Connect with us

entertainment

Festiwal w Bayreuth: Angela Merkel w kolorze Kermit green – i jeszcze cztery sztuki kostiumowe

Published

on

Opinia krytyka stylu

Angela Merkel w Kermit Green – i cztery inne współczesne dramaty z Bayreuth

Merkel pojawia się na Festiwalu Wagnera

Jak zawsze Bayreuth to wielki teatr. Nie tylko dla wieloletniego gościa Angeli Merkel, ale także dla demonstrantów ze wszystkich możliwych kierunków.

Czerwony dywan na tegorocznym festiwalu w Bayreuth jest nowocześnie wybudowany na Ulicy Sezamkowej. Wzór do naśladowania: Kermit Żaba. Jak Angela Merkel, Karin Stoeber, Gloria von Thurn und Taxis i Claudia Roth zinterpretowały nieoficjalne logo.

Angela Merkel z mężem Joachimem Sauerem

Angela Merkel z mężem Joachimem Sauerem

Źródło: Reuters

„Tristan i Izolda” został pokazany na tegorocznym Festiwalu w Bayreuth. Ale to naprawdę nie ma znaczenia, co jest tutaj zawarte. Bo co roku na czerwonym dywanie dzieje się prawdziwa tragedia – w formie mody. To były największe rozproszenia i zamieszanie smakowe w tym roku:

Angela Merkel

Oczywiście w tym roku jest pod szczególną uwagą byłego kanclerza, który teraz po raz pierwszy pojawia się na imprezie jako szeregowiec. Udało się więc osiągnąć dużo kreatywności: niski dekolt, rozcięcie na nogawce czy fantazyjną biżuterię. Pamiętaj, że Merkel lubi odważny wygląd. W 2002 roku pojawiła się w Bayreuth w jaskrawo wzorzystym kimono, które wyglądało, jakby sama zrobiła je z kolekcji obrazów na jedwabiu. Merkel wielokrotnie nosiła ten egzemplarz, więc można śmiało założyć, że jest to jeden z jej ulubionych elementów. Różniła się też znacznie od zwykłego publicznego stylu Merkel, który zwykle był dyktowany przez projektantkę, zdradzając tym samym wiele o jej osobistym guście.

Tutaj znajdziesz treści stron trzecich

Aby wyświetlić osadzone treści, wymagana jest odwoływalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, ponieważ taka zgoda jest wymagana przez dostawców treści osadzonych jako dostawców zewnętrznych [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik na „Włącz”, zgadzasz się na to (która może zostać odwołana w dowolnym momencie). Obejmuje to również zgodę użytkownika na przekazywanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych Ameryki, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO). Więcej informacji na ten temat znajdziesz. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika i opcji Prywatność na dole strony.

Ostatnio Merkel była niezwykle otwarta na swoje przyszłe plany rozrywkowe. W związku z tym oczekiwano również nowego elementu oświadczenia pod względem wyglądu. Ale była rozczarowana: ani bez smaku, ani seksowna, z wyjątkiem jasnozielonego, Kermitowskiego koloru Ulicy Sezamkowej.

Karen Stoeber

Karin i Edmund Stoeber, były premier Bawarii

Karin i Edmund Stoeber, były premier Bawarii

Źródło: dpa / Karl-Josef Hildenbrand

Problem sobowtóra na czerwonym dywanie jest bardziej dramatyczny niż błąd stylistyczny. Gwiazdy Hollywood znają wyzwanie: nikt nie wie, co ubiorą pozostali goście, więc zawsze istnieje możliwość pozowania w podobnym stroju. Suknia jest inna, ale żona Edmunda, Karen Stoeber, również wybrała zielony Kermit. Albo jest znacznie gorzej iz jakiegoś powodu kolor stał się trendem w kręgach politycznych.

Kristen Reindersbacher

Polityk SPD Markus Rinderbacher i jego żona Christine

Polityk SPD Markus Rinderbacher i jego żona Christine

Źródło: dpa / Karl-Josef Hildenbrand

Przeczytaj także

moje ogłoszenie Jackpot online

Logo Ulicy Sezamkowej kontynuuje Christine Reindersbacher, żonę polityka SPD Markusa Reindersbachera. Komu jeszcze Bebo powiedziałby coś?

Przeczytaj także

Kermit w Atelier Sandro Paris.  jpg

Chwała Thurn i taksówka

Chwała Thurn i taksówka

Dzikie serce: Gloria von Thurn und Taxis

Źródło: dpa / Karl-Josef Hildenbrand

Jeśli chodzi o modę Gloria von Thurn und Taxis, nic nie jest pozostawione przypadkowi. W zwykły, prowokacyjny sposób wybiera czarną szatę pod kątem 35 stopni – można to z grubsza zinterpretować jako przemyślaną przerwę w stylu. Relacje między Chórem Gospel a wykresem Saturna sięgają od Ulicy Sezamkowej, w tym naszyjnika z cebulek czosnku. Jego fioletowa skóra odbija się również w przyciemnionych okularach przeciwsłonecznych – szkoda, że ​​to dobrze.

Claudia Roth

Minister Kultury Claudia Roth

Minister Kultury Claudia Roth

Źródło: Reuters

Tutaj i tak nie wiesz, co powiedzieć. Każdy, kto zajmuje stanowisko sekretarza stanu ds. kultury, może w tej chwili odkryć najpopularniejsze marki w branży modowej i wybrać odpowiedni strój na znak wsparcia. Sugestia oparta na dobrych intencjach: każdy butik hipsterów w Neukölln ma coś, co Ruth może pokochać. Już pamięta o tym na wypadek, gdyby w najbliższym czasie było więcej czasu na zakupy.

READ  Ten nowy inspektor również uwielbia nosić spódnicę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Energia wiatrowa: tak mogą wyglądać turbiny wiatrowe przyszłości! | pieniądze

Published

on

Ściana, która generuje prąd |

Tak mogą wyglądać turbiny wiatrowe przyszłości!

Nawet przy delikatnym wietrze powinny oszczędzać energię elektryczną!

Jednym z tematów Zoffa jest wykorzystanie darmowej energii wiatru: dla niektórych jest to prawdopodobnie najbardziej obiecujące odnawialne źródło energii. Dla innych brzydkie gigantyczne turbiny wiatrowe psują przyrodę, a grunt musi być uszczelniony betonem. A potem często wieje spokojny wiatr i stoją nieruchomo…

Wielokrotnie nagradzany „panel wiatrowy” polskiego start-upu Opole (Oppeln) może pomóc: innowacyjna konstrukcja ma na celu uczynienie energetyki wiatrowej tańszą, prostszą i wydajniejszą. Rozwiąż problemy związane z panelami słonecznymi i konwencjonalnymi turbinami wiatrowymi.

Przede wszystkim będziesz miejski: wąskie pionowe (ch) turbiny wiatrowe są umieszczone obok siebie w kompaktowej ramie, którą można następnie zainstalować jako część ogrodzenia lub wolnostojącą.

Według startowej komisji Wiatrowy system sprawnie generuje energię elektryczną ze słabych wiatrów na lądzie panujących w Europie. W związku z tym panele wytwarzają energię elektryczną nawet wtedy, gdy wiatr wieje z prędkością zaledwie jednego metra na sekundę.

mały, ale potężny

Ułamkowe 1000 metrów kwadratowych – np. na posesji lub na dachu budynku – panele mogą generować 40 kW; Firma reklamuje, że może osiągnąć moc 200 kilowatów na kilometr wzdłuż autostrady. Klient komercyjny, który zbuduje z niego ogrodzenie na obszarze jednego hektara, może wygenerować do 400 kilowatów energii elektrycznej.

„Panel wiatrowy został zaprojektowany w taki sposób, że nie ma absolutnie żadnych wad” – powiedział w 2020 roku, po dwóch latach początkowego rozwoju, kierownik projektu PW Tomasz Gruszka dla platformy informacyjnej Emerging Europe.

Według notatek z Polski, urządzenie właśnie zajęło drugie miejsce w konkursie na rozwiązania czystej energii organizowanego przez Bank ING Polska, z pulą nagród w wysokości 300 000 zł (ok. 62 700 euro).

READ  Tak może być w trzecim sezonie

cichy i trwały

„Panele antenowe są ciche, niezwykle trwałe i odporne na trudne warunki pogodowe, nie psują krajobrazu, są estetyczne, bezpieczne dla ptaków i ludzi, szybkie i łatwe w montażu oraz wysoce skalowalne.”

System można zintegrować z systemami energii słonecznej iw ten sposób generować dodatkową moc, gdy nie jest to możliwe – tj. w nocy i przy pochmurnej pogodzie.

Nie wiadomo jeszcze więcej o cenie. Jednak według PW panele imponują swoją trwałością szacowaną żywotnością na 50 lat, co oznacza, że ​​początkowa inwestycja amortyzuje się po trzech do czterech latach.

Gdy produkt stanie się dostępny na rynku, Wind Panel ma nadzieję wyprodukować panele o różnych rozmiarach dla wszystkich możliwych potrzeb.

Polska pilnie potrzebuje alternatywnego wytwarzania energii

Najpierw chcesz pozyskać klientów przemysłowych. Zakładając pomoc finansową, produkt musi w końcu przejść do masowej produkcji.

Sama Polska pomoże: nie tylko dlatego, że ponad 70 proc. energii elektrycznej nadal wytwarza się z węgla (najwyższa wartość w UE), dlatego reorganizacja polskiej energetyki jest konieczna ze względu na ochronę klimatu.

Również wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Europy 33 znajdują się w Polsce…

Continue Reading

entertainment

Katastrofa ekologiczna: co doprowadziło do śmierci ryb w Odrze? – zabawa

Published

on

Pierwsze wyniki z Polski

W czwartek wieczorem minister środowiska Anna Moskowa poinformowała o odkryciu toksycznych alg w próbkach wody. Nazywa się je złocistymi glonami i są zabójcze dla ryb i małży. Polskie Ministerstwo Środowiska i odpowiedzialny instytut początkowo nie były w stanie stwierdzić, czy prymnesium parvum tak.

Szukaj odpowiedzialnych

Polski rząd zakłada winnego za środowisko. – Niewykluczone, że do rzeki wrzucono ogromną ilość chemicznych odpadów, z pełną świadomością zagrożeń i konsekwencji – powiedział w piątek (12 sierpnia) premier Mateusz Morawiecki. Polska policja zaproponowała nagrodę w wysokości 210 000 euro za informację o sprawcy. Prokuratura przesłuchała do tej pory ponad 200 świadków i przeprowadziła kilkanaście wizyt terenowych na Odrze – do tej pory nie ma gorących dowodów.

Przemysł na horyzoncie

Śledczy badają także obiekty przemysłowe w pobliżu rzeki. W dniach, gdy pojawiły się pierwsze oznaki śmiertelności ryb, w mediach społecznościowych w Polsce obwiniono papiernię w Oławie na Dolnym Śląsku, na południe od Wrocławia. Firma zaprzecza. W oświadczeniu z zeszłego tygodnia napisano, że elektrownia „nie ma nic wspólnego z katastrofą ekologiczną na Odrze i nie przyczyniła się w żaden sposób do jej wystąpienia”.

Eksperci, tacy jak profesor chemii Marcin Drag z Wyższej Szkoły Zawodowej we Wrocławiu (Breslau), podejrzewają, że rzeka była zanieczyszczona odpadami górniczymi na Śląsku z powodu dużej zawartości soli. Zdaniem opozycyjnego posła Piotra Borysa, państwowa spółka górnicza regularnie odprowadza do Odry ścieki solankowe z ogromnego zbiornika retencyjnego w okolicach Glugo – ale uzyskała na to również zgodę Urzędu Wodnego.

READ  Dlatego gwiazda popu nie jest szczepiona!
Continue Reading

entertainment

Piosenkarka „Mama” Henji: Wolałbym mieć czworo wnucząt niż dziewczynę Rozrywka

Published

on

„Mama” gwiazda Heintje |

Wolałbym mieć czworo wnucząt niż dziewczynę

W otoczeniu wnuków znów czuje się młody.

W zeszłym tygodniu świętowano imię piosenkarza Heina Simmonsa henji 67. urodziny mamy Były dziecięcy gwiazdor spotkał swoją rodzinę z 33-letnią córką Giną na belgijskiej wsi. Był też syn Henty (30) z dziećmi Colin (5) i Kylie (2), syn Pascal (40) oraz synowie Gina Romy (6) i Łukasz (4).

Musician to BILD: „Często organizujemy miłe zjazdy rodzinne. Wszyscy mieszkamy niedaleko siebie i lubimy się odwiedzać.”

Heintje (wówczas 15 lat) w 1970 roku na pokazie. Trzy lata temu zasłynął piosenką „Mama”.

Zdjęcie: dpa

Od rozwodu w 2014 roku cieszy się samotnym życiem – ma szczęście, że ma czwórkę wnucząt. Henji: „Ale to nie znaczy, że odrzucam nowy związek. Ponieważ lubię kobiety…”

Nadal zwraca uwagę na swój wygląd, właśnie schudł 25 kilogramów. Henji: „Zmieniłem dietę, przeszedłem ze 115 kg do 90. Oboję się bez słodyczy i innych tuczących pokarmów.”

Szczęśliwa rodzina: syn Hendrik Hendrik (po lewej) i synowa Danny (z tyłu), partnerka Hendrik Jenny (po lewej) i córka Henty'ego Jenna (w środku), Heine Simmons z wnukami (od lewej) Romy, Kylie, Luke i Colin

Szczęśliwa rodzina: syn Hendrik Hendrik (po lewej) i synowa Danny (z tyłu), partnerka Hendrik Jenny (po lewej) i córka Henty’ego Jenna (w środku), Heine Simmons z wnukami (od lewej) Romy, Kylie, Luke i Colin

Zdjęcie: hgm. kompresja

dwa lata temu Piosenkarz stracił dziewczynę, Mamę Joannę (86) i zmarł po zarażeniu koroną.

Henji: „Moja rodzina jest dla mnie najważniejsza. Daje mi stabilność. Mogę być sam, ale nie jestem sam. Żal mi ludzi, którzy na starość nie mają nikogo. stan życia”.

Henji jest bardzo zadowolony ze swojej czwórki wnucząt: „W nich znam siebie. Są szczęśliwi, kiedy śpiewam im piosenki na gitarze”.

I oczywiście w rodzinnych tradycjach zabrzmi też jego największa piosenka: „Mama”.

READ  Tak może być w trzecim sezonie
Continue Reading

Trending