Connect with us

sport

Eintracht Frankfurt: Wielu przybyszów pomimo trudnej sytuacji finansowej

Published

on

  • NSIngo Dorstoitz

    Blisko

Eintracht Frankfurt stoi przed zaangażowaniem pomocnika i napastnika – ale musi puścić graczy.

FRANKFURT – W środę rano dezerter Amin Younes wciąż krzątał się po boisku treningowym frankfurckiego stadionu. Jakby nic się nie stało, jakby nie miał zamiaru przenosić się na Wschód. Ale lekcje twarzą w twarz nie będą trwałe.Kilka miesięcy temu Amin Younes, lat 28, przez jakiś czas był niemieckim graczem narodowym, siedząc w zapakowanych walizkach. Jego przeprowadzka do Arabii Saudyjskiej, by dołączyć do Al-Shabab, została wynegocjowana, ale nie została jeszcze zakończona. Oczywiście nie zajmie to dużo czasu.

Eintracht Frankfurt wygeneruje zysk w wysokości około dwóch milionów euro i zaoszczędzi koszty wynagrodzeń (dwa miliony rocznie). Biorąc pod uwagę kompletnie zagubioną postawę wobec gracza, który naciska na zmiany, jest to akceptowalny biznes – i tak nie ma alternatywy. Przetnij obrus między atakującym graczem a sędziami.

Gdyby zależało to od kierownictwa sportowego, wyjście Younesa nie byłoby samotne, bo nie jest tajemnicą, że klub chciałby zrezygnować z jednego lub drugiego zawodnika. Takimi kandydatami są Stephen Zuber, EM-Assist-König lub Goncalo Paciencia, uszkodzony w płaszczu rozgrywający. Obaj nie byli w składzie na mecz otwarcia Bundesligi w Dortmundzie i nie będą już odgrywać kluczowej roli dla trenera Olivera Glasnera.

Eintracht Frankfurt: Stephen Zuber chce wyjechać, ale gdzie?

Ciekawe więc, że doradca Zubera, Milos Malinovic, teraz szczerze i otwarcie oświadczył w szwajcarskim „Blicku”: „Steven opuszcza Eintracht”. Jednak agent zostawił pole otwarte, gdy kieruje 30-latek. Kilka tygodni temu Norwich City, Olympique Marseille i Dynamo Moskwa były wymieniane jako potencjalni nabywcy. Ale nie było nic konkretnego. Teraz mówi się, że klub w Wenecji rzucił cień. „Skrzydlate lwy” przeniosły się do Serie A po 19 latach abstynencji. Twierdzi się, że powinni być gotowi zapłacić za narodowego zawodnika 2,5 miliona euro. Dziwne jest to, że we Frankfurcie nic nie wiedzą, żadnej oferty, żadnego zapytania. Ale wciąż może nadejść. Zazwyczaj kluby najpierw identyfikują zainteresowania i warunki zawodnika (i jego agencji), a następnie zwracają się do klubu. Eintracht z pewnością będzie gotowy do rozmowy, ponieważ Zuber jest jednym z najlepiej zarabiających w drużynie. Eintracht chętnie porzuciłby Szwajcarów i obniżył koszty.

READ  Strzelec i wielki kot: Wout Weghorst pisze swoją osobistą fikcję w EM

Napastnik Paciencia ma również dobrze płatny kontrakt, który został podpisany przed cięciami Corony. W takich momentach rynku prawie nie ma ze względu na stosunkowo wysokie zarobki graczy średniego szczebla, ponieważ wiele klubów zatrudnia zbyt wielu tych profesjonalistów. Jest to nadal stosunkowo komfortowa sytuacja dla piłkarzy, ponieważ dopóki są związani umową, przynajmniej uważają się za bezpiecznych ekonomicznie.

Na tym trudnym etapie, gdy pandemia zepchnęła wiele klubów na skraj przepaści, „zwykli” gracze Bundesligi nie będą w stanie wynegocjować tych warunków z nowymi klubami. Dlatego pragnienie zmiany często nie jest w nich szczególnie wyraźne. W przypadku Paciencia zainteresowanie wyraził Werder Brema, ale wątpliwe jest, czy całkowicie zdegradowany zespół będzie w stanie stworzyć warunki ekonomiczne.

Klasyczny napastnik powinien przyjechać do Eintrachtu Frankfurt

Ponadto Eintracht Frankfurt słynie z dobrego traktowania swoich pracowników, panuje dobra atmosfera w zespole i wokół niego, a bardzo nowoczesny profesjonalny kampus przeniósł się – niczego nie brakuje. Oraz: Frankfurt, kosmopolityczne miasto w sercu Europy, to dobre miejsce do życia.

Eintracht ponownie trafi do Frankfurtu na rynku transferowym niezależnie od możliwego odejścia, osiągnięto porozumienie z defensywnym pomocnikiem, a nowy zawodnik zostanie wprowadzony w tych dniach. Zaangażowanie jest konieczne, ponieważ personel jest bardzo nieliczny zarówno pod względem nominalnym, jak i jakościowym. Sytuację pogorszyła kontuzja kolana kapitana Sebastiana Rudda. Historia kontuzji 30-latka jest dobrze znana i niepokojąca.

Powinien też przyjść klasyczny napastnik. Z 26-letnim Brazylijczykiem Carlosem Viniciusem z Lizbony Benfiki do harmonii jest dość daleko, więc chodzi o pożyczkę z opcją wykupu później. Być może nawet doświadczonego człowieka należy wynająć do obrony. To kwestia alternatyw i pieniędzy.

Eintracht Frankfurt otrzymuje znacznie mniej pieniędzy niż telewizja

Jest pewna swoboda, którą należy wyczerpać, aby nie podkopywać ambicji sportowych. To nie jest tak, że CFO Oliver Frankenbach i rada nadzorcza będą prowadzić diabelski cykl oszczędnościowy, ale Corona postawiła klub w defensywie i doprowadziła do ogromnej straty 45 milionów euro. Poważne praktyki biznesowe i podejście biznesowe są zalecane i uzasadnione. Doświadczeni urzędnicy muszą rozważyć, jakie ryzyko jest akceptowalne i jakie jest możliwe.

READ  Olympia: reporter telewizyjny wydalony po skandalu - obrzydliwy czyn przeciwko Paulowi Conquistadors

Zbudowano rezerwy, zwiększono kapitał własny o 22 miliony do około 30 milionów, wygenerowano przychody z transferów dla zawodników i trenerów.

Całość utrudnia nieprzewidywalność dochodów: nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak bardzo stadiony zostaną wykorzystane w tym sezonie. Ale to stoi i spada z jasnym budżetem. To gra, której nie da się pokonać. Nowy kontrakt telewizyjny, który został przecięty przez Coronę, to także wyzwanie dla klubów. Na przykład Eintracht zajął miejsce w tabeli telewizyjnej i jest na szóstym miejscu. To najlepszy wynik w historii, ale ostatnio nie przyniesie niewiele mniej niż 80 milionów euro, ale znacznie mniej – dużo więcej niż dziesięć milionów euro. (Ingo Dorstoitz)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

FC Bayern: Wybuchowe odkrycie dotyczące Niklasa Sole – „nie ma tu więcej pragnień”

Published

on

Niklas Soleil i Bayern Monachium: Nie zawsze istnieje harmonijna relacja. Świadczy o tym również delikatna rozmowa obrońcy.

© Sven Simon / Imago

Olśniewający czat WhatsApp od Niklasa Süle sugeruje, że potężny obrońca Bayernu był bliski skoku więcej niż raz. Nagelsmann reaguje z oburzeniem.

Monachium – Niklas Soleil * tam było Bayern Monachium * Nie zawsze jest to łatwa sytuacja: Fazy słabości i rzekome problemy z dyscypliną spowodowały, że w przeszłości ciągle pojawiały się pogłoski o zmianach. Fakt, że 26-letni piłkarz był bliski rezygnacji wielokrotnie, pokazują dzienniki czatu z doradcą, które teraz się pojawiły. Przepływ wiadomości ma to wszystko. Trener Bayernu Julian Nagelsmann* już zareagował.

Wiadomości Sulli na WhatsApp są częścią sporu prawnego między doradcami Muratem Lukorlu a byłym graczem narodowym Karlheinzem Forsterem. Chodzi o opłaty za przelew. 28 września na boisku Mosbach w Baden wyjaśniona zostanie kwestia, który z nich był decydującym czynnikiem w transferach z Zule do Monachium i od Timo Wernera do Chelsea.

FC Bayern: Wiadomości WhatsApp od Niklasa Süle kończą się w sądzie

Dla mnie Spiegel Akta sprawy są dostępne. W Causa Werner wyszedł w taki sposób, że – najwyraźniej niechętnie – Podpisano umowę z Bayernem*W końcu przed przeprowadzką do Londynu. Sule też chciałaby tam skończyć, na głos Spiegel Z jego wiadomości WhatsApp do doradcy Lokurlu.

W listopadzie 2018 roku potężny środkowy obrońca poprosił kanclerza o oferty z Anglii. Dokładne miejsce, do którego miał się udać, nie wydawało się Sulli zbyt ważne. Cytuje: „Jeśli ktoś mówi, że zabierze mnie z dużych klubów, daj mi znać”. Spiegel z dziennika czatu. Następnego dnia obrońca Bayernu Monachium Lucorlo poinformował o swoich rozmowach z Manchesterem United i Chelsea. Mówi się też o spotkaniu, które zostało już uzgodnione z Czerwonymi Diabłami. Według Spiegla „Będzie świetnie” – powiedział Süle. Jednak nie było zmiany.

READ  Olympia: reporter telewizyjny wydalony po skandalu - obrzydliwy czyn przeciwko Paulowi Conquistadors

Bayern Monachium: W 2019 Niklas Sule otrzymał dziwną prośbę o zmianę

Rok później Sully i Lokorlo niedawno znów się zaloty. Chociaż Bayern strzelił Spurs 7-2 trzy dni temu, a Sule był w początkowym składzie, 26-latek zapytał o skład Spurs. „Taki świetny klub” i „nie chcesz już jechać do Anglii” mówi Süle Spiegel Napisałem.

Ale potem przyszedł mecz Bundesligi z Augsburgiem 20 października 2019 r. Sule zerwał więzadło krzyżowe bez ingerencji przeciwnika i był nieobecny przez kilka miesięcy. Więc zmiana była poza stołem. Obrońca pozwolił na to Spiegel Dzięki prawnikowi komunikacja między nim a Lokurlu, którą można zobaczyć za pośrednictwem wiadomości WhatsApp, miała „całkowicie nieformalny charakter”. Nigdy nie było relacji biznesowych i nie było umowy.

Nawiasem mówiąc, po Coronie ci znowu znajdą się w niebezpiecznej spirali cenowej – uważa Herbert Hainer, prezes FCB.

Niklas Saul: Nagelsmann jest zły na opublikowane wiadomości WhatsApp

po tym Wygrana 3-1 nad Grather Forth* – Sully zagrał 87 minut – odpowiedział trener Bayernu Julian Nagelsmann. “Myślę, że to granica, kiedy ta data czatu zostanie ogłoszona. Ma to również związek z pewnością siebie” – powiedział trener Bayernu. Powiedział, że nie rozmawiał z Süle na temat rzekomych wiadomości. “Nie miał łatwego ostatnio w Bayernie, ale jestem z tego całkiem zadowolony.” (Atmosfera) *tz.de jest pokazem IPPEN.MEDIA

Continue Reading

sport

FC Bayern: Wybuchowe odkrycie dotyczące Niklasa Sole – „nie ma tu więcej pragnień”

Published

on

Niklas Soleil i Bayern Monachium: Nie zawsze istnieje harmonijna relacja. Świadczy o tym również delikatna rozmowa obrońcy.

© Sven Simon / Imago

Olśniewający czat WhatsApp od Niklasa Süle sugeruje, że potężny obrońca Bayernu był bliski skoku więcej niż raz. Nagelsmann reaguje z oburzeniem.

Monachium – Niklas Soleil * tam było Bayern Monachium * Nie zawsze jest to łatwa sytuacja: Fazy słabości i rzekome problemy z dyscypliną spowodowały, że w przeszłości ciągle pojawiały się pogłoski o zmianach. Fakt, że 26-letni piłkarz był bliski rezygnacji wielokrotnie, pokazują dzienniki czatu z doradcą, które teraz się pojawiły. Przepływ wiadomości ma to wszystko. Trener Bayernu Julian Nagelsmann* już zareagował.

Wiadomości Sulli na WhatsApp są częścią sporu prawnego między doradcami Muratem Lukorlu a byłym graczem narodowym Karlheinzem Forsterem. Chodzi o opłaty za przelew. 28 września na boisku Mosbach w Baden wyjaśniona zostanie kwestia, który z nich był decydującym czynnikiem w transferach z Zule do Monachium i od Timo Wernera do Chelsea.

FC Bayern: Wiadomości WhatsApp od Niklasa Süle kończą się w sądzie

Dla mnie Spiegel Akta sprawy są dostępne. W Causa Werner wyszedł w taki sposób, że – najwyraźniej niechętnie – Podpisano umowę z Bayernem*W końcu przed przeprowadzką do Londynu. Sule też chciałaby tam skończyć, na głos Spiegel Z jego wiadomości WhatsApp do doradcy Lokurlu.

W listopadzie 2018 roku potężny środkowy obrońca poprosił kanclerza o oferty z Anglii. Dokładne miejsce, do którego miał się udać, nie wydawało się Sulli zbyt ważne. Cytuje: „Jeśli ktoś mówi, że zabierze mnie z dużych klubów, daj mi znać”. Spiegel z dziennika czatu. Następnego dnia obrońca Bayernu Monachium Lucorlo poinformował o swoich rozmowach z Manchesterem United i Chelsea. Mówi się też o spotkaniu, które zostało już uzgodnione z Czerwonymi Diabłami. Według Spiegla „Będzie świetnie” – powiedział Süle. Jednak nie było zmiany.

READ  US Open rozpoczyna się dzisiaj! Angelique Kerber i Alexander Zverev: Ich przyjaźń jest bardzo głęboka – sportowe połączenie

Bayern Monachium: W 2019 Niklas Sule otrzymał dziwną prośbę o zmianę

Rok później Sully i Lokorlo niedawno znów się zaloty. Chociaż Bayern strzelił Spurs 7-2 trzy dni temu, a Sule był w początkowym składzie, 26-latek zapytał o skład Spurs. „Taki świetny klub” i „nie chcesz już jechać do Anglii” mówi Süle Spiegel Napisałem.

Ale potem przyszedł mecz Bundesligi z Augsburgiem 20 października 2019 r. Sule zerwał więzadło krzyżowe bez ingerencji przeciwnika i był nieobecny przez kilka miesięcy. Więc zmiana była poza stołem. Obrońca pozwolił na to Spiegel Dzięki prawnikowi komunikacja między nim a Lokurlu, którą można zobaczyć za pośrednictwem wiadomości WhatsApp, miała „całkowicie nieformalny charakter”. Nigdy nie było relacji biznesowych i nie było umowy.

Nawiasem mówiąc, po Coronie ci znowu znajdą się w niebezpiecznej spirali cenowej – uważa Herbert Hainer, prezes FCB.

Niklas Saul: Nagelsmann jest zły na opublikowane wiadomości WhatsApp

po tym Wygrana 3-1 nad Grather Forth* – Sully zagrał 87 minut – odpowiedział trener Bayernu Julian Nagelsmann. “Myślę, że to granica, kiedy ta data czatu zostanie ogłoszona. Ma to również związek z pewnością siebie” – powiedział trener Bayernu. Powiedział, że nie rozmawiał z Süle na temat rzekomych wiadomości. “Nie miał łatwego ostatnio w Bayernie, ale jestem z tego całkiem zadowolony.” (Atmosfera) *tz.de jest pokazem IPPEN.MEDIA

Continue Reading

sport

Sen powraca! Ansu Fati zdobywa punkty w zarządzaniu kryzysowym w Barcelonie

Published

on

Co za powrót! Ansu Fati wszedł do meczu tuż przed końcem i strzelił finałowy mecz dla Barcelony 3:0 z Levante. Wreszcie kolejny solidny występ Blaugrany, która z łatwością i wspaniale poradziła sobie z kryzysem.

FC Barcelona zajęła się zarządzaniem kryzysowym w krótkim czasie bez Sergi Roberto, wielofunkcyjnej broni Barcelony, który skarżył się na dolegliwości trawienne krótko przed meczem. W pomocy zastąpił go Nico Gonzalez, który biegł obok Jaffe. 18-latek i 17-latek tworzyli centrum kontroli wraz z weteranem Sergio Busquetsem, podczas gdy Memphis Depay, Philippe Coutinho i Luke de Jong powinni byli stanowić zagrożenie z przodu.

Kara uratowana i przeliczona: Memphis Depay wyprzedza Barcelonę wcześnie

I to właśnie ten ofensywny skład zaczął się od razu – już po pięciu minutach Memphis triumfował na lewym skrzydle i wykonał rzut karny – który sam skręcił na lewą stronę, by doprowadzić do 1-0 (5).

Wczesne prowadzenie dało Blaugrane poczucie pewności siebie, ponieważ byli prawdopodobnie najlepszą połową Barcelony (z wyjątkiem meczu otwarcia z Realem Sociedad).

Luke de Jong strzelił pierwszego gola dla FC Barcelona

Dziesięć minut później Blaugrana wzrosła do 2:0: energiczny Sergio Dest posłał do lotu Luc de Jong, który milczał przed bramkarzem Levante Aitorem Fernandezem i strzelił swojego pierwszego gola dla Barcelony (14.).

Barcelona następnie kontynuowała walkę z bardzo słabym UD Levante: Pique żałośnie chybił trzeciego gola po dośrodkowaniu Memphisa na drugi słupek, kiedy musiał tylko wysunąć nogę (23), potem piłka Gaviego dostała długą bramkę, a Memphis został wypchnięty Aitor, który rzucił się na bramkę (36), krótko wcześniej sam Jaffe miał świetną okazję, aby strzelić swojego pierwszego gola dla Barcelony – ale wolny przeciwko Aitorowi wybrał Lobfera, którego z łatwością uratował bramkarz Levante. Przed przerwą bramkarz Levante zneutralizował główkę Memphis (43.).

READ  Bayern Monachium: Prawie nowicjusze na podejściu - zupełnie nowe substytuty Juliana Nagelsmanna

Więc pojechałem 2-0 do Barcelony w szatni, wynik, który powinien być znacznie wyższy.

Memphis Depay z marką perfum nr 1: Silny Aitor Fernandez Ponownie Dodge

Po rozpoczęciu drugiej połowy, Memphis natychmiast dał pierwszy znak zapachu, ale Aitor zapobiegł trafieniu niskiego rzutu Holendra w krótki róg (49). Nawet po przerwie nie było oporu ze strony Levante, z reguły Barcelona mogła spokojnie podawać sobie piłkę w środku pola, podczas gdy Żaby obserwowały lub biegały później.

Tak więc to, co wydarzyło się w pętli, trwało do momentu, gdy Barcelona ponownie zmieniła bieg godzinę później: Nico Gonzalez chwycił młotek z daleka, ale minął cel o metr lub dwa (63.). Niedługo potem Memphis wystartował i odszedł pod ostrym kątem, ale specjalnie skierował się na Aitora (65. miejsce). Messowskie slalomowe ciosy Memphisa i Ricky’ego Puiga nieco zawiodły na ostatnim przeciwniku (miejsca 66 i 67).

Nic więcej nie wyszło z Levante, Valencia tylko tęskniła za końcowym gwizdkiem, ale trzeciego gola nie chciał spaść – minął go Luc de Jong w 80. minucie, Camp Nou wciąż miał powody do świętowania: w 81. Ansu Fati Dziesięć miesięcy lub 323 dni po kontuzji W końcu z powrotem.

Radość z powodu jego zmiany nie osłabła, gdy Levante miał pierwszą szansę na zdobycie gola – Luis Morales z obiecującej pozycji uderzył piłkę za prawym górnym rogiem (82). Niedługo potem większą szansę na wejście miał Grantos, wcześniej bezrobotny Marc-Andre ter Stegen stanął twardo i nieźle odparł Rogera Martiego (83).

Dwa chwile szoku dla Blaugrany, która zaraz potem głośno domagała się rzutu karnego: Ansu Fati ugryzł przeciwnika i został obalony – ale gwizdek sędziego Diaz de Mira pozostał cichy, a VAR nie interweniował nagle, przerażając Ansu Fati.

dźwięki | Ansu Fati: „Śniłem o Torze, kiedy wróciłem”

Ansu Fati strzelił 3-0 w powrocie

Krótko przed końcem meczu na Camp Nou zrobiło się naprawdę głośno – bo powrót Ansu nie mógł być lepszy. 18-latek uderzył piłkę z dobrej 17-metrowej płaskiej powierzchni i wpadł do siatki 3-0 (90+1)! Cóż za wspaniała historia dla młodego chłopaka z Barcelony, wszyscy jego koledzy z drużyny przyszli pogratulować, Ansu nawet wszedł na trybuny i świętował bramkę po powrocie z lekarzem drużyny Barcelony.

READ  Olympia: reporter telewizyjny wydalony po skandalu - obrzydliwy czyn przeciwko Paulowi Conquistadors

Potem pozostało 3-0, Barcelona pokonała swój kryzys przyjemnym happy endem i odnowiła pewność siebie przed trudnym meczem Ligi Mistrzów w środę w Benfice Lizbona (Live in the Bar Parasol).

Continue Reading

Trending