Connect with us

Top News

EM »Aktualności» Polski obcokrajowiec zagra przeciwko Słowacji

Published

on

Polska oczekuje, że ich supergwiazda Robert Lewandowski będzie wyglądać jak najlepiej w selekcji EM. Szczególnie ważny był mecz otwarcia ze Słowacją.

Polska zmierzy się ze Słowacją ze Słowacją w Sankt Petersburgu w poniedziałek (18:00) o dobry start w mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Gwiazda napastnika Robert Lewandowski & Co. Brak dobrych wspomnień z otwierania meczów w głównych turniejach. Pięć z sześciu prób od 2002 roku zakończyło się niepowodzeniem. Więcej doświadczenia w finale przemawia za Polakami. Gra jest bardzo ważna, ponieważ faworytami w grupie E są Hiszpania i Szwecja.

Live Ticker: Polska przeciwko Słowacji

Performance Polski jest ściśle powiązany z performansem Lewandowskiego. 32-latek strzelił 66 goli w 118 występach międzynarodowych i był na szczycie tabeli z 48 golami w 40 meczach w zeszłym sezonie, w tym nowy rekord ligowy (41). „Jesteś dumą narodu, to inspiracja dla milionów ludzi w Polsce” – powiedział szef zespołu Paulo Sousa napastnikowi, kiedy objął urząd w styczniu. Więc nacisk na ramiona Lewandowskiego jest ogromny.

To się często zdarzało w przeszłości i bezskutecznie. Strzelił tylko raz na Mistrzostwach Europy w 2012 i 2016 roku, a nie na Mistrzostwach Świata w 2018 roku. Słowacy mają dobre warunki do tego, aby tak się stało, ponieważ Milan Agrinier jest środkowym obrońcą i jedną z kluczowych postaci. 26-latek pewnie rywalizuje po zdobyciu mistrzostwa z Interem Mediolan.

Słowacja była reprezentowana w finałach Mistrzostw Świata 2010 i Euro 2016 i zakwalifikowała się do fazy grupowej przed ukończeniem szesnastu lat. Pomocnik i kapitan Marek Hamek odegrał już kluczową rolę w obu tych wydarzeniach, a teraz chce ponownie pokazać, że nie jest jeszcze starym żelazem. Z 26 golami jest rekordzistą w swoim kraju i graczem z największą liczbą występów w 126 meczach. Dołączył do IFK Getforth w marcu, aby trenować przed meczem po determinacji w Chinach przed Mistrzostwami Europy.

READ  Polska otrzymuje 870 000 szczepionek Pfizer - pierwsza wiadomość

Gra dzięki Lidze Narodów Słowacji

Słowacy dopuszczono do udziału w Mistrzostwach Europy ze względu na zmianę w play-offach Ligi Narodów po przegranej kwalifikacji do Mistrzostw Europy. – Ciężko pracowaliśmy, aby tam być i nie możemy się doczekać, kiedy zaczniemy. Czeka nas wielkie wyzwanie – powiedział kapitan Słowacji Stefan Tarkovic. Jego drużyna idzie do bitwy jako „obcy” ze względu na jego słaby status w światowym rankingu. „Ale myślę, że zespoły też są piękne” – wyliczył 48-latek.

Dobry początek może być połową sukcesu dzięki nowemu trybowi, który zachęca od sześciu do czterech osób w grupie. – To jasne, ale w pierwszym meczu z Walią przegraliśmy we Francji w 2016 roku i nadal awansowaliśmy – powiedział Tarkovic. Obie drużyny spotkają się w meczu po raz pierwszy od 2009 roku.

Polacy nie liczyli na udane zwycięstwo. – Słowacja ma zorganizowaną drużynę, która bardzo dobrze broni się w okręgu wyborczym, zmiany są niebezpieczne w grze i bardzo mocne w stałych fragmentach – ostrzegł szef polskiej drużyny Paolo Sousa. “To nie jest łatwe, nie możemy się pomylić.”

Co

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska jest uwikłana w spór prawny z Unią Europejską

Published

on

bRząd Owensa jest w sprzeczności Ja O ich reformie wymiaru sprawiedliwości. To, że Prezydent Andrzej Duda i Prezes Sądu Najwyższego proponują teraz całkowitą zmianę orzecznictwa potępionego przez Trybunał Europejski, nie oznacza, że ​​prawa Polski odpowiedzą na krytykę ze strony Komisji Europejskiej i Sądu Luksemburskiego. .

Bo narodowo-konserwatywny rząd PiS świadomie podawał powody europejskiej krytyki: od zwycięstwa wyborczego w 2015 roku buduje politycznie kontrolowane sądownictwo we wszystkich dziedzinach. Jest dobrze zaawansowany; ten Trybunał Konstytucyjny Stał się organem wykonawczym rządu.

Żaden wyrok nie powinien nadejść

Podobnie jak model węgierski, PiS do tej pory odpowiadał na krytykę UE, dokonując formalnych zmian, ale nigdy nie poszedł na ustępstwa w tym zakresie. Większość (w tym wypowiedzi partii rządzących) twierdzi, że nowe przepisy prawne mają cel taktyczny: powinny prowadzić do najnowszego werdyktu. ETS Nic i procedury nie muszą być ponownie uruchamiane.

W przyszłym tygodniu zobaczymy bardziej szczegółowo, jak daleko rząd polski chce się posunąć w konflikcie z UE. Następnie Trybunał Konstytucyjny ma orzec w kwestii, czy traktat UE narusza polską konstytucję.

READ  Wakacje w Polsce: łódką po jeziorze Mussoorie
Continue Reading

Top News

Kandydat na prezydenta Unii Lacet przyznaje się do błędów we własnej książce

Published

on

Zaktualizowano 30.07.2021, 11:17

  • Armin Lacet stoi teraz w obliczu podobnych zarzutów, w związku z zarzutami plagiatu wobec kandydatki prezydenta Aneliny Barbach do Zielonych.
  • Kandydat związkowy na prezydenta przyznaje się teraz do błędów w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprasza za to.
  • Co najmniej jeden autor nie jest wymieniony w bieżącym tekście lub źródle.

Możesz dowiedzieć się więcej o wyborach federalnych w 2021 r. tutaj

Kanclerz Unii Armin Lacet (CDU) przyznał się do błędów od 2009 roku w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprosił za to. „Żaden z materiałów użytych w książce nie jest wymieniony w tekście ani na liście tekstów” – powiedział Lacet Piątek na prośbę Niemieckiej Organizacji Prasowej. „Zorganizuję natychmiastowe sprawdzenie książki, aby wyjaśnić, czy są jakieś dalsze błędy”.

Lacet przyznaje się do błędów i przeprasza

Lacet wyjaśnił, że w książce, za którą był odpowiedzialny, były błędy. „Przepraszam za to, bo staranne pisanie prac i poszanowanie praw autorskich to pytanie, które daje mi szacunek dla innych autorów”.

Równoległe odniesienia między jednym akapitem z książki Laceta a inną publikacją zostały wcześniej upublicznione na Twitterze.

O tym jest książka Lacet

W książce premier dzisiejszej Nadrenii Północnej-Westfalii wezwał do „trzeciej niemieckiej jedności”: Po zjednoczeniu emigrantów i zjednoczeniu, integracja diaspory jest teraz na porządku dziennym.

Napisał tę pracę jako minister ds. koordynacji Nadrenii Północnej-Westfalii, powiedział Lacet. „Był to wkład w debatę, który pomógł zaprezentować pracę pierwszego Ministerstwa Koordynującego w Niemczech i wypromować nową politykę integracyjną w całym kraju. W związku z tym praca Ministerstwa została odniesiona do książki”. Wynika to jasno z bibliografii i aprobaty.

Dochód netto książki został przekazany na program integracyjny „Coach EV”, który od 2009 roku jest ściśle związany z pracą ministerstwa. (dpa / mgb)

READ  VVV-chłopcy podlegają Polsce zgodnie z Kodeksem Karnym

Annalina Berbaugh oskarżyła związek o „finansowe voodoo”. Podczas imprezy „Brigitte” kandydat Partii Zielonych na prezydenta również odpowiadał na pytania dotyczące jego książki. Wcześniej zostali oskarżeni o plagiat.

Continue Reading

Top News

Tysiące polskich sędziów zwraca się przeciwko rządowi

Published

on

miOkoło 3600 polskich sędziów – ponad jedna trzecia krajowego sądownictwa – złożyło wnioski o rewizję ostatnich decyzji rządu i Prezesa Sądu Najwyższego. Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) musi być posłuszny. Dotyczy to zwłaszcza tego, co sędziowie nazywają „natychmiastowym zaprzestaniem postępowania w izbie dyscyplinarnej Sądu Najwyższego”.

Heckard pukanie

Korespondent polityczny z Warszawy na Polskę, Ukrainę, Estonię, Łotwę i Litwę.

W połowie lipca ETS orzekł, że izba utworzona w 2018 r. nie była niezależna ani bezstronna, a Sąd Najwyższy nałożył grzywny na wszystkich sędziów w kraju. Wszyscy członkowie komisji dyscyplinarnej zostali powołani po oddaniu właściwego sądu państwowego pod kontrolę Sejmu KRS. Zgodnie z nowymi przepisami ostatecznego wyboru sędziów dokonuje prezydent.

Komisja Europejska dała Polsce czas do 16 sierpnia na wykonanie wyroku ETS; W przeciwnym razie Warszawa grozi surowe kary. Ostatnio był premierem Polski Matthews Moraviski Wysyłał sprzeczne sygnały do ​​konfliktu i dystansował się od kontrowersyjnych reform sądownictwa ministra sprawiedliwości, których częścią były zmiany w Sądzie Najwyższym. Równolegle z działaniami ETS Moraveki wystąpił wiosną do Sądu Konstytucyjnego w Warszawie, w którym przebywali sędziowie bliscy rządowi, o ustalenie pierwszeństwa prawa polskiego nad prawem unijnym. Wyrok spodziewany jest 3 sierpnia.

Zbiór podpisów udokumentowanych przez portal Oko.press został uruchomiony w zeszłym tygodniu przez sędziów w Allstein, a teraz rozprzestrzenił się po całym kraju. Sygnatariusze kontynuują: „Odmowa zastosowania się do orzeczeń (ETS) jest nie tylko rażącym naruszeniem prawa socjalnego, ale także naruszeniem porządku konstytucyjnego naszego kraju”. 91, który wskazuje, kiedy prawo międzynarodowe ma pierwszeństwo przed prawem krajowym. Obecnie jest 47 sędziów Sądu Najwyższego, z których połowa zasiada w sądownictwie i 321 prokuratorów Petycja Podpisano.

READ  Obciążenie handlu światowego: statki towarowe blokują południowe Chiny
Continue Reading

Trending