Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Final Four: Obrona mistrza Kilonii przegrywa z powodu dziwnego limgo, NDR-Sport – NDR – Regional

„Całkowicie zhakowaliśmy grę. To niewytłumaczalne. Rozegraliśmy takie mecze 100 lub 200 razy do końca i nic się nie wydarzyło. Być może nie doceniliśmy czterech ostatnich czynników, które zawsze wpływają na taki turniej. „Nie wygraliśmy tutaj meczu”, powiedział lewy skrzydłowy Kel, Ron Dehmke z NDR. Trener Limgo Florian Kerman naprawdę nie mógł uwierzyć w swoje szczęście. „To było jak w filmie takim jak ten”, powiedział 43-latek. -stary. To niesamowite. Teraz ważne jest, aby zachować czysty umysł. Nie ma sensu tu znowu wychodzić. Teraz chcemy otrzymać przeznaczenie”.

TBV spotka się w finale w piątek (17.30, na żywo w Das Erste i tutaj na NDR.de) na zwycięzcę meczu pomiędzy TSV Hannover-Burgdorf i MT Melsungen.

THW początkowo spełni swoją rolę jako ulubieniec

W czwartek wszystko wyglądało na zwycięstwo uprzywilejowane. W pierwszym półfinałowym pojedynku turnieju finałowego nad Łabą, który z powodu Corony musiał być czterokrotnie przekładany, Schleswig-Holsteiners skorzystali z wielu błędów technicznych z zewnątrz. Po zrównoważonej początkowej fazie, Lemgo nie mógł znaleźć sposobu na wysoce ofensywną osłonę Kilonii 3-2-1 i szybko stracił spokój i cierpliwość na swoich pozycjach ataku. Rezultatem była brudna powtórka, którą THW użył do kontrataku.

Kil z siłą i inteligencją – Lemgo jest głęboko wadliwy

Z przewagą 4-0 THW prowadzi 9-5 po 16 minutach. Kerman natychmiast zrobił sobie przerwę, aby zakłócić rytm liderów Bundesligi i zachęcić swoich graczy. Ale układ sił nie zmienił się później przed 1600 widzów na wielofunkcyjnej arenie w Volkspark. Obrona Kilonii, w której nacjonalista Patrick Winske świętował swój powrót prawie trzy tygodnie po złamaniu strzałki, nie pozwalała na łatwe trafienia.

Posiadając piłkę lider branży działał z siłą i inteligencją. Gdy na cztery sekundy przed przerwą prawy skrzydłowy Niklas Ekberg strzelił 18:11, wydawało się, że decyzja została już podjęta. Faworyt wyglądał na bardzo poważnego i pewnego siebie, a Lemgo był zbyt zmienny na zakręt, zanim druga runda zaczęła wyglądać realistycznie.

READ  Tottenham Hotspur czy Arsenal? Tego Al-Hadid oczekuje od regularnej konferencji

TBV z gniewnymi zaburzeniami po przerwie

Ale Ostwestfalen włożyło wiele pasji w równowagę po zmianie zespołu i nabierało pewności w swojej grze z każdym golem, który strzelił w swoim pierwszym występie w Final Four od 2002 roku. Po 21:24 przez Bjarke Mar Ellisona (45), 11. liga mogę śnić, że znów czuję. Po 60 sekundach szef obrony Gideon Guardiola zmniejszył różnicę do dwóch bramek z rzutu do pustej bramki – Kilonia sprowadziła siódmego zawodnika z pola dla bramkarza Niklasa Landena. Wszyscy zmienniki TBV zeskoczyli z ławki i podnieśli ręce.

TBV Lemgo Lippe – THW Kilonia 29:28 (11:18)

Cele: TPV Lego Libi: Elisson 6/3, Schagen 6, Carlsbogard 3, Guardiola 3, Baijens 2, Cederholm 2, Guardiola Villaplana 2, Kogut 2, Theuerkauf 2, Simak 1
THW JAK: Eckberg 6/1, Pickler 6, Duvenjack 4, Weinhold 4, Sagossen 3, Reinkind 2, Zarabek 2, Irig 1
Widz: 1.600

Bramkarz Limjo Johannesson wyprzedza samego siebie

Wiara i nadzieja ekipy z zewnątrz powróciła do finału w połowie drugiej połowy. I obydwaj znów urosli, kiedy Danny Bigins strzelił w kontrze w 26:27 minucie (53. miejsce). W tym momencie THW było kompletnie na uboczu, tracąc nawet wyrównującego 27:27 z Ellisonem na siedem metrów (54. miejsce). Islandczyk po raz pierwszy od wygranej 1:0 (28:27) wyprowadził nawet Wschodnią Westfalię po 120 sekundach. Ale nie tylko lewy skrzydłowy, ale także bramkarz Peter Johansson minął pierwszą połowę. Bramkarz poruszył nerwy zebr świetnymi piłkami. Ponadto Kilonia kilkakrotnie zawiodła na tym stanowisku.

11-krotny zdobywca pucharu miał 29:28 30 sekund straty przed końcem miesiąca, ale przynajmniej miał piłkę. Kto weźmie teraz na siebie odpowiedzialność? Harald Renkind zrobił to, ale nie udało mu się rzucić go do Johanssona, który skierował piłkę do poprzeczki. Reszta była bezgranicznymi dopingami z zewnątrz, którzy świętowali niesamowity powrót po słabym występie w pierwszej lidze.

READ  Bayern Monachium: Beckenbauer, Muller, Kahn