Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Eintracht Frankfurt rywalizuje o napastnika Koło Mwaniego – budżet transferowy ograniczony

  • ZIngo Dorstoitz

    Blisko

SGE ma stosunkowo niewielkie pole do podejmowania nowych zobowiązań i dlatego musi działać z wyobraźnią.

FRANKFURT – To niezwykłe, że runda wprowadzająca nowego członka zarządu w Eintracht Frankfurt Fußball-AG jest również wykorzystywana krótko do dotknięcia gracza, który wciąż jest trochę iluzją na Main. Jednak podczas oficjalnej prezentacji dyrektora sportowego Marcusa Croce, przewodniczący rady nadzorczej, Philip Holzer, uparł się, by wspomnieć o młodym mężczyźnie, którego dosłownie obsypano pochwałami: Fabio Blanco, 17 lat, nieoszlifowany diament, a może nawet chłopiec. pełen zdumienia. Nie wiesz tego dokładnie (jeszcze).

Philip Holzer był zachwycony, że Eintracht mógł za darmo podpisać kontrakt z Hiszpanem, nawiedzanym przez wysokiej rangi szlachtę futbolową. „Ta postać jest dla mnie przełomowa” – powiedział 55-latek. Dla klubu to bardzo ważne „abyśmy mogli wygrać dla nas takiego zawodnika”.

Prawy skrzydłowy Valencii, Fabio Blanco, podjął świadomą decyzję o przejściu do Eintrachtu i przeciwko wszystkim dużym klubom, takim jak Barcelona, ​​Manchester City i Real Madryt. Wiąże się to w dużej mierze z orientacją stowarzyszenia, które zapewnia młodym ludziom dobrą platformę i możliwości rozwoju i którego podstawową filozofią jest odkrywanie i doskonalenie talentów, a następnie sprowadzanie ich, jeśli to konieczne, na rynek. To model biznesowy, który oczywiście działa tylko wtedy, gdy widzisz więcej, jesteś szybszy i bardziej przekonujący niż konkurencja. Mission Ben Manga i nowy dyrektor sportowy Crouch, który zapewnia: „Chcemy tworzyć wartość”. Poprzez przejścia z wyobraźnią.

Przebiegły i szybki, nowy Luka Jovic, Fabio Blanco, powinien stać się najlepszym przykładem tej strategii. Niesforna, kędzierzawa głowa również zgadzała się z Eintrachtem, ponieważ plan zespołu Ben Manga dawał mu poczucie, że jest ważną częścią projektu we Frankfurcie; Odebrał go i jego rodzinę i zabrał ich w podróż. Zaufanie jest niezbędne. Crusch jest naprawdę podekscytowany mangą truflową. “Ma niesamowite doświadczenie, ma bardzo dobre oko i jest ważną osobą kontaktową.” W krótkim czasie nawiązano „bardzo bliskie relacje”.

READ  Piłka ręczna: THW Kiel nie walczy o tytuł

Oczywiste jest, że będzie pracował nie tylko z utalentowanymi młodymi profesjonalistami, ta mieszanka sprawia, że ​​jest taki, ale ta orientacja daje możliwość wstrzyknięcia nowej krwi do istniejącego zespołu, wdrożenia części beztroski i nieprzewidywalności, których wymagał Crouch.

Eintracht Frankfurt: napastnik Kolo Mwani jest poszukiwany

Ponieważ frankfurterki nie mają dużo pieniędzy na zainwestowanie w drużynę, dlatego zakłócenia powinny być jak najmniejsze. Dawno minęły czasy, kiedy sprowadziłem obiecującego, ale niestabilnego gracza, takiego jak napastnik Dejan Jovelic, za 5 milionów euro, aby przetestować go w praktyce. Eintracht ma teraz dwukrotnie większą liczbę – to wciąż więcej niż wiele innych klubów z wodą sięgającą dolnej wargi, ale także znacznie poniżej dwóch lat.

Eintracht przeszedł epidemię dobrze, ale bez możliwości wydawania wysokich wyroków. W przeliczeniu na stratę 45 mln euro trzeba też spłacić 20 mln euro pożyczek. Sprzedaż spadła, o 130 mln euro mniej niż w rekordowym sezonie 2019/20 (280 mln).

Jednak dyrektor finansowy Oliver Frankenbach czuje się komfortowo w przyszłości, z akcjami o wartości 33 milionów euro, kilka tygodni temu 22 miliony euro zostały wniesione w wyniku mądrej akcji akcjonariuszy. „Na wszelki wypadek mieliśmy tę opcję w szufladzie”, mówi Frankenbach, „i jesteśmy dobrze uzbrojeni ekonomicznie”, podsumowuje.

Odtwarzacze nie muszą być sprzedawane, przynajmniej niekoniecznie, ale margines dostępu również jest ograniczony. Dwucyfrowa suma milionów dolarów, jaką Werder Brema chciałby (i powinien) zarobić dla napastnika Milota Rashiki, jest oszałamiającą sumą, nawet jeśli dyrektorzy sportowi i trener Oliver Glasner doceniają 24-letniego Kosowara. Nie jest tajemnicą, że napastnik Frankfurtu Randall Kolo-Moyen z klubu Nantes cierpi na gaffę. 22-latek jest bardzo poszukiwany. Obrońca Garcia McNelty (Wolfsburg), atakujący potęgę Zeljko Gavrich (Czerwona Gwiazda Belgrad) i reżyser Lovro Mager (Dinamo Zagrzeb) są często wymieniani.

READ  Eintracht Frankfurt: Oliver Glasner sprowadza swoich dawnych towarzyszy – a to stwarza ryzyko

Jednak Eintracht ruszy tylko wtedy, gdy klub złoży nieetyczne oferty swoim najlepszym graczom, takim jak Andre Silva, Philip Kostik, Daichi Kamada czy Ivan Ndica. To zajmie trochę czasu.

Eintracht Frankfurt: Nie tak jak Schalke 04

Dział sportowy musi jednak przygotować drużynę w taki sposób, aby odciążyć europejskie obciążenia i zachować możliwość gry w czołówce ligi. Hessians dążą do podobnej pozycji, jak w zeszłym sezonie, ale ma sens, że nie wyznaczają jej celu. „Zorientujemy się na nasz budżet sportowy”, mówi Holzer, członek rady nadzorczej. Istnieje harmonia „między siódemką a ósmą”. Fakt, że sukces sportowy i odpowiednie zasoby finansowe są ze sobą powiązane, nie jest przełomową nową realizacją, nawet jeśli szef organu nadzorczego dodaje arogancko: „Nawet budżet w wysokości 95 milionów, taki jak budżet Schalke, może prowadzić do mniej udanych wyników”. Jeśli zostanie podjętych wiele błędnych decyzji i spalenie pieniędzy.

Ogólnie rzecz biorąc, budżet musi przekroczyć limit 100 milionów euro, aby zaatakować pierwszy poziom. „Zdecydowanie nie jesteśmy na poziomie Ligi Mistrzów”. Tymczasem daleko im do rekordowego poziomu z 2019 r. (92,9 mln).

Wiadomo jednak, że Eintracht zdobywa wiele stosunkowo niewielu okazji. „W ciągu ostatnich kilku lat udało nam się wyjść poza nasze środki finansowe w zakresie sportu” – mówi Philip Holzer. Takie jest również życzenie przyszłości – nawet z nowym kierownictwem sportowym.