Connect with us

Economy

Fabryka Bosch w Dreźnie: oto, co nowy kierownik budowy mówi o swojej pracy

Published

on

Panie Graf, Bosch rozpoczął produkcję w fabryce wafli w Dreźnie sześć miesięcy temu. Jak sobie z tym poradziłeś pomimo pandemii Corony?

Oczywiście pandemia Corony też nas zaskoczyła. Ale przy tak dużym projekcie zawsze z wyprzedzeniem planujesz pewne problemy zewnętrzne. Jedną z najtrudniejszych kwestii były ograniczenia w podróżowaniu robotników budowlanych, którzy przenieśli się głównie z Polski, Czech i Słowacji. Kiedy korki na granicy miały długość 50-60 km, często obawialiśmy się, że jeśli teraz przekroczą granicę, to czy będą mogli wrócić do kraju? Nie mogli wejść również eksperci ze Stanów Zjednoczonych i Azji, którzy mieli zająć zakłady produkcyjne. Ale udało nam się to dobrze opanować na odległość dzięki okularom danych i wirtualnej technologii. W końcu setki ludzi w Dreźnie dokonały niezwykłych rzeczy podczas pandemii, aby to, co wydawało się niemożliwe, stało się możliwe.

Panie Koich, jak Corona zmieni świat pracy w Bushu?

W firmie Bosch panuje zasadniczo elastyczna kultura pracy. W miarę możliwości pracownicy mogą korzystać z pracy mobilnej. Dla nas jest to bardziej naturalne. Rozumie się, że istnieją ograniczenia w produkcji w zależności od działalności, ale tutaj również wysoki poziom automatyzacji zapewnia elastyczne opcje. Ale najpierw mamy nadzieję, że ograniczenia, które pojawiły się w wyniku pandemii, takie jak zasady dotyczące dystansu lub unikania spotkań osobistych, mogą zostać ponownie usunięte. Ponieważ nasza koncepcja fabrycznego miejsca pracy, którą nazywamy inspirującymi warunkami pracy, opiera się na osobistych spotkaniach, aby być kreatywnym lub wspólnie wymyślać nowe rozwiązania. Zobaczymy, czy Corona będzie miała na to trwały wpływ.

Panie Graf, jak ważna jest budowa fabryki chipów w Pana karierze?

Również dla mnie, jako doświadczonego eksperta w dziedzinie półprzewodników, zadanie zbudowania takiej wielkości fabryki chipów w Niemczech było bardzo atrakcyjne. Podchodzisz do takiej sprawy z taką siłą, ale też z pewną pokorą, że poprawnie projektujesz i realizujesz. Ta fabryka chipsów była wisienką na torcie w mojej karierze. W tym celu Bosch stworzył doskonały zespół ze swoimi pracownikami, dostawcami i usługodawcami. To był zaszczyt móc poprowadzić ten projekt i jestem przekonany, że teraz przejdzie on gładko do funkcjonowania zakładu.

READ  Banki oszczędnościowe: Tysiące klientów korzystają z nowej funkcjonalności karty EC

Panie Koitzsch, 1 lipca obejmie Pan stanowisko kierownika budowy. Co to oznacza dla Ciebie osobiście?

Przychodzą na myśl takie słowa jak pokora i entuzjazm. Pokory, ponieważ mamy teraz przed sobą bardzo stromy wzrost. Popyt na produkty mikroelektroniczne jest bardzo wysoki. Klienci oczekują od nas szybkiego rozpoczęcia produkcji seryjnej. Po stworzeniu i uruchomieniu, jako zespół przechodzimy teraz ze struktury projektu do organizacji fabryki, gdzie rzeczy nie są robione po raz pierwszy, ale wielokrotnie i z doskonałą jakością. Jestem podekscytowany, że poradzę sobie z tym w nowym zespole.

Ponadto nowa odpowiedzialność przenosi mnie z powrotem „do korzeni”. Z jednej strony urodziła się w Niemczech Wschodnich, urodziła się w Brandenburgii i dorastała w Turyngii. Dlatego po tylu latach w kraju i za granicą cieszę się, że mogę znów zbliżyć się do mojego starego domu. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałem również w mikroelektronice jako inżynier procesu.

Co uważasz za swoje największe zadanie na najbliższe kilka miesięcy?

Właśnie rozpoczęliśmy wstępną kwalifikację ciastek. W Dreźnie Bosch wytwarza produkty, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach motoryzacji, na przykład w elektrycznym wspomaganiu kierownicy. Osiągnięcie wysokiego poziomu jakości w łańcuchu produkcyjnym jest głównym zadaniem w ciągu pierwszych kilku miesięcy po uruchomieniu zakładu. To stanowi wyzwanie dla całego zespołu.

Panie Graff, pański następca całkiem powraca. Czy w poprzednim zespole jest ich wielu?

Z pewnością niektórzy z nich ubiegali się również o miejsce prowadzenia działalności, aby powrócić do Drezna. Ale Bosch podjął świadomą decyzję na korzyść Drezna, ponieważ w Krzemowej Saksonii można znaleźć duże doświadczenie wśród profesjonalistów. Zostało to również potwierdzone. Udało nam się wybrać z dużej liczby bardzo dobrych aplikacji i nadal zatrudniać. Zrobiliśmy dobrą mieszankę między doświadczonymi pracownikami, których udało nam się zarobić, a absolwentami szkół wyższych, którym chcemy dać możliwość rozwinięcia się w firmę taką jak Bosch.

READ  Pamiętaj Big Aldi - trucizna może doprowadzić do uszkodzenia nerek

Jak różnorodny jest zespół – jak wysoki jest udział kobiet?

Różnorodność to zaleta firmy Bosch. W zespole reprezentowanych jest ponad dziesięć narodowości. Szybko też zorientowaliśmy się, że jest tu dużo kobiet z bardzo dobrym wykształceniem technicznym. Dlatego postawiliśmy sobie ambitny cel, aby odsetek kobiet, w tym w zespole zarządzającym, wynosił od 25 do 30 procent. Zrobiliśmy to. Na przykład w zakładzie jest kierownik produkcji, kierownik ds. jakości, kierownik ds. zasobów ludzkich i kierownik ds. IT – a większość z nich pochodzi z okolicy.

Bosch słynie z kultury korporacyjnej, w której zwraca się uwagę na kompatybilność między rodziną a pracą. Jak chciałbyś zdobyć punkty jako pracodawca, panie Koech?

Równoważenie życia prywatnego i zawodowego jest w firmie Bosch sprawą najwyższej wagi. Od kilku miesięcy w mojej karierze zawodowej korzystam również z urlopu rodzicielskiego. Cieszę się, że to zrobiłem. Ale cenimy nie tylko urlop rodzicielski jako przyrost umiejętności, ale także opiekę nad bliskimi. Wraz z przejściem od organizacji projektu do fabryki stopniowo będziemy tworzyć atrakcyjne warunki pracy w fabryce, do czego przyzwyczaiła nas firma Bosch. Szczególnie ważne zadania są dla wielu główną motywacją do przyjazdu do firmy Bosch.

Media uważnie śledzą budowę fabryki baterii Tesla w Brandenburgii jako przykład tego, czy Niemcy mogą nadążyć za takimi projektami. Panie Graff, jakie jest Pana doświadczenie z władzami?

Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że Bosch nie był pierwszą firmą, która zbudowała tutaj fabrykę chipów. Władze były bardzo kompetentne. Bardzo dobre i profesjonalne było również wsparcie z niezbędnymi pozwoleniami, kontakt z burmistrzem był od początku. Miasto jest dobrze przygotowane, ponieważ ma centralną administrację, w której współpracują wszyscy wspólni aktorzy.

Z całą pochwałą, czy jest jakaś słabość?

Nie przychodzi mi do głowy nic specjalnego. Trafiliśmy tu bardzo dobrze i od samego początku zajęto się nami profesjonalnie. My też jesteśmy bardzo zadowoleni.

READ  Michael Perry szykuje się na Crash

Jak długo będziesz na statku w Dreźnie?

Do końca roku pozostanę z Państwem w charakterze doradczym. Potem udam się na emeryturę do Austrii i rozpocznę nowy etap życia, w którym będę mógł spędzać więcej czasu dla rodziny i wnuków.

Jaka jest najważniejsza rada, której udzieliłbyś swojemu następcy, aby bezpiecznie dotarł do Drezna?

Graf: Takiemu profesjonaliście jak on ciężko jest udzielać rad – zwłaszcza, że ​​wraca on do swoich korzeni, a świetny zespół na pewno go wesprze. Pochodzi z badań i może wykorzystać dobre połączenia z naszym centrum badawczym, aby wyprzedzić konkurencję dzięki tej ultranowoczesnej fabryce.

kwitnie: Ślady mojego poprzednika są naprawdę duże. Wolałbym poprosić Otto, aby zostawił mi małą wiadomość.

Inne artykuły

Co fabryka Bosch oznacza dla Drezna

  • 63 lata Autograf Od 2017 r. odpowiada za budowę i eksploatację nowego zakładu produkcyjnego w Bosch. Sprawdzony ekspert w dziedzinie technologii półprzewodnikowej zajmował wcześniej różne stanowiska specjalistyczne i kierownicze w wiodących firmach półprzewodnikowych w Niemczech i za granicą. Austriak studiował elektrotechnikę w HTL Klagenfurt i ma dwoje dzieci.
  • 45 lat Christian Koech Od 1 lipca 2021 r. kierownik Zakładu Półprzewodników Bosch w Dreźnie. Wcześniej zajmował różne stanowiska w firmie Bosch w Niemczech i za granicą, w tym w Indiach. Doktorat z fizyki uzyskał w 2004 roku na Uniwersytecie Neuchatel (Szwajcaria) po studiach elektrotechnicznych na TU Ilmenau w Szwajcarii i USA. Jest żonaty i ma dwoje dzieci.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, częściowe i kompleksowe: Ceny ubezpieczeń pojazdów znacząco rosną

Published

on

Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, częściowe i kompleksowe: Ceny ubezpieczeń pojazdów znacząco rosną

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, częściowe i całkowite
Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych znacząco rosną

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Inflacja spada, ale składki na ubezpieczenia komunikacyjne mają tendencję w przeciwnym kierunku. Każdy, kto chce obecnie ubezpieczyć nowo zakupiony samochód, płaci średnio o 20 procent więcej niż rok temu. Zmieniając firmę ubezpieczeniową, często można złagodzić wzrost cen.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez porównywarkę i portal sprzedażowy Verivox, w ciągu ostatniego roku znacząco wzrosły ceny ubezpieczeń komunikacyjnych. Każdy, kto ubezpiecza nowo zakupiony samochód, płaci dziś średnio o 20 proc. więcej niż rok temu. Taryfy w pełni inkluzywne w średnim segmencie cenowym są dziś o 21 proc. wyższe niż w kwietniu 2023 r., a taryfy częściowo inkluzywne są o 19 proc. wyższe niż przed rokiem. A w odpowiedzialności jest o 18 proc. więcej.

Gwałtownie rosną ceny dla ubezpieczających transferowych: na rynku ceny te są o 22 proc. wyższe niż w roku poprzednim, a w przypadku ubezpieczeń w pełni kompleksowych są o 23 proc. wyższe. Firma Heidelberg oblicza swoje liczby we współpracy ze statystykiem Wolfgangiem Bischofem z Uniwersytetu w Augsburgu.

Ceny będą nadal rosły

Większość kierowców może zmienić ubezpieczenie samochodu 1 stycznia każdego roku. Dlatego obecnie polisy wystawiane są najczęściej po zakupie pojazdu. Obecnie możliwość zmiany ubezpieczenia przysługuje wszystkim kierowcom, których ubezpieczenie pojazdu wygasa w ciągu roku. Ubezpieczeni mogą także zmienić się po każdym zgłoszeniu roszczenia ubezpieczeniowego.

Różnica między średnim i niskim segmentem cenowym w przypadku osób zmieniających pojazdy wynosi średnio 31 procent. Największy potencjał oszczędności ma ubezpieczenie OC na poziomie 36 proc.

„W sezonie zmianowym w październiku i listopadzie towarzystwa ubezpieczeniowe znacznie podniosły stawki, aby pokryć swoje koszty” – mówi Wolfgang Schütz, dyrektor zarządzający Verivox Versicherungsvergleich GmbH. „W związku z ciągłym wzrostem kosztów roszczeń towarzystwa ubezpieczeniowe w dalszym ciągu ponoszą straty. Dlatego stawki będą nadal rosły. Ubezpieczyciele chcą oferować swoim klientom konkurencyjne stawki pomimo niezbędnych podwyżek”. Dlatego zdaniem eksperta warto dokonać porównania już teraz. Różnice między tanimi taryfami a cenami średnimi są większe niż kiedykolwiek.

READ  Aldi i Lidl: Duży wzrost cen!
Continue Reading

Economy

Jak dotąd 630 upadłości: masowo bankrutują firmy z branży nieruchomości

Published

on

Jak dotąd 630 upadłości: masowo bankrutują firmy z branży nieruchomości
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Branża nieruchomości walczy o przetrwanie. Wraz ze wzrostem liczby upadłości rośnie niepewność: kto będzie następny?

Berlin – Niemiecki przemysł budowlany znajduje się pod ogromną presją. Napięcie jest zauważalne we wszystkich obszarach. Po tym jak w zeszłym roku pierwsi deweloperzy projektu zmuszeni byli zwrócić się do sądu upadłościowego z powodu braku wniosków, obecnie dotknięte są nim również obszary znajdujące się w dalszej części łańcucha dostaw. W szczególności upadłość dużej spółki z branży nieruchomości Deutsche Invest Immobilien (Dii), która w marcu stała się spółką publiczną. Wstrząsnęło to branżą i spowodowało większą niepewność. Pytanie, które zadaje sobie każdy: Czy będziemy następni?

Ekskluzywna bieżąca analiza przeprowadzona przez firmę konsultingową Falkensteg w zakresie zarządzania IPPEN.MEDIA Wynika z niego, że tylko w pierwszym kwartale 2024 roku upadłość musiało ogłosić 630 firm z branży nieruchomości. Oznacza to wzrost o 18,6 procent w porównaniu z rokiem poprzednim i 17,3 procent w porównaniu z poprzednim kwartałem. W całym 2023 roku 1997 firm z branży nieruchomości w Niemczech zostało zmuszonych do ogłoszenia upadłości.

Kryzys budowlany potrwa do 2026 r.: liczba upadłości wzrośnie dwucyfrowo.

„Spodziewam się w tym roku co najmniej 10% wzrostu liczby upadłości” – prognozuje Christian Albers, dyrektor ds. nieruchomości w Falkenstig. „Przetrwanie do 25. roku życia było modnym hasłem w 2023 r. w sektorze nieruchomości” – dodaje. Jednak mantra wytrwałości może trwać dłużej, niż oczekuje branża. Kryzys będzie trwał do 2026 r., zanim zmiana stanie się wyraźna.

Według Falkensteega fala bankructw szczególnie dotyka duże firmy, których roczna sprzedaż przekracza dziesięć milionów euro. W całym 2023 roku w sektorze nieruchomości doszło do 31 poważnych upadłości. W pierwszym kwartale 2024 roku było ich już 21, ale w pierwszym kwartale 2023 roku było ich już tylko sześć. „Teraz pytanie brzmi, czy inwestowanie w Niemczech ma sens, ponieważ warunki ramowe dla projektów długoterminowych są bardzo niepewne” – mówi Albers.

READ  Michael Perry szykuje się na Crash

Wyjaśnia dalej: „Spadek zamówień mocno uderzy w firmy budowlane, ponieważ nie będą one już w stanie w pełni wykorzystywać swoich pracowników i dostosowywać w odpowiednim czasie kosztów strukturalnych, aby działać z zyskiem. Kryzys osiągnął jeszcze wyższy poziom sektora nieruchomości i budownictwa, a „końca nie widać”.

Sygnalizacja świetlna niepokoi inwestorów z branży budowlanej

Obecny kryzys budowlany jest jak burza doskonała: od 2020 r. koszty budowy mieszkań wzrosły o 45%, co sprawia, że ​​tworzenie niedrogich mieszkań jest prawie niemożliwe, chyba że budowa będzie finansowana. Jednakże rząd sygnalizacji świetlnej pozwolił na wygaśnięcie ważnych programów finansowania, takich jak finansowanie KfW 55, w krótkim czasie i nie zapewnił terminowej wymiany. To zniechęciło inwestorów i do dziś powoduje ogromną niepewność. Ponadto Europejski Bank Centralny w walce z inflacją znacznie podniósł podstawowe stopy procentowe, co sprawia, że ​​dla większości osób zakup domu jednorodzinnego jest nierealny. Wszystko to oznacza, że ​​w tej chwili nic się nie wydarzy.

Kryzys budowlany powoduje falę bankructw w branży budowlanej. © Imago/Christoph Hardt

Thomas Reimann, dyrektor generalny ALEA Hoch- und Industriebau GmbH, skomentował to w swoim przemówieniu na spotkaniu branżowym Immotalk w Zły Vilbel W ubiegłym tygodniu: „Nie możemy i nie chcemy w dalszym ciągu przekazywać tak wielu złych wiadomości”. Dodał: „W lutym byliśmy świadkami spadku liczby pozwoleń na budowę o dobre 18 procent w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Do lutego zatwierdzono jedynie 35 000 mieszkań. W styczniu i lutym 2023 r. mieszkań było jeszcze 44,2 tys., a w latach ubiegłych było ich około 58 tys.”.

Pompy ciepła i firmy produkujące energię słoneczną zapewniają boom

Christian Albers nadzieję dla branży nieruchomości widzi w firmach zajmujących się odnową energii, takich jak inżynierowie ciepłownicy, firmy zajmujące się fotowoltaiką i przedsiębiorstwa rzemieślnicze z tych dziedzin. Dodaje, że „prawie nie było bankructw” także w budownictwie magazynowo-logistycznym i przemysłowym w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

READ  Aldi i Lidl: Duży wzrost cen!

Z analizy Falkensteega wynika także, że wzrosła liczba upadłości poza sektorem nieruchomości. We wszystkich branżach i rozmiarach firm w pierwszym kwartale 2024 r. miało miejsce łącznie 4520 upadłości.Oznacza to wzrost o 12,6 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału i 25,8 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Continue Reading

Economy

Wycofanie z Aldi – istnieje ryzyko zakażenia salmonellą

Published

on

Wycofanie z Aldi – istnieje ryzyko zakażenia salmonellą
  1. spieszyć się
  2. konsument

Naciska

Rabat pamięta organiczne nasiona słonecznika. W ramach kontroli w jednej próbce wykryto Salmonellę.

WAŻNE – Do odmiany sałatkowej zalicza się również nasiona słonecznika. Konsumenci powinni jednak zachować ostrożność podczas jego przygotowywania – przynajmniej jeśli nasiona słonecznika trafiają do miski jako składnik. Ponieważ dyskont Aldi wycofał odpowiedni produkt. Powód: Istnieje ryzyko zakażenia salmonellą.

Aldi wycofuje nasiona słonecznika, co ma wpływ na niektóre preferowane przez niego daktyle

Nasiona słonecznika są bogate w białko i są zdrowym źródłem składników odżywczych. Klienci będą jednak musieli teraz bliżej przyjrzeć się produktowi, który Aldi ma w swojej ofercie. Jak dyskont wie, dostawca „Estyria Naturprodukte GmbH” rozpoczął wycofywanie następujących towarów:

  • Produkt: Nasiona słonecznika Gotbio 650 gramów
  • Najlepiej spożyć przed: 03.2025
  • Płatność: 23007616/1
Dostawca wycofał organiczne nasiona słonecznika. © Productwarning.eu

Według doniesień podczas badania w próbce wykryto salmonellę. Salmonella może powodować choroby żołądkowo-jelitowe, takie jak biegunka, a także objawy grypopodobne, takie jak ból głowy i gorączka. Dlatego też nie należy spożywać wyżej wymienionej substancji. Mówią, że cena zakupu zostanie zwrócona w oddziałach – nawet bez przedstawienia paragonu.

Nie ma to wpływu na inne daty przydatności do spożycia i partie nasion słonecznika

Ogólne wycofanie nie ma wpływu na inne daty przydatności do spożycia i płatności za artykuł, inne artykuły od dostawcy i inne artykuły marki „GutBio” sprzedawane w Aldi.

W jednym z produktów Rewe's podejrzewano także salmonellę. Jednak bakterie nie zawsze powodują wycofanie produktu. W wielu sklepach istniało ryzyko, że szpinak może zawierać opiłki metalu.

READ  Przegląd wieczorny / Gospodarka, bankowość centralna i polityka
Continue Reading

Trending