Connect with us

Economy

Energia – przełom USA i Niemiec w gospodarce Nord Stream 2

Published

on

Waszyngton/Berlin (dpa) – Po latach kłótni Stany Zjednoczone i Niemcy dokonały przełomu w konflikcie o niemiecko-rosyjski rurociąg Nord Stream 2.

Oba kraje wydały w środę wspólne oświadczenie. Minister spraw zagranicznych Heiko Maas odetchnął z ulgą, gdy znalazł konstruktywne rozwiązanie ze Stanami Zjednoczonymi. Niemcy i Stany Zjednoczone chcą wesprzeć Ukrainę w budowie „zielonego sektora energetycznego” i pracować na rzecz zabezpieczenia tranzytu gazu przez Ukrainę w następnej dekadzie. „Jako partner transatlantycki jesteśmy twardo po stronie Ukrainy” – powiedział Maas.

Prawie ukończony gazociąg bałtycki ma transportować rosyjski gaz do Niemiec – z pominięciem Ukrainy, która jest uzależniona od dochodów z transportu gazu. USA od lat ostro krytykują Nord Stream 2, ale teraz chcą znieść kolejne sankcje. Oświadczenie ostrzega Rosję przed wykorzystywaniem energii jako politycznej „broni” – to największy niepokój USA.

Przełom w największym punkcie konfliktu powinien także pomóc w upragnionym wznowieniu stosunków niemiecko-amerykańskich po trudnych latach rządów byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. „Porozumienie pokazuje również, że Niemcy i Stany Zjednoczone ponownie zbliżają się do siebie” – powiedział federalny minister gospodarki Peter Altmaier (CDU).

Wspólna deklaracja Stanów Zjednoczonych i Niemiec stwierdza, że ​​w interesie Ukrainy i Europy jest kontynuowanie tranzytu gazu przez Ukrainę po 2024 r. Do tego czasu istnieje kontrakt między Ukrainą a Rosją. Opłaty tranzytowe są bardzo ważne dla Ukrainy.

W związku z tym Niemcy zobowiązują się wykorzystać wszelkie dostępne środki oddziaływania, aby umożliwić przedłużenie ukraińskiej umowy o tranzycie gazu z Rosją nawet o dziesięć lat. W tym celu należy wyznaczyć specjalnego wysłannika. Negocjacje powinny rozpocząć się jak najszybciej, ale nie później niż 1 września. Stany Zjednoczone zobowiązały się zapewnić pełne wsparcie dla tych wysiłków. Niemcy zgodziły się również na wsparcie techniczne przy przyłączeniu ukraińskiej sieci elektroenergetycznej do europejskiej sieci elektroenergetycznej.

READ  Wystąpienie w Parlamencie Krajowym Brandenburgii: Ambasador RP bardzo krytycznie ocenia postrzeganie swojego kraju - Berlin

W oświadczeniu czytamy dalej: Jeśli Rosja spróbuje użyć „energii jako broni” lub podejmie bardziej agresywne działania przeciwko Ukrainie, Niemcy będą działać na szczeblu krajowym i będą naciskać na skuteczne środki, w tym sankcje w Unii Europejskiej. Celem będzie zatem zmniejszenie zdolności Rosji do eksportu do Europy w sektorze energetycznym, w tym gazu, lub podjęcie skutecznych działań w innych powiązanych obszarach gospodarczych. „To zobowiązanie ma na celu zapewnienie, że Rosja nie wykorzysta żadnego rurociągu, w tym Nord Stream 2, do osiągnięcia agresywnych celów politycznych z wykorzystaniem energii jako broni” – czytamy w oświadczeniu.

Jednocześnie należy wspierać Ukrainę w zmniejszaniu zależności od rosyjskiego gazu. Niemcy chcą stworzyć i zarządzać „zielonym funduszem” dla Ukrainy, za pomocą którego promowana będzie transformacja energetyczna, efektywność energetyczna i bezpieczeństwo energetyczne Ukrainy.

„Niemcy i Stany Zjednoczone będą dążyć do zachęcania i wspierania inwestycji w ukraiński Zielony Fundusz o wartości co najmniej 1 miliarda dolarów, w tym od stron trzecich, takich jak sektor prywatny” – dodała. Niemcy początkowo wpłacą do funduszu co najmniej 175 mln USD (około 150 mln euro) i zwiększą swoje zobowiązania w kolejnych latach budżetowych. Fundusz powinien zachęcać do korzystania z odnawialnych źródeł energii, ułatwiać rozwój wodoru jako nośnika energii, zwiększać efektywność energetyczną, przyspieszać wycofywanie węgla i wspierać neutralność emisyjną. W sumie Niemcy obiecały Ukrainie pomoc finansową w wysokości 245 mln USD (208 mln euro).

Victoria Nuland, czołowa dyplomata Departamentu Stanu, powiedziała na środowym przesłuchaniu w Kongresie, że administracja prezydenta Joe Bidena nadal uważa, że ​​Nord Stream 2 to „zły interes”, który zmniejszy zależność Europy od rosyjskiej energii. „To zła sytuacja i zły rurociąg, ale musimy pomóc chronić Ukrainę i czuję, że dzięki tej umowie podjęliśmy kilka ważnych kroków w tym kierunku”.

Ale oczywista krytyka pochodziła z Polski i Ukrainy. We wspólnym oświadczeniu obu ministerstw spraw zagranicznych oba kraje ostrzegły, że ta decyzja „stworzyła polityczne, militarne i energetyczne zagrożenie dla Ukrainy i Europy Środkowej”. Jednocześnie zwiększa to prawdopodobieństwo, że Rosja zdestabilizuje sytuację bezpieczeństwa w Europie. „Niestety, poprzednie propozycje pokrycia niedoborów bezpieczeństwa nie mogą być uznane za wystarczające do skutecznego powstrzymania zagrożeń stwarzanych przez Nord Stream 2” – czytamy w oświadczeniu.

READ  Upadłość Greensel: niemieckie społeczności graczy zostały ostrzeżone

Pochwała przyszła z Moskwy: „Umowa ta daje nam możliwość bezpiecznego zakończenia budowy Nord Stream 2 i rozpoczęcia pełnej eksploatacji” – powiedział Interfax Vladimir Gbarro z Rady Federacji – wyższej izby rosyjskiego parlamentu. Jednocześnie postawił warunki ewentualnego przedłużenia Trans-Ukraińskiej Umowy Tranzytowej: Ukraina musi stać się „konstruktywnym partnerem”. W „normalnych okolicznościach” nikt nie będzie naciskał na Ukrainę. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział państwowej agencji informacyjnej RIA Nowosti, że negocjacje w sprawie nowej umowy tranzytowej powinny mieć czysto „komercyjny charakter”.

Według rządu kanclerz Angela Merkel (CDU) zadzwoniła w środę do prezydenta Rosji Władimira Putina – tematem był Nord Stream 2. Prawdopodobnie Merkel wyjaśniła Putinowi przełom w sporze ze Stanami Zjednoczonymi.

Jak wyjaśnił operator w połowie lipca, budowa gazociągu bałtyckiego powinna nastąpić w ciągu kilku tygodni. „Zakładamy, że budowa zostanie zakończona do końca sierpnia”, powiedział Handelsblatt, prezes Nord Stream 2 AG, Matthias Warnig. Rurociąg jest teraz gotowy w 98 procentach. Celem jest eksploatacja gazociągu w tym roku.

Niemiecka gospodarka w Rosji oklaskiwała porozumienie między Stanami Zjednoczonymi a Niemcami. „To dobry znak, że Waszyngton i Berlin rozwiązały swój spór (…) i że bardzo ważne dla Europy połączenie gazowe może zostać zrealizowane” – powiedział szef Niemiecko-Rosyjskiej Izby Handlowej (AHK). ). ), Rainer Seal. „Szczególnie w trudnych czasach ważne jest, aby istniały projekty takich latarni między Rosją a Europą”.

Biden i Merkel obiecali nowy początek w stosunkach niemiecko-amerykańskich w Waszyngtonie w zeszły czwartek, po trudnych latach pod rządami poprzednika Bidena, Trumpa. Biden powiedział, że po raz kolejny wyraził swoje obawy dotyczące rurociągu do Merkel. Rosja nie powinna wykorzystywać tego do „szantażowania Ukrainy w jakikolwiek sposób”.

Po spotkaniu w Waszyngtonie Merkel powiedziała, że ​​Nord Stream 2 jest projektem dodatkowym, a nie zastąpieniem tranzytu gazu przez Ukrainę: „W naszym zrozumieniu było i pozostanie, że Ukraina pozostaje krajem tranzytowym dla gazu ziemnego”. Merkel powiedziała, że ​​zostaną podjęte “skuteczne środki”, jeśli Rosja nie przywróci Ukrainie prawa do tranzytu gazu.

READ  Przypomnijmy w Niemczech: odkrycie niebezpiecznej substancji w żywności

W USA od lat istnieje ponadpartyjny opór wobec Nord Stream 2, więc porozumienie prawdopodobnie napotka silny opór w Kongresie. Tam wielu republikanów odrzuca ten projekt i domaga się sankcji, tak jak robią to niektórzy demokraci Biden.

Krytycy postrzegają gazociąg jako geopolityczny projekt Rosji, który zagraża bezpieczeństwu energetycznemu w Europie. Narzekają też, że gazociąg może zaszkodzić Ukrainie, ponieważ Kijów jest uzależniony od miliardowych dochodów z transportu rosyjskiego gazu. Z drugiej strony zwolennicy gazociągu zarzucają Stanom Zjednoczonym, że chcą sprzedawać tylko własny i droższy gaz w Europie.

© dpa-infocom, dpa: 210721-99-459846 / 13

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

IPO: Stawka Robinhood: Cathie Woods ARK stawia na nowego brokera pomimo flip-flopa w IPO | biuletyn Informacyjny

Published

on

?? Robinhood ze słabym IPO

?? Cathy Wood wciąż była obecna na IPO
?? Akcje Robinhood kupione za główne fundusze ETF

Broker giełdowy Robinhood zakończył swój pierwszy dzień notowań na giełdzie Nasdaq ze stratą na poziomie 8,37 proc. Debiut spółki na giełdzie był mieszany, ponieważ zainteresowanie akcjami spółki było już niskie. Zamiast oczekiwanej ceny 42 USD, Robinhood przyniósł swoje akcje inwestorom za jedyne 38 USD, a zatem musiał zadowolić się ceną emisyjną na dolnym końcu przedziału cenowego.

Zapasy Cathy Wood Zapasy Robinhood

Trzeciego dnia notowań akcje Robinhooda nadal były notowane poniżej ceny emisyjnej – chociaż firma uzyskała ostatnio znaczny wzrost. Gwiazda inwestora Cathy Wood nabyła 1 297 615 akcji nowego brokera dla flagowego funduszu ETF ARK Innovation. Wynika to z codziennej aktualizacji handlowej firmy inwestycyjnej. Po pierwszym dniu notowań w czwartek, 1,3 miliona akcji Robinhooda na rachunku powierniczym ARK zostało wycenione na 45,2 miliona dolarów.

Od piątku ARK Innovation ETF posiada łącznie 3 623 092 akcji Robinhood, co stanowi 0,55 procent całkowitego udziału funduszu. Ogólnie rzecz biorąc, w piątek akcje zostały wycenione na 126 milionów dolarów.

Inni inwestorzy są mniej przekonani do akcji Robinhood

Jak dotąd słabe wyniki Robinhooda na giełdzie pokazują, że nie wszyscy uczestnicy rynku podzielają optymizm Cathy Wood co do akcji Robinhood. Nawet w okresie poprzedzającym IPO podniesiono głosy, które były bardzo krytyczne wobec modelu biznesowego i roli, jaką Robinhood odegrał pod względem szumu wokół akcji memów, takich jak GameStop. Na krótko przed wejściem na giełdę spółce udało się rozstrzygnąć spór z amerykańskim regulatorem finansowym Finra o zapłatę grzywny. Agencja celowała w Robinhood za rzekomo wprowadzających w błąd klientów, zbyt luźne kontrole ryzykownych zakładów giełdowych i awarie techniczne, a kara wyniosła 57 milionów dolarów i była najwyższa, jaka kiedykolwiek została nałożona przez agencję.

READ  DAX mocno szybuje - Dow up - Volkswagen z mocną pierwszą połową roku - Tesla zaoferuje Model Y w Niemczech od sierpnia - Airbus zaoferuje więcej samolotów w czerwcu - BioNTech w centrum uwagi | Wiadomość

Jednak przeciwko brokerowi nadal toczy się kilka procesów sądowych i dochodzeń, których wynik jest obecnie niejasny. Ponadto model pay-to-order, na podstawie którego Robinhood zarabia pieniądze, spotkał się z ostrą krytyką. W Europie taka praktyka biznesowa jest przedmiotem zainteresowania organów nadzoru, a liczba krytyków modelu biznesowego rośnie również na krajowym rynku amerykańskim. W najgorszym przypadku mogą wystąpić ograniczenia w amerykańskim modelu biznesowym, co może poważnie obniżyć dochody Robinhooda.

Intencje Wooda są niejasne

Gwiazda inwestora nie ogłosiła, dlaczego Cathy Wood nabywa udziały w nowym brokerze w kontekście mocno krytykowanego modelu biznesowego i toczących się spraw sądowych. Udało mu się jednak dotrzeć do pierwszej oferty publicznej giełdy kryptowalut Coinbase i po gwałtownej korekcie na akcjach Coinbase był stale kilkakrotnie kupowany.

Strategia wczesnego inwestowania w obiecujące firmy była czymś, co Cathy Wood odniosła w zeszłym roku ogromny sukces dla swojej firmy inwestycyjnej ARK. W 2020 r. to producent samochodów Tesla znacznie poprawił wyniki funduszu. Zobaczymy, czy ten sukces można powtórzyć za pomocą Coinbase i Robinhood.

Zespół redakcyjny Finanzen.net

Więcej wiadomości o Robinhood

Bildkilin: Cindy Ord/Getty Images dla Bloomberg Businessweek, OpturaDesign/Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Megapack w nowej dużej baterii Tesla w Australii usunięty po 3 dniach> teslamag.de

Published

on

Firma energetyczna Neoen ogłosiła w środę swoją nową wiktoriańską dużą baterię w Australii, zajęło to zaledwie 205 dni od rozpoczęcia pracy, aby zainstalować nowy system baterii z megapakietów Tesli. Jest to jeden z największych systemów magazynowania litowo-jonowego na świecie i, podobnie jak inne projekty Neoen, ma na celu uczynienie energii elektrycznej czystszą, bezpieczniejszą i bardziej przystępną cenowo. Jednak w piątek podczas testów wybuchł pożar, zanim system był w pełni operacyjny. Aktualizacja: Australijska Straż Pożarna podała czas lokalny w poniedziałek po południu (patrz niżej) po trzech dobrych dniach, pożar był pod kontrolą.

Płomień i dym z akumulatora megapack

Australijska gazeta 7News poinformowała o wybuchu pożaru. Zamieściła na Twitterze kilka zdjęć lotniczych, pokazujących ogromne paczki Tesli, dwie z rzędu, w kilku rzędach. Z jednego z nich otoczonego kilkoma płomieniami i gęstym dymem. Straż pożarna jest na miejscu i stara się zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na inne jednostki, napisał @7NewsMelbourne w piątek czasu niemieckiego.

Wkrótce potem Straż Pożarna Stanu Wiktorii potwierdziła wypadek. Napisała, że ​​w płonącym kontenerze transportowym znajdowała się 13-tonowa bateria litowa. Specjalna załoga wyposażona jest w środki ochrony dróg oddechowych. Operacja, wspierana przez policję i siły medyczne, potrwa kilka godzin. Informacje nie ujawniają liczby zaangażowanych strażaków. Nie powinno być żadnych obrażeń.

Świergot

Pobierając Tweet, akceptujesz Politykę prywatności Twittera.
Ucz się więcej

Pobierz zawartość

Według Newena Duża wiktoriańska bateria składa się z 212 megapaków firmy Tesla Daje to do 300 megawatów mocy i 450 megawatogodzin. Po zakończeniu instalacji w zeszłym tygodniu Tesla zaczęła podłączać system do sieci i testować go.

Drugi co do wielkości projekt Tesli w Australii

W trakcie tej pracy musiał wybuchnąć ogień w jednej z ogromnych belek wielkości. Według jednego Relacja z The Sydney Morning Herald Ostrzeżono mieszkańców okolicy o obecności toksycznych oparów. Tak więc baterie Tesli zostały odłączone od sieci energetycznej, a zasilanie w Victorii nie zostało naruszone.

READ  Przypomnijmy w Niemczech: odkrycie niebezpiecznej substancji w żywności

Wielka Bateria w stanie to drugi co do wielkości projekt Tesli i Neoen w Australii (powyższy obrazek to grafika komputerowa planowanego stanu końcowego). Wcześniej obie firmy miały Od 2017 roku wybudowano park magazynowy Hornsdale ReserveZ mocą 100 megawatów przez długi czas był to największy tego typu system na świecie.

Aktualizacja: Australijska straż pożarna poinformowała, że ​​pożar Megapack został sklasyfikowany w poniedziałek, krótko po godzinie 15:00 czasu lokalnego, jako „pod kontrolą”. Wszystkie drzwi uszkodzonego ogromnego kontenera zostały otwarte i nie znaleziono śladów ognia. W przypadku ponownego zapłonu niektórzy strażacy i pojazdy muszą pozostać na miejscu przez dodatkowe 24 godziny. Zgodnie z dotychczasową wiedzą, płonąca jednostka Tesli powinna zacząć rozprzestrzeniać się na jednostkę bezpośrednio za nią. Na początku nic nie było wiadomo o prawdziwej przyczynie.

Continue Reading

Economy

Sterowniki Tesli nieumyślnie aktywują drogiego autopilota: czy to możliwe?

Published

on

Z Christian Lutz AM 02.08.2021

Tesla

Twierdzi się, że po dwukrotnym pociągnięciu dźwigni zmiany biegów właściciel Tesli aktywował specjalną, pełną funkcję samodzielnego prowadzenia. Zgodnie z jego zeznaniami, równowartość 12 000 euro została obciążona jego kartą kredytową bez żadnych dodatkowych środków bezpieczeństwa. Ale wielu ekspertów wątpi, czy jest to naprawdę możliwe.

Aktualizacja z 31 lipca 2021:

Spór wybuchł pod tweetem Dominca Preussa: amerykańscy kierowcy Tesli sugerują, że “podwójne dotknięcie” w ich Modelu 3 aktywuje tempomat lub standardowego “autopilota” w nowszych samochodach, w zależności od wyposażenia. Tak więc dźwigni zmiany biegów nie można użyć do rozpoczęcia zakupu pakietu FSD (Full Autonomous Driving).

W odpowiedzi Prius spekuluje, że jego teść mógł wywołać zakup w innej procedurze, ale nadal skarży się, że jego karta kredytowa została obciążona bez potwierdzenia lub wprowadzenia hasła lub kodu PIN. Oświadczenie Tesli USA wciąż czeka.

Wiadomość oryginalna:

Amerykański Dominic Prius opisuje na Twitterze, jak doszło do incydentu. Albo on, albo jego teść spowodowali zakup błędami w obsłudze. W Modelu 3 jeden z nich “podwójnie kliknął” dźwignią zmiany biegów dwa razy z rzędu, w tym momencie autopilot powinien zostać aktywowany. Jeśli nie jest jeszcze zainstalowany, zostanie zażądana płatna aktualizacja i zostanie ona skonfigurowana automatycznie. Koszty wyniosły około 12 tysięcy euro. Według Preussa do zamówienia nie jest wymagane żadne dalsze potwierdzenie, hasło ani zatwierdzenie karty kredytowej od użytkownika.

Zwrot w ciągu kilku dni

Właściciel Tesli odkrył paskudną niespodziankę na wyciągu z karty kredytowej. Na obronę Tesli należy zauważyć, że po aktywacji zostanie wysłany e-mail o zakupie autopilota. Dodatkowo, po niezamierzonym uaktualnieniu w aplikacji Tesla, Preuss był w stanie cofnąć zakup i otrzymał pełny zwrot pieniędzy w ciągu kilku dni.

Na Twitterze wymienia również koszt różnych funkcji aktualizacji dla swojego modelu Tesla 3, zbudowanego w 2018 roku: poprawa przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3,7 zamiast 4,2 sekundy kosztuje jednorazową opłatę 2000 USD, autopilot z wykrywaniem ruchu Pomoc w zakresie ruchu i wyznaczania tras wynosi 3000 USD. W pełni autonomiczna jazda, wymagająca do działania autopilota, kosztuje dodatkowe 10 000 USD. Czyli te dwa miejsca pracy z podatkiem wynoszą 12 000 euro, o których mowa powyżej.

Przegląd możliwości autopilota Tesli.

TeslaPrzegląd możliwości autopilota Tesli.

Kierowcy Tesli w Niemczech nie muszą się martwić o przypadkowo zamówione i zwrócone płatne dodatki. Niezależnie od dobrej woli Tesli i zaangażowanej firmy obsługującej karty kredytowe, w Niemczech w przypadku zakupów w sklepie, które nie są dokonywane w sklepie, Prawo sprzedaży na odległość. Daje to kupującemu prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Ponieważ zdalne potwierdzenie funkcji autopilota również będzie musiało zostać uwzględnione, powrót tej opcji w 14-dniowym oknie czasowym nie powinien stanowić problemu.

Również interesujące: przegląd wszystkich testów Tesli

Czy jesteś również fanem samochodów elektrycznych Elona Muska? A może myślisz o zakupie Tesli? Nasze testy i filmy dostarczą Ci wszystkich informacji potrzebnych do oszacowania zakupu.

Dla wszystkich testów Tesli na EFAHRER.com

READ  Upadłość Greensel: niemieckie społeczności graczy zostały ostrzeżone
Continue Reading

Trending