloween i że co roku wychodzi w prześlicznych kostiumach i robi makijaż godzinami. Jedną z jej najsłynniejszych kreacji jest trup ze skórą i robotem, sama jako starsza kobieta. Świętowała nawet Halloween ze swoim mężem Tomem Kaulitzem i przebrała parę za cholernego kosmitę i astronautę z nim.

W tym roku Heidi Klum zrobiła się jeszcze lepsza: modelka opublikowała zdjęcie swojego nagrobka na Instagramie. Podczas gdy Heidi jest ubrana w zakrwawioną i niechlujną krótką sukienkę, wyraźnie widać tam dwa napisy: „Heidi Klum – Halloween oznacza jej upadek” i „Tom Kaulitz – RIP”. Heidi pisze pod zdjęciem: „Dopóki śmierć nas nie rozłączy”.

READ  Formuła 1 Monza dzisiaj na żywo: Start startu, wynik kwalifikacji, podium Mistrzostw Świata - wiadomości o Grand Prix Włoch

Jak Tom Kaulitz zareagował na przerażającą deklarację miłości pani Heidi?

Trzeba przyznać, że akt śmiały i dziwaczny. Nie wiadomo, jak na zdjęcie zareagował mąż Tom Kaulitz. Heidi opublikowała komentarz. W końcu: zdjęcie polubiło do tej pory około 53 000 fanów. Wygląda więc na to, że strzał z horroru został dobrze przyjęty. Może Tom sam zrobił zdjęcie?

Córka Heidi Klum, Lenny (17) również wywołała spore poruszenie na Instagramie swoim najnowszym zdjęciem. Powód: nieletnia blondynka wyglądała głęboko!

Lenny Klum, córka Heidi Klum, opublikowała odkrywcze zdjęcie na Instagramie, co wywołało gniew niektórych fanów.

© Jens Kalaene

Córka Lenny’ego Kluma publikuje odważne zdjęcie na Instagramie, przyciągając opinie swoich fanów

Na zdjęciu plażowym dla amerykańskiego magazynu Rollacoaster miała na sobie czarną kurtkę, która spływała na jej lewe ramię, odsłaniając całą lewą klatkę piersiową. Lenny zakryła najważniejsze miejsca swoją idealnie wypielęgnowaną dłonią. Jeden z fanów zapytał “Czy to w ogóle legalne?” A inny odpowiedział: „Jeśli twoja matka mówi, że to w porządku, to w porządku”.

Spolaryzowane zdjęcia wyglądają zupełnie normalnie w rodzinie Klumów… Może Heidi Klum naprawdę inspiruje do następnego zdjęcia GNTMKtóry sezon będzie emitowany na ProSieben wiosną 2022 roku? czekać!

Zdjęcie menu głównego: © Valerie Macon / AFP

Continue Reading

Trending