Connect with us

science

Fidgy Phillip jako dorosły: ADHD nie rośnie razem

Published

on

Fidgety Phillip jako osoba dorosła
ADHD nie rośnie razem

od Sarah Platz

Brak koncentracji i słabe oceny w szkole: ADHD jest często klasyfikowane jako choroba wieku dziecięcego. Ale teraz badania wykazały, że bardzo niewiele osób „wychodzi” z choroby. Większość doświadcza również objawów w wieku dorosłym – choć z pewnymi wzlotami i upadkami.

Często nazywa się je „fidgetami filipińskimi” lub „paczkami energetycznymi”. Dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) często wydają się mieć nieskończoną energię. Jednak często trudno jest im używać w ukierunkowany sposób. Jest to szczególnie widoczne w szkole – uczniom nie jest łatwo śledzić lekcję, odrabiać lekcje czy siedzieć. Przez długi czas uważano, że ADHD jest chorobą wieku dziecięcego – i tak jest w przypadku motto: Kiedy dorastasz, stajesz się spokojny i skupiony.

Dzieje się tak, ponieważ choroba nigdy nie przechodzi w dorosłość – jej początki zawsze leżą w dzieciństwie. Jednak od pewnego czasu wiadomo, że zaburzenie neurobiologiczne nie zawsze ustępuje w wieku dorosłym. I odwrotnie: diagnozy ADHD u osób w wieku od 18 do 69 lat stają się coraz częstsze, wynika z krajowej analizy danych ubezpieczenia zdrowotnego z 2017 roku. podejmowanie decyzji, wewnętrzny niepokój, wahania nastroju i wreszcie słynne „nie myśleć przed działaniem”.

Po dziesięcioleciach badań eksperci oszacowali, że ADHD ustępuje u około połowy wszystkich dorosłych pacjentów. Teraz zespół kierowany przez amerykańską psychologa i naukowca z Seattle Children’s Research Institute, Margaret Sibley, odkrył, że znacznie mniej osób „usuwa” chorobę, niż wcześniej zakładano.

9 na 10 dorosłych wykazuje objawy

ich wyniki studia długoterminowe Zauważa, że ​​„ponad 90 procent osób z ADHD w dzieciństwie, przynajmniej do wieku dorosłego, będzie musiało walczyć o przetrwanie, choć czasami niestabilne, z objawami i słabością” – mówi American Journal of Psychiatry. Częste objawy choroby były „regułą, a nie wyjątkiem”.

Celem badania było zrozumienie pojawiania się i zanikania objawów ADHD od dzieciństwa do dorosłości. W tym celu Sibley i jej współpracownicy towarzyszyli 558 pacjentom. W ciągu 16 lat sprawdzili nastolatki osiem razy, a także rozmawiali z rodzicami i nauczycielami.

W ich wynikach szczególnie zauważalna była duża zmienność objawów, takich jak impulsywność, brak skupienia czy niepokój. Ponieważ chociaż około połowa wszystkich uczestników była wolna od objawów na każdym skanowaniu, nie zawsze było tak samo. Większość pacjentów, około 63,8%, doświadczało wahań objawów w czasie. Tylko 9,1 procent zostało sklasyfikowanych jako zdrowe w najnowszym badaniu w wieku 25 lat. Większość z nich nadal miała objawy ADHD, napisali naukowcy, chociaż często byli nieprzytomni. Badanie wykazało, że wzorzec pokazuje, że „ADHD jest bardziej zaburzeniem dynamicznym niż statycznym”.

Życie ze wzlotami i upadkami

Potwierdza to również, ile osób faktycznie wykazywało objawy we wszystkich badaniach. Ponieważ pomimo większej częstości występowania ADHD w wieku dorosłym, tylko 10,8 procent uczestników stale cierpiało na tę chorobę. Większość tych, którzy wyzdrowieją, doświadcza tymczasowego zmniejszenia objawów, napisali naukowcy.

Dla Sibley wyniki badania mają kluczowe znaczenie dla leczenia. Jeśli objawy tymczasowo znikną, powinno to oznaczać, że klinicyści, pacjenci i rodziny potrzebują ciągłych badań przesiewowych w kierunku ADHD. Z drugiej strony „jeśli objawy powrócą, musisz szybko zareagować”. Sibley i jej zespół podejrzewają, że połączenie wysokiej genetyki i wpływów środowiskowych może być przyczyną fluktuacji objawów. Przeprowadzki, zmiana nauczyciela lub przełożonego, a także zmiana szkoły z pewnością mogą doprowadzić do odrodzenia ADHD.

Naukowcy wyjaśniają, że podczas oceny i leczenia ADHD czynniki, które mogą wpływać na wahania objawów, takie jak zdrowie fizyczne lub zmiany w środowisku, powinny „odgrywać główną rolę przez całe życie”. Jednoczesnego braku objawów nie można utożsamiać z wyzdrowieniem z ADHD.

„Rzeczy czasami nie da się kontrolować”

Badanie potwierdza również, że większość nawrotów ADHD zaczyna się w wieku dorosłym. Jednak badanie zostało przerwane i brak jest danych na temat dalszego przebiegu choroby. Sibley radzi jednak brać pod uwagę chorobę podczas planowania swojego życia. „Ważne jest, aby osoby z ADHD zrozumiały, że jest to normalne i że są chwile w życiu, kiedy sprawy wymykają się spod kontroli, i inne chwile, kiedy wszystko jest pod kontrolą” – cytuje amerykańskie czasopismo Neurologyadvisor.

Pacjenci powinni znaleźć pracę lub zadania życiowe, na które ADHD nie ma wpływu, mówi psycholog i behawiorysta. Często są to bardziej kreatywne zawody, takie jak aktorzy czy pisarze. Autor Benjamin von Stackrad-Brie mówił wcześniej o „normalnej przesadzie” jako objawu ADHD. Amerykański aktor Will Smith czy olimpijczycy Michael Phelps i Simone Biles również cierpią na zaburzenia neurobiologiczne w wieku dorosłym. ADHD może więc prowadzić do trudności na lekcjach w szkole, ale nie powinno uniemożliwiać powodzenia w życiu.

READ  Wodór: Poczdamski Instytut Badań nad Wpływem Klimatu ostrzega przed nieefektywnością
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Geny prowadzą do ciężkich cykli w Covid i rozwoju choroby Alzheimera, badanie pokazuje Corona

Published

on

  • zJulian Guttmann

    Blisko

Nowe wyniki badań nieustannie pomagają lepiej zrozumieć COVID-19. Naukowcy niedawno odkryli, który gen promuje ciężkie cykle koronowe.

Kiedy koronawirusy przenikają do organizmu, ludzie reagują zupełnie inaczej. Niektóre z nich są tylko lekkie objawy przeziębienia* Pojawiają się i po kilku dniach ponownie odzyskują sprawność, inni poważnie chorują. Naukowcy na całym świecie próbują dowiedzieć się, jakie czynniki sprzyjają tak niebezpiecznej, a nawet zagrażającej życiu ścieżce. Brytyjscy naukowcy byli w stanie ustalić związek między poważnymi chorobami Covid-19 a określonym genem. Gen OAS1 (syntetaza oligoadenylanowa 1) ma również promować powszechną postać demencji Alzheimera, donoszą brytyjscy eksperci od demencji i genetyka.

Zespół kierowany przez Naciye Magusali z Institute for Dementia Research na University College London zajmował się przede wszystkim kwestią genów zwiększających ryzyko demencji. w Twoim Na specjalistycznym portalu mózg Opublikowane badanie Napisali: „Na podstawie genotypowania 1313 osób ze sporadyczną chorobą Alzheimera i 1234 osób z grupy kontrolnej byliśmy w stanie potwierdzić, że wariant OAS1, rs1131454, wiąże się ze zwiększonym ryzykiem choroby Alzheimera”. Dodała, że ​​ten gen jest również powiązany z ciężką chorobą koronową.

Ankieta na temat szczepień przeciwko koronie

Możesz być zainteresowanym także tym: Szczepionka przeciw grypie jest dostępna w dużych dawkach: eksperci zalecają specjalną grupę szczepień w celu pomocy szpitalnej

Choroba Alzheimera i ciężkie cykle koronowe: czy gen sprzyja jej rozwojowi?

Na podstawie wyników swoich badań brytyjscy naukowcy doszli do wniosku: „Ogólnie nasze dane wskazują na związek między genetycznym ryzykiem choroby Alzheimera a podatnością na krytyczną chorobę Covid 19 skoncentrowaną na OAS1”. To odkrycie będzie miało znaczenie dla przyszłych metod leczenia choroby Alzheimera i Covid-19. Może więc w przyszłości opierać się na wynikach badania Lek na Alzheimera* i Covid-19. Jak dotąd nie ma leków, które mogłyby leczyć choroby.

READ  Grożą dreszcze owiec: czy 30-stopniowa fala jest sygnałem startu lata? Meteorologia

To, że do tej pory osoby z chorobą Alzheimera umierały z powodu korony, przypisuje się osobom starszym i złej kondycji osób zakażonych. jak Focus.de Więcej informacji jednak – na podstawie opublikowanego brytyjskiego badania – gen ryzyka OAS1 może być również odpowiedzialny za zgon.. Aby potwierdzić tę tezę, muszą nastąpić dalsze badania. (jg) * Merkur.de to oferta firmy IPPEN.MEDIA

Continue Reading

science

Ostrzeżenie przed huraganem w czwartek! Te główne miasta są dotknięte – meteorologia

Published

on

W czwartek wczesnym rankiem od 3 nad ranem wiatry na zachodzie stają się coraz silniejsze. Od Kolonii do Stuttgartu występują intensywne porywy dochodzące do 100 km/h. Wiatry wzmagają się aż do 6 rano: wtedy wiatry o prędkości do 110 km/h wieją na zachodzie i docierają na niziny. Huragany przelatujące nad górami z prędkością 120 km/h lub większą. Burza dociera do Monachium, Norymbergi, Erfurtu i Lipska o 9 rano. Poczujesz też wiatr w Berlinie i Dreźnie.

Bądź na bieżąco z aktualną pogodą i pobierz darmową aplikację TWC tutaj.

Maksymalne wiatry spodziewane są między godziną 12.00 a 17.00. O ile na zachodzie prędkość wiatru spada już od godziny 12, o tyle na wschodzie i być może także na południu na nizinach pojawiają się pierwsze huragany dochodzące do 120 km/h. Burze huraganowe kojarzą się z deszczem. Występują opady i burze, w których silne wiatry przebijają ziemię. Na wysokości około 600 metrów wieją wiatry o prędkości do 130 km/h. To jest powód, dla którego huragan uderzył w ziemię.

W Berlinie nie można wykluczyć huraganów

Często zdarza się, że na dużych wysokościach wieje silny wiatr lub huragan, ale w miejscach południowo-zachodnich atmosfera często jest uwarstwiona w stabilny sposób. Potem, że tak powiem, blokuje drogę wiatrowi. Jednak w tym przypadku samolot jest w eksploatacji, który w czwartek przelatuje nad Niemcami i uruchamia falę powietrzną. Następnie rdzeń wiertniczy, a przynajmniej mocny basen, wędruje przez północne Niemcy. Potem na południe od niej pada deszcz i burze. Jest więc niestabilność w polu silnych wiatrów i silnych wiatrów uderzających o ziemię. Jest to również powód, dla którego północ przesuwa się stosunkowo lekko. z Flensburg Parzysty Hanower Jest też wietrznie, ale podmuchy wiatru osiągają tylko 80 km/h.

z TuryngiaI Saksonia-Anhalt I Saksonia nawet po Brandenburgia I Berlin Niezwykle podatny na burzę. Huragan Berlin i. może też wybuchnąć Drezno Spotyka się. Wiatr słabnie tylko wieczorem.

READ  Corona: Eksperci odkrywają zupełnie nowego wirusa w Malezji

Istnieje ryzyko chaosu drogowego w czwartek rano

Ponieważ drzewa wciąż mają dużo liści, są bardziej podatne na pękanie przez wiatr. Huraganowe wiatry zniszczą wiele drzew, co oznacza, że ​​w czwartek drogi będą zamknięte. Ponadto mogą istnieć ogromne ograniczenia w ruchu kolejowym i lotniczym. Czwartek nie jest dobrym dniem na podróż. Należy unikać lasów i gór.

Kiedy pada, spodziewaj się najsilniejszych wiatrów. Czwartkowa burza może szybko zagrażać życiu. Nawet kilka dni po tak silnej burzy drzewa wciąż mogą spadać lub łamać się grube gałęzie. Dlatego parków i lasów należy unikać jeszcze przez kilka dni. Ważne jest, aby być ostrożnym.

Niebezpieczeństwo burz na wybrzeżu Morza Północnego

Nawet jeśli wiatry na północy nie są tak silne jak na południu, jedna lub więcej burz wystąpi w czwartek i piątek ze względu na kierunek wiatrów. Nie ma niebezpieczeństwa silnej burzy, ale w wielu miejscach woda dotrze do znaków sztormowych.

Przewidywana trasa pociągu może się zmienić!

Ważne jest, aby wiedzieć, że modele pogodowe również mogą się bardzo zmienić. W takich przypadkach, na kilka godzin przed nadejściem burzy, często nie jest do końca pewne, jak będzie wyglądała dokładna ścieżka huraganu. Różnica 50 km również robi dużą różnicę. Dlatego ważne jest, aby monitorować pogodę. Ponieważ w takich warunkach pogodowych można ostrzegać na dużym obszarze, ale często w bardzo krótkim czasie pojawiają się szczegółowe ostrzeżenia o niewielkich rozmiarach. Sytuację należy potraktować poważnie. Proszę dbać o siebie.

Możesz być zainteresowanym także tym:

Lato się skończyło i znowu robi się chłodniej. Patrząc na rachunek za prąd, nie wszyscy w tym samym czasie włączają ogrzewanie. Ale dzięki tym 3 wskazówkom nie musisz zamarzać zimą i możesz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Oryginalna wersja tego posta „Czwartkowe ostrzeżenie przed huraganem! Dotyczy to głównych miast” pochodzi z kanał pogodowy.

READ  Tylko jeden kraj związkowy z wartością zapadalności 100